Druhá šance

• USA Hope Springs (více)

Kay (Meryl Streep) a Arnold (Tommy Lee Jones) jsou manželé již 31 let. Po tak dlouhé době není divu, že se z jejich vztahu vytratila ona pověstná jiskra a manželství se propadlo do šedivého stereotypu. Arnold je v manželství celkem spokojený a neřeší, zda by se na jejich vztahu dalo něco změnit k lepšímu. Kay je ovšem nešťastná a chtěla by se s manželem více sblížit, prohloubit vzájemné pouto a mít zase opravdové manželství. Jednoho dne Kay náhodou narazí na knihu renomovaného manželského poradce doktora Felda (Steve Carell), který vede v malém městečku Hope Springs manželskou poradnu. Ačkoliv je to Arnoldovi proti srsti, nakonec přistoupí na Kayin plán a usedne spolu s ní do letadla směr Hope Springs, aby se pokusil vzkřísit vyhasínající manželství. Nastává řada zábavných situací, ve kterých se postarší manželé snaží držet rad manželského poradce, jehož neortodoxní styl je nutí dělat věci, které jim nejsou vždy po chuti, ale podle něj prý pomáhají. Po nějaké době si Kay a Arnold začínají vést docela dobře a tak jim doktor Feld nastavuje další laťku, kterou je třeba překročit - obnovení manželského sexu. Druhá šance je zábavným příběhem nejen Kay a Arnolda, ale opravdovým obrazem většiny manželství ve středních letech. (oficiální text distributora)

zahadum

Komédia ? ani náhodou..je to trpké ako Americká krása ale priznám sa,že v určitom veku to niekomu môže pôsobiť ako komédia a dokonca sa pri tom niekto aj zasmeje. V skutočnosti je to sonda...sonda do času v ľudskom veku kedy to už ani tak nie je druhá šanca ako skôr šanca posledná. Civilné a sterilné herectvo oboch hlavných protagonistov je už akási samozrejmosť....oboch ich máme tak nejak zaškatuľkovaných ako presne a dôveryhodne stvárnili svoje úlohy. Prekvapil ma a priznám sa,že milo hlavne Steve Carell v úlohe tak vážnej a tak ľudsky intímnej..u neho je bolo zaškatuľkovanie iným smerom a môžem povedať,že úlohu terapeuta ( veľmi drahého ) zvládol bravúrne ! Myslím si,že koniec filmu je príliš optimistický. Viem,že každý máme radi happy end ( zvlášť u US filmu ) ale predsa to chcelo koniec kedy by ten optimizmus bol len naznačený....takto zase uveríme tomu,že v živote všetko dobre končí... ()

dawe787

No jo, krize v manželství jsou na nic a víc než komedie to působí spíše jako globální předpověď pro mladší jedince, pro mě tam trochu pepře prisypával Tommy svými hláškami. ()

theSaint

Dobré, ovšem zdaleka ne tak skvělé, jak tu komentáře naznačují. Sympatický pokus nastínit realitu skutečného soužití, které bylo v tomhle případě "omezeno" na sexuální stránku. Letní jednohubka, která neurazí, ale v podstatě Vám nic nového nesdělí. Sex je důležitá součást života a pokud chybí, tak vztah jde (chtě nechtě) do kopru. Fakt, že ani po 30 letech manželství si pár nedokáže říct své touhy a rozpovídají se o nich až u psychiatra, kde se vše během 4 dnů vyřeší, vnímám jako velmi bizarní záležitost a zároveň to značí nevyzrálost obou postav. Podtrženo sečteno - 65% ()

Saur.us

Velmi příjemná komedie postavená především na duu Streepová/Jones, kdy oba předvádějí kvalitní výkony postarších manželů. ()

jandula00

Tak nevím. Ačkoli byla Druhá šance celkem inteligentní a chvílemi i vtipná, něco mi tam chybělo. Možná bych uvítala nějaké retrospektivní scény, které by oživily ta nekonečná sezení u psychiatra. Ačkoli Meryl a Tommy válí, ve srovnání s Nějak se to komplikuje nebo Lepší už to nebude, které jsou na podobné téma, je film slabší. Celkově příjemný film, ale už teď jsem ho skoro zapomněla. ()

