Reklama

Reklama

Outsider

(seriál)
  • USA The Outsider
Trailer 1
Krimi / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Thriller
USA, 2020, 9 h 29 min (Minutáž: 49–60 min)

Tvůrci:

Richard Price

Předloha:

Stephen King (kniha)

Hrají:

Ben Mendelsohn, Jason Bateman, Cynthia Erivo, Bill Camp, Mare Winningham, Paddy Considine, Julianne Nicholson, Yul Vazquez, Jeremy Bobb, Marc Menchaca (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(10)

Obsahy(1)

Desetidílný seriál Outsider, inspirovaný stejnojmenným bestselerovým románem Stephena Kinga, sleduje policejního detektiva Ralpha Andersona (Ben Mendelsohn), který se pustí do vyšetřování vraždy jedenáctiletého Frankieho Petersona, jehož zohyzděné tělo bylo nalezeno v lesích Georgie. Tajemné okolnosti obklopující tento děsivý zločin přimějí Ralpha, stále truchlícího nad nedávnou smrtí vlastního syna, aby do případu zapojil netradiční soukromou vyšetřovatelku Holly Gibneyovou (Cynthia Erivová). Doufá, že její nadpřirozené schopnosti pomohou vysvětlit nevysvětlitelné. (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (284)

JimmyII 

všechny recenze uživatele

Atmosférická pecka, která se zařadí k nejlepším kingovským adaptacím. Tajemno by se zejména zpočátku dalo krájet, ale ani později seriál nesklouzává k přílišným klišé a směřuje k napínavému finále. Herci jsou vynikající, zejména titulní Ben Mendelsohn, Cynthia Erivo, díle Jeremy Bobb nebo Mare Winningham. ()

LasT_Olt 

všechny recenze uživatele

Outsider je už druhý seriál podle Stephena Kinga, který mě vůbec neunesl. Castle Rock jsem ani nedokoukal a upřímně nedokoukat tohle by bylo asi to nejlepší rozhodnutí. Ze začátku je to fakt slibný, ale pak se začne tak hrozně moc vléct...já mám rád když se buduje atmosféra, ale tady už to fakt hraničí s totální nudou. Dlouhé, předlouhé scény, které často nikam nevedou. Když už ten seriál tolik vsází na tu atmosféru, tak by člověk čekal alespoň nějaký krásný mindfuck finále. Nenene. Poslední díl je fakt hrozná blbost, která v podstatě splachuje celý vývoj do hajzlu. Tak hloupé vyústění by si odpustili snad i naši krajané v např. Specialistech nebo podobných hovnech co tu běží už mnoho let a na které jsem alergický. HBO mě fakt hrozně zklamalo. A pro všechny kdo tady vychvalují tu atmosféru - pusťte si Mindhutera, který má atmosféru stejnou a finále skvělé a to aniž by tam bylo nějaké nadpřirozeno nebo bez předlohy od Kinga. Hrozně jsem se nudil a nejradši bych ty průměrné 4* snížil... ()

Reklama

dO_od 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

// Pomalá, drásavá hra na to, kdo dřív překoná vlastní hranice reality a uvěří v něco, co se zcela vymyká jakýmkoli racionálním úvahám. Pro lidi s fantazií, co takhle podobně uvažují nebo už někdy uvažovali skvělý příklad, jak s takovýmto tématem nakládat. Pro ostatní obyčejná, trochu pomalejší detektivka s nadpřirozenými prvky a skvělými hereckými výkony, především dvojice Mendelsohn/Erivo. Nicméně úvod přece jen o dost lepší a děsivější než nakonec samotné rozuzlení - což je i důvod, proč nakonec "jen" za 9/10. A z Jasona Batemana roste režisér par excellence. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

V prvním díle nezkušený Jason Bateman režíruje tak, jako by vzešel ze spermie Davida Finchera. Jinými slovy, úvodní pilot je to nejintenzivnější, co jsem na poli seriálové produkce viděl za poslední léta a Bateman si to paranoidní, tíživé dusno ve dvou časových rovinách dává naprosto s přehledem. Zbytek ….  ten už je jenom dobrý, občas napínavě zabrnká na nervy, ale většinou je na sílu natahovaný, a prostě neospravedlní desetídílnou stopáž  (např. vše kolem psychologa, nebo partnera Holly bych vystřihl a i další věci). Základní premisa je ale skvělá, King je prostě pán. ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

Matthew McConaughey a David Duchovny mají z Outsidera radost. A já vlastně taky, i když... Hele, jako, knížka je pochopitelně na úplně jiným levlu v mnoha významech tohoto slova, a já bych se u srovnávání ještě zastavil na specifičtějším místě, a to u samotného finále minisérie. Je totiž smutné, když televizní tvůrci očividně nepochopí, kde oproti předloze ubrat plyn, a jak si pohrát s jinak drastickým finišem, který na stránkách knihy funguje jako katarze, ale na obrazovce naopak supluje několik dobře mířených kopanců do divákova zadku, zakončených vztyčeným prostředníkem. Co funguje ve čtenářově představivosti, prostě nemůžete jen tak plácnout před kameru a čekat, že vás všichni pochválí za nekompromisní autorský um... ()

Galerie (123)

Zajímavosti (5)

  • Ve scéně, kdy autobus nabourá do svodidel, je před nehodou vidět pravotočivá zatáčka. V průběhu nehody je to zatáčka levotočivá (autobus si poškodí pravý bok), po zastavení se však objeví záběr na pravotočivou zatáčku, i když mírnější. (Lasmen)
  • Ve chvíli, kdy Holly (Cynthia Erivo) čeká na autobus, zazní z televize zpráva o mizení dětí ve městě Derry, což je fiktivní město, ve kterém se odehrává děj mnoha knih Stephena Kinga, například i zfilmované knihy To (2017). (Kubohnat)
  • V seriálu je řečeno, že syn detektiva Ralpha Andersona (Ben Mendelsohn) umřel na rakovinu, nicméně v novele je nepřítomnost jeho syna vysvětlena tím, že je na letním táboře v Michiganu. (NiWi)

Související novinky

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Jako každoročně vydává server TorrentFreak analýzu nejstahovanějších seriálů za uplynulých dvanáct měsíců. Po takřka dekádě, kdy tento žebříček se všemi svými nelegálními staženími doslova dominovala… (více)

Ještě více Kinga

Ještě více Kinga

14.07.2020

Knihy a příběhy Stephena Kinga jsou v Hollywoodu v posledních letech extrémně populární. Snad žádný jiný autor nedostává takovou péči, jako právě King. A nyní byly oznámeny hned tři nové adaptace.… (více)

Reklama

Reklama