Řbitov zviřátek

• USA Pet Sematary (více)

Doktor Louis Creed (Jason Clarke) se s manželkou a dvěma dětmi přestěhoval z velkoměsta na venkov, do velkého domu na kraji lesa. V něm se ukrývá hřbitov domácích mazlíčků, na kterém místní děti odnepaměti pohřbívají svá zvířata, ať už uhynula přirozeně, nebo se stala obětí rušné silnice protínající městečko. Zatímco lékař Louis se ke smrti staví pragmaticky jako k definitivnímu konci, jeho žena Rachel (Amy Seimetz) má po hrůzostrašných zážitcích z dětství s tématem smrti obrovské problémy a hlavně chce před „vědomím konečnosti“ chránit své děti. Když soused, Jud Crandall (John Lithgow), najde ležet u cesty mrtvého Churche, kocoura jejich dcery Ellie, rodiče najednou nevědí, co dceři říct. Je to právě Jud, kdo Louisovi prozradí, že když kocoura co nejdřív pohřbí na zvířecím hřbitově, nebudou jí muset říkat vůbec nic. Kocour se vrátí. Ale trochu jiný. Divočejší. Nebezpečnější. (Cinemart)

tranquill

"Ale mýlil jsem se, smrt je někdy lepší..." Nebylo to špatné, ale zatím nemohu srovnat se starším zpracováním tohoto Kingova hororu. ()

Baron Noktur

Nie vôbec zlé. Najväčší neduh moderných hororov je, že sú hlúpe. Cyntoryn zvieratiek ale hlúpy zväčša nie je, umne pracuje s psychológiou a je premýšľavý (hlavne prvá polovica filmu je úžasná). Iste, pracuje so starým námetom, ktorý je tak troška hlavne ku koncu smiešny, no tento film je veľmi zručne natočený, má výbornú atmosféru (parádna pasáž po tom, čo sa prevráti kamión) a v rámci žánru výborné herecké výkony (no jo, Lithgow ako stále najlepší, no Clarke sa na neho krásne doťahuje). Originálny film je ale hororovejší, nakoľko má tú povestnú auru nehostinných hororov, ktoré moderné kamerové filtre, čistučký obraz a moderné efekty jednoducho nemôžu dosiahnuť. Aj napriek tomu a taktiež skvelej Youngovej hudbe sa určite jedná o nadpriemerný hororový počin. 70% ()

AnnalieseK

Konečně se moje nejoblíbenější kniha od S. Kinga dočkala modernějšího provedení a kupodivu vůbec ne špatného - jak bohužel bývá u zfilmovaných knižních předloh Mistra hororu zvykem. Film měl už od začátku dobrou atmosféru, sympatické herce (pro mě hlavně Jud), a i když se v některých částech odchýlil od knihy, stejně mě to bavilo. A ačkoliv Kingova dokonalá stylistika podle mě jen tak nejde převést do filmu, tak za mě musím říct, že se jedná o nejlepší adaptaci S. Kinga a vypadá to, že se snad blýská na lepší časy, co se týče zfilmování jeho knih. Dala bych 4*, ale za tu radost, co mi tvůrci udělali, dávám plusový bod navíc. ()

Jaxx84 odpad!

Bojler: Neznám jedinej důvod, proč bych se měl kura dívat, jak malá holka vraždí s úsměvem svoji maminku a jak otec vraždí svoji dceru a jak manželka vraždí svého muže. Veškeré vysvětlení toho místa, barikády, co se děje, proč se tak děje, jen jedno minutová scéna na googlu a indiáni? Ty voe Vinettou se otáčí v hřobje. Nenechte se vysmát lotři. Běžte do prdele s takovou moderní strašně zábavnou kinematografií. Bez zodpovědnosti ke společnosti, bez zábran, bez ctností, bez skrupulí, bez úcty k základním lidským hodnotám. Si jako myslíte, že Ramones u závěrečných titulků udělá ten film strašně cool? Lidstvo se řítí do záhuby. ()

