Druhá šance

Druhá šanca

Hope Springs

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2012, 100 min

Amerika je, jak známo, země právníků, v těsném sledu psychiatrů, potažmo sexuologů. A i když to tak tvůrci dozajisté nezamýšleli, tohle je pro mě 90ti-minutový důkaz, proč se všem třem sortám odborníků vyhýbat jako čert kříži. Jinak docela pěkná vztahovka pro starší generaci, nebo spíše lehká depka, která nejednomu z vás rozřeší dilema, jestli se do toho chomoutu uvázat, či nikoliv. A je milé pozorovat, s jakou roztomilou grácií stárne Meryl Streep.(14.1.2013)

Slušně napsaná a ještě lépe zahraná romantika "pro starší" o pokusu napravit upadající manželství, postaršího páru. Převážně díky ústřednímu páru, stojí za to snímek vidět.(23.12.2012)

Moc zajímavě se dpolňující pár.. snad ještě nikdy se nesešli spolu před kamerou, ale to pnutí je kouzelné.!!! :-)(23.3.2014)

[imdb: 6.4/10] | me: Po hereckej stránke dokonalá záležitosť. Meryl a Tommy ukazujú svoje kvality doplnené o fungujúcu chémiu, ktorá medzi nim intenzívne funguje. Film ako taký nepôsobí vôbec sladko..., ani predvídateľne ako by sa z traileru mohlo zdať. Práve naopak - je to subtílna citlivá filmová záležitosť, ktorá veľmi dobre spĺňa svoje poslanie... I hate golf. I do. I think it's boring. And watching it; that's even worse. It's like being married to ESPN or something. And when you eat ranch chips... your breath smells. (18.12.2012)

Sympatický snímek, ve kterém se určitě mnozí najdou. Jen nevím, jestli ho mám pouštět doma rodičům, takové filmy totiž nejsou nejbezpečnější :)))....Každopádně je nutné si uvědomit, že celý film je postavený jen na hereckém duu Streep Jones. Vše ostatní je tak trochu v pozadí, ale jako celek to funguje. Na maximum to není, přece jenom ty klišé si mohl režisér odpustit, ale 4 hvězdičky bez pochyb zasloužené.(24.6.2013)

• - Meryl Streep byla za svou roli již po 28. nominována na cenu Golden Globe pro nejlepší herečku v hlavní roli. (Terkamer)

• - V kině sledují Kay (Maryl Streep) a Arnold (Tommy Lee Jones) francouzký film Blbec k večeři (1998). v Americkém remaku zmíněného filmu si zahrál jednu z hlavních rolí Steve Carell, jenž v tomto snímku ztvárnil terapistu (SLOTH)

• - Film mal pôvodne režírovať Mike Nichols. (Michal74)