Trans

Historik umění Simon (James McAvoy) pracuje v aukční síni, kde se draží umělecká díla. Spolčí se zločineckým gangem a dohromady ukradnou Goyův obraz v ceně milionů dolarů. Po ráně do hlavy, kterou během loupeže utrží, však zjistí, že si nevzpomíná, kam cenné dílo ukryl. Když k nalezení odpovědi nepomůžou fyzické výhrůžky ani mučení, rozhodne se vůdce gangu (Vincent Cassel) k netradičnímu řešení. Najme hypnoterapeutku (Rosario Dawson), která se ponoří do nejtemnějších koutů Simonova podvědomí. Čím hlouběji postupuje do jeho narušené mysli, tím více je v sázce. Hranice mezi touhou, skutečností a hypnotickou sugescí se smazávají a mizí... (oficiální text distributora)

goni

Vynikajuci akcny thriler na styl Pociatku. Divak sice zo zaciatku dost nechape a musi si davat pozor, aby sa nezamotal, ale postupom casu sa vsetko vyjasni a pride aj zopar necakanych zvratov. Vynikajuca atmosfera je este zvyraznena skvelou hudbou, ktora sa k filmu perfektne hodi. Fakt odporucam k filmu kvalitnejsie ozvucenie. No a ceresnickou na torte je postava hypnotizerky, ktoru si vsetci chlapi isto zamiluju :) [69/2013]. ()

KOOHA

Po piči dobrej film. První půlku jsem říkal co to je za šrot, i jsem to chtěl přeskočit. Ale z ničeho nic se mi to nakonec líbilo a hlavně Rosario udělala tento film. To ona to celé táhla, McAvoy a hlavně Cassel byli celou dobu "při zdi". Rosario je paní herečka a nesmyslná baba! No a soundtrack...Boyle to zkrátka umí. Posledních pět minut filmu nemá chybu ()

1Legend1

Film tak zamotaný, že se do něj zamotává i sám zežisér...dokonaleje prokleslená postava hlavního hrdiny, ale pozornosti s dostává i bylým dvěma, někdy vůbec není jasné, kdo je hlavní postava, dokonce ani o čem vlastně film je. Kdybych si vlastně nepřečetl zhruba před snímkem, o čem je, tak by mě to vůbec nebylo jasné tři čtvrtiny filmu. Komentář píši asi tak 2 minuty po filmu, takže mi to všechno možná ještě nedochází, ale myslím, že to rozsekne druhá projekce. po prvním shlédnutí tedy 4*. 80% ()

cerbygerby

Ze začátku to vypadalo celkem jasně, parta lidí se dohodla na ukradení obrazu a vše proběhlo jak mělo.. ale nastal tu jeden háček.. obraz se ztratil... přichází na řadu hypnóza a ta udělá v celém filmu takový bordel, že člověk neví co je pravda a co né. na konci je to ale celkem dobře vysvětlené, takže za mě 4* a 75% ()

Hartigan

Ze všeho nejvíce Hartigana zaujalo herectví Cassela a vlastně i toho McAvoyve, i když Jamesův projev ani fillmografii jinak přespříliš nemusí. Dále kamera, poctivě zahalující obraz do noiru a taktéž by se něměl opomenout zrychlený střih. Nicméně od člověka se vyžaduje pozornosti, jinak se ve vyprávění snadno ztratíte, já taktéž některé kličky v ději pochopil až napodruhé. Vytkl bych akorát přechody mezi realitou a představami, tedy když náš Simon byl pod stavem hypnózy, narozdíl od Počátku (ano, divné srovnání) působily nepřehledně. Po vizuální a hudební stránce na patřičné úrovni. ()

Sgt.Cliffer

Velice dobrý anglický fim. Líbil se mi na jedno zkouknutí, ale víckrát si ho nepustím. Zhruba v půlce filmu začne být totiž situace dosti nepřehledná a vy se začínáte ztrácet, co je trans a co ne. Co se komu zdá a co je realita. K nepřehlednosti přispívá také dost flashbacků. Takže na jedno zkouknutí 3* ()

Dimo

Skvělé. Takovej krásně přehledně–nepřehledný slepenec, v kterým by se prase vyznalo, ale není nic lepšího, než když je mi to po projekci úplně šumák. Boyle vybojleroval atmosféru do vysokých teplot, nezklamal a nenudil. A kdyby nic, soundtrack je fakt poslouchatelný. A kdyby fakt vůbec nic, tak prsiska a pipina hlavní hérečky. ()

