Sviňák

• Velká Británie Filth (více)

delman

velmi dobry mix stylov, jedna hviezda dolu za zbytocne opakovanie sablonovitej sceny s "videniami", ale inak skvely film s koncertujucim McAvoyom. ()

pedrossa

Verbal má trochu pravdu. Akorát že MCAVoy hraje vola, co je tvrdej proti svýmu mrníku. A tak se mu to dá věřit. To, že hraje tvrdýho kluka co neni tvrdej. A tak mě to bavilo. Pač je James dobrej, Verballike Neverbal., Mohlo to bejt delší =míň zkratek. Ale dobrý. ()

lukas862 odpad!

pozrel som prvych 10 minut a musel som tu blbosť vypnúť. nedalo mi to snad ked sa budem nuudit viac tak to dopozeram ale teraz sa to fakt nedalo. fuha ()

Tobias_Sin

Thriller o policistovi, který po odchodu své ženy a dcery si kompenzuje svou bolest na svých spolupracovnících, které znemožňuje, hází na špínu a také nemá zábrany, aby jsi pohrál s lidmi dle vlastních představ. Ve skutečnosti však má vážné psychické problémy, které nedokáže překonat. Dokonalá hudba, výborný McAvoy.. ()

Filmyx

Čekala jsem od tohoto "filmu" víc. Je to neuspořádané, děj to nevidělo ani z vlaku, spíš mi přišlo jako pár okamžiků ze života psychotika jakýmsi podivným způsobem slátaných dohromady. Některé scény ale stály za to, takže tři hvězdy. ()

zetpi

A zo začiatku to vyzeralo ako krásny život. Nakoniec to bol len krutý život, o ktorom sám najlepšie vedel, aký vie byť, aj keď to moc prežíval, nikto neumrel, iba mu preskočilo zo žien. Je to vlastne film plný lásky a sklamania, ale buďme radi, že končí s úsmevom, inak by som ho bral moc vážne, a to som si myslel, že kvôli žene sa vzdá, aj tak nevedel, ktorá z nich je za dverami. Vtipné, fekálne, tragické a tak pravdivé. ()

sedlis

Nevim,nevim. Hodne jsem se na tenhle film tesil, knizni predloha od Irvina je pecka. Bohuzel pro mne film zdaleka nedosahnul na jeji kvality a pro mne osobne prislo velke zklamani v podobe spatne volby hlavniho hrdiny, zpracovani a vubec..za hudbu a misty vtipny kousky davam dve.. ()

Bassko

Komentár môže obsahovať čiastočné spojlery: Komédia nulová, kriminálka taktiež. Páčil sa mi však ten psychologický profil hlavného aktéra. Vidiny atď. Pomerne dobrý bol jeho postup od úplného špicu, až po absolútne dno. Dalo by sa povedať, že film ukazuje, ako sa to môže skončiť, keď sa budete zahrávať s citmi druhých a keď budete drogovať. Je to vlastne taká proti-drogová, proti-zmrdovská reklama. Ale bolo to dosť nechutné a vysvetlenie, s jeho ženou, bolo strašné. Zachránila to len záverečná scéna, ktorá bola dokonalá. Človeku sa ho oplatí vidieť, len kvôli jednému záberu, hihi. Ale jednoducho sa na tom celý snímok zakladať nedá. Veľmi, aleže veľmi slabá trojka, hm, možno lepšia dvojka. Niečo medzi tým. ()

pavlina.soch

Sviňák je atypický film, který rozhodně není šálkem kávy pro každého. Osobně jsem z něj byla opravdu nadšená, konečně něco jiného, co dokáže udržet vaši pozornost od začátku až do konce. Ze začátku se bavíte celkem vtipnými hláškami a situacemi, kdy se lidé nechají bez problémů obrat a dhnat do kouta. S dalšími scénami si uvědomujete, že nejde zas o tak velkého sviňáka, ale jen o zlomeného člověka na práškách. A musím uznat, že proměna pohledu na Bruce je to nejlepší co v tomhle filmu můžete vidět! ()

PORTER44

Černá a místy psycho komedie plná fetu,sexu a občas zvratků.Oddělení policajtů nebo spíš policejních dementů,takhle kdyby to vypadalo jen to ne.Hlavní postavou je policajt který má pořád plný nos koksu a dost často se mu zjevují přeludy až mu z toho hrabe.I když bylo ve filmu dost erotických scén tak všechny herečky byli pěkný obludy. ()

