Robot a Frank

Frank, lupič ve výslužbě žijící v blízké budoucnosti, má dvě odrostlé děti, které se bojí, že jejich otec už nemá dostatek sil na to, aby žil sám. Nejprve se ho chystají umístit do domova důchodců, Frankův syn se ale nakonec rozhodne pro jiné řešení. Navzdory staříkově přání mu pořídí chodícího a mluvícího humanoidního robota, který je naprogramován tak, aby podporoval Frankovo fyzické i duševní zdraví. Robot a Frank nabízí zábavný a dojemný příběh o hledání přátel a rodiny na těch nejméně pravděpodobných místech. (oficiální text distributora)

Chrustyn

Tématem neobvyklé ale ve výsledku obyčejné komorní drama o starci a jeho novém neobvyklém příteli, kterým se stal robot. ()

heyda

Pro mě osobně obrovsky milé překvapení. Od hereckého výkonu Langella, přes inteligentní scénář až po sympatický závěr. Nevidím důvod proč snižovat hodnocení. :) ()

Flego

Jednoduchá zápletka na nedeľné popoludnie má v sebe neopakovateľné roztomilé čaro. Veľkosť tohto malého filmu je v myšlienke hľadania tých najbližších a vo svojom spracovaní je nenásilný, zľahka humorný a dokáže prinutiť k zamysleniu. Príjemný film. ()

Morholt

Vysloužilí zloděj trpící sklerózou dostane od svého syna robotího ošetřovatele. Přes počáteční odpor nakonec bere stroj na milost a společně s ním se vrací ke staré živnosti. Pokud by to bylo směrováno pouze touhle cestou, bylo zaděláno na solidní komedii. Bohužel se tady musel objevit ten nesmyslný patos, kdy nejde jen o patálie s robotem a sklerózou, ale i o jakýsi lidský rozměr, kdy hlavní hrdina musí najít rodinné hodnoty a přátelství. To bylo tady tím hlavním motivem. A s tím ať jsou někam. 40% ()

Avalon820

Robot a Frank je oddychový film na nedělení odpoledne s prvkem sci-fi tak rozmělněným, že si vlastně nejsem jistý jeho skutečnou přítomností. Za chybu to ale nepovažuji, naopak se díky tomu stává přístupný většímu spektru diváků. Na IMDb obdržel 7,1, což mi příjde lehce přestřelené, zdejších 65 % v době mého hodnocení se mi jeví střízlivější. Příběh filmu je sice jednoduchý, o originalitě by se také dalo polemizovat, ale byl zpracován tak upřímně a zároveň nevtíravě, že zkrátka nenudí a baví. Vyzdvihnout musím také hlavní herecké duo - Frank Langella je sympaťák, se svou rolí nerudného dědka směle utáhne celý film a se skvěle sekundující Susan Sarandon je to potom zkrátka potěcha pro oko. Zato James Marsden a Liv Tyler jako by tam ani nebyli, za výraznou ztrátu to ale nepovažuji... Když to vezmu kolem a kolem, tento odvar filmu Andrew, člen naší rodiny mě prostě a jednoduše bavil - nezapomínejme však, že je to stále jen odvar. Opravdu by mě zajímalo, jak by se tento snímek tvářil Asimov :) ()

bouncer

Příjemné. Neurážlivě zábavné v poklidném tempu a s vlastní hlavou. Na druhou stranu bez pořáného hlavního motivu a trochu je cítit, že potenciál byl trochu výše než jen u příjemného pokoukání. Lepší 3* ()

JohnCZ

Další z řady příjemných malých nezávislých snímků. Tentokrát se na scénu dostává mladší verze Čísla 5. Ale narozdíl od něj Robot není živý a film není prdlou komedií, ale spíše trochu smutnějším dramatem o stáří s několika vskutku vtipnými momenty. ()