Hpatrik

Tak tohle byl nářez! Na první pohled působí film složitě na pochopení, ale ve skutečnosti si Boyle velmi chytře hraje s divákovou myslí. Jinými slovy, pokud se u filmu budete cítít trochu jako v transu, je to tak správně :) Své udělá taky skvěle obsazená elitní herecká formace, Boylova sebejistá režie, kamera a hudba. ()

Whitebeard

Dost psycho. A po hodině jsem už byl zmatenej tak, že jsem netušil, kdo je kdo, co kdo chce, kdo po kom jde, co je skutečnost a co není. A pak přijde závěrečných patnáct minut a najednou je vám všechno jasný. Dlouho jsem u filmu tohle nezažil, aby mě tak dokonale všechno popletlo. Parádní soundtrack filmu, herecký výkony, za mě 4* ()

tranquill

Složité, to nekecám, tak jako u Počátku neodcházejte raděj ani na minutu od děje! Ale, aspoň pro mne, skutečně poutavé a originální. Kdo chce trochu potrápit mozkové závity, tomu doporučuji. ()

Pekisan

Dobry spociatku natempovany Doyle, ktoremu ku koncu trosku dochadzal dych. Pretahovany koniec s milionom a jednym zvratom a napeckovanymi momentami som dopozeral ciastocne odovzdane neschopny vstrebavat kanonadu wtf momentov. Naplno som vsak vstrebal Rosario Dawson a jej verziu romanticky nazvanu stredoveka malba. Proste vyholena frnda. Ano presne tak. Viacej takych. ()

emdvojka

Dobrá kombinácia mystiky, drámy, akcie a trileru bez zbytočných omáčiek, ale už len pre pozorného diváka, ktorý aj keď najprv nerozumie pohnútkam hlavnej predstaviteľky, postupom času pochopí, kto akú úlohu hraje v tejto bizarnej hre na útočníka a obeť. Ono sa to tu v priebehu filmu niekoľko krát mení čo je fajn, aj keď je jasné, že pár blbým momentom sa to nevyhne, ale všeobecne jeden z tých málo filmov, ktoré ma pohltili od začiatku do konca. ()

Biopler

Tlieskam režisérovi, lebo si ma absolútne podmanil ako brilantne žongluje so všetkými filmovými prostriedkami a ako cez ne rozpráva nezvyklý príbeh, preto lebo to čo sa pred nami odohráva má svoj koreň v minulosti, o ktorom len máloktorý divák tuší pri prvom pozretí, i keď isté náznaky tam sú, pričom takmer všetko odhalí až záverečný monológ Elizabeth v červenej Alfe Romeo, kokos, ešte tá symbolika farieb ma dostáva. Film si pýta druhú projekciu a je to potešenie sledovať ako je dielo ozaj zručne zmáknuté po stránke vyprávania, ako umne mieša prítomnosť s tým čo sa odohralo v minulosti, ako do toho zapletie sen a ako to mixuje spolu s hypnózou. Prekvapivo zvolená Rosario Dawson do role femme fatale výborne sadla, Vinco Cassel bol zasa jasná voľba, lebo jemu drsní chlapi, ktorí neváhajú použiť násilie ako donucovací prostriedok vždy išli. Najslabší herecký článok bol McAvoy, ktorý odviedol svoj štandard, no jedným dychom treba dodať, že z trojice protagonistov mal najťažšiu rolu. V jednej postave vystihnúť gamblera, lupiča, losera a týpka čo stratí pamäť a dá sa na hypnózu bola výzva. Každopádne aj pri druhej projekcii všetko funguje skvele. Výborný dojem zráža záver v horiacom aute, to mi prišla nevhodná hollywoodska bájka, zbytočné tlačenie na pílu, ktoré odpílilo nepatrne jednu z mužských postáv celkom potichučky. Taktiež odovzdávanie si nábojov skrz francúzak i to, že hoci náš loser nestrieľal nikdy z pištole, išlo mu to bezchybne. A v neposlednom rade trochu čudná túžba po pomste skrz získanie Goyovho obrazu, ktorý zahladí bôľ... dá sa to pre potreby filmu zhltnúť, no all in all málo uveriteľný podklad. Snímka obsahuje však veľa symboliky, disponuje scénou pre fajnškmekrov v hale ukradnutých/zmiznutých obrazov, a odvážne spája svet zločinu, vysoké maliarske umenie a hypnoterapiu. ()