Maximilianus

Stále si veľmi dobre spomínam, ako sme v jednu piatkovú noc pomaly pred dvadsiatimi rokmi sledovali pôvodný film z roku 1989 so sestrou na nove, a to až do nejakej pol jednej ak nie aj dlhšie. Ako jeden z mála mi veľmi živo utkvel v pamäti, a to najmä kvôli malému synovi, ktorý sa z rozkošného zlatého chlapčeka stal psychopatickým vrahom. Tento film bohužiaľ nemá takú emóciu. Jednak som starší, vedel som, čo sa na mňa chystá, ale hlavne je to robené viac na efekt ako na účel. Oceňujem snahu tvorcov v pár bodoch prekvapiť aj divákov, ktorí videli pôvodný film a urobiť menšie zmeny, ale inak nič moc skvelú prácu neodviedli. Je tu málo postáv, vôbec nezapojili ostatné deti do diania, okrem toho, že ich ukázali v sprievode, vraždenia je tam málo, herectva hádam ešte aj menej, pointa žiadna a hlavný vrah nemá šarm dvojročného chlapca. Škoda. 6,3/10. ()

Likan7

První polovina má solidní atmosféru, ale vůbec nic zajímavého se v ní nestane. Fakt jsem někdy umíral nudou. Vypelichaný kocour je sice divný a děsivý, ale většinou jen sedí a kouká. Zajímavé věci se začnou dít po hodině a rodinné oslavě. Předlohu jsem nečetl, nevěděl jsem vůbec o to půjde, takže jsem byl dost překvapený a čekal akčnější a hororovější druhou půli. Ta sice v nějakým kabátě přišla, ale pauzu si zase dal scénář (předloha?) a logika. Všichni se chovají jako debilové s mámou v čele (mrtvá dcera? Aha, jdu uložit syna do postele, WTF?) a v na dnešní dobu pokulhávají i triky. Konec je sice správně hororový, ale rozhodně nezachrání tu nudu, jakou mi film připravil. ()

rublik05

Hodně povedené zpracování knižní předlohy od mistra Kinga. Obsazení filmu zajišťuje velmi dobré herecké výkony všech hlavních rolí (zejména šílená Ellie). Sice se tak první půlka filmu vlekla a nic moc se nedělo, ovšem ta druhá se už pořádně rozjela a fakt to stálo za to. Perfektní atmosféra, plno lekaček a i hodně dobré vyobrazení hřbitova a ostatních kulis. Hodnotím tedy 4* zaslouženě a doporučuji shlédnout i skrz velmi nečekaný závěr. 7/10. ()

kukkik

První polovina velice slibná, nepříjemná a tísnivá ale druhá polovina, respektive třetí čtvrtina filmu celek úplně potopila. Místo temného závěru se člověk setká s něčím, co silně připomíná parodie ve stylu Scary Movie. Bohužel 2/5 ()

Kingjiri

Tenhle vcelku zbytečnej remake zachraňuje hlavně slušná filmařina, občas fungující atmosféra a zajímavej závěr. Akce nebo napětí je fakt málo a měl jsem pocit, že má film jenom dvě části - dlouhej úvod a finále, nic mezi tim. Z toho vyplývá, že je tempo vyprávění hodně pomalý a s lekačkama se hodně šetří. Možná se na výsledku podepsalo i to, že narozdíl od minule nepsal tentokrát Stephen King scénář. O uplnej propadák se nejedná, ale i přes skromný očkevání jsem očekával mnohem víc, dvě hodně silný hvězdy. ()

Franc1s

Doufam jsem, ale nedočkal se... Obyčejný horůrek, na který brzy zapomenu. Nemuselo zde být nic převratného, stačilo trošku hlavu zapojit, přidat něco co divák nečeká a mohl z toho být fajn film. Knihu jsem nečetl, takže nevím kdo to podělal víc, jestli režisér či King. Ať je to tak nebo tak, ve finále jsem musel zrychlit přehrávání, protože už jsem to nemohl vydržet a konec byl vystžiženej jak z filmu 1922(taky kniha od Kinga). 5/10 ()

gemi

Film se v zásadě drží předlohy. Samozřejmě je notně vykrácený a leccos se mohlo udělat trošku lépe, ale skoro jsem dal čtyři. Vlastně úplně nevím, proč jsem je nedal. ()

Lupes

Asi nepatřím mezi ty zapřísáhlé "znalce", kteří to nejdřív četli, pak to viděli v několika verzích, aby tu nakonec šířili zasvěcená moudra. Já si pitominy a oddechovky většinou opakovaně nepouštím, a tedy jsem byl mile překvapen. Ale že bych si "oddychl", to ani náhodou. Neznalý pointy i příběhu jsem se postupně víc a víc ošíval, jako rodič se užíral a uhýbal pohledem. Prst jsem z vypínače nakonec sundal. Škoda, měl jsem ho před závěrem použít. Konec byl totiž prvoplánovitě krvelačný, jednoznačně identifikoval dobré a zlé, zkrátka tak, jak to mají zombie diváci rádi. To už je takový "královský" modus operandi. Ale zůstat u pouhých emocí, otázek a nejistoty, byla by to skvělá varianta biblického Lazara. I tak, asi díky svému otcovství, s odřenýma ušima ****. ()