Zeebonk

Pekelně neotřelá aférka přestárlého Franka Langella s bezpohlavním uzlíčkem obvodů, v které hvězdičky ve vedlejších rolích září, až se štábu škvaří sítnice a celé si to obezřetně drží ústa od divákovy zadnice. Jistě, každý třetí záhyb smrdí šablonou a můj kritický schizofrenní souputník Ignác by bezpochyby dokázal vyšťourat nějakou prohnilou větev nebo zkaženou stoličku, jenomže to je v kontextu se známým žánrovým vlezdoprdelstvím naprosto irelevantní. Ani na vteřinu jsem nemusel znechuceně odvracet zrak a když jsem se sehnul pro mýdlo, tak se mě žádná vykalkulovaná sentimentální sračka nesnažila obskočit a to je jednoduše nevídaný úspěch. Frank nemá paměť, Robot nemá koule a oba mají potíže se zákonem, ale oba si to rovněž dokáží klestit stopáží s takovou grácií, nevtíravě, bez slzopudných výlevů, heroických obětování nebo teplého usmiřování, že pochybám přirážím dveře před ksichtem a ty čtyři hvězdičky solím se svědomím čistým jako žaludeční rosol lesní zvěře vyluhovaný v technickém líhu. ()

Ajinka126

Příjemně mě to dojalo. Robůtka mi bylo na konci líto. Je to vlastně to, co nás od robotů odlišuje, ale i to, co od nich očekáváme. Emoce. Tak jim je tajně alespoň přisuzujeme a chováme se tak nim. Líbilo se mi to víc než "Andrew - člen naší rodiny" ;). ()

FFilipCZ

Velmi příjemný příběh o vztahu robota a člověka. Vedlejší role syna a dcery mi tam přijdou celkem zbytečné - místy až otravné, Frank Langela to zvládá bez problémů sám. Není to žádný zázrak, ale neurazí. ()

Kryton

V budoucnosti děti kupují roboty svým starším rodičům místo rybiček, kočky anebo psa. Robot vypadající jako ze stavebnice LEGO? Opravdu? Při plejádě robotů se vybere robot, který smontují Číňané za pár vteřin. Samotný příběh by dostal daleko větší emoce se živou postavou. Langella je sice dobrý, ale film ač to tak nevypadá, tak nafoukne na dvojnásob. Až budu starý, tak chci za robota T-100 a ne retardovanou verzí C3PO. Hodnocení OST: Nic, nic , nic...nedostala mě do kolen. 3/10 ()

maddy

V jednoduchosti je krása. Niekedy k sci-fi nepotrebujete zbytočné CGI efekty, neutíchajúcu akciu alebo pútavé vesmírne lokácie, pokojne stačí ak má film „srdce“. A Robot & Frank ho má naozaj veľké. Decentný príbeh o dožívajúcom zlodejovi-dôchodcovi s Alzheimerom, ktorému robí spoločnosť najnovší model robota a postupne sa z nich stanú nerozluční priatelia možno znie absurdne, ale počas diania zbytočne netlačí na city, je podaný s neuveriteľnou ľahkosťou a citom, takže mu odpustíte aj jeho predvídateľnosť. Všetko dopĺňajú kvalitné herecké výkony a jemný decentný humor. Nápad spojiť robota s dôchodcom je značne originálny, ale viac menej ostáva len u toho, ďalej sa o nejakom výraznom deji nedá hovoriť. Robot & Frank určite nebude búrať rebríčky „najlepších filmov“, ale niekedy úplne stačí ak po skončení ostane príjemný pocit na duši. Možno objektívne by to bolo za 3*, ale za tú pozitívnu atmosféru subjektívne prihadzujem aj tú polhviezdičku navyše a na CSFD zaokrúhľujem smerom nahor bez akýchkoľvek výčitiek. CELKOVO: 3,5* ()

kaylin

Máme tu jednoho staříka a moderní věk. Film "Robot a Frank" je sci-fi filmem, tak je tu realita posunuta trochu do budoucnosti a jsou zde vychytávky, které jsou ještě lepší, než s jakými se setkáváme v současné době. Premisa filmu je ale jasná. Starý muž se musí vyrovnávat s tím, že stroje stále více a více vstupují do našich životů. Ne, nebojte, nemusíte čekat něco jako přestárlého bojovníka proti vražedným strojům, toho se možná dočkáme ve filmu "Terminátor 5", ale rozhodně nečekejte ani obyčejný rodinný film s jedním krásným robůtkem a hromadou srandy. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/robot-frank-2012-70.html ()