Franc1s

Naprostá senzace!! Pro koho je sakra tohle průměr a nuda?? Vynikající začátek, kde jsem se hned začal bavit, poté sice chvilec oddychu, ale o to větší potom jízda! Líbily se mi ty chvíle kdy člověk nevěděl(hl.hrdina taky) jestli je v realitě nebo v hypnóze. Všechno barevný, rychlý přesné střihy, které nic nenarušovaly, luxusní hudební doprovod a parádní konec, vše u Boyla povinnost :) Z konce, který byl fakt povedej, jsem nechápal, cítil jsem se jak malý dítě co uvidí od maminky čokoládu :D Do toho všeho zase VÝTEČNEJ soundtrack!!! Děkuji bože za tyhle kousky v této blockbusterové sezóně, opravdu parádní podívaná!! O to víc jsem se taky divil, že v kině bylo sakra jen 8 lidí?!WTF? Kde to jsme?? Chci to vidět znovu!! McAvoy si zatím dává každou roli,dobře on!!A Cassel se neztratí. No a R.Dawson v nekližé - to bylo teda něco... ;) Jdu poslouchat soundtrack, hypnotických 9/10! A vy se koukejte na to mrknout! ()

Brinkley

Jméno Dannyho Boyla, tématika aukcí uměleckých děl, hypnóza, gangsteři, James i Vincent...... má očekávání byla jednoduše přemrštěná. O ději se vzhledem k jeho spletitosti zmiňovat nemůžu, neb každé slovo by už bylo spoilerem, takže se zbývá zaměřit na režii, herecké výkony, kameru, hudbu a samozřejmě subjektivní pocity (já jich zažila celou škálu: od počátečního nemístného nadšení, přes lehounkou nudu, opětovný mírný zájem až po lhostejnost a rozpačitost). Mnohokráte opakované scény mi přišly někdy zbytečné, pan Boyle nás diváky trochu podcenil... však my bychom mnohé pochopili i bez nich. James se tentokrát herecky dost držel (bohužel), Vincent se předvádí ve své tradiční roli (která mu ovšem zatraceně sedne) a Rosario je..... kus (zde si však ukousla víc, než na co herecky opravdu má). I tak, přes shora zmíněné mínusy, nepovažuji oněch včerejších 101 minut v Aeru za ztracený čas, pročež hodnotím třemi hvězdami. Soundtrack ovšem bezchybný! ()

BDMarty007

Zajímavý a celkem velmi dobrý film. Děj vypadá z počátku celkem jasně, ale postupem času se čím dále více ukazuje, že vše je trochu jinak a trochu komplikovanější, než se zdá. Je to natočené takovým zvláštním způsobem, který postupně a plíživě intenzivně vtahuje diváka. Divácký prožitek bych popsal jako intimní, kdy mám pocit jako bych se situacím, vesměs vypjatým a mnohdy intimním vztahovým situacím velmi přiblížil, jako bych u toho byl téměř přítomen. Situace se mění, nikdy se nemůžete být jistí, kdo si vlastně s kým hraje a zda vůbec. Danny Boyle to udělal po svém, bez kompromisů. Dalo se to určitě udělat daleko "mainsteamověji", líbivěji, bylo by to asi komerčně úspěšnější, ale takto je to daleko opravdovější a zajímavější. ()

dodona

Tak skvelú atmosféru som už dlho nezažila. K tomu vynikajúci výber hudobného doprovodu a neskutočne úžasne hrajúci James McAvoy a obvykle skvelý Vincent Cassel. ()

Veseldaa.!

Především audiovizuální scény s rozuzlením by si zasloužily plný počet, ale možná trochu překombinovaný a místy utahaný děj tak celkový zážitek sráží "jen" na silné 4*. ()

josieaddms

První polovina, paráda. Atmosféra pěkná, krásně to ubíhalo. Rychlý, svižný, docela neokoukaný téma. Pak se do toho začali čím dál tím víc zamotávat, začali se pouštět do mudrování, do tajemna hypnózy, která nemá ani zdaleka takové možnosti jako se nám tady snažili vnutit. Pak to začalo být nezáživné, hloupé, úplně stoprocentně nereálné, začaly naprosto zbytečné a samoúčelné nahotiny které film ještě o to víc stáhly dolů, a následně potopily. Chvilku se mi zdálo, že se mi to bude líbit, a teď je to vlastně skoro odpad!. McAvoy mě sice naprosto překvapil, myslela jsem si o něm že je jen takový pěkný ksichtík, ale tohle bylo fakt slušný. I ostatní herci byli fajn, ale co se týče paní Dawsonové - naprostá smrt jakékoli morálky a úrovně. Celkový dojem z filmu: zveličená blbost. ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

08.10.2013

Žádný strach, neplánuje se další stupidní remake komediální klasiky s Peterem Sellersem. Jak si ale jistě vzpomenete, Růžový panter bylo původně jméno vzácného drahokamu. A o třpytivé a zatraceně… (více)