Řbitov zviřátek

• USA Pet Sematary (více)

Doktor Louis Creed (Jason Clarke) se s manželkou a dvěma dětmi přestěhoval z velkoměsta na venkov, do velkého domu na kraji lesa. V něm se ukrývá hřbitov domácích mazlíčků, na kterém místní děti odnepaměti pohřbívají svá zvířata, ať už uhynula přirozeně, nebo se stala obětí rušné silnice protínající městečko. Zatímco lékař Louis se ke smrti staví pragmaticky jako k definitivnímu konci, jeho žena Rachel (Amy Seimetz) má po hrůzostrašných zážitcích z dětství s tématem smrti obrovské problémy a hlavně chce před „vědomím konečnosti“ chránit své děti. Když soused, Jud Crandall (John Lithgow), najde ležet u cesty mrtvého Churche, kocoura jejich dcery Ellie, rodiče najednou nevědí, co dceři říct. Je to právě Jud, kdo Louisovi prozradí, že když kocoura co nejdřív pohřbí na zvířecím hřbitově, nebudou jí muset říkat vůbec nic. Kocour se vrátí. Ale trochu jiný. Divočejší. Nebezpečnější. (Cinemart)

Deyw

zkurvenej kocour..zkurvena nuda ! nechapu jak to mohlo byt tak nudne..takova bajka o kamionakovi zkurvenym kocourovi a dedkovi od dextera..jinak nic nic..nuda..ta zlamana cubka ve skrini byla nejvic scary..jinak des nuda des a konec celkem fajn jinak vole nic..! jit na to do kina tak vybombit vratnyho! ()

Nivenx

3/4 části filmu naprosto bezchybné s parádní atmosférou hutnou jak řemen. Jakmile přijde na řadu souboj máma a dcera už to je jen finální vyvrazďovačka. Nechutný humus! Nebýt několik nelogičností co kazí finální dojem mohlo to dopadnout ještě lépe, ale i tak ok. ()

David.Darco

Pet sematary má dve výhody. Veľmi dobre obsadené role a schopnosť vytvoriť nervy-drásajúcu a temnú atmosféru. Nevadili mi dokonca ani Jump-scary. Film má rozumnú stopáž a ako neznalec predchádzajúceho filmu, či knihy a vlastne takmer panenský divák (O filme som nevedel takmer nič) som si ho celkom užil. Dojmy sú preto skôr kladné, niekde medzi 3-4mi hviezdami, zaokrúhľujem však predsa len nadol, pretože motiváciu pozrieť si Cyntoryn znova akosi nenachádzam. ()

cocrHeLL

Po shlédnutí si opět a ještě více vážím toho původního, 30 let starého, ztvárnění. Ubohost. Změnám oproti předloze bych se nebránil, ale to zpracovnání mohlo být lepší. Church byl vcelku působivej, Jud nesympatickej a Zeldu neprovázela tolik ta záhadovost jak by tomu mělo být. Tvůrci se snažili tlačit na pilu už od začátku, takže vymizela jakákoli gradace a došlo tím ke ztrátě atmosféry a mému šoupání nohama. Novému Pet Sematary ne a ještě jednou ne. Prosím už žádné remaky. (Co bych mohl čekat od tvůrců, jejichž jména se pojí s druhou sérií srágory zvané Scream?) ()

maxxxim odpad!

Nepochopil som odkiaľ, kam a kade s týmto filmom, ale viem určite, že zo skládky sa len tak ľahko nedostane. ()

Lachtaan

Geniální nápad odhozený po 20 minutách do koše jako slupka od banánu. Začínám přicházet na kloub tomu, proč si vždycky všichni v mém okolí vychvalovali duchařiny a ostatní podžánry hororu je nezajímaly. Začínám se řadit mezi ně. ()

vnimatkrasu

Technicky je tu všechno správně. Jenomže tam, kde knížka děsila svou upřímností a zvrácenou křehkostí zápletky, je filmovej Řbitov pouhá lekací otročina. Mluvící les je srandovní. Jason Clarke zas pro mě druhej John Cusack. Taky u něj asi nikdy nepochopim, proč by ho sakra někdo chtěl obsazovat do hlavní role ve filmu. ()

filmmovier

Inu, bylo to dobré, ale žádné přelomové veledílo se nekoná. Předloha Stephena Kinga patří rozhodně do TOP3 jeho tvorby a původní adaptace z konce 80. let se mi podle hodnocení před mnoha lety líbila víc. Sympatické je na tomhle filmu skvělé obsazení (dokonce i ten Jason Clarke mi tady vadil méně, než obvykle) a to, že to není typická duchařina, kterých se v poslední době točí... moc, ale adaptace Kinga. Zhruba ale do půlky. Pak se děj začíná s knihou rozcházet (ale ne nijak zásadně), a mně překvapilo, jak se mi verze z této adaptace vlastně moc líbí a že dává i větší smysl (a nepůsobí tak směšně). Film je natočený kvalitně, atmosféra je fajn (a v hřbitovních, lesních a flashbackových scénách pak přímo luxusní) a to finále je fakt super. Přesto to není nic světoborného, co bych potřeboval vidět znovu. Mohlo to být lepší, ale také horší, ale jako celek je Řbitov zvířátek opravdu povedený film, který mně moc bavil a má pár geniálních momentů (opět hlavně na konci a ve flashbaccích). Ve výsledku tedy spokojenost. 75%. ()

