Druhá šance

• USA Hope Springs (více)

Kay (Meryl Streep) a Arnold (Tommy Lee Jones) jsou manželé již 31 let. Po tak dlouhé době není divu, že se z jejich vztahu vytratila ona pověstná jiskra a manželství se propadlo do šedivého stereotypu. Arnold je v manželství celkem spokojený a neřeší, zda by se na jejich vztahu dalo něco změnit k lepšímu. Kay je ovšem nešťastná a chtěla by se s manželem více sblížit, prohloubit vzájemné pouto a mít zase opravdové manželství. Jednoho dne Kay náhodou narazí na knihu renomovaného manželského poradce doktora Felda (Steve Carell), který vede v malém městečku Hope Springs manželskou poradnu. Ačkoliv je to Arnoldovi proti srsti, nakonec přistoupí na Kayin plán a usedne spolu s ní do letadla směr Hope Springs, aby se pokusil vzkřísit vyhasínající manželství. Nastává řada zábavných situací, ve kterých se postarší manželé snaží držet rad manželského poradce, jehož neortodoxní styl je nutí dělat věci, které jim nejsou vždy po chuti, ale podle něj prý pomáhají. Po nějaké době si Kay a Arnold začínají vést docela dobře a tak jim doktor Feld nastavuje další laťku, kterou je třeba překročit - obnovení manželského sexu. Druhá šance je zábavným příběhem nejen Kay a Arnolda, ale opravdovým obrazem většiny manželství ve středních letech. (oficiální text distributora)

Leník

Romantická komedie pro starší a pokročilé. Docela mě to bavilo, dokud byl Tommy Lee Jones za morouse. Partnerské sbližování mě už tak nebavilo, stařecký sex pořád ještě ve filmech špatně snáším. Ale to je generační problém, až se do toho věku dostanu, tak možná naopak hvězdičku přidám. ()

Zlty_Dodo

Omylom som to videl, pretoze som chcel vidiet film s rovnakym nazvom LOL :) never more.. bude to asi vsetkym, Meryl Streepovou rozhodne :) ()

PTuranyi

Tridsať rokov manželstva nie je krátka doba. Za ten čas už vzťah funguje vo vyjazdených koľajách a každý má svoju rutinu. Nie každý je však v takomto vzťahu šťastný. Kay je však odhodlaná za resuscitáciu manželstva zabojovať. Skvelá Meryl Streep ako frustrovaná manželka a rovnako skvelý Tommy Lee Jones ako mrzutý manžel, ktorému tento vzťah vyhovuje, v tomto filme ukážu ako to môže dopadnúť. Hoci tento námet ponúka množstvo humorných situácií, tvorcovia vzali príbeh z vážnejšieho konca, ale úsmevným scénam sa nebránia. Dôležitý je ponor do intimity a psychológie postáv. Možno preto tento film nemá vysoké hodnotenie, pretože na radostné laškovanie tu nie je veľa miesta, hlavní hrdinovia nie sú mladí, krásni a žiadúci. No a na komédiu je to málo bláznivé. Kvalitná produkcia, vynikajúce herecké výkony a seriózne spracovaný príbeh však tvoria veľmi dobrý film o tom čo takmer každý vzťah čaká pokiaľ má vydržať. ()

tixi

Taká sladko dojemná komédia.Presne uchopenie postav skvelými hercami,čaro minimalizmu a neskrývané sexuálne narážky spolu vytvorili príjemne zábavný film,ktorý napriek chúlostivej téme ani raz nesklzne do trápnosti alebo lacnej frašky.Práve naopak,výsledkom je veľmi vtipná,odvážna dospelácka komédia aké sa už nerodia príliš často80%. ()

DirtyDozen

Až na typicky americký konec filmu je to super film, který mě donutil přemýšlet o malé změně v mém vztahu...Doporučuju! ()

Hanulityda

Skvělý oddechový film s hvězdným obsazením. Do kina jsem na tento film šla z jednoho prostého důvodu - miluju Meryl. Nešla jsem na film s velkým očekáváním a bylo mi víc než jasné, že sál neopustím s takovým nadšením jako po shlédnutí Iron lady, ALE film mě velice mile překvapil. Mezi hlavními herci bylo vtipné pouto a dokázali ze vtipných situací vytěžit to nejlepší. Myslím, že námět a zpracování si zaslouží *** a ta čtvrtá je už za samotnou Meryl! ()

Welsiot

Nuda, nuda...Meryl Streep hraje luxusně, ale jsem snad jediný s pocitem, že jí ta role vůbec ale vůbec nesedí?50% ()

anonyym

taková docela příjemná, možná trochu smutná, americká komedie... žádnej zázrak, ale na nedělní večer tak akorát ()

vito_s

Tommy Lee Jonesovi věřím na plátně každý prd, od té doby co zazářil rolí zarputilce V údolí Elah (2007). Meryl už se dá věřit míň; celkově to mělo větší potenciál, než z toho nakonec vytřískali, od půlky filmu jako by se ten úsměvný tón vytratil a té melodramatičnosti po americku tam bylo najednou zkrátka moc. Neproměněná šance. ()

Lenny76

Neotřelé, originální téma + výborné herecké výkony!!!zajímavá sonda do života starší generace. Chvilkama jsem se nudila ale konec plný naděje a optimismu to zpravil. Takže lásce zdar:-) ()

montel

Kay (Meryl Streep) a Arnold (Tommy Lee Jones) zrovna slaví 31 let manželství. Ovšem jejich manželské soužití, je již dávno mrtvé. Spí každý ve svém pokoji, málo spolu komunikují a o nějaké společenském večeru nemůže být ani řeč. Kay však touží po tom, aby se jejich manželství opět vzkřísilo a tak se rozhodne vzít svého manžela do městečka ve státě Maine k velmi uznávanému manželskému poradci, který jim má pomoci manželství opět oživit...Pohodové romantické drama o stárnoucích manželích, kteří opět touží nalézt ztracenou lásku. Ústřední dvojice Streep-Jones je vybrána dobře a role manželů jim sedla dobře. Carell už je tam spíše do počtu. Jinak ale filmu chybí potenciál a chlapy to asi moc bavit nebude. 50% ()

Stoupa07

Už přicházím do věku, kdy se mne tento film začíná týkat. Proto asi dávám plný počet bodů, ale na druhé straně od obou hlavních představitelů je to herecký koncert. Film je spíše pozitivní i když s mírným nádechem nenaplněných nadějí. A to vše jen pro nedostatek komunkace a obav z dotyku. ()

ZekiZeki

Meryl je tu opět skvělá, a i když se mi film moc líbil, přál bych si, aby si napříště vybírala ještě o něco zajímavější role, zkrátka nějaké další Madisonské mosty, Hodiny či Pochyby. ()

vlk++

Pro koho je téma vztah po už-ani-nevím-kolika letech zajímavé, tak doporučuji, výborně zahrané, s humorem, ale stačí i vím-po-kolika-a-furt-to-přibývá letech vztah, aby si v tom každý něco našel a třeba se inspiroval ;) ()

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012