Druhá šance

• USA Hope Springs (více)

Kay (Meryl Streep) a Arnold (Tommy Lee Jones) jsou manželé již 31 let. Po tak dlouhé době není divu, že se z jejich vztahu vytratila ona pověstná jiskra a manželství se propadlo do šedivého stereotypu. Arnold je v manželství celkem spokojený a neřeší, zda by se na jejich vztahu dalo něco změnit k lepšímu. Kay je ovšem nešťastná a chtěla by se s manželem více sblížit, prohloubit vzájemné pouto a mít zase opravdové manželství. Jednoho dne Kay náhodou narazí na knihu renomovaného manželského poradce doktora Felda (Steve Carell), který vede v malém městečku Hope Springs manželskou poradnu. Ačkoliv je to Arnoldovi proti srsti, nakonec přistoupí na Kayin plán a usedne spolu s ní do letadla směr Hope Springs, aby se pokusil vzkřísit vyhasínající manželství. Nastává řada zábavných situací, ve kterých se postarší manželé snaží držet rad manželského poradce, jehož neortodoxní styl je nutí dělat věci, které jim nejsou vždy po chuti, ale podle něj prý pomáhají. Po nějaké době si Kay a Arnold začínají vést docela dobře a tak jim doktor Feld nastavuje další laťku, kterou je třeba překročit - obnovení manželského sexu. Druhá šance je zábavným příběhem nejen Kay a Arnolda, ale opravdovým obrazem většiny manželství ve středních letech. (oficiální text distributora)

Hanys_

Ani ne tak komedie (ikdyž TL Jones je tady správný morous, který hláškovat umí), jako spíš vztahové drama o tom, co dělat, když vám po několika desítkách letech v manželství chybí sex a další příjemné věci (orál). Prozatím jen lepší průměr - ale za takových 10 let se mi Hope Springs možná bude líbit o hodně více. PS - palec nahoru za dost odvážné scény. 6.5/10 ()

valasek.m

Výborný film, úžasné herecké výkonny, Tom a Meryl prostě úžasný pár, kterým jsem jejich role věřil od začátku do konce.Skvělý scénář a režie. Film ale jako takový určitě ocením až v pozdějším věku, protože jsem na něj ještě hodně mladý, ale už i teď jsem z něj byl nadšený. ()

iampatrik

70% Byla radost pohledět na hereckou dvojici - M. Streep a T. L. Jones, kteří využívají svých mnohaletých hereckých zkušeností a tématu, které je jim (alespoň co se týká věkového období) blízké. Dialogy jak mezi párem, tak na sezení u S. Carella fungují. Místy humorné, místy depresivní (zvlášť při pomyšlení, co mě jednou může čekat). Přesto, že se mě Druhá šance úplně nedotkla, být starší o dvacet až třicet let bylo by to lepší (a hodnotil bych 3*), musím zde odhodit vlastní pocity a vyzdvihnout kvality snímku. ()

ClimbVibe

Těsto bylo zadělané dobře. Fajn námět, super herci.. Ale ne z každého těsta je nakonec dobrá buchta. Obě hlavní postavy - staří manželé - se k sobě chovají tak zvláštním způsobem, že je můžete maximálně nechápat (když je teda hrozně moc nelitujete). Konec americký až to bolí. Proto bych radši doporučoval Vratné lahve, nebo ještě líp Babí léto. ()

lucijelucije

Výborná dvojice Meryl a Tommy. Věřila jsem jim každou minutu, kterou zahráli. Opravdu vtipné prvky, s dramatickým nádechem a zoufalstvím, měly skrytou dokonalost. ()

lareinna

Tento filmik ma trochu prekvapil, pretože som čakala trochu niečo iné. Ale prekvapil v tom dobrom zmysle a vďaka skvelým hereckým výkonom Tommyho a Meryl nenudil ani minútu.. ()

Cement73

nezvyčajne-zvyčajná partnerská komédio-dráma. dvaja skúsení hereckí harcovníci predvádzajú skvelé komorné divadlo, ktoré sa fakt oplatí vidieť. Veľmi dobre natočené. 4 hviezdy hlavne pretože to nie je zrovna môj žáner... ()

Ricky_CZ

Být mi 2x tolik let, dal bych plné hodnocení, protože by tenhle film zasáhl i v osobní rovině (Zatím jsem ale dostatečně naivní a nikdy mne žádná krize nepotká). Pominu-li ale tuto vrstvu, musím i přesto hodnotit hodně kladně, protože jsem byl nadšený.. Ať už skvělým (dokonalým?) obsazením, nebo snad i setsakramentsky úžasnými dialogy (a perlami)... 85% ()

Jayem

Tento film zobrazuje problémy v bežnom manželstve po rokoch. Je tu síce menšia dejová prázdnota, tú sa ale pokúšaju skvelými výkonmi zahnať výborný herci. ()