Dado

Kingovu predlohu som nemal možnosť čítať a zrejme je to tak aj lepšie. Možno by som totiž za takých okolností nebol pri hodnotení podobne zhovievavý, pretože Cyntoryn zvieratiek je s výnimkou skutočne skvelého námetu, vydareného kastingu a mrazivého finále len ďalším z dlhého radu tuctových hororov, ktorého potenciál sa tvorcom trestuhodne sype pomedzi prsty. (55%) ()

Sfinkter

Příběh klasicky kingovsky originální, stejně jako průvodní píseň od Ramones. Zpracování nemusí každému sednout, u mě vyhrává děj a atmosféra. ()

ecceHOMMO

Pôvodný Cintorín domácich zvieratiek sa mi páčil celkovo viac....tu síce boli super okamihy, ale ako celok mi to už tak nesadlo. ()

Jizni Tlapa

Lekačka letošního roku.. chodidla od bahna a mrtvej kocour Mikeš... absolutní spokojenost!! Knížku nečti, nesrovnávej, hned puštěj!!! ()

Bobik9

Rozhodně je to jeden z těch lepších nových hororů. Známý příběh, skvělá kamera, docela hezké efekty, dobrý Jason Clarke. Atmosféra je taky celkem slušná, ale stejně mi přišlo, že tomu filmu chybí něco navíc. Nějaký wow-efekt. Nenudíte se, neusínáte u toho, ale jakmie film skončí, tak na něj vlastně zapomenete. Byla vidět určitá nezkušenost režisérů. A druhá hlavní role obsazena Amy Seimetz je naprosto o ničem. Už ani nevím, jak ta paní vypadala. ()

Johnny.ARN

Chcelo to mať posolstvo o druhom živote. Chcelo to byť strašidelné. Bolo to nakoniec len veľmi dobe natočené s vypointovaným záverom. žeby som si to ale nejak išiel sa nedá povedať. 3 z 5 ()

JimmyII

První půlka ujde, ale pak to začne být zkratkovitá stupidita, která nedává moc smysl, rozuzlení je vám ukradené a spíš to je nechtěně vtipné. Až mockrát jsem si položil otázku, proč se děje to a ono a to není dobře. Ztrácí to intenzitu předlohy. ()

Ryuuhei

Tentokrát utrhnu tu jednu hvězdu navíc, protože Řbitov zvířátek se mi sakra líbil! Podle recenzí jsem očekával špatný, nebo jinak nudný film a nedočkal jsem se ani jednoho. Naopak mě potěšil originální nápad, fungující atmosféra, ze které mě často nepříjemně mrazilo, a nakonec i napětí, kdy jsem byl do samotného konce jak na drátkách, jak tohle dopadne. A ironie se stala skutečností! ()

oveckaoa

Optimálně je to za to 3 za toho kocoura hvězdu s radostí přihodím, protože byl parádní (na to, že ho hrály 4 kocouři to nešlo ani poznat). Původní verzi jsem kdysi viděl a moc si z ní nepamatuji a změny oproti předloze neřeším (ten pohřební průvod kdyby tam nebyl nic se nestane pro film není vůbec důležitý a ta změna kdo zemře mě přijde k lepšímu) . Po velkém zklamání z My daleko lepší horor. ()

Yoshimitsu

Tenhle řbitov zviřátek se mi líbil více než původní originál. Hlavně kvůli sympatickému hereckému obsazení, kde je nejlepší jejich dcerka Ellie. Zásadní změna je v pohřbení jednoho z členů rodiny, který se vrátí, ale už je trochu jiný. Na konec by klidně mohlo, navazovat pokračování, ale ubíral bych ho jiným směrem. Dávám 75% ()

uiu

Knihu jsem nečetla a film z roku 1989 jsem nikdy neviděla. Bylo to tak předvídatelné, až k pláči. Když víte, co se stane za dalších 10 minut nebo že postava udělá určitou věc během následujících pár scén, tak je asi něco špatně. Hlavně u hororu, který by vás měl děsit, šokovat. ()

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

26.02.2021

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018