foto

Tuppence Middleton

  • nar. 21.2.1987 (30 let)
    Bristol, Anglie, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Tuppence Middleton je anglická herečka, která se narodila dne dvacátého prvního února roku 1987 v Bristolu v Anglii ve Velké Británii Nigelovi a Tině Middleton. Někomu by mohlo připadat její jméno jako oříšek, ale byla tak pojmenovaná podle matčiny přezdívky, kterou měla v dětství.

Už na základní škole Bristol Grammar School projevovala zájem o herectví. V tomto případě šlo ale o loutkové divadlo, které se těšilo oblibě v té době prakticky všech dětí. Proto také vystudovala Arts Educational School v Chiswicku v Londýně, kde dostala také svoje základy.

Svoji hereckou dráhu započala ve svých dvaceti jedněch letech a to v roce 2008, v krátkém tanečním filmu Dance Lessons, kde ztvárnila postavu Alice. O rok později se pak objevila v britské hororové komedii Tormented, kde ztvárnila hlavní děvče Justine Fielding, známou tím, že randila s jedním z nejpopulárnějších chlapců na škole až do chvíle, než zjistila, že jeho kamarád je zodpovědný za vraždy spolužáků.

Důležitým se pro ni stal rok 2009, kdy se objevila v dalším kraťasu. Tentokrát ale od Samuela Abrahamse, který nesl název Connect. Ten byl také nominován na cenu BAFTA za Best Short Film at the 64th British Academy Film Awards.

Dnes ji můžeme znát především díky filmům z roku 2014 a to The Imitation Game nebo vesmírném scifi Jupiter Ascending.

P. J. D.

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace