Sviňák

• Velká Británie Filth (více)

E lan

Totální šílenost, která se člověku nejdříve hnusí a nechápe proč se má na takovou nechutnost dívat a fandit hlavnímu (anti)hrdinovi. Nicméně po půl hodině se věc začne měnit a rozřešení docela stojí za to, stejně tak hlavně herecké výkony včele s James McAvoyem. Je to ale podívaná pro otrlé diváky... ()

kwaicheng

Od začátku směřující k průseru, hezky vykreslená cesta. Představení kolegů na začátku nemá chybu, tomu vévodí šéf spisovatel. ()

neo93

Tak to byla opravdu naprostá zvrácenost. V hlavní roli sex, drogy a James McAvoy. Jen vlastně kvůli zmíněnému herci jsem se podíval na tento absolutně úchylný, sprostý a šílený snímek. A je to právě on, který posouvá film úplně někam jinam. Jak zahrál tohoto blázna, ze kterého se stala totální troska, bylo zcela ohromující. Jinak není už nic moc co dodávat, po zhlédnutí si sami uděláte obrázek na tento film. ()

Hashirama

Baird kopíruje Boylovy obrazy, co se jich do 97 minut vejde, a i když je to kopírka, pořád kopírka Boyla, a taxe divák kochá a do toho mu zní podmaz vděčných prvoplánových hitů. A nebudeme si nic nalhávat, divák se rád nechá udolat i sexuálními a násilnickými výjevy, ať už jsou samoúčelnější. Filth nabízí cool nasnímané a hezky zrealizované dílčí kusy, které jsou ale spojené v celek rozháraný jak sám hlavní hrdina. Stejně jako se sqělý McAvoy střídavě hroutí a maniakálně fetuje a mrdá, se celý film jednou snaží o provokativní a říznou černou komedii a vzápětí líčí psychologický rozklad hlavního hrdiny div ne na hranici artu. Oči přechází, úsměv sahá od ucha k uchu, třeba i slzička nějaké divačce může ukápnout, ale po celku nezbude vůbec nic. ()

dwbmb

Ze začátku to vypadá jako docela vtipný klon anglického a skotského humoru. Smích v kině byl rozdmýcháván smíchem jedné z divaček, takže se celé kino prakticky pořád smálo a kromě oné slečny bylo stále čemu i ve filmu. Opravdu povedená půl až tři-čtvrtě hodinka, královsky jsem se bavil. Zhruba v polovině to ale začíná jít těžce z kopce. Ne s filmem, ale s hlavním hrdinou a jeho osudem a rychlý spád nám již značně dopředu dává vědět, že happy end tady očekávat nemůžeme. Přesto si tvůrci zanechali jistý nadhled a stylizaci, která pokračuje z té první poloviny a film tak nepůsobí vůbec schizofrenně, ale naopak přijatelným způsobem vypráví překvapivý vývoj toho všeho. McAvoy se může z fleku vykašlat na nějaký slaďárny a akční hrdiny, tohle bylo prostě fenomenální, naprosto autentický (Těžko uvěřit, že při natáčení nebyl úplně sjetej. Nebo snad byl?) a i Jim Broadbent dokázal, že je stále při své herecké síle. Pro mně je toto film letošních Vánoc. Vhodné pro heterosexuálního muže: ano P.S.: Viděno podruhé a pořád dobrý. ()

Schneefee

V-Ý-B-O-R-N-É...jsem Welshofil tak je mé hodnocení asi dost zaujaté, ale musím konstatovat, že tohle je po dlouhé době film co se mi fakt líbil, měl spád, od srdce jsem se u něj zasmála a dokázala se vžít do hlavní postavy (mimochodem velmi dobře zahrané)...takže z mého pohledu nadšení a ráda se na něj kouknu znovu a znovu a znovu...:) ()

Franche

První polovina je pekelná jízda zkorumpovaným prasat - ta druhá má nádech ponaučení, ale být tam musí. Celé je to tak svižné a psycho, až vám přijde, že v tom taxíku sedíte a řvete - Tired of drifting, searching taky ... joo ten soundtrack k tomu musím mít. Konec a šáleček ()

Hisnuklusi

Bylo to určitě velice skvělé. Z ničehonic byl špinavý polda naprosto v prdeli, ztracen ve svých halucinacích, to je druhá polovina filmu. Ta první, řekl bych mírně poučná, byla zkrátka o tom, jak zdiskreditovat (a nebo vyšukat) všechno co se hýbe a dýchá, pokud možno rychle a snadno, bez zábran. Proč poučná ? No člověk se tam naučí, jak být snadno a rychle výborná kurva na ostatní. Takový rychlokurs bezcitného oblbování je tenhle film. Jen, a to snad píšu poprvé v životě, mě mírně zklamal Jamesův výkon, jako ten feťák mu prostě nešel moc hrát, nevím proč, ale je to tak. Škoda. Zrovna jeho mám moc rád a asi pravě on je paradoxně to, co mi brání zde pět hvězd dát. ()

.killer.

