Hasič Jeremy Coleman se se svým otcem stal svědkem brutální vraždy a sám jen tak tak vyvázl živý. Jakožto svědek proti vládci podsvětí Haganovi je umístěn do programu ochrany svědků pod dozor amerických maršálů. Když je však ohrožena i jeho nová identita, je Jeremy nucen podniknout neočekávanou akci, aby získal zpět svůj život a zachránil životy svých nejbližších. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Arsenal83

Duhamel sa stal s hasiča nekompromisným drsňákom a s prižmúrením oka mu to šlo aj veriť. A ešte aj splnil liberálne normy a narazil si Rosario. Takže idol kaviarne. Ale dalo sa na to pozerať. Inak Brucea Willisa je vidieť viac na obálke dvd než vo filme samotnom. A poldolárového rapera ukázali ešte menej. Asi diskriminácia plešatých. ()

Chrustyn

Ne vyloženě dobrý ale snesitelný akční thriller, který předznamenával, kam se bude Willisova filmografie dále odklánět. Jinak klasický akční thriller o nepohodlném svědkovi s nezajímavou akcí ale zároveň svižné se slušným obsazením. ()

BMW12

Zajímavý akční snímek s velice zajímavým obsazením. Příběh celkem dobrý, hasič je v ochraně svědků a aby nezabili jeho přítelkyni a její blízké, tak se musí chopit zbraně a sejmout pár grázlů. Joshe Duhamela mám rád a tady se mi jeho výkon taktéž líbil, skvěle táhnul celý film. Zdatně mu sekundovali Rosario Dawson a Bruce Willis ve vedlejší roli. Je to taková nenáročná akční podívaná, proto asi to zdejší nízké hodnocení, ale já si myslím, že na film s takhle nízkým rozpočtem je to super, mě se to líbilo a zaslouží si to 4*. ()

honajz

A tak dobré to mohlo být... Kdyby všechna ta klišé, co po nich film jede jak slepice po flusu, a díky nimž víme o deset scén dopředu, co přijde, kdyby byly podané aspoň s nějakým nadhledem, a ne tak vážně. Stačilo hrozně málo a byla z toho slušná parodie. Ty dialogy, ty trhaly uši. A celou dobu jsem čekal, kdy on pronese: "Dívej se mi do očí, určitě se zachráníme." Ani ty akční scény nic moc, a po všech těch kopancích by každý jiný už zdechl. A naprosto nevyužitý potenciál Bruce Willise a "toho chlápka z Nip/Tuck" (Julian McMahon). ()

Morholt

Pomsta z rukou civila už tu byla nesčetněkrát a Fire with Fire patří v tomto žánru k tomu lepšímu. Tentokrát je tu hasič bojující proti neonacistické skupině vedené správně slizkým Vincentem D´Onofriem. Aby hlavního padoucha dostal, musí projít dlouhou cestu narvanou solidní krvavou akcí. V zásadě nejde o nic extra nadprůměrného, spíš naopak, ale procenta navíc přináší hvězdné herecké obsazení. Vedle již zmíněného D´Onofria jsou to Bruce Willis a Rosario Dawson, kteří obyčejný video film pozvedají o pár levelů výše. Pár štěků tu má i Vinnie Jones, který mi přišel trestuhodně nevyužit a naopak tvůrcům žehnám, že se nesnažili více zapojit mluvku Curtise. Příjemné překvapení. 75% ()

Lacike

Je to becko v starom dobrom oldschoolovom baleni, kde nechybaju detailne headshoty a herci maju povolene povedat slovo fuck viackrat ako len raz, ako je to bezne v sucasnych PG-13 akcniakoch. Dejova linia je tiez v pohode. Ziadne prekombinovane zvraty, ale pekne jednoduchy priamociary osobny pribeh o manikovi, ktory v urcitu chvilu musi zobrat zakon do vlastnych ruk a hlavnemu parchantovi poriadne natrhnut prdel. K strvrtej hviezdicke mi chyba len charizmatickejsi herec v hlavnej ulohe. Duhamel mi nevadi, ale keby obsadili lepsieho herca, tak by bol vysledok pôsobivejsi. A potom by este neuskodilo pridat takych 20 mega na rozpocte, aby boli akcne sceny velkolepejsie. Ale z daneho rozpoctu vytazili dost. Tych par akcnych scen je natocenych prehladne a pôsobivo. Niekoho mozno sklame maly priestor pre Bruca Willisa. Podla mna v tomto filme podal jeden zo svojich lepsich vykonov. Konecne nevyzera znudene a narozdiel od poslednych dielov Die Hard si mohol aj poriadne zafuckovat. Aj dalsi herci su v pohode. Vincent D'Onofrio si svojho zaporaka poriadne uziva, Rosario Dawson je sympaticka ako vzdy a dokonca mi ani nevadil poldolar. Nastastie dostal len minimum priestoru, takze nemal co pokazit. Vysledkom je prijemne becko, ktore si urcite este niekedy pozriem. 7/10. ()

6thSun

Bruce Willis už taky bere všechno. Jinak sotva průměrný snímek, jenž může být dobrou volbou, když zrovna máte sotva průměrný den a potřebujete propláchnout květák něčím zcela nenáročným. 50% ()

Ouwen

Příjemný film s docela strhujícím příběhem. Herecké obsazení je docela vyšperkované, všichni hrají jak mají, ať už emocionálně tryskající sopka Willis, postupně se stávající likvidační mašina Duhamel a mohl bych pokračovat. Akce je na můj vkus docela dost, přestřelky působí kvalitně, soubojů tu je poskvrnu a ty za nic nestojí, což je důvod, proč nedávám plné hodnocení, postrádám tu nějaký kvalitní souboj a nezachrání to ani pěti sekundový likvidační zákrok Willise ke konci filmu. Celkově nemám ale jinak co vytknout, já se bavil a to je hlavní. 8/10 ()

Terva

Tak jsem se nechal zlákat Brusem Willisem a asi jsem od toho očekával moc. Některé vyloženě nelogické pasáže v první půl hodině mě přesvědčily , že to zas taková jízda nebude. CITÁT - Byl jste smazán. Od teď nejste. Jste přízrak......... Je tu i malá pasáž, která poukazuje na to, jak krásně se dá zneužít sociální síť, na které najdete spoustu informací. Tak Bruce Willis si ve filmu moc nezahrál a i další můj hrdina Vinnie Jones nedostal moc prostoru. Oba herci jsou tu jen jako pozadí. Série nelogičností pokračuje, akci béčkových filmů to nemá a vlastně jsem se celkem nudil. Divák tak musí koukat na hnusného a nešarmantního záporáka a na nevýrazného hlavního hrdinu. Zbývá tak jen krásná tvář Rosario Dawson, která však příběh nezachrání. Co mě však dostalo je, že hlavní hrdina Jeremy (Josh Duhamel) neustále odhazuje ještě zapnuté telefony, ale marshall Talia Durham (již zmíněná Rosario Dawson) na něj vždycky má telefonní číslo. Silný podprůměr. ()

Dale

Tento film predznamenal, kam sa bude uberať kariéra veľkého Bruca. Idiotský námet typický pre B-čka, stupídne dialógy (počul ich niekto z filmárov pred uvedením?), herecké obsadenie celkom slušné, ale tie ich postavy im nedovolili podať aspoň priemerný výkon. Aj DOnofrio, ktorý vie slizákov skvele, tu nemal čo hrať. Vrcholom je záver, keď Rosario si sedí v bezpečí, obklopená plameňmi, kým ostatní okolo nej horia a nezadusí sa v tom pekle ani za 15 minút :-) Ale samozrejme, blbostí je tu na rozdávanie - keď Rosario zbadá ostreľovača v okne domu na pol kilometra, čo stvára Duhamel, ktorý sa stal zo dňa na deň z hasiča Rambom... Veľmi, veľmi zlý film, v ktorom nie je jediná vydarená scéna alebo čokoľvek, čo by stálo za pochvalu. ()

Padme_Anakin

Chtěla jsem vidět Joshe Duhamela a v roli obyčejného hasiče se mi líbil, stal se náhodným svědkem vraždy, souhlasil s tím, že bude vypovídat a dostal se do programu na ochranu svědků.. Šéf podsvětí je ovšem pořádný grázl, takže se svědka chce zbavit za každou cenu a najímá si zabijáky.. Žádné velké nadšení, no průšvih to taky není, takže ode mne za tři.. ()

corpsy

Tvorcovia sa rozhodli, že dajú na stôl milovníkom akčných výplachov presne to, čo im chutí. Tu sa nedá hodnotiť subjektívne, ide o to, ako vám akčný žáner v celej svojej jednoduchosti a priamočiarosti ( vynechávam scenáristicky prepracované chuťovky ) sadne. Ide o žánrový priemer, ale s nadpriemerným nasadením. ()