Weyland

Velice krásný romantický film, vyprávějící o problémech staršího páru v jejich manželství. Snímek má jednoduchou dějovou linku, na které celý film v podstatě staví - ta se však postupně rozvíjí a tudíž se nestává nudnou. A jelikož já mám jednoduchost rád, film si mě získal - každopádně není komedií, jak by se z traileru mohlo zdát, ale spíše intimním snímkem, který se zamýšlí nad stereotypním životem dvou lidí. Hlavní dvojice byla obsazená na výbornou. Nedokážu si snad ani představit, že by byl obsazen někdo jiný než úžasná Meryl Streep a Tommy Lee Jones, chemie mezi nimi je naprosto dokonalá! Kromě hereckých výkonů jsem ocenil humor, zvraty a dobře vybranou hudbu. ()

sona123

Skvělá jednohubka s postaršími herci. Ze života. S obrovskou nadějí pro všechny, kterým to doma úplně neklape. A dokonce je to i místy vtipné. Vkusné, chytré, se stopáží tak akorát. Takových filmů v tomto žánru je poskrovnu, bohužel. ()

Yardie

Čekal jsem dle ukázek trošku více komedie. Ale dočkal jsem se jen pár vtipných momentů. Jinak to byl spíše takový, řekněme, mírně komornější snímek. Úžasný výkon obou hlavních představitelů. Hlavně TLJ tihle ubručení staříci náramně jdou - ty jeho grimasy a výrazy ve tváři fakt žeru. Každopádně film jako celek je zajímavý spíše tématem, kdy se spousta věcí řeší velmi otevřeně. Celkově se ve filmu nic moc neděje, není to žáden zázrak, ale je to takový příjemný malý filmík, nutící i k zamyšlení. Nenudil jsem se, ale podruhé bych se na něj asi už nekouknul. Howgh! ()

filipvrbik

Naprosto brilantní výkon Tommyho Lee Jonese, který dokonce překonává i Meryl Streep a zdatně sekundující Steve Carell - to je ve zkratce vynikající drama o páru, který si už zevšedněl... Docela by mě zajímalo, jestli bysme s B dopadli taky tak, ale to se nedozvíme. Celý film působí docela smutně, jsou tu sice prvky komedie, ale to spíše vážné. Kdyby to nebylo tolik o sexu (což se v jejich věku moc nehodilo), bylo by to ještě lepší, takhle... 80% ()

Illy

Varianta Terapie pro starší a staré. Příjemní herci, ale nevyhneme se známým klišé o manželském a sexuálním životě. Nehledě na to, že se mi při pokusech o gerontosex trošku navalovalo. Za to ovšem možná mohla kachna co jsem měl k večeři. ()

neneka

Tak nějak nevím .. líbilo se mi to, ale abych si tento snímek pustila znovu, to ne, takovou potřebu nemám. Herecké výkony ale stabilně velmi dobré. ()

Hepy13

Těžko bych si v tomto filmu představil jinou dvojici. Než je Tommy a Meryl. Ačkoliv jsou problémy které společně řeší odemne ''zatím'' na míle daleko, tak tohle téma manželského stereotypu mě velmi zajímá. Pro někoho může být film trošku depresivní, nikoliv však nezajímavý. Přesně na tyto filmy ze života se vždycky moc rád dívam. ()

Johny303

Asi jsem na to ještě moc mladý, tedy, na ten film, myslím. :-)) Hlavní herecká dvojice se skutečně činí, ale samotná náplň filmu mě moc nebrala. A zřejmě za to nemohou ani herci, ani scénář, ani režie, ale prostý fakt, že jsem se do herců nedokázal vcítit, protože si nedokážu představit, jaké to je, být třicet let v manželství. Jak už zde někteří psali, možná, že i já, až budu starší, přijdu Druhé šanci více na chuť. ()

jasanka

Pohodový film na pomezí komedie a dramatu. Všichni tři hlavní herci byli opravdu výborní. Člověk se zasměje i zapřemýšlí. 3,5*. ()

adriane9

Opravdu tenhle film není pro mladý :-).. Dost jsem se u některých scén ošívala a měla pocit že koukám v intimních chvílích na moje rodiče. Taky mi došlo jak Meryl strašně zestárla i když s grácií, je stále okouzlující a to na ní už léta obdivuji. Naopak z Tommyho mi chvílemi bylo nevolno a Steve Carell je mi nesympatický. Fakt je to pro jinou věkovou sortu, a nebýt Meryl nekouknu na to. Vtipné scény s ní byly fajn stejně tak jako výběr hudby, nelze opomenout slavnou skladbu Why. A díky za větu, že "i úžasné manželství, má své smutné roky".. Budu si to pamatovat :-) ()

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012