Hvězda za McAvoye, hvězda za hudbu a hvězda za ujetost, kterou film přetéká. Není to ani dobrá komedie, ani dobré drama. Najde se pár "vtipných" momentů, ale většinou se jedná o fórky, které jsou dotažené do fáze, kdy se jim nemám chuť smát. Chápu, že je na tom film postaven, ale mě se poloha, do které se snaží diváka dostat, jednoduše nelíbí. Za mě slabší průměr. Nevyvážený mix prasáren a špatného dramatu, okořeněný vtípky, které si nezaslouží nálepku "černý humor". ()

No Remorse

Na tento snímek jsem neskutečně těšil, čekal jsem pořádnou žumpu, nějakýho frajera bez zábran, kterej se s ničím moc nesere přesně tak jak to máme rádi a dostal jsem zateplenýho zrzavýho ubožáka po většinu filmu připomínajícího bezdomovce co polovinu filmu probrečí a druhou polovinu stráví debatováním u profesora Křiklana jak nejlépe si nechat obřezat uzdičku ... Dětinsky ubohý snad ještě horší než Queer of steel wool (rozuměj Man of ŽID ) ... Největší chlap z celého filmu byla ve výsledku Kate Dickie...... ()

sWONDER

Podivný, štipku povrchný, dosť perverzný, ale hlavne poriadne vtipný mix, ktorý však nemusí chutiť každému, keďže si servítky naozaj neberie. O problémoch hlavného hrdinu sa dozvedáme príliš málo, ale svoju frustráciu si ventiluje fakt svinským spôsobom. McAvoy je tu ppči jak nikde, ale rád ho stále nemám. Je to svinská špina. 75%. ()

snek49

Hraje si to na drsňárnu a přitom je to dětinská a chaotická přehlídka všech možných slizounů, kterým vévodí McAvoy – bohužel. Trailery sice dokázali navnadit, recenze většiny „kritiků“ také, ale skutečnost je malinko jinde. Náš anti – hrdina je slaboch tělem i duší, chová se jako hovado, ale sranda to není. První polovina filmu se vás snaží uspat a ta druhá přesvědčit, že by to snad mohlo mít i nějakou pointu. Bohužel nemá… ()

sethi

Přidávám se k zástupu těch, kterým se to dost líbilo. Jenom já sem v tom moc komedie neshledala. Buď sem nedávala moc pozor nebo sem žádnou srandu nečekala....(no Bé je správně). McAvoy opět exceluje a mě to těší! Jenom ty fousy z něj dělaj fakticky slizouna. Jamie Bell je taky fajn. Je to docela medvědí služba, hrát takovou roli :) Neubráním se pocitu, že mi těma halucinogenníma výjevama film připomíná Černou labuť, byť je to nebe a dudy.Jo, stálo to za to, určitě koukněte. ()

DjangoDoe

"Život je hra." Film, ktorého hlavnou úlohou je predstaviť totálneho hajzla, ktorý nechutne vyjebáva s každým koho pozná. Prekoksovaný McAvoy je dostatočne presvedčujúci nato aby nedokázal udržať tempo s postupne ochabujúcim príbehom. No aj keď si film plní úlohu a vy by ste najradšej priložili jeho hlavu o obrubník, pár melodramatických momentiek možno zmení váš názor. Celkovo ľahký nadpriemer ohodnotený 3* s * naviac za animované šňupacie prasiatko na záver. ()

TSZ

Sice mi celou hodinu a půl unikalo, o čem to vlastně je (kromě zobrazování, jaká je James McAvoy svině se opravdu nic neděje), ale díky zábavné režii a pár povedeným vtípkům jsem to přežil. Ve druhé polovině už to bylo opravdu hodně mimo moje vidění světa, každopádně originalita se cení. ()

papadoce

Taká zvláštna zlátanina. Chápem prečo sa to niekomu veľmi páči. Mne nie. Má to pár svetlých miest a dobrých nápadov, ale ako celok je to dosť kokotina. ()