ConanVJ

Pěkný akční filmek, ve kterém je hasič svědkem rasistické vraždy a je jediný, který může dostat bosse rasistické skupiny za mříže. Boss je však extrémně nebezpečným hajzlíkem, a tak dostane hasič novou identitu od ochrany svědků. Když už si všichni myslí, že bude klid a vše proběhne v klidu, objeví se nájemní vrazi, kteří mají hasiče zabít....... Filmek je podobný akčňákům z 80.a 90. let, kdy se jeden obyčejný člověk střetne s bandou nepřátel a nenechá si nic líbit. Bruce Willis hraje jen vedlejší roli, ve které se akce nezůčastní. Drobák Jackson ve filmu opruzuje jen pár minut, takže mě tam moc neštval. Akce je pěkná a filmu dávám 69% :) ()

Kryton

80tkové béčko, které se pro 21.století nehodí. Ční z toho až moc jednoduchost a tupost. To je/není špatné, když se jedna o revenge movie, kde se mihne Bruce Willis na pět minut a dá jen facku jednomu náckovi. Josh Duhamel je fajn a unese tíhu drsňáka, ale to musel být hasič ještě sirotek? Konečná scéna je špatná i na béčko. Nemluvě o špatně generovaných plamenech v PC. Jednou a dost! Imho Bruce asi opravdu odchází do důchodu, když teda ani jednou nevystřelí a předvádí jen znuděný obličej. ()

agentmiky

Dalo se na to dívat,ale nic světoborného to nebylo a ani jsem to neočekával.Hodnocení mě před zhlédnutím spíše od filmu odhánělo,ale nakonec to šlo.Příběh je zde sice jednotvárný,ale špatný nebyl.Josh Duhamel v hlavní roli hasiče s přesnou muškou docela obstál,ale překvapil mě zdaleka někdo jiný,a to Vincent D'Onofrio,kterého jsem znal jen jako detektiva ze Zákonu a Pořádek a najednou si zde zahraje hodně krutého záporáka.Bruce Willis si zahrál policistu,ale mockrát se ve filmu neobjevil.Škoda.Hodnocení:65% ()

kaylin

Akčních filmů se natáčí každý rok dost, teď ještě možná o něco víc, protože "Expendables" se postarali o to, aby se žánr znovu obrodil. Jenže jejich síla je především v tom, že dávají dohromady skvělé akční herce, dokáží oprášit jejich kariéru a dokázat, že stará garda na to pořád má. "Fire With Fire" chce být jenom akčním filmem, který nic zásadně nového nepřináší, Bruce Willis zde má minimum prostoru, i když zase hraje postavu "důležitou". Je to škoda, že se takoví herci nevyužívají k lepším scénám, ale nedá se nic dělat. On si to chlapec vynahradí v dalším dílu ze série "Smrtonosná past". "Fire With Fire" je filmem o tom, jak se hrdinný hasič dostane do problémů s mafiány a musí svůj život vměstnat do programu ochrany svědků. Věci se ale nakonec trochu změní a on se vydává na cestu výkonu spravedlnosti vlastní rukou. Vlastně to ani moc nedává smysl, protože jestli je chce všechny zabít jenom proto, že mu málem sejmuli holku, to je sice hezké, ale nebyl to vztah, který by měl nějako hloubku nebo délku. Navíc ona ani neumřela, ale pěkně na něj čeká. Po příběhové stránce mám pocit, že scénárista dostal po polovině scénáře infarkt a oni pak prostě improvizovali. Akční scény nejsou nijak epické, film je i v tomhle smyslu docela malý. To, že se tam Bruce objeví v jedné dobré scéně, ještě neznamená, že chce člověk takový film sledovat hodinu a půl. Zajímaví herci, kteří nemají co nabídnout. Tohle je vážně smutné. Podobné filmy zabíjí žánr a vlastně i kinematografii. Neměli by se dostávat do kin, ale rovnou na video, nejlépe na VHS, aby se k tomu moc lidí nedostalo. Pravdou je, že tohle je problém mnoha filmů, nejen tohoto jednoho. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/01/tobruk-valcik-s-basirem-2-dny-v-new.html ()

Rakosnicek77

Willis se tady celkem našel :-) Po jeho úletech ke komediím se opět vrátil k tomu co mu vyhovuje. Filmy jako 16 bloků, Rukojmí atd. jsou přesně jeho šálek kávy! Samozřejmě to není Smrtonosná past, ale přesto jde o napínavý kousek, který dokáže udržet divákovy oči u obrazovky :-) ()

FilmFan24

Rutinně natočený příběh na jedno shlédnutí, který by zas až tak špatný nebyl nebýt některých kolapsů, hloupých dialogů a který bohužel na konci spálí příšerné digitální plameny! ()