Brtniik

Klidnou atmosférou, i když napětí bylo přítomno takřka neustále, na mne film působil dojmem, jakoby byl natočen o dost dříve. Mám ovšem problém se zařazováním: Komedie / Drama / Romantický. Tak jak, na co jsem to vlastně čučel?! Nepřišlo mi, že bych se měl něčemu řehtat. Spíš mi bylo líto, že dva lidé k sobě ztratili kód. Naštěstí žádný neudělal nějakou blbost a nezavřel tím vrátka k případnému oživení vyhaslého vztahu. Veselé nebylo ani vykreslení situace. Ono nechat nadrženou dámu stát u dveří trucovny svého muže jako nějakou školačku „na koberečku“ v řiditelně, to pan režizér trochu přepískl. Pravda, kdyby ke svému choti připlula kočičím krokem, trochu se kol něj ovinula a vlípla mu něžnou pusku, roztál by i kámen a Viagru by klidně mohli přenechat vnukovi coby střelivo do praku, ale to by nepozornější divák nemusel zaznamenat základní myšlenku filmu. Meryl byla jako vždy úžasná (pořád jsem viděl Simonu Stašovou), Tommy Lee Jones - excelentní vrčák a pan terapeut dost na přes hubu. Člověk, který má v živnosťáku rýpat se v lidských duších by měl být poněkud pohotovější, vynalézavější a hlavně empatičtější. Co to bylo, jak si poraženecky vzdychnul, když se nezadařilo?! S předvedenými dovednostmi by si neškrtl ani jako obchodní cestující. Rejža byl asi opravdu těžký pragmatik spoléhající spíš na felčary, protože ho nenapadlo, coby součást terapie, klientům nasadit procházku po přístavu. U hospody, kam Meryl zapadla, když nešťastná bloumala městem, byly vidět zakotvené lodě. Ostatně pinglice ji v pár minutách rozebrala lépe a elegantněji, než bezesporu lépe honorovaný, otitulovaný terapeut. Přes uvedené nedokonalosti musím konstatovat, že se mi film dost líbil. Málokdo řeší tuto jakoby neviditelnou věkovou skupinu. Jsem rád, že se nakonec našli, ale dlužno připomenout, že vztah se musí neustále živit, jinak umře na úbytě. ()

Amper01

Jo, vztahy se dají zachránit. Ale musí chtít oba. Zde bylo záchranné lano to, když on si uvědomil, že ji ve skutečnosti nechce ztratit. Kdyby byl ve fázi, že už mu je to opravdu jedno, asi by to už dohromady nedali... ()

Brousitch

"Woody Allen to vykoumal jako první. V dobách, kdy chtěl každý znát formulku na úspěch, vzal svoje filmy pro odrostlé publikum a nasadil je v srpnu. Taky jsem to všem říkala. Nedávejte ten film na Vánoce, to mají všechny ženy spoustu práce. Pusťte ho v srpnu, kdy si můžou říct lidé jako já a Tommy: "Pojďme spolu do kina." - Meryl Streep ()

Poupe

Vynikající film, který zachytil situaci většiny manželství. Vyprchávající touha, láska, přitažlivost, sex ... Meryl opět exceluje a Tommy jí náramně doplňuje. Po dlouhé době opět komedie, u které se člověk od srdce zasměje a to od začátku do konce. Oddychovka, která člověku ukáže, jak to může fungovat - bez nevěry, bez podvádění a bez lhaní - jen člověk musí trochu chtít a ne to vždy všechno hned vzdát. ()

Wargoo

Tommyho skvelé herectvo som si konečne vychutnal tak, ako si ON zaslúži: veľkolepý priestor na plátne vedľa jagavej žijúcej legendy, kde oproti MIB 3 dostal oveľa viac priestoru. Film má svoje špecifické čaro, kde bez Meryl a Tommyho by to bola len obyčajná tuctovka o dvoch senioroch nespokojných v manželstve. Obsadením však film získal omnoho viac, získal charizmu, iskru, nenásilný humor, ktorý sa ale oproti celkovej tematike držal jemne a poslušne v ústraní a nechával priestor divákovi sledovať manželské útrapy. Bolo príjemné cítiť, ako sa nálada z filmu dostáva do môjho vnútra, kedy mi prišlo ozaj divné, ako sa ľudia dokážu odcudziť počas 31 rokov spoločného života. Tie dotyky ako po prvýkrát, nenaplnené sexuálne a iné túžby (threesome so susedkou)... Frankel zvláda členenie humoru a drámy dokonale, nie často sa stáva, že film rozosmeje len samotnou mimikou hlavnej postavy (Leeho silený úsmev), a rovnako zarmúti smútkom hlavnej protagostky. Ako doplnok vynikajúceho castingu večne sympatický Carell, ktorý do kontextu filmu zapadol bravúrne. Vrelo odporúčam ako skvelý kinový zážitok vo dvojici, človek sa možno zamyslí, ako to môže vyzerať medzi dvoma ľudmi v budúcnosti. Silné 4**** a nečakané prekvapenie ! 79,017% ()

