Skupina turistov z celého sveta sa chystá preskúmať podzemie Berlína. Pravdepodobne ho postavili nacisti a tiahne sa pod celým mestom. Keď sa ich miestny sprievodca (M. Riemelt) zraní, prepadnú mladí ľudia panike. (pancakes)

misterz

Rozhodne som čakal viac. Námet je celkom dobrý, partička turistov ide preskúmať berlínske podzemie, ale nevyjde to podľa plánu. Narazia na "milého deduška" (herec už nemohol byť vybraný lepšie) a ten má inú predstavu o dobrodružstve. Prvú polhodinku sa ale nič nedeje, atmosféra je ľahučká ako jarný vetrík a postavy (hlavne dievčatá) sa správajú ešte hlúpejšie, ako je pri tomto žánri zvykom. Pritom priestor na postupné budovanie a gradovanie atmosféry by tu bol, ale žiaľ, ničoho takého som sa nedočkal. Druhá polovička a hlavne koniec už bol lepší, prišlo aj na očakávaný masakrík, ale nebolo to zas niečo také, čo by vyvážilo spomenuté nedostatky. No ale čo by som vlastne chcel? Pád do tmy je len jeden. U mňa je tento film iba priemerný. 60/100 ()

ricci.s

Najlepší nemecký horor tohto roka (zatiaľ). Ani to spočiatku nevyzeralo na nejaký veľký krvák, ale našťastie som sa mýlil. Po tom, čo sa ich sprievodca zranil, narazili teenageri na sympatického deduľu, ktorý im ponúkol "pomoc" - samozrejme do hrobu :-) Lepšieho hlavného záporáka ani nemohli vybrať. Bolo tu proste všetko, čo má v správnom exploiťáku byť, bolo to brutálne, krvavé, nekompromisné, neskutočne napínavé a dokonca aj zručne natočené. Až mi tých chudákov bolo ľúto. A dokonca som sa naučil, že je menej nebezpečné dať prijebanej holke do ruky granát ako foťák. Kto to má rád krvavo, ten si určite užije ako ja (na neoriginalitu sa v tomto prípade môžem vysrať). ()

AlistairMir

Jeden z německých nejlepších hororů vůbec který po shlédnutí většinu lidí odradí aby lezla do podzemí a místo toho se věnovala bezpečnějšímu koníčku...třeba koukání na tv. Vrahoun kterej v podzemí páchá svá zvěrstva je pěkně slizkej a má krásně veliké zuby takovej vraždící Šemík každopádně jeho stahování košile a domácí guláš určitě spousta lidí ocení. Skupinka kladných je veskrz sympatická až na blbku s foťákem díky které to taky všechno pěkně blbě dopadne protože fotit s bleskem člověka když balancuje nad propastí to může napadnout fakt jen...ehm...No a když ten člověk žuchne dolů a navíc to byl váš průvodce tak je na malér zaděláno ale všechno zlé k něčemu dobré aspoň jsme se dočkali masakru. Samozřejmě jak se mi stává často postava které jsem fandil nejvíc zvesela zařve tak co dodat..mrkněte na to a udělejte si názor sami ale němci se fakt vytáhli. ()

Gilmour93

Prohlížeč kreslených frků českého ilustrátora a přerostlého kokosu na sněhu? Kdepak, jen kameraman s pevnou rukou, mladé maso k povraždění a hlavní úchyl v podobě východoněmeckého Jamese Coburna, co pamatuje sjetí prvního Wartburgu z výrobní linky a možná ještě i doutnající ostatky Vůdce.. Napětí veskrze žádné, nápaditost nulová (ano, ten guláš opravdu není z hovězího zakoupeného ve Sparu), mytologie kolem chlapců, co rádi ukazovali, jak vysoko skáče jejich německý ovčák, využita jen okrajově a ta jedna mírně osolená košile z harému už mediální obraz nevylepší. Protiklad k názvu Wendersova Nebe nad Berlínem se nekonal. Schade.. ()

Pilda17

Na vyvražďovačku není napětí vůbec špatné. Je jasné, že tenhle snímek nemůže originalitou čpět, ale kladů má víc než dost. Záporák svou úlohu zvládl dobře, zneklidňující hudba byla slušná a hlavně kvalitní kamera. Kamera je úraz u většiny hororů, ale tady se dá brát jako klad, od začátku slušné tempo, které nepolevuje až do samého závěru. Ke konci mě dostala scéna, kdy chce vrah zabít ženskou a ta se modlí a asi 3x mu zbraň nevystřelí. Do toho si divák myslí, že přijde překvapení a ženská se z toho dostane. Každopádně doporučuji a na Německou tvorbu klobouk dolů... 7/10 = 75% ()

• Kris (Max Riemelt) označí mená ďalšej dvojice hlavných predstaviteľov vo filme (Nathalie Kelley a Nicka Eversmana) podľa dvojice postáv v snímke Takí normálni zabijaci (1994). (MikaelSVK)
  • Filmovanie prebiehalo v nemeckej metropole Berlín. (MikaelSVK)
  • Na jedné ze zdí v podzemí je možné si všimnout německého nápisu "Wie schnell ist doch das Leben aus", což v překladu znamená "Jak rychle život uteče". (DruidKarel)