Reklama

Reklama

Outsider

(seriál)
  • USA The Outsider
Trailer 1
Krimi / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Thriller
USA, 2020, 9 h 29 min (Minutáž: 49–60 min)

Tvůrci:

Richard Price

Předloha:

Stephen King (kniha)

Hrají:

Ben Mendelsohn, Jason Bateman, Cynthia Erivo, Bill Camp, Mare Winningham, Paddy Considine, Julianne Nicholson, Yul Vazquez, Jeremy Bobb, Marc Menchaca (více)
(další profese)

Epizody(10)

Obsahy(1)

Desetidílný seriál Outsider, inspirovaný stejnojmenným bestselerovým románem Stephena Kinga, sleduje policejního detektiva Ralpha Andersona (Ben Mendelsohn), který se pustí do vyšetřování vraždy jedenáctiletého Frankieho Petersona, jehož zohyzděné tělo bylo nalezeno v lesích Georgie. Tajemné okolnosti obklopující tento děsivý zločin přimějí Ralpha, stále truchlícího nad nedávnou smrtí vlastního syna, aby do případu zapojil netradiční soukromou vyšetřovatelku Holly Gibneyovou (Cynthia Erivová). Doufá, že její nadpřirozené schopnosti pomohou vysvětlit nevysvětlitelné. (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (285)

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Seriál, který začíná jako vynikající temná detektivka, aby se postupně přetvářel v mysteriózní thriller/horor a byl zakončen ... no trochu podivně. Stephen King umí vytvořit zajímavé až pamětihodné postavy, stejně tak dokáže napínat a připravovat diváka na něco velkého. Bohužel už to ale neumí dobře zakončit a tak veškerá snaha vyjde trochu vniveč. Naštěstí má seriál neobvyklou a poutavou atmosféru a výborné herce, kteří zachraňují i ten hořký konec. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Skvele rozbehnutý seriál, ktorý skončil pri báchorke o bubákovi, druhá polovica bola otrasná nuda, stratená aj v politickej korektnosti a záver maximálne slabučký. Poďakovať ale treba užívateľovi Trevor, ktorý každú časť vhodne okomentoval, poukázal na nezmysly oproti knihe a novodobé prvky, ktoré sa do filmov a seriálov tlačia za každú cenu. To, že ho v pošte bombardovali primitívi, ktorých životný vrchol je objednávka sójového lattéčka v Starbucks je dôkazom, že to robí správne. Len tak ďalej. ()

Reklama

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

nikdy jsem nebyl fanoušek Kinga a "klasické" filmy podle jeho knih mě až na výjimky (Shawshank,Green Mile) nebavily a rozhodně mi nepřišly ani trochu strašidelné.Teď ale na stará kolena nejspíš začínám Kingovkám přicházet na chuť.Po obtojném Řbitovu,skvělém IT a povedeném Castle Rock je tohle další kus který se mi hodně líbil.Ačkoliv jsem do toho šel úplně na slepo,jelikož sem knihu nečetl a ani jsem na začátku nevěděl,že jde o Kingovku,hned od první minuty mě chytila skvělá atmosféra,výborná hudba a povedené obsazení.Sice jsem měl zpočátku trochu problém s tím nadpřirozenem,ale nakonec je to King,tak co.Seriál mě hodně bavil i v dílech,kde se toho moc (nebo vůbec nic) nedělo,protože i v nich se tvůrcům dařilo držet atmosféru očekávání co kdyby.Trochu mě mrzí,že zhruba v polovině se to i tak trochu zlomilo a kvalita lehce klesla,ale za první půlku Outsiderovi tu plnou palbu nechám.Srovnávání s první řadou True Detective bych se rád vyvaroval,protože i když jsou si seriály atmosfericky trochu podobné,tak ten nadpřirozený prvek přeci jen řadí Outsidera někam jinam...85% ()

LasT_Olt 

všechny recenze uživatele

Outsider je už druhý seriál podle Stephena Kinga, který mě vůbec neunesl. Castle Rock jsem ani nedokoukal a upřímně nedokoukat tohle by bylo asi to nejlepší rozhodnutí. Ze začátku je to fakt slibný, ale pak se začne tak hrozně moc vléct...já mám rád když se buduje atmosféra, ale tady už to fakt hraničí s totální nudou. Dlouhé, předlouhé scény, které často nikam nevedou. Když už ten seriál tolik vsází na tu atmosféru, tak by člověk čekal alespoň nějaký krásný mindfuck finále. Nenene. Poslední díl je fakt hrozná blbost, která v podstatě splachuje celý vývoj do hajzlu. Tak hloupé vyústění by si odpustili snad i naši krajané v např. Specialistech nebo podobných hovnech co tu běží už mnoho let a na které jsem alergický. HBO mě fakt hrozně zklamalo. A pro všechny kdo tady vychvalují tu atmosféru - pusťte si Mindhutera, který má atmosféru stejnou a finále skvělé a to aniž by tam bylo nějaké nadpřirozeno nebo bez předlohy od Kinga. Hrozně jsem se nudil a nejradši bych ty průměrné 4* snížil... ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

(52%) Knížka OUTSIDER od S. Kinga mě teda téměř úplně nadchla. Bavila mě od první do poslední stránky. Ke konci teda tempo trochu pokleslo, ale ne tak hrozně jako od 4.dílu téhle seriálové desetidílné adaptace. Což mě v tomto převedení velmi mrzí. První dva díly byly naprosto boží. Ta atmosféra, hezky přehledné detektivní vyšetřování a pak se to utopilo v totální nudu. Postavy ze začátku super, pak totálně nezáživné. Víc k tomu asi psát nebudu, je to škoda, měli z toho udělat max pětidílný seriál nebo pěkně dlouhý film s rozmezí tak 130 – 150 min. To by bylo mnohem lepší. ()

Galerie (123)

Zajímavosti (5)

  • Ve chvíli, kdy Holly (Cynthia Erivo) čeká na autobus, zazní z televize zpráva o mizení dětí ve městě Derry, což je fiktivní město, ve kterém se odehrává děj mnoha knih Stephena Kinga, například i zfilmované knihy To (2017). (Kubohnat)
  • Ve scéně, kdy autobus nabourá do svodidel, je před nehodou vidět pravotočivá zatáčka. V průběhu nehody je to zatáčka levotočivá (autobus si poškodí pravý bok), po zastavení se však objeví záběr na pravotočivou zatáčku, i když mírnější. (Lasmen)
  • V seriálu je řečeno, že syn detektiva Ralpha Andersona (Ben Mendelsohn) umřel na rakovinu, nicméně v novele je nepřítomnost jeho syna vysvětlena tím, že je na letním táboře v Michiganu. (NiWi)

Související novinky

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Jako každoročně vydává server TorrentFreak analýzu nejstahovanějších seriálů za uplynulých dvanáct měsíců. Po takřka dekádě, kdy tento žebříček se všemi svými nelegálními staženími doslova dominovala… (více)

Ještě více Kinga

Ještě více Kinga

14.07.2020

Knihy a příběhy Stephena Kinga jsou v Hollywoodu v posledních letech extrémně populární. Snad žádný jiný autor nedostává takovou péči, jako právě King. A nyní byly oznámeny hned tři nové adaptace.… (více)

Reklama

Reklama