Druhá šance

Manželská terapia

Druhá šanca

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2012, 100 min

Skvěle zahraná a nečekaně peprná dechovka, nebo spíš country. Prostě ne můj šálek.(23.1.2013)

Premiere Cinemas - Nečekaně zábavný film se skvělou dvojicí v hlavní roli. Jones postavu bručouna odehrál na jedničku s hvězdičkou a Streep si za roli uťápnuté hodné kuňky zaslouží jedničku podtrženou. Carell poměrně úspěšně sekundoval. Nečekal jsem od filmu téměř nic, ale velmi mile jsem byl potěšen a v kině jsem se dobře pobavil. Pro mě to bylo jedno velké překvapení tohoto roku v žánru komedie/drama. 80% (with J.) // (22.3.2014) NOVA CINEMA - Po téměř roce a půl jsem do Druhé šance šel podruhé, ale tentokrát mi film buď nesednul nebo jsem ho prvně přecenil. Jinak si nedokážu vysvětlit, že mě to jednoduše nebavilo. Možná to bylo tím, že sledování bručouna T.L.Jonese znovu, jak nemá naprosto žádné pochopení pro svou milující ženu, není úplně můj šálek čaje. Přitom mi české znění dobře znělo - Adamovská + Rýmský. Nerad měním svá prvotní hodnocení a nerad bych snímek připravil o mých původních 80%, ale mám silné nutkání jít s hodnocením níže. No dobře, budu dělat, že jsem film dnes jakoby neviděl a ponechávám původní procenta :) 80% (with J.)(15.10.2012)

Přehlcena kultem mládí a těla, zabrouzdala jsem ráda do vod soužití dvou již důchodců, ve kterém má jeden ještě i erotické ambice. Z toho by se dala vytřískat spousta humoru. Tommyho pár suchých hlášek to ale nakonec nezachránilo, vesměs je to smutný příběh o účelovém manželství (zplodit a vychovat děti), kde si ani za třicet let nejsou schopni otevřeně promluvit o svých potřebách. Těžko se pak divit Tommyho projevům skepse a nechuti, když si madam po celé manželství nestěžovala a najednou se vytasí s nutkavou potřebou dávné romantiky a pozornosti. Chlapi jsou povětšinou blbečci pokud jde o city, nedumají nad nevyřčeným, nevynikají v intuici a jasnovidectví. Opraví vám ucpaný dřez, ale pokud se nehlásíte o své orgasmy, vůbec jim nedojde, že jsou v posteli totální lemplové. Potud mi přijde postava Meryl hodně zastydlá, zaměňující sexualitu za lásku, přičemž sama v sexu nešikovná a nezkušená. Sice jsem jí fandila, aby z toho zablokovaného morouse nakonec vytřískala trochu života, ale ta křečovitá snaha o zásun mi přišla poněkud trapná a nedůstojná. Konec dobrý všechno spraví, zahrané to nebylo špatně, jako oddechovka bez větších ambicí dostačující.(26.3.2014)

• Snorlax

Nadržená puberťačka v těle důchodkyně se snaží přemluvit svého manžela - důchodce k sexu. A k ruce si vezme doktora. Paní Streepová, proboha, k čemu jste se propůjčila, má tohle herečka Vašich kvalit zapotřebí?(19.5.2013)

Typicky puritánská Amerika podává na talíři, jak je všeobecně vyspělá země zaostalá ve vztahové linii, potažmo v sexuální oblasti. Když se jeden rozhodne, že stárne a nedá se s tím nic dělat, pak je jak pařez co se buď vyvrátí i s kořeny nebo nadobro shnije. Tahle herecky výtečná dvojka to vzala z lepší stránky - když nevím jak na to, poradím se s chytrou hlavou. Ono promluvení do duše, jiný pohled, objektivní názor, má vždy něco do sebe. Přesto mi Kay přišla příliš uťáplá na americkou paničku dnešní doby a závěr se znovuzapálením dávno ztracené jiskry přehnaný a nereálný. Co je předností tohoto snímku už bylo řečeno - herecké výkony obou megahvězd.(23.3.2014)