Outsider (TV seriál)

The Outsider

Thriller

USA, 2020, 9 h 29 min (Minutáž: 49–60 min)

Seriál, který začíná jako vynikající temná detektivka, aby se postupně přetvářel v mysteriózní thriller/horor a byl zakončen ... no trochu podivně. Stephen King umí vytvořit zajímavé až pamětihodné postavy, stejně tak dokáže napínat a připravovat diváka na něco velkého. Bohužel už to ale neumí už tak dobře zakončit a tak veškerá snaha vyjde trochu vniveč. Naštěstí má seriál neobvyklou a poutavou atmosféru a výborné herce, kteří zachraňují i ten hořký konec.(31.3.2020)

Jedinej důvod, proč Outsidera stojí za to vidět, jsou první 2-3 epizody, který fungují na sto procent. Vše potom je jen nastavovaná kaše a zbytečná vata. Někdo by mohl říct, že si v těch epizodách tvůrci budovali atmo a připravovali půdu na závěr, ale k čemu je atmo, když se děj za 5 epizod vůbec nikam neposune? Závěr potom není vyloženě zklamání, ale je to stále o parník horší, než to co se tvůrcům povedlo v pilotu a dílu po něm. Slabá 3*(12.3.2020)

Ako býva zvykom, HBO podáva stabilné, vysoké výkony, jej technická stránka apeluje na vlastnú stupnicu filmárskeho kumštu. Outsider dodáva knižnej predlohe kvalitné spracovanie, herecké výkony, hudobný doprovod, filmové lokácie, postavy sú šmrncnuté pachom pôsobivého príbehu, dýchajú honosným tónom Kingového spooky sveta. Atmosféra sa vás bude snažiť lapiť do svojich hnátov, vtiahnuť za hranice známeho, aby vám nakoniec položila jednoduchú otázku vo svojom transcendentálnom hábite: Ak vylúčíme nemožné, čo nám ostane?“, no, aj toto pevné zovretie, nežne nadobúda účinku, ako samotná odpoveď číremu úšklebu nepoškvrnenej mysle… ..--80%--..(9.3.2020)

Outsider měl být největší hit HBO v H1/2020 a taky tak začal. První tři epizody byly neskutečně atmosferické a nasadily laťku hodně vysoko, avšak pak se seriál prostě někam vytratil? Od druhé půle to prostě celé vyšumělo a nemohu si pomoci ale bylo to vlastně celé naprosto zbytečné. Čekal jsem tak alespoň na slibné finále, ale konec byl jeden z nejhorších, který jsem v u takto zmíknuté produkce viděl a nenabídnul divákovi vůbec nic. HBO z toho mělo udělat 3-4 dílnou minisérii a dopadlo by to možná uplně jinak.(10.3.2020)

První letošní seriálový hit dle Kingovy předlohy po 10 týdenním maratonu dnes končí, takže kdo neviděl dohnat. Outsider je dobře natočený temný kriminální Thriller, který má vynikající až nepříjemnou hudbu, strhující atmosféru, perfektní ústřední mystérium a dobře zvolené postavy ( Mendelhson velmi výrazná role a velmi mě potěšila Cynthia Erivo, která v roli neobvyklé vyšetřovatelky dodala celému seriálu potřebnou šťávu). Minusem může být pomalejší tempo a moc akce ani násilí se zde nenajde, přesto jsem se u žádného dílu vyloženě nenudil, jelikož dobře napsané dialogy, herci a atmosféra v tomhle případě stačili. Finální díl dostává poměrně hejt, ale já byl spokojen i s ním. Jestli mě na seriálu něco vyloženě naštvalo, tak to byl zvrat/zrada v druhé epizodě, což byl sice šokující tah, ale kdyby se nestal, mohlo to být celé ještě o pár procent vyhrocenější. Ikdyž seriál není dokonalý, tak je to záležitost, kterou by si letos neměl nechat ujít nikdo, kdo rád temné a mysteriózní příběhy. Akce**, Příběh*****, Násilí**, Zábavnost****, Humor>ne, Atmosféra/hudba***** 8/10.(9.3.2020)

• - Ve chvíli, kdy Holly (Cynthia Erivo) čeká na autobus, zazní z televize zpráva o mizení dětí ve městě Derry, což je fiktivní město, ve kterém se odehrává děj mnoha knih Stephena Kinga, například i zfilmované knihy To (2017). (Kubohnat)

• - Ve scéně, kdy autobus nabourá do svodidel, je před nehodou vidět pravotočivá zatáčka. V průběhu nehody je to zatáčka levotočivá (autobus si poškodí pravý bok), po zastavení se však objeví záběr na pravotočivou zatáčku, i když mírnější. (Lasmen)

• - Spoiler: V čase 14m18s až 14m28s je možné vidieť na ľavej strane prahu dverí dodávky krv. Tá tam však ešte nemá čo robiť, pretože k predmetnému incidentu dôjde až o niekoľko scén neskôr. (Lweon)