Rokle

Obdobně jako u předchozích Frankelových filmů mám jeden velký problém. 48 hodin po zhlédnutí si nepamatuju ani jeden vyloženě super moment, který by mě přiměl znovu kouknout na dvojku Streepová - Jones. Upozorňuju ostatní, kteří se teprve chystají. Není to žádná komedie, úsměv jsem vyloudil párkrát a pak pár minut poté jsem zjistil, že to čemu jsem se usmíval, vlastně ani k smíchu nebylo. ()

Fridecka

Tento film je postavený především na výborných hereckých výkonech hlavních protagonistů. Atmosféra by se chvílemi dala krájet, věřila jsem jim všechno. Jen by film mohl plynout trochu svižněji. Scénky se snažily být vtipné, ale určitě ne k smíchu, protože v pozadí nešlo nevnímat bolest a zraněni obou lidí, kterou si působili možná až nevědomky a dostali se , kam nikdo z nich ani nechtěl, do života ve dvou ale vlastně v samotě horší než kdyby žili každý sám. Film ale v každém případě osloví spíše starší generace, asi tak nad 50 let. Tím spíše oceňuji do čeho, do jakého tématu se tvúrci filmu pustili. A terapeut působil také naprosto důvéryhodně a profesionálně. U koho se to asi Steve Carrel učil? Předpokládala bych, že postarší manželský pár bude řešit zásadní neshody a postoje nasbíraná za léta manželství, ale řešil se převážně sexuální život, což mě osobně zpočátku trochu zaskočilo a zdálo se, že by to mohla být spíše komedie, ale nebyla. Jedná se o ojedinělý počin, který si zaslouží uznání. Bohužel si myslim, že tím opravdu úzkým věkově omezeným zaméřením by mohl mít hodně odpůrců, kterým prostě nemá co říct. ()

Hapretor

Strašná, opravdu strašná nuda. Toto není komedie ani náhodou. Je to film jen pro velice specifickou skupinu diváků. Co se týče mě, jsem úplně mimo rámec. Ještě, že mi neni 60 let. To bych z toho dostal nejspíš totální depku. Prostě přehmat. Steva Carella bylo pro tohle velmi škoda. Velmi. ()

hazaba

Vtipně a vkusně pojaté téma o vyhoření manželství a co s tím dělat. Výborné herecké výkony obou hlavních protagonistů. A mile překvapil i Steve Carell, který svoji roli pojal velice vkusně. ()

Ben Nevis

Celý film se tváří jako reklama na terapeuty, bez kterých se americká společnost neobejde. Jejich služby jsou drahé, ale zachrání vaše uvadající (nebo dávno mrtvé) manželství. I mrzutý Tommy Lee dělá pod dohledem doktora věci, ke kterým by ho manželka nepřesvědčila. Nepochybuji, že je film dobře řemeslně zpracovaný a herci podávají nejlepší výkony. Nicméně trapné momenty mohly být víc vyváženy komediálními. Takhle mi jenom běhá mráz po zádech, jak by také mohlo skončit moje manželství. ()

Olík

Druhou šanci by potřebovat spíše David Frankel, protože té první se chopil rukou artritické seniorky. Nepotřebuji aby Tommy Lee Jones honil s bouchačkou v ruce doktora Kimbla nebo Meryl Streep krotila divokou řeku, ale 100 minut trapně působícího ničeho........celé to na mne působilo jako první sezení hlavních hrdinů u doktora Felda. Když už podobné témata, tak ala Jack Nicholson, se sarkastickým nadhledem.......tohle bylo na gauči trůnící, zbytečné, v domově důchodců hrané bingo, nehodné zúčastněných hráčů. ()

BOURQUE

Výhoda filmu „Druhá Šanca“ je to, že jeho otázky a odpovede putujú ku všetkým bez ohľadu vekovej kategórii. Vďaka dvojici M. Streep a T. Lee Jones sa celý film stáva nielen zaujímavým ale aj poučným. Medzi nimi tá určitá chémia existuje a dokonale funguje – klobúk dolu! Na zmenu nikdy nie je neskoro a vždy je potrebné pripomenúť si tie najlepšie a najvzácnejšie chvíle spoločného života!. PS.: Príjemná rola pre S. Carell, ktorý z prvej rady môže vidieť herecké kúzlo velikánov. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012