Druhá šance

Druhá šanca

Manželská terapia

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2012, 100 min

Jdu proti proudu, ale já osobně bych tomu dala nálepku - "přístupno jen od padesáti let". Celou dobu jsem měla pocit, že na tohle ještě asi nejsem ta správná věková kategorie. Zato starší paní v kině vedle mě si to tak užívala, že při některých scénách smíchy málem padala ze židle. Mě to přišlo jako jedno obehrané klišé za druhým o tom, že v manželství jsme zodpovědni za štěstí toho druhého (!), že v manželství musí pár dělat všechno spolu a že v manželství po třiceti letech se musím vzrušit už jen pouhým pohledem na svůj protějšek a nedej bože aby měl člověk nějaké erotické fantazie, ve kterých figuruje někdo jiný než partner. Ani moje oblíbenkyně Meryl Streep mě tentokrát nepřesvědčila, roli ukňourané a uťápnuté manželky jsem jí moc nevěřila.(11.10.2012)

Kdybych byl o čtyřicet let starší, pravděpodobně bych si to užil víc. Jestli se to tedy vůbec užít dá - až na pár úsměvných momentů je to spíš taková lehká depka.(22.12.2012)

No, asi jsem od toho čekala něco jiného. Byli tam sice vtipné momenty, ale celkově to na mě zrovna moc nezapůsobilo, znova už bych si to nepustila. Ale musí se nechat výborné herecké výkony hlavních hrdinů. 3*(27.10.2012)

Skoro každé manželství je někdy složité, nebo má svou větší, či menší krizi. Když jste spolu 31 let, navzájem se dokonale znáte, určitě nenosíte jeden druhého na rukou a neříkáte mu, nebo ji, jak ji strašně milujete. A přesně o tomhle období manželství po mnoha letech je tahle velmi příjemná komedie, která by asi byla možná jen průměrná, kdyby v ní nehráli dva skvělí herci. Nemyslím samozřejmě Steva, který se mně také líbil, ale bylo to spíš tím, že neskáče, nepitvoří se, nebo nehraje na kytaru, jako v jiných filmech, ale jeho výkon byl velmi nenápadný a zdrženlivý. A pak je tu samozřejmě dvojice v podání výborného Tommyho a tradičně vynikající Meryl, která snad umí zahrát každou roli. Jejich chemie, jiskření, z počátku tedy spíše nejiskření, to tam funguje opravdu znamenitě a oba dva právem dokázali, že ještě zdaleka nepatří do starého železa a že s nimi musí asi ještě dlouho počítat. Hope Springs Vám nenabídne recept, jak zachránit úplně špatné manželství, to snad ani nejde, ale vždy jde to stávající aspoň o malý kousek zlepšit. Musí ale chtít samozřejmě oba.(27.1.2015)

Asi ještě nenastal ten správný čas, tak zatím tedy jen za ty smířlivé tři a sejdeme se za 30 let ve filmovém klubu pro pamětníky.(18.11.2012)