ABLABLABLA

Možné Spoilery! Vlastně sólohra Franka Langella, kterého sice od vidění znám, ale evidentně jsem ho ještě nikde neviděla hrát. No a k němu se přidal robot z nedaleké budoucnosti (to tvrdí film) a vzniklo z toho hodinu a půl dlouhé zamyšlení, co se stane se starými lidmi v budoucnosti, kteří mají ke všemu alzeihemra - jak napověděl konec, kdy se z knihovnice Sarandonové stala jeho žena, která ho měla údajně podle syna opustit. Není to bůhvíco, ale na příjemné odpoledne to stačí. 3-4*. ()

italka63

Frank Langella byl ve své roli, shodou okolností jmenovce Franka, jedním slovem skvělý. Ten starý zloděj, jemuž děti pořídí humanoidního robota, aby mu pomáhal. Jenže Frankovi to zkrátka pořád pálí v hlavě a lupič se v něm nezapře. Co takhle udělat z robota komplice? Zvláště když se zdá, že jste zdravotně spříznění s tím hnusným, otravným Němcem, co vám furt schovává někde věci? A po ruce máte tu báječnou Suzan Sarandon, která je věkem čím dál lepší a krásnější? Tenhle film ve mně zanechal obrovskou škálu pocitů, o životě, stáří, lásce a pokoře. Bylo to pro mne pohlazení blízké sci-fi, která je na dosah ruky, konečků prstů, protože naše děti či stoprocentně vnuci, se jí budou dotýkat celou dlaní. Jen škoda, že už u toho nebudu. ()

MATADOR

Velmi příjemný a komorní snímek s hrstkou známých tváří rychle uteče a ani vám nebude vadit jednodušší zápletka! ()

(mOnkey)

Milý malý film (rozpočet dva a půl milionu dolarů), u kterého sice po prvních pár minutách přesně víte, kam se bude ubírat, ale stejně mu to nakonec (pravděpodobně) odpustíte. Frank je bývalý trestanec s pokročilým Alzheimerem, jenž si v minulosti poseděl v chládku za své zlodějské přečiny. Teď žije stárnoucí muž sám a jednou za týden ho navštěvuje jeho syn, který mu koupí robota, aby mu vypomáhal v domácnosti a staral se o jeho duševní zdraví. Frank nejdřív není přítomností mechanického společníka vůbec nadšen, ale poté co zjišťuje, že robot není schopen rozlišit mezi správným jednáním a kriminální činností, rozhodne se s jeho pomocí provést poslední prácičku/y. Nesklízejí se tu auta ani nespouští hotelová postel na kladce, ale krade kniha a šperky mladého manželského páru. To vše v rámci zachování „vyššího dobra“. Je třeba upozornit na to, že film funguje hlavně díky vynikajícímu Franku Langellovi, starému morousovi trousícímu hlášky („Zmizte, vy usmrkanci.“ „Co je to za zmetka?“), které by stejně dobře připadly snad už jen Clintu Eastwoodovi. Zbytek obsazení je bohužel jedním slovem příšerný (až na Susan Sarandon, ta ujde), což přičítám zejména malému rozpočtu, který nedovoloval lovit v áčkových vodách. Rezignovaný James Marsden se raději ani nesnaží tvářit, že by uměl hrát (v čemž má pravdu, protože opravdu neumí) a Liv Tyler je se svou konstantě ublíženou tóninou hlasu mimořádně otravná. Závěrečný zvrat ve vztahu dvou postav (nechci zbytečně spoilerovat) působí jako vycucaný z prstu, na druhou stranu Frankovo rozhodnutí, jestli učiní jistý „morální“ krok a přijme tak následky stáří a chřadnoucího duševního stavu mi přišlo hodně fajn. P.S. Pokud by někdo věděl, kde sehnat skladbu ze závěrečných titulků, byl bych rád, kdybyste se mi ozvali. Zájemci si ji můžou zatím pustit zde, ale zajímalo by mě, jak funguje YouTube počítadlo, zřejmě započítává pouze jednu návštěvu denně, neboť jenom já jsem si dnes písničku pustil už nejméně třicetkrát. : ) 70% ()

Figu

Smutné, přesto krásné. Nebo krásné, přesto smutné? Težko říct, skutečností zůstává to, že i robot může být nejen geniální, ale i frajer, kterej je pro každou zábavu a neřest a nemusí to být ani Číslo 5, Terminátor nebo třeba Wall-E... Robot šel ve šlépějích svého pána Franka a jejich koníčkem bylo řemeslo loupežnické. Vtipné, klidné, oddychové pokoukání... Silné tři hvězdy. 65% ()

kaposlav

Nebudeme si klamať, ale film je celkovo slabý. Jedna extra vtipná scénka nerobí kvalitný film! Je to na jedno pozretie a miestami ma to zvádzalo popri tom robiť ešte niečo iné a to značí, že 3* by boli asi moc. ()