Trans

Historik umění Simon (James McAvoy) pracuje v aukční síni, kde se draží umělecká díla. Spolčí se zločineckým gangem a dohromady ukradnou Goyův obraz v ceně milionů dolarů. Po ráně do hlavy, kterou během loupeže utrží, však zjistí, že si nevzpomíná, kam cenné dílo ukryl. Když k nalezení odpovědi nepomůžou fyzické výhrůžky ani mučení, rozhodne se vůdce gangu (Vincent Cassel) k netradičnímu řešení. Najme hypnoterapeutku (Rosario Dawson), která se ponoří do nejtemnějších koutů Simonova podvědomí. Čím hlouběji postupuje do jeho narušené mysli, tím více je v sázce. Hranice mezi touhou, skutečností a hypnotickou sugescí se smazávají a mizí... (oficiální text distributora)

smetak30

Nápad to nemá zlý... ale snaží sa to byť naraz toľkými vecami až nakoniec film pôsobí strašne preplacane, roztržito neprehľadne a necháva za sebou neodpustiteľné množstvo logický dier.... ()

jjjerry

Vau, do půlky jsem celkem stíhal a čekal rozuzlení. Pak bum, zvrat a jakobych koukal na další "díl". Je to jízda, James McAvoy super, vyholený mám taky rád :-) Možná trochu moc překombinovaný a tím zmatečný. Někdy na to kouknu ještě jednou ()

LencaN

Jestli se může nějaký film chlubit dobře napsaným scénářem, tak je to jednoznačně tenhle. Na začátku mě pojímala trochu skeptická nálada, proč se na to koukám, ale každou scénou a každým rozhovorem se moje zvědavost a zanícenost do děje jen zvětšovala. Krásně vystavený děj, který vám postupně bude brát dech. ()

Ace.A.T.L.

To je tak, když do loupeže přiberete ženskou, která je navíc hypnoterapeutka. Co se asi tak může stát? No, vlastně cokoliv. Od začátku do konce to je parádně propletený a tohle já mám rozhodně rád. Neni to nucený, neni to přemrštěný a přitom je to parádně chytlavý. A nakonec, když člověk zjistí všecno od A do Z, rád se na to podívá znova, aby si to užil. Ale už to nebude takový, jako poprvý. Za mě hodně zasloužený 4* a DOPORUČUJU ()

meatball

Jak stárnu, tak mě to začíná srát. Kdyby toho Goyu takhle vyříz' z frejmu, cena by spadla na zlomek původní hodnoty. Ale dobře, chtěla ho na zeď. Mrtvá holka v kufru červeného nespolehlivého italského vozu by po tejdnu smrděla tak, že by vyklidili okolní čtvrti. Boylea mám rád, ale je takovej problém tyhle nesmysly obejít? ()

pogoman77

Skvělý film, divák je neustále napjatý, čeká co nového se dozví a dává bacha v jaké je ralitě. A pokud někomu dělal problém Nolanův Počátek (a že takových lidí je celkem dost) tak tohle ho doslova rozemele. 4,5 hvězdy ()

tixi

Snímka veľmi moderne zachytáva hrdinov v extrémnych situáciach,plných násilníckeho správania,zúfalého pudu sebazáchovy a chamtivosti.Tri ústredné postavy sa pohybujú vo svete,kde nie je nič isté,neustále musia rozlišovať medzi pravdou a manipuláciou a o nič lepšie som nebol na tom ani ja,film ma skvele vtiahnul do deja a ja som pozeral zo zatajením dychom 80% ()

MaximusMax

První půlka přinesla přesně to, na co jsem se těšil z trailerů. Vizuálně parádní skládačka s ujetým hlavním hrdinou a zajímavou zápletkou. Škoda, že to nevydrželo až do závěrečných titulků a že nás Boyle nenechal si tu skládačku alespoň částečně poskládat našima vlastníma mozkama. Místo toho nám celou pointu polopatě vysvětlí jedna z postav a pro naši vlastní fantazii už nic nezbyde. Škoda, ale i tak fajnový komorní úlet. 3,5* ()

Poutnice

dala bych o hvezdicku vic, ale na me byl ten film moc chaotickej. Pribeh dobrej, stridani vzpominek, hypnotickych zazitku a reality v moc psycho tempu a do toho samej odlesk od sklicek, zrcadel, televizi a skel, vody... moc narocny na pozornost ()

poeta

Ještě v transu dávám plný počet. Jak již tady mnozí psali, místy byl děj lehce překombinovaný, ale právě tento aspekt dodal šmrnc grandióznímu hypnotizujícímu finále. Jak už jsem psal dříve v komentářích, mám rád pošahané magory, a tady se to jimi přímo hemžilo. ()

fikee

Trans se mi z Boylovych filmu libil asi nejmin. Je to hezky natocene, co ctvrt hodina to novy twist, ale celkove to pusobi dost zbytecne a celkem verim, ze na Transu si Boyle proste jen odfrkaval od rozjuchane olympiady. ()

RoyBatty444

Je to z časti hypnotický snímok s obstojnou zápletkou. Škoda konca, ktorý mi prišiel trochu jednoduchý a zbytočne do detailu vysvetlený. Dej doznáva svojho názvu a ako v tranze sa prelína medzi realitou a hypnotickými stavmi. Nie je to nič neprekúsnuteľné a na rozdiel od iných filmov, usilujúcich sa miasť diváka, sa v tomto dá orientovať. Postavy sú presvedčivé a atmosféra v niektorých momentoch pripomína noir. Herci prezentujú štandard, na ktorý sme u nich zvyknutý. ()

nervana

Po hodině sledování jsem si říkal, že je ten film možná trošku překombinovaný, ale závěrečných 25 minut je naprosto famózních! ()

Vital

Podobné filmy mi nevadí,dokonce to hodně filmů oživý,ale víc jak hodinu být mimo realitu a nevěddět o co pořádně jde,a dozvědět se to až na úplném konci mi nějak málo stačí,jinak vidět Rosario v rouše evině je moc krásný pohled :-) i hudba mi hodně sedla,bohužel nemyslim jen kalhotama :-) ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

Danny Boyle: Pro hrst „růžových panterů“?

08.10.2013

Žádný strach, neplánuje se další stupidní remake komediální klasiky s Peterem Sellersem. Jak si ale jistě vzpomenete, Růžový panter bylo původně jméno vzácného drahokamu. A o třpytivé a zatraceně… (více)