Po svém podivínském strýci Cyrusovi zdědí Arthur dům. Nové dědictví má však nečekané zvláštnůstky skleněné stěny popsané neznámým jazykem a především 12 naštvaných duchů. Rodina záhy zjistí, že bydlení zde je doslova o život. (oficiální text distributora)

VanTom

Slušná oddechová duchařina, ta dlouhá pasáž utíkání před roztodivnými vraždícími přízraky viditelnými jen skrz speciální brýle v hi-tech moderním skleněném domě mě držela hodně napjatého. Nebýt zápletka neúčelně překombinovaná a finále překotně rychlé a o ničem, možná bych přihodil i 4. hvězdičku. ()

cross

Celkem slušný horror, který vyzvyhuje na popředí především velmi dobře zvládnutá výtvarná složka-dům, kde se film odehrává, je nádherným skleněným monstrem se spoustou ozubených kol a všemožných mechanických vychytávek. O inteligenci scénáře samozřejmě nemůže být ani řeč, ale když už nic, nezanechá trapný úsměv na rtech jako většina moderních vyvraždˇovaček. Bohužel, napínavá či strašidelná je pouze velmi malá část vyprávění. I tak mi film přišel jako celkem chutná podívaná se slušnými trikovými maskami...tedy až na poprsí jednoho ducha nežného pohlaví, které bylo umělejší (=strašidelnější) než hrudník Pamely Anderson. A to už je fakt co říct;o) ()

davidek

Ani jednou jsem se nelekl a to bych asi u hororu měl. Za efekty a za Shannon Elizabeth dvě hvězdičky. Spíš jeden a půl. Ještě jsem zapoměl říct, že nerozbitné sklo se i při takovém výbuchu jako byl na konci, rozbije trochu jinak a ta černoška by asi těžko přežila. Holt všechno je asi možné. ()

masw

No abych pravdu řekl, na Třináct duchů jsem koukal jen kvůli Shannon Elizabeth a Tonymu Shalhoubovi (no proste Monk v hororu :-D ) Ale upřímně čekal jsem, že to bude mnohem horší, nakonec mě film překvapil a ubezpečil, že Tony Shalhoub umí hrát i vážné role. ()

Kosmik 1

Mě se tenhle horor líbil. Stupiditu a opět nelogické chování postav (jak už bývá v hororech zvykem) však solidně vyvažuje spolek zabijáckých a smrtících duchů. Někteří na pohled vypadají opravdu slušně a děsivě. V pár okamžicích, kdy nečekaně některý z nich bouchnul do skla, jsem se opravdu leknul. :-) Tak to má u hororu být. Proto dávám takové hodnocení jaké dávám, ač většina zde hodnotí spíše negativně. Nejlepší smrt (pro mě) vyhrál právník. Už jsem myslel, že ho zlá princezna hezky vykuchá a nakonec... no však posuďte sami. 75% ()

Siri69

Ani bych to nepopsal jako horor... Je to spíš takový ''docela strašidelný film''. Myšlenka filmu je poměrně na prd, masky jsou dost povedené a jako celek to dává průměrný koukatelný film. 3* ()

pfa

Já bych to tak špatně neviděl, je to horor "z druhý vlny", ale kouknout se na to určitě dá. A ne jen jednou. Některé pasti duchů jsou skutečně nevybíravé! Jsou horší kousky... [7/1O] (Thir13en Ghosts, USA+CAN, horror) ()

jefff

Steve Beck má duchy rád, jenže neumí o tom natočit dobrý film. Nepovedlo se mu to s Lodí a nepovedlo se mu to s domem. 13 duchů je mizerně natočený film s docela dobrými maskami. Ale příběh a celé pojetí je brutálně špatné béčko s hroznými hereckými výkony. ()

Smileface

Opravdu solidní partička duchů,takhle nějak bych si to představoval :-) Pár zajímavých momentů,málo strachu ale rozhodně ne nuda.To je 13 duchů. ()

Anticque

Efektově velice dobře zpracovaný horror, atmosféra je dost slušná, nápad z 12i duchy se povedl, nejlepší byl asi Lamač, který mě nadchl. Hlavní záminku filmu jsme rozluštil už asi po 30 minutách, ale stejně jsem musel s napětím dokoukat film jestli je to pravda, potvrdilo se. Slušný efekt byl rozpůlení chlápka dveřmi, ale jinak všichni duchové byli hustý. Chvála horroru, bez něj bych se unudil k smrti. ()

widla odpad!

Tak takovouhle blbost sem už hodně dlouho neviděla! Začátek mi připadal jako Krotitélé duchů a konec jako telenovela! Uznejte, to už je hrozivá kombinace! Navíc film absolutně postrádal děsivé momenty, jsem docela strašpytel, ale tady sem se absolutně nebála, spíše se válela smíchy!hrůza... ()

sedm.1

Proč dávám jednu hvězdičku a nedám rovnou odpad?Možná proto,že to bylo barevný?Nejspíš ano.K tomu fakt nemám víc co poznamenávat.ODPAD!Nulový děj,nulová zápletka,nulové efekty,nulové herecké výkony,a o co v tom filmu vlastně šlo?Slátanina,kterou bych ani horrorem nenazíval. ()

Arius

Originálne? Úlet? nepovedal by som. Dosť biedna záležitosť s hrozným herectvom,prevažne nudných 91 minút. ()

BMAJTZ

Pan Monk ve strašidelném domě, asi tak bych definoval tenhle film. Herecké obsazení bylo vyloženě špatné a i když se film honosí částečným zasazením mezi komedie, je přehrávání a topornost herců nepřehlédnutelná. Samozřejmě po stylistické stránce jde o poměrně povedený film, který ale dojíždí na svou nízkorozpočtovost. Osobně mi taky spojení komedie a hororu nedává moc smysl a málokomu se tyto žánry podaří spojit, bohužel film 13 duchů mezi takové filmy rozhodně nepatří. Mimochodem digitální efekty "strojovny" samotného domu byly naprosto úděsné a také na logiku se tady moc nehraje. ()

Kanibal

Snadno předvídatelná ptákovina ve které máte od první chvíle vytipované budoucí mrtvoly a zbývá vám jen sledovat výtvarně nedotaženou "honící" akci. A Shannon Elizabeth se taky nepředvedla ... ;) ()

NICOX

No pro mě to nebylo špatný. Rozhodně to svůj účel jako horor splnilo. Já se teda bála a bylo to dost nechutný, i když bez atmosféry.. ALE co tam sakra dělal pan Monk?!! 65 % ()