Kličko

(festivalový název)

Dokumentární / Sportovní

Německo, 2011, 110 min

Leopold Hoesch

// Distribútor: Corinth Films // (23.8.2013)

• Terva

Jednoduše podprůměrné.(13.8.2012)

Tyhle sportovní životopisné filmy mám velmi rád. Klitscko se povedl stejně jako předchozí rok Senna. Doporučuji zhlédnout i těm, co se o sport moc nezajímají, životní příběh bratří Klitscků opravdu stojí za to.(9.7.2012)

O boxu jsem si vždycky myslela, že je to sport pro úplné blbce, co nemají nic v hlavě, a tak si ji za peníze nechají donekonečna otloukat podobnými dutohlavými opičáky, a ještě si u toho sem tam ukousnou ucho. Stejné jsem si myslela, když mě v sobotu přítel donutil podívat se s ním na zápas Klitschka a Furyho, že Klitschko je nejlepší na světě a bla bla... no zápas mě teda nebavil, já jsem čekala jedno K.O. za druhým a nějakou krev, a místo toho tam kolem sebe jen poskakovali přesně jako opičáci, a většinu času se ''objímali''. A Klitschko to ještě ke všemu prohrál. Ale nějak mi to zůstalo v hlavě, a tak jsem si o den později zadala na youtube Klitschkovo jméno, že se podívám, jak vypadaly nějaké jeho úspěšnější zápasy. Ale první, co mi na youtube vyskočilo byl dokument Klitschko Brothers. A tak jsem to zapla, a moc se mi to líbilo. Příběh dvou bratrů, kteří se z ničeho vyšplhali až na vrchol, ale udrželi si zdravý rozum a zásady a pokoru. Určitě se mi to taky líbilo proto, že jsou to kluci z Ukrajiny a né někde z Ameriky, přeci jen je mi takový příběh bližší k srdci. Box mě sice pořád nebere, ale rozhodně jsem na něj trošku změnila názor díky bratrům Klitschkovým.(30.11.2015)

Lepší než Rocky!(9.7.2012)

• - Pracovným názvom filmu bolo označenie Klitschko: Inside the Ropes. (MikaelSVK)