poster

Láska v hrobě

 • anglický

  Love in the Grave

Dokumentární

Česko, 2012, 79 min

Scénář:

David Vondráček

Kamera:

Jan Kadeřábek
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • heyda
  ***

  I dokument musí mít určitý spád, zvrat nebo aspoň poutavé zpracování, kor když má téměř celovečerní stopáž. Jinak ale obsahově zajímavý pohled na bezdomovectví v ČR. Škoda, že to nemá 25 minut, měl bych z toho dobrý výukový materiál do školy. 60 %(2.12.2015)

 • Papekus
  ****

  Film mě velice zaujal svou syrovostí a snahou nepodávat nějaký vlastní výklad, ale nechat vše na divákovi. A samozřejmě jsem na konci byl rád, že se mám, jak se mám :)(16.4.2013)

 • Aleee89
  ****

  Najela jsem na dokumentární vlnu a věděla jsem, že tohle mi padne do noty. Jana a Jan jsou úžasně specifické postavy, které mají na výsledném dojmu lví podíl. Vondráček režíruje citlivě, ale také na hraně, v některých momentech má člověk chuť odvrátit oči. Bylo to nervy drásající, drsné, syrové, avšak i lidské. U dívání mi bylo smutno a film budu asi ještě dlouho vyhánět z hlavy. Ale mám o čem přemýšlet.(27.2.2014)

 • Luciana
  *****

  "Ještě spí a spí a spí zámek šípkový...."(1.4.2013)

 • -bad-mad-wolf-
  *****

  Jediná filmová produkce, jíž jsem viděl na Colours of Ostrava 2013, je trochu v rozporu s barvitým a vesměs život oslavujícím festivalem. Je to hřbitovní láv story, je to důkaz odtržení od reality, je to svědectví konce, jemuž se aktéři vyhýbají pouze pomocí chatrných a nefunkčních alibi o svobodě. Film nebagatelizuje život bezdomovců, ani se nesnaží obviňovat systém či jakkoliv poetizovat nejnižší vrstvu. V první řadě sleduje příběh jedinců, kteří se v zajetí závislostí nedokázali znovu postavit na nohy, natož aby povylezli po sociálním žebříčku vejš. Dvojsečně depresivní záležitost.(25.7.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace