Druhá šance

Druhá šanca

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2012, 100 min

• DaViD´82

Ona zastydla v princezničkovém ukňouraném věku a on je věčně nespokojený nevychovaný hulvát, co neumí ani pozdravit. Jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet. Jejich vztahu tedy fandit nelze, protože oba jsou vzor vší nesympatičnosti a to je věc, kterou ani vynikající herci nezmění. Navíc veškeré vztahové problémy a vzájemné odcizení se po jednatřiceti letech manželství jsou tu devalvované do sexuální sféry; což je u nekomediálního filmu "ze života" na pováženou, zvlášť když Streepová s Jonesem hrají pár v krizi středního věku, ale oba tentokrát vypadají na svůj podzim života, takže to působí poněkud bizarně. A k tomu režisérova záliba, že když neví jak s tím dál pohnout (a to je velmi časté), tak pustí nějakou náladou nepadnoucí písničku... Grrr, darmo spílat.(18.11.2012)

Dvě nezadržitelně stárnoucí hvězdy ve snaze změnit své manželství po 31 letech k lepšímu. Meryl Streep a Tommy Lee Jones se ukazují v nejlepším světlu. ( Hodnocení: 8/10 )(4.3.2013)

Tommy a Meryl hrajú neskutočne, chémia medzi nimi je dokonalá, a sledovať každé ich gesto a nuansu v hlase je čiré potešenie. Keď po prvý raz počas ich dialógu zaznie hudba (spomienky na najlepší sex), pôsobí skôr rušivo. Nie je v nej potrebná, zbytočne film zaškatuľkováva a uberá mu z osobitosti, ktorou disponuje vďaka jedinečnej súhre ústrednej dvojky. Hope Springs je oveľa komornejší a intímnejší film, než by ste čakali z plagátu či traileru. Je skôr trpkou vzťahovou drámou, než komédiou. S citom napísanou a vedenou režisérom, ktorý moc dobre vie, aké dva poklady mu sedia pred kamerou na pohovke doktora Carella.(15.9.2012)

Milý film. Hoci hovorí o vážnych záležitostiach a pri niektorých manželských výpovediach mrazí, dokáže si vkusne udržať aj humornú linku. Je to veľkým kladom ( okrem vynikajúcich Meryl Streep a Tommy Lee Jonesa, ktorí svojimi výkonmi dokonale oslávili filmové umenie ), lebo celý príbeh dokáže posunúť dopredu.(15.12.2012)

Premiere Cinemas - Nečekaně zábavný film se skvělou dvojicí v hlavní roli. Jones postavu bručouna odehrál na jedničku s hvězdičkou a Streep si za roli uťápnuté hodné kuňky zaslouží jedničku podtrženou. Carell poměrně úspěšně sekundoval. Nečekal jsem od filmu téměř nic, ale velmi mile jsem byl potěšen a v kině jsem se dobře pobavil. Pro mě to bylo jedno velké překvapení tohoto roku v žánru komedie/drama. 80% (with J.) // (22.3.2014) NOVA CINEMA - Po téměř roce a půl jsem do Druhé šance šel podruhé, ale tentokrát mi film buď nesednul nebo jsem ho prvně přecenil. Jinak si nedokážu vysvětlit, že mě to jednoduše nebavilo. Možná to bylo tím, že sledování bručouna T.L.Jonese znovu, jak nemá naprosto žádné pochopení pro svou milující ženu, není úplně můj šálek čaje. Přitom mi české znění dobře znělo - Adamovská + Rýmský. Nerad měním svá prvotní hodnocení a nerad bych snímek připravil o mých původních 80%, ale mám silné nutkání jít s hodnocením níže. No dobře, budu dělat, že jsem film dnes jakoby neviděl a ponechávám původní procenta :) 80% (with J.)(15.10.2012)