TomStrom

Starou verzi jsem kdysi viděl, ale pamatuju si z ní jen hodně málo, takže to zas nějaký žůžo nebylo. Tahle ta nová verze asi zbytečná nebyla, protože ta kvalita tam je. Nic moc novýho se v adaptaci týhle knížky asi vymyslet nedalo, takže tady záleželo hlavně na technickým zpracování a tady teda nebudu šetřit chválou. Hlavně skvělej vizuál a solidní soundtrack tenhle film táhnou na horrorové výsluní, k tomu dobře mrazivá atmosféra, byť lekačky nejsou úplně to pravý ořechový, plus což mám u horrorů rád - když to dobře nedopadne. Takže jsem spokojen, i z vyčerpané látky se při troše důkladnosti a preciznosti dá ukovat něco pořádně ostrého a oku lahodícího. Hlavně jsem rád, že se nám Jason Clarke po marném Winchesteru v rámci žánru důstojně rehabilitoval, takže byť to není něco dokonalého, je to jeden z velmi nadprůměrných horrorů a takových v té záplavě různých slátanin trochu náročnější divák zase tak moc nenajde. Více než zasloužené čtyři hvězdy a míň ani ťuk. ()

tlesk

Řbitov zviřátek neudělá své slavné předloze ostudu. Přesto jsem se při projekci nemohl ubránit dojmu, že mu “něco” chybí. Stále se ovšem jedná o nadprůměrný hororový film o vyrovnání se se smrtí, kterou nelze zvrátit bez strašlivých následků. Je to velmi efektně natočený psychologický horor, který však není dostatečně komplexní, aby se stal legendou. Přesto bezesporu půjde o jeden z nejlepších hororů, jaké letos v kinech uvidíme. Otázkou je, jakou zásluhu na tom má vynikající kniha, a jakou tvůrci… Jo, a potvrdil jsem si, že opravdu příliš nemusím kočky... ()

ANTYCHRYST

V mládí jsem četl všechno od Kinga..ale vůbec jsem si tohle nepamatoval.. Hnedle z kraje..to zahučelo v kině po průjezdu kamiónu :) :) celkově je hodně povedená kamera.. když je třeba napnout diváka ..funguje to na jedničku.. pár dobrých lekaček tu je :).. kočka jak seděla u toho malého v postýlce..tak ta by letěla.. závěr dobrej.. ještě soused tam chyběl..:) 70% z posledních viděných hororů .. rozhodně lepší kousek .. čtyři * s odřenýma ušima :) :) ()

Alois88

Jsem docela cynik a ačkoliv mám horory rád, málokterý se mnou dokáže jakkoliv pohnout. Z tohodle filmu mě ale opravdu mrazilo. Je na něm hnusné snad opravdu všechno. Lidi tu píšou o předvídatelnosti... od určité části filmu je to pravda, ale co čekat od hororového příběhu napsaného v 80tých letech? Dále mi vadily ty laciné lekavé scény, které jsou výsadou špatných hororů, a zde, v tak dobře vybudované atmosféře, byly úplně zbytečné. Není to pětihvězdičkový film, přesto mu je dám, protože mu chci zvednout skóre. Modrá čísla si totiž nezaslouží. Btw. vždycky jsem měl rád kočky, ale teď už se na ně asi nebudu koukat stejně jako před shlédnutím filmu :-D ()

mysiouxsie

Tak za sebou máme další Řbitov zviřátek.. Naneštěstí je vyprávěn příliš popisně a celkový dojem je zkrátka dost obyčejný. Při dalším pokusu bych uvítala více psychologie a mysteriózního tajemna, tento Kingův příběh o to vyloženě prosí. Námět Řbitova má ohromný potenciál v emocionálním přesahu a z této populární literatury by mohl vzniknout trýzní napěchovaný psychologický horor, ale aktuální adaptace ke konci nezáměrně sklouzává spíše do černé komedie. Mně zde největší prožitek poskytl kocour Church, u něhož se paradoxně ta vnitřní proměna po zkázonosném zmrtvýchvstání povedla přesvědčivě. Dávám tři hvězdičky z nostalgie. ()

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

26.02.2021

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018