Danny71

Tak na tenhle film jsem byl pěkně natěšený, protože Knížka Irvina Welshe patří mezi moje oblíbené a detektiv Bruce Robertson je vskutku ďábelská postava. Film nebyl špatný, i když z předlohy by bylo možné vykřesat ještě o něco víc. James McAvoy v hlavní roli výborný, stejně jako pár jednotlivých scén (scéna s kopírkou apod.). ()

golf78

Je vidět, že režisér chtěl asi postavit kult, ale místo toho vykopal žumpu. Možná nějaký více sjetý divák, nebo někdo, kdo dokáže pohlédnout hlouběji do příběhu může namítat, ale podle mě to je jen blbost, která je doplněná kýčovitými prvky (viz vdova se synem). Jediná záchrana toho filmu je ten modrooký herec. Jinak je to blbost !!!! ()

andy60

Tady to naše okřídlené POMÁHAT A CHRÁNIT rozhodně neplatí. Tenhle polda dělá naopak všechno, aby tohle rčení zcela postavil na hlavu. Chlastá, bere drogy, užívá si sexu a hlavně - charakter má křivý jako vývrtku. Film staví na dobrých dialozích. ()

majicek

James McAvoy prokazuje, že on prostě je pan herec. Z modrookého slaďouše se stal pořádnej hajzl, kterému není nic svaté. Bruce je všechno, co by polda být prostě neměl. Chlípník, narkoman, excentrický slizoun, ale také zjevně narušený jedinec, kterého mi bylo nakonec líto. V začátku převládá humorná stránka, která se později skokem láme na vážnější linku plnou halucinací, sebelítosti a celkově depresivnější nálady, přesto film působí naprosto skvěle. Naturalistické podání se nemusí každému zalíbit a proto nedoporučuji jedincům slabší povahy, případně někomu, kdo má nasazené růžové brýle a pohled na špatnou stranu lidské osobnosti mu nedělá dobře. Výborný film, kterému jsem se zbytečně vyhýbala. (Ukázka Skotska takového, jaké částečně je a McAvoyův skotský přízvuk, který bych mohla poslouchat celý den jsou jenom třešnička na dortu) ()

fibur84

Drsný film s několika zvraty a výborným Jamesem McAvoyem v hlavní roli. Ze začátku má film obrovské tempo a spoustu hlášek, kterým se od srdce zasměje snad každý. Ke konci trošku ztrácí dech a na můj vkus byl konec až moc zdlouhavý, šlo to řešit i rychleji. Režisér ale asi chtěl podtrhnout vývoj Sviňáka a ukázat i jeho lidskou tvář. Neočekával jsem to, ale dávám 75% --> 4*. ()

Edwin44

Wow tak tohle mě hodně bavilo. Vtípky byli hodně drsný místama ale fakt povedený. James McAvoy byl skvělej zvrhlík. Jediný co bych tomu vytknul byl konec ten konec. To, že se převlíkal za ženskou a nechal se zmlátit to bylo divný. Úplnej konec to zase vynahradil, žádnej happy end se nekonal. ()

lineker

Tak tohle byl film hutnej jak lajna koksu od jednoho konce náměstí St. Andrew v Edinburghu po ten druhý. Jedeš tu čáru a jsi strašně happy, máš chuť dělat ujetiny, píchat holky, podrážet parťáky a ze všeho mít strašnou prdel. Prostě odvaz. A odvaz by to byl až do konce, kdyby ovšem na půli cesty nestála dvacítka zeď, přes kterou se nelze dostat a která veškerou euforii obrátí v totální sranec a ty jsi najednou na dně. Neměl jsem sebemenší problém se dvěma polohami filmu. Naopak. Obě mne bavily a u obou je o čem přemýšlet. Nebýt několika slabších míst, je to i na pět hvězd. ()

krab007

Když už si tohle pustíte, vydržte se dívat až do konce. Není to lehký, po prvotním šoku a pobavení z toho jak se hlavní postava chová a mluví přijde nuda, kdy se dobu děj nikam moc nepohne. Hlavní postavu budete zaručeně nenávidět a přát jí aby se už konečně uchlastala nebo ušňupala k smrti a film skončil. Když to ale ještě chvíli vydržíte, film se vám odmění zajímavým závěrem. Nechápu kde tohle vzalo hodnocení 70%. ()