Kličko

• Německo Klitschko (více)

Podívejte se na detailní portrét dvou výjimečných sportovců, ale především bratrů, Vitalije a Vladimíra Kličkových. Sledujte jejich osudy a kariéru během dětství na socialistické Ukrajině, v dobách jejich tvrdých boxerských začátků i ve chvílích, kdy se z nich staly mezinárodní sportovní legendy. Prožijte s nimi úspěchy i dílčí nezdary, zlá období i triumfální návraty, stejně jako jejich vzájemné konflikty. Příběh bratrů – boxerů upoutá a inspiruje sportovní fanoušky i ty, kteří dosud nikdy nespatřili ring. (oficiální text distributora)

hrgdragon

Kvalitný dokument o živote dvoch fenoménov. Prierez detstvom, začiatkami, víťazstvami aj prehrami, občas kvalitnými zraneniami. Myslím, že dokáže zaujať a prilepiť k obrazovke aj neboxerských fanúšikov. 1,2,3, ...KO! Winner is Klitschoooo!!! ()

DapaCz

Srdeční záležitost každého boxera... Dokument, který bylo potřeba natočit, neboť v boxu se již něco takového nikdy opakovat nebude. ()

Mayo66

Zaujímavo zmapovaný film od začiatku do konca. Kuknem určite ešte raz aby som si zrovnal informácie. Na prvýkrát som sa viac venoval deju ako faktom. ()

Sutil

Nič lepšie som nevidel .... Vždy som ich obdivoval nielen za to aký su boxeristy ale aj za to aký su ludia . " Box pre mňa už nebol boxom ale šachom " :D Odporučam pozriet všetkým .... ()

Darken01

Velmi poutavý dokument. Dokument je velice obsáhlý a de facto nevynechá nic ze života bratrů a jejich rodiny, včetně černobylské havarie atd:. Velmi profesionálně zvládnutá kamera, režie a střih.Občas mi trochu vadila dramaturgie a né moc poutavý soundtrack, ale za poslední dobu jednoznačně nejlepší dokument co sem měl možnost vidět. A jen pro ženy a tu pacifistickou část publika, není to o krvi a násilí, ale spíš o srdci, rodině, solidaritě a vůli. ()

brano921

perfektny film odporučam uplne každemu divakovi. myslim že ani jeden divak mužskeho pohlavia s anebude nudit pri tomto filme. film vyborne prerozprava životny pribeh bratov kličkovcov a celu ich boxersku karieru.... u mna jeden z naj ffilmov tohto roka davam 95% čiže 5 hviezdičiek ()

Yelush

Priemerný dokument , ktorý miestami dosť nudí, ale určite neurazí. Dokumentu SENNA však nesiaha ani po členky. ()

justaboy

Nezaujaly mě tolik úspěchy v jejich sportovním životě, jakožto spíše úspěchy v životě osobním. Jejich vztah v rodinném kruhu a nesobeckost v pomoci ostatním (charita, politická angažovanost) a neustávající touha se ve všech těchto aspektech zdokonalovat je neuvěřitelná (a také se v moderním, sobeckém světě moc nevidí)! Proto dávám 5* a k tomu velký respekt. ()

TeeToTaller

Nejsem žádným velkým fanouškem boxu. Ba, co velkým. Box mě vlastně vůbec nezajímá. Považuji ale za svůj malý životní úspěch, že jsem si i přesto tenhle dokument pustil. Nevím vlastně ani proč, ale ti bratři Kličkové mi přišli vždycky sympatičtí. A ejhle, já jsem natrefil na nejlepší dokument, který jsem kdy viděl. Lépe to natočit prostě nešlo. Krásně ukázané celé zákulisí, nádherné bratrské vztahy a vůbec celý přístup těchto ukrajinských kluků k boxu. Byl jsem příjemně překvapen, jak jsou zde brilantně vykresleny charaktery Kličků. Jsou opravdu diametrálně odlišní od ostatních "vymaštěných" soupeřů. Jako laik jsem uvítal i porovnání rozdílů technik obou bratrů. Tenhle dokument mi dal opravdu hodně, kompletně jsem změnil svůj postoj vůči boxu a jen ve skrytu duše doufám, že mi někdy přijde pod ruku podobně bezchybný dokument. ()

D.C.Striker

O tyto bratry jsem se nikdy moc nezajímal.Vlastně co se týká boxu nějak ho nesleduji.Ale tenhle dokument je velice velice na úrovni.Až mě to překvapilo.Velice mile.Porovnání Vitalije a Vladimira jako povah,postavení v rodinném kruhu a stylu boje atd... Považuji se za náruživého sportovce a takže dokážu aspoň částečně pochopit co to takzvané spadnutí na dno vzestup na vrchol musí znamenat vnitřně.Dávám pět hvězd a popravdě řečeno už vím proč jsou tihle dva šampioni své doby. ()

Necrophobic

Velmi dobrý dokument který box tlačí trochu do pozadí a zabývá se i událostmi z běžného života.Chybělo mě víc ukázek z tréninku ,ale stejně nadprůměr. Opět mě pobavil komentář a hodnocení nějakého malého zamindrákovaného čecháčka :Virusman666 odpad! Ano, cheyene, nedělejme bohy z vypatlaných, vymlácených mozků... Klasickej připosránek kterej by se podělal už při vstupu do ringu. Styl Kličků se nemusí líbit každému ,ale nazývat je vypatlancema zrovna je,(u Tysona bych oko přimhouřil) to je ukázka ignorance. Vyšplhat se na trůn stojí spoustu úsilí a dřiny ,ale to nemůže nějakej gaučovej mindrák nikdy pochopit. ()

JBpivosaj

Fajn dokument pro lidi co se chtějí dozvědet něco málo z dětství těchto úspěšných lidí. Ale i při 110 minutach, jsem se vlastně nic moc nového nedozvěděl. Pro úplný laiky asi dobrý, pro ty co o nich už něco vědí však nic moc. Nejvíce mě tam štvala nasazená propaganda Ameriky. A pravda mohlo to být trochu více o boxu když už to je jejich celý život ...nebo spíš co narvat do 110 minut že ? ()

fifotron

Nedopozeral som, tak nemám právo objektívne komentovať, ale to niečo okomentovať môžem: Absolútne gradujúca, rozprávaná a famíliarne preložená NUDA. Možno že na ten box nie som, ale dokument musí niečím zaujať, mňa tá 3/4 hodina nezaujala. Nechcem pokaziť hodnotenie filmu, ktorý zrejme hodnotia len fanúšici boxu, tak sa zdržím hodnotenia a pridávam len nezmyselný komentár. ()

Martyrium

Dokument je spracovaný veľmi dobre, či už po technickej stránke alebo v prípade budovania atmosféry (postupným odkrývaním charakterov a zmýšľania oboch bratov a gradáciou) a určite má potenciál zaujať aj nefanúšikov boxu ako takého. Kličkovci sú pre mňa ikonami súčasného boxu a bolo pre mňa veľmi zaujímavé dozvedieť sa viacero informácií z ich detstva, začiatkov a nahliadnuť trochu do ich hláv (pri niektorých záberoch skoro doslova). Nech si kto chce hovorí čo chce, ale nedá sa povedať, že by rozmýšľali iba päsťami, no na druhej strane treba priznať, že všetko majú dokonale premyslené až až :). Myšlienka na záver (silný moment): Jedným z momentov, ktoré mi utkveli v pamäti bola určite scéna nepodpísania zmluvy s istým "boxerským" mecenášom a tým preukázanie intelektu, charakteru a prezieravosti, ktorá im zrejme obom zachránila kariéru. ()

ragnar1

Kdo by neznal bratry Kličkovi. Ale kdo už zná jejich dětství, postupný vývoj a jejich životní příběh? Tento dokument přesně odpovídá na stanovené otázky a ukazuje nám, proč jsou oba dva tak populární po celém světě. Oba dva jsou nejen sportovními fenomény. Svým postavením se snaží leccos změnit i v nerovném boji s politickými "východními" živly, čemuž já osobně velmi fandím. Palec nahoru všem tvůrcům dokumentu a konec koncům i Vladimírovi a Vitalijovi. ()