Krigli

Nemel jsem valne ocekavani, ale uz dlouho me zadny film tak emocne nedostal. Velmi pochybuju, ze nekdo nekdy lip natoci prubeh a boj s demenci / Alzheimerem. ()

Marchelinko

Kiežby takýchto filmov bolo viac, no myslím, že to je len zbožné prianie. Na druhej strane si budem hneď aj protirečiť a to tým, že budem dúfať, že sa nikto nebude pokúšať toto dielo kopírovať, pokiaľ teda nechce pokaziť takýto kinematografický klenot. Som veľký fanúšik kapely a mám no na nej rád to, že nikdy neviem, čo mám od ich tvorby čakať, a týmto filmom si u mňa Nightwish túto mienku utvrdil. Krásny umelecký zážitok, zmes poetickej hudby a dramaticky silného príbehu, nádherné scenérie, ktoré v zladení s hudbou človeka ovládajú ako bábku na nitkách. Predstaviteľ hlavnej postavy predviedol grandiózny výkon, ktorým dopomohol k dokonalosti tohoto filmu. Rozprávanie príbehu je tiché, pekne rozpracované a rozložené a jeho vyvrcholenie je tak skvelé ako všetká tvorba kapely, čo je pre mňa veľmi inšpiratívne, a veľmi ma potešilo, keď som tam jej členov zazrel, aj keď len párkrát. Sledovanie tohto filmu mi prišlo ako zlúčenie všetkých druhov umení formovaných pre mňa jedným z najväčších umelcov dnešnej doby, Tuomasom Holopainenom. ()

Artien

Velké zklamání. Přímočarý a šablonový příběh. Vrcholem byla scéna v cirkuse daleko před tím, než měl nastat opravdový vrchol. Zlomové scény jsou bez nápadu všechny zpomalené, režisér se patrně snaží naznačit, že čím pomalejší záběr, tím zásadnější scéna. Konec se naprosto zbytečně svážuje do slzavého údolí. ()

doom.cz

Rozbité věci už nejdou slepit. Nebo ano? Drama plné vizuálních efektů a skvělé hudby. Po rozvážném volném začátku filmu, kdy jsem myslel na hodnocení tří hvězdiček, děj nabírá na tempu a v závěru už fičí na plné pecky, které si těch mých pět zaslouží. Perfektně hraje Anette Olzen, která si svoje úseky děje vyloženě užívá a její obličeje jsou jednoduše skvělé. ()

damian

Pokud někdo řekne, že tento film nemá příběh a hloubku, pak lituju všechny jeho blízké. Je to asi jako chtít po Amadeovi, aby své Requiem pojal obsáhleji, přesunul děj do 21.století a hlavně nepsal o tom, co cítí k druhým. A tak jako Mozart umožnil světu nahlédnout do svého srdce, tak to umožňuje i Tuomas Holopainen. ()

Anonim1

Když jsem se dozvěděl, že Nightwish pojali svoji desku jako soundtrack, na základě kterého se teprve chystají natočit film, nevěřil jsem, že výsledkem bude něco smysluplného. O to víc jsem byl překvapený, jak se Imaginaerum povedlo. Rozhodně se nejedná o nějaký muzikál, ale o vcelku smutný melancholický film plný emocí, které podtrhuje úžasná hudba. Nechybí skvělé efekty a působivé výtvarné zpracování. Zkrátka po všech stránkách vydařený snímek, který můžu doporučit nejen fanouškům Nightwish. ()