Ledový teror (TV film)

USA, 2011, 87 min

Terry Ingram

Michael Balfry

Stu Goldberg

Zas tak hrozný to neni čekal sem něco horšího ale jinak pěknej film!Začíná to tim že převážejí zboží nákladákem přes ledovou cestu když dojedou do cíle narazí na příšeru která tam sežrala všechny lidi a oni sou v nebezpečí najdou tam jednoho člověka tak ho vezmou cestou zpět sebou ale příšera jde ponich a tak jí musí uject nakonec se jim to povede ale ona plave pod ledem takže nic neví až je překvapí když vystoupí jednoho člověka zabije a další ujíždějí dál.(6.5.2012)

• Aluska88

O co chudší by byl náš filmový svět bez společností jako Asylum či SyFy?:D Já jsem spokojená. Překvapivě docela povedený scénář a hlavně i dialogy. Samozřejmě nějaké ty chybky se v něm najdou, ale celkově mě netahal za uši, což je častý problém u podobných kousků. Prehistorický dinosaurus naopak disponuje typickým laciným digitálním "kabátkem." Velmi mě překvapila romantická chvilka dvou ústředních hrdinů, která se mi moc líbila a vůbec mi nepřišla patosovitá či klišovitá, stejně jako mě zaujal jejich rozhovor v tomto intimním momentu:) Už dlouho se mi nestalo (a jestli vůbec), aby se mi ve sci-fi, katastrofických a podobných béčkovitých filmech zalíbila nějaká romantická "vsuvka." Zde na mě působila jako vystřižená z kvalitního dramatu. Takové... hezké:)(12.4.2012)

Celkem sympatické scífko/horor od Syfy. Nečekám že tu bude semnou nikdo souhlasit, ale film se mi líbil. Nenudil jsem se a i efekty mi přišly fajn. Od Ingrama jsem nečekal nic extra ale nakonec se z toho vyklubal aspoň průměrný béčko se sympatickým ještěrákem. Jóóóo bejt kamioňákem není žádný med.(24.3.2012)

Tak nějak klasický céčko s pravěkým zvířátkem a lacinými digitálními triky, akorát tam z nějakýho divnýho důvodu funguje romantická linka a po skončení filmu jsem měl chuť zkouknout Trucky na ledě. Co je ale hlavní, pořád to je tak strašně skvěle nelogický v jakémkoliv chování a rozhodování postav, že mňam.(14.7.2014)

• Phobia

Uf, to jsem se zase posmála, div jsem si neucákla do pyžama! Jste-li odpaduchtivý divák, vřele doporučuji se taktéž podívat na Arktidu v letním období (sice tam jednou ochotníci simulují div ne umrznutí, ale dojem kazí chybějící obláčky páry u úst, absence jektání zubů, třesení a podobně), kde se pomocí výbušnin dělají do permafrostu díry a z těch lezou prýeskymácké pohádky, tedy velmi čilé přerostlé ještěrky. Dobrá, jedna ještěrka, co v některých záběrech vypadá velká asi jako varan, zatímco v jiných scénách se vztyčí na zadní a shlíží na svůj jídelníček rudým zrakem z výšky šestipatrového činžáku. Menu má tento obojživelník poměrně chudobné: těžaře, hrdinné kamioňáky, nezbytnou (a úplně zbytečnou) kozatou ekoložku plus nějaké ty arktické poustevníky. Ještěrka je slepá, hluchá, bez čichu a blbá, přesto se jí průběžně daří ulovit jednotlivé chody a prožrat se až do trpkého konce. Během degustace je schopná trhat plechy unimobuněk (kde tři zákusky strčí před dveře stůl, přestože se dveře otevírají ven;-)) a přerážet ocelové sloupy, aby o chvíli později bezradně kroužila kolem papundeklové letní chatky arktických penzistů (zvenku něco jako větší kůlna, uvnitř to má ovšem prostory jako Labská bouda). Okamžik, kdy uprchlíci v této papírové haciendě zakrývají okna záclonami, aby ještěrka netušila, kde se skrývají, je vskutku výživný! Jako by je předtím nebyla schopná sledovat desítky kilometrů pod vodou, zatímco uháněli v kamionu po tajícím ledu. Led přinesl další úžasně vtipné okamžiky: kupříkladu jeho dramatické praskání a rozevírání přímo před náklaďáky skončilo tím, že řidiči museli přejet pár rozbředlých louží. A podezřelé bylo také vynoření ještěrky vedle stojícího kamionu, prorazila asi půlcentimetrovou ledovou krustu... ty náklaďáky musely být nějaké hodně odlehčené, když se na tak tenké vrstvě nepropadly, a v Arktidě muselo být sakra žhavé léto! Má vůbec smysl rozepisovat se o dementním chování postav, třeskutě stupidních dialozích a zcela nepřítomné logice (o fyzikálních zákonech a chemických či biologických procesech ani nemluvě)? "Ta příšera asi vidí naše teplo, tak počkáme do rána, to nás neuvidí tak dobře!" :-))) A ráno vylezli před chatrč s plamenometem:-))). Akorát mě mrzí, že jsem zalomila v okamžiku, kdy hladová ještěrka zakousla dezert z poslední trojice a jen podle zdejších fotek se mohu dohadovat o obojživelníkově bídném skonu. Zmínku si zaslouží speciální efekty a animace monstra: před čtvrt stoletím by to celkem ušlo... na rok starý film je to ukrutná bída. Nádherně špatný a debilní kousek ve všech ohledech, uzřela jsem však nedávno omylem "Hotel Paradise" a tak vím, že existují i mnohem horší sračky než "Ledový terror", proto dávám 10% třeba za exteriéry a 5% za hezké oči dvou hlavních mužkých hrdinů.(27.3.2012)