ADIO45

Je tak plný emocí a fantazie. Prostě něco pro mě. Celý film na mě ale budí dojem, že Nightwish zažívají svá poslední léta. No, po úctyhodných 17 letech slávy se ani nedivím, že už jsou unavení, ale i tak si svůj život bez jejich hudby nedokážu představit. ()

Eterninox

Dechberoucí kinematografie, mohutná audiovizuální motivika, úžasný konec. Jen si nemůžu pomoct než domýšlet, jak ohromný celosvětový trhák mohl z Imaginaera být, kdyby mělo rozpočet alespoň jako typické hollywoodské rychlokvašky (a ne 20-50krát nižší), kdyby se režie ujal někdo o trochu zručnější (některé zvraty přecejen působí trochu uměle) a kdyby byla obsazena zvučnější jména (Jessica Chastain by mi například přišla do role dospělé Gem perfektní). I přesto se však Nightwishům & spol. podařilo vytvořit skvělý film, který určitě neoceníme jen my skalní fanoušci. 85% Update po druhém a třetím shlédnutí: I přes nesnadno přehlédnutelné nešvary je Imaginaerum filmem emocionálně strhujícím a zároveň významově mnohavrstevným (vzácná to kombinace), který napoprvé rozhodně nelze vychutnat v jeho plné kvalitě. 90%. ()

bambusacek

Pravděpodobně jeden z nejpodivnějších filmů, co jsem v poslední době nebo vůbec kdy viděl. Jako velký fanoušek Nightwish jsem již dopředu věděl, že mé hodnocení nebude nízké, ale tenhle geniální a jednoduchý fantasy příběh plný emocí, které se díky Imaginareu najdou i ve starém cynikovi, mi opravdu vzal dech. Scény, ve kterých se naprosto nevtíravě, formou divadelních představení, objeví samotná kapela patří k těm vůbec nejlepším. Hudební potenciál byl využit naplno a pokud jsem správně počítal, objevily se tam bezmála všechny písně z alba Imaginaerum, tak nevím, co by jste vy šťouralové chtěli více. Píseň Scaretale a postava Snowman - Best of! 90% ()

Mattij

Krátký dlouhý film. 4x mi trvalo než jsem se dodíval, a to polemiku a filozofii ve filmech obvykle zbožňuji. Snad byla chyba na mé straně, ale jako bych všechno hned na začátku prokoukl a potom jen (zdlouhavě) čekal než skončí fantazie, jejíž vizualizace se mi ani krapet nelíbila...[30%] ()

IvcaSammet

Od filmu jsem vůbec nic nečekala ... Trailer se mi nelíbil a ani ukázky z filmu mi nepřišly nijak zajímavé ... Ale protože jsem jako bývalý fanoušek skupiny Nightwish měla potřebu se na tento film podívat, překousla jsem i to, že se budu celých 82 minut nudit ... Nakonec se z toho ale vyklubal skvělý film a já jsem moc ráda, že jsem si ten čas udělala a podívala se na něj. Bohužel mi ale do filmu nesedly určité pasáže, proto čtyři hvězdy ... ()

JK-Stinger

Parádní hudba a pohádkové efekty za kterými notně pokulhává příběh i jednotlivé postavy. Bohužel jsem čekal trochu víc, ale jako fanda Nightwish, nemůžu tak úplně hanit, shlédnutí byla povinnost. ()

Ben Nevis

I když snová fantazie není můj oblíbený žánr, musím Imaginaerum hodnotit jako film, který funguje jak po obrazové, tak po příběhové stránce. Příběh je jednoduchoučký (kam se hrabe na Lynche), a právě díky tomu se autorům podařilo skloubit svojí hudbu, herecké výkony a počítačové efekty. Kdo má rád Nightwish, může si užívat písničky a film brát jako delší videoklip, milovník hororů zase pozná netradiční strašidla. Členové kapely se naštěstí nesnaží pronášet repliky nebo dokonce hrát, znají svoje limity. Umělci mají fantazii a Tuomas se rozhodl tu svou převést na plátno. Musím říct, že úspěšně, i když se nekonalo žádné "Wow". ()

MikeeTheory

"Imaginaerum" jistě nebude pro každého. Nejvíce si ho určitě užijí fanoušci Nightwish. Ať se ale snažím sebevíc, já opravdu nemám co vytknout. Primární je zde pochopitelně HUDBA - a to ne ani tak ta metalová (nebo klasicky "nightwishovská"), jako spíše ta filmová, kterou si vzal na starost hlavní mozek kapely Tuomas Holopainen. V ní samozřejmě najdeme známé motivy z alba, občas se ale vynoří zcela nové prvky. A ani v porovnání s tou největší konkurencí to nezní špatně. Tuomas by se jistě v tomto oboru neztratil. Asi nejvíce mi hudba připomíná Dannyho Elfmana (i když autor nedávno mezi své největší vzory zařadil spíše Hanse Zimmera či Jamese Newtona Howarda). Že by se ale jednalo o nějakou kopii nebo přílišnou podobnost, to ani náhodou! Soundtrack si jde svoji vlastní cestou a příběh doprovází maximálně efektně. Do něho tedy není těžké proniknout. Tohle mě prostě úplně dostalo a nemůžu hodnotit jinak než pětihvězdičkově! ()

S.Dedalus

tři hvězdičky jen za hudbu nightwish které mám moc rád, jinak by to víc jak na dvě nebylo. téma má možná co říct tuomovi jako autorovi pro běžného diváka ale nejde o nic víc než o vyrovnání se s minulostí, navíc podané stroze, útržkovitě a extrémně zjednodušeně. ničemu neprospívají ani ploché postavy a křečovitá snaha nacpat do filmu veškeré písně ze stejnojmenného alba (především I Want My Tears Back jako kulisa k emotivnímu dialogu působí velmi rušivě). Celý požitek z filmu tak stojí jen a pouze na hezké výpravě a efektech a na již zmiňované hudbě, která ovšem nemusí být pro každého. PS: speciální kapitolou sou herecké výkonu jednotlivých členů kapely, nevýrazný kytarista nic nepokazil, Tuomas a především basák se docela vytáhli, ale veškeré grimasy které předvádí Anette s bubeníkem působí víc než komicky. ()

svadlenaX

Na tento film jsem byl velice zvědav, jelikož Nightwish byla kdysi moje nejoblíbenější kapela a nápad zfilmovat album mi přišel hodně zajímavý. Ovšem po shlédnutí Imaginaera mé nadšení vystřídalo zklamání. Vzhledem k tomu, že jde vlastně i o muzikál, mě hudba něják neohromila. Album se mi docela líbí, ale z jeho písní se dal určitě udělat lepší soundtrack. Příběh mně taky moc neohromil. Šlo v podstatě o "vyrovnání se s minulostí" a postrádal jsem nějákou hlubší zápletku. Fanouškové této kapely budou z filmu jistě nadšeni, ale diváka který Nightwish nezná asi neohromí. ()

Luk Skywalker

Spíš než fantasy to je fantazie. Jedná se surrealistický snímek v pravém slova smyslu. Ač je snímek krátký, tak přesto v jedné části se dostaví nuda, ale jinak to celkem odsejpá, jsou tam úryvky skladeb Nightwish (osobně kapelu nemám rád), které v lehce pozměněném aranžnmá pěkně dokresluje atmosféru filmu. Film není pro každého a musí být na něj nálada, taky to nepatří mezi "musím vidět" snímky. Taky zde není nic, co by bylo nevysvětleno a víceméně je jasné od začátku, jak to dopadne. ()

Heroine odpad!

Hudba ve filmu je fakt pěkná, ale celý film je naprosto zkažený velmi slabými herci (dětský herec především), a přílišným tlačením na pilu, ve smyslu "ohromíme vás famózním vizuálem", pod kterým se skrývá plytký a nanicovatý scénář. ()

Harry_

Klasická severská depka obalená vizuální marmeládou a politá luxusní nightwishí čokoládou. Té však bylo méně, než bychom si přáli a čekali. Mile mě překvapuje nadšení ostatních komentářů, jako neznalec NW bych dal **, milovník vizuální podívané a psychologických filmů *** a čtvrtá hvězda je za NW. ()

TheMraca

Emocemi překypující spektakulární podívaná odehrávající se v představách umírajícího skladatele, který se snaží v kómatu projít a srovnat svůj život. A Nightwish příběhu dodávají ještě více emocí, za mě 95% ()

Mandalorian

Do háje. Celej den přemýšlím, jaký hodnocení tomuhle filmu dát. A pořád na to nemůžu přijít. Kdepak, tenhle snímek budu muset shlédnout ještě jednou a pak se uvidí... Edit: Tak jsem to včera shlédnul znova a musím říct, že jsem se nespletl. Imaginaerum - rozhodně není tipycky udělaný film. Muzikál ? Sotva... Drama ? Ano, to je a hodně osobyté... Fantasy ? Jistě. Ovšem ne takové, jakým se vám bude zdát na první pohled. Film je totiž o něčem úplně jiném, než se na první pohled zdá. Chybu jsem v něm nenašel jedinou, naