Hasič Jeremy Coleman se se svým otcem stal svědkem brutální vraždy a sám jen tak tak vyvázl živý. Jakožto svědek proti vládci podsvětí Haganovi je umístěn do programu ochrany svědků pod dozor amerických maršálů. Když je však ohrožena i jeho nová identita, je Jeremy nucen podniknout neočekávanou akci, aby získal zpět svůj život a zachránil životy svých nejbližších. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

karlik4801

Krásně špinavý akčňák, který mi hodně připomíná 80. a 90 léta. Přesně tohle dnešní akční filmy potřebují, nezvladatelné věci, např. střelba na snipera. Staré dobré prvky. Josh Duhamel mi jako zabiják nepřijde, ale v jeho roli mi nevadil. Taky jsem čekal "větší" roli Bruce, ale to jak si podal toho chlápka v pár sekundách mi stačilo. ()

Johnny.ARN

B-čkovina, ktorá sa to snaží uhrať na hviezdne obsadenie a rasistický podtón. Našťastie Duahmela môžem a Willis si to zjavne užíva. Škoda malého priestoru pre Jonesa. Ale na prekvapenie nebolo to až také zlé, malo to spád, dej a pekné tetovania. 3 z 5 ()

ecceHOMMO

Nehorázne všedné a už mnohokrát premieľané....funguje to, ale ak niečo vidíte na milión tú variáciu, už Vás to tak nebaví....ale ako spomienka na roky deväťdesiate??? **/*** ()

LiborGondek

Průměrný akční snímek, který má jako třešničku na dortu pár minut záběrů s Brucem Willisem. Dobrý, ale není to nic světoborného. 60% ()

elanius

(138/2012, DVDRip) / Niekedy klasické filmové klišé, nelogickosť konania postáv resp. neuveriteľnosť ich motivácií pokazia človeku zážitok a prekonajú aj to dobré čo vo filme je. Tentokrát osobne ale Fire with Fire všetko spomenuté odpúšťam. Pre atmosféru a nie moc originálny ale kvalitný námet. Jedná sa o "klasickú" Breaking Bad situáciu. Po tom ako sa hlavná postava stane svedkom vraždy stane sa rovnako aj hlavným svedkom pre obžalobu. Aby sa predišlo nepríjemnostiam s nasratými mafiánmi, Duhamel sa rozhodne vyčistiť ich rady. Po dopozeraní ma napadli dve veci. Z tohoto by mohol byť skvelý seriál, niečo ako Breaking Bad. Za druhé, toto sa tak dostať pod ruku Bena Afflecka, bola by so ďaľšia nezabudnuteľná pecka. Herecky aj napriek účasti Willisa najviac vyčnieva Vincent D'Onofrio. Napriek tomu, že to mohlo byť lešie, Fire with Fire je nadpriemerné, atmosferické akčné krimi. (8/10) ()

VanTom

Snaha o vyostřené emoce a psychologickou drobnokresbu tomuto béčkovému dramatu nesvědčí, rádoby realističnost (hlavní hrdina je zaláskovaný hasič, amatér a nýmand) ani nenechá rozjet pořádnou "revenge" vybíjenou, aby nakopla tempo. Dozajista nejde o nekoukatelnou věc, dilema v hodnocení (dvě nebo tři?) rozseklo až nepodařené plamenné finále. ()

JohnSmith

Na pouhý video film je to celkem slušné. Sice to není moc originální, ale takový vraždící hasič tu snad taky ještě nebyl. Zvlášť takový, který při tom, když někoho mučí, tak zvrací. K tomu velice slušné, téměř hvězdné, obsazení. Příjemně jsem si tím zkrátil čas. ()

Dagoussek

Hasič převezme do svých rukou povinnost, kterou nezvládla policie. Bruce Willis je tam jen na oko, škoda, že neukázal víc, aby měl zase špinavé bílé tričko. ()

Hollohlaway

No ty bláho jako hasič zabiják? Ne. Herci nejsou špatní, a jednotlivé části jsou v pořádku, ovšem pohromadě je to naprosto bezkrevné a šedivé. Akce zvláštní, a scénář se snaží dramatizovat občana co vezme pomstu do vlastních rukou, a on je to požárník,pravej americkej hrdina, jéé. Některé dialogy jsou tak rádoby osmdesátkové, že jsou směšné. Atmosféra není. Podprůměrné. ()

h0n24 odpad!

Budu k tobě mluvit upřímně. Je to jednoduché. Bude po všem. Špatně jsi to pochopil. Já půjdu do vězení. Ale moji lidé tady zůstanou. A tebe a tvou dívku budou hledat. A nepřestanou dokud nebudete mrtví. ░ Tvoje dívka má rodinu, že? Pravidelně se v létě scházejí v Luisianě. A co když se vy dva rozhodnete se vzít? Bude to perfektní den. Všichni tví kamarádi tu budou. Tvá rodina. A pak taky moji kamarádi. ░ Ale co kdybych počkal? Víš, počkám pár let... Až budeš mít rodinu. Přijdu a zabiju tvé děti, zatímco se budeš dívat. ░ Vidíš? Tomu, čemu nerozumíš... Čas ve vězení. Je jen čas. Chceš žít s tím, že tě jednoho dne najdu? ()

sedm.1

Spousta uživatelů se ve svých komentářích, v souvislosti s tímto filmem, zmiňují o vzpomínce na devadesátá léta, tedy na časy, kdy jednoduchým, přímočarým akčním kriminálkám kvetla pšenka a přesvědčují všechny, že tento film by určitě tehdy slavil úspěch. Neslavil. Neslavil by ho tehdy, neslaví ho nyní, Fire with Fire (odmítám tu používat přihlouplý český název) je totiž ryzím zástupcem té nejobyčejnější, nejnudnější a nejnevýraznější produkce, jejíž existence si nezaslouží nic jiného, než zapomnění v nejhlubších a nejkalnějších filmových vodách. A co že nám to Fire with Fire tedy vlastně nabízí? Nejobehranější a nejtuctovější zápletku, co snad lze dát do kopy, bez spádu, bez napětí, bez atmosféry, s minimem akce, která když ale přece jen dostane prostor, tak je stejně zcela o ničem a s obsazením, které samotnému filmu také zrovna dvakrát nepomáhá. Josh Duhamel se sice snaží a je to docela i sympaťák, ale jako hlavní hrdina se prostě do takového role ani trochu nehodí. U Rosarie Dawson nechápu, jak se pořád takhle může ve filmovém světě držet v poměrně výrazné pozici, pro mě to je vážně odpudivá a nepříjemná šereda, a po Willisově výkonu začínám chápat zvěsti kolem jeho osoby, jako o nerudném staříkovi s kuřím okem na prdeli. Protivný, otrávený, unavený, až hrůza. A Vincent D´Onofrio jako ústřední záporák s hákovým křížem na hrudi zde působí spíš jako tupá parodie, než opravdová hrozba. Já se zkrátka u Fire with Fire vůbec nebavil, prakticky nic mě tu neoslovilo, takže ve výsledku se pro mě jedná o velice slabý snímek. ()

Wicky

O průser se nejedná, ale ani o zázrak. Duhamel to hraje na snesitelné úrovni, ale mohlo tam být víc Willise (i když jeho scéna jak příjde za záporákem nemá chybu). Akční scény jsou poměrně fajn a děj není rozhodně nudný. Nevryje se mi to do paměti, ale vcelku dobře zvládnuté béčko. 55% ()

charlie_ando

Slunné Vánoce nezačnou v Kalifornii pro hasiče Jeremyho Colemana (Josh Duhamel) nijak zvlášť dobře. Shodou okolností se připlete k dvojnásobné chladnokrevné vraždě a sám je během ní postřelen. Jako jediný přeživší, řádění gangu skinheadů, je korunním svědkem v procesu proti jejich vůdci Davidu Haganovi (Vincent D'Onofrio) a aby ho policie ochránila před zastrašováním od nebezpečného sociopata, je umístěn do federálního programu na ochranu svědků. Starému mládenci se tak změní ze dne na den celý jeho dosavadní život. Novým přechodným domovem se mu stane New Orleans a překvapivě tu kromě bezpečí najde i životní lásku. Nájemní vrazi jsou mu však na stopě a tak bere hrdinný hasič do rukou spravedlnost. Musí ochránit nejen sebe, ale hlavně své blízké, nad kterými visí Damoklův meč msty šíleného neonacisty. Cvrkot z povzdálí kontroluje polda z vesnice, poručík Mike Cella, kterého hraje, protože všichni musíme platit složenky, unavený Bruce Willis. Vše se přímočaře sune k nevyhnutelnému předvídatelnému ohnivému finále. Vcelku slušně obsazená, průměrná, lehce patetická krimi, která se nebojí násilí. ()

filipvrbik

První hodina hrozná, což mě celkem překvapilo, protože jsou tu fakt dobří herci.. Ale jak to Jeremy vezme do svých rukou, začne to mít grády, a je z toho plnohodnotné akční béčko. Celkem se bojím ohně,takže konec byl pro mě napínavý a děsivý, ale nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo...50% ()