Druhá šance

Hope Springs

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2012, 100 min

• Happens

Nějak jsem se nedokázal zasmát u ničeho. Film o starším páru, co žije tři dekády v odtažitém manželství, aby pak z toho hráblo paň mámě z nedostatku milostných aktů a zaplatila terepeuta. Film o tom, jak se dva staříci navracejí do milostného života. Děkuji, ne.(21.4.2016)

Pod vedením jiného scénáristy a s jiným hereckým obsazením mohlo být Hope Springs cosi mezi pornem, vulgární komedií a filmem napsaným jako na míru Adamu Sandlerovi, takhle je to jedna z nejvyspělejších, nejupřímnějších, nejpřirozenějších výpovědí o partnerství, jaké jsem kdy viděla. Málokterý stominutový snímek nabízí tak fenomenální herecké výkony a málokterý dokáže tak dokonale balancovat na hraně nikdy nenudící komedie a silného komorního dramatu.(15.9.2012)

Milý film. Hoci hovorí o vážnych záležitostiach a pri niektorých manželských výpovediach mrazí, dokáže si vkusne udržať aj humornú linku. Je to veľkým kladom ( okrem vynikajúcich Meryl Streep a Tommy Lee Jonesa, ktorí svojimi výkonmi dokonale oslávili filmové umenie ), lebo celý príbeh dokáže posunúť dopredu.(15.12.2012)

Tenhle snímek stojí zejména na velmi dobrém scénáři o jednom vyhaslém manželském vztahu a excelentních hereckých výkonech Meryl Streep a Tommy Lee Jonese, kterým budete věřit naprosto vše. Radost sledovat.(4.10.2012)

Príjemná oddychovka, ktorá ma prekvapila predovšetkým tým, že vlastne nie je komédiou, ale vzťahovou drámou zatiahnutou do veľmi intímnej roviny. Meryl a Tommy predvádzajú herecké majstrovstvo v najčírejšej podobe a každá jedna emócia v ich krízovom manželstve iskrí reálnosťou a pravdivosťou. Preto mi je ľúto, že depresívne a realisticky sa rysujúci záver inak vynikajúceho filmu trochu zabíja stupídny americký happy end. (7/10)(2.1.2013)

• - Ve scéně, kdy Kay (Meryl Streep) připravuje Arnoldovi (Tommy Lee Jones) snídani, na jednom záběru je možné vidět, jak na pánev vyklepne pouze jeden žloutek z jednoho vejce. Jakmile však podává snídani na stůl, žloutky má v talíři Arnold dva. (Hnedoocko)

• - Hlavní role byla nabídnuta Jeffu Bridgesovi, ale ten ji odmítl. (josefklimes)

• - Když jsou Kay (Meryl Streep) a Arnold (Tommy Lee Jones) v hotelovém pokoji, sledují seriál Jsem do tebe blázen (od r. 1992).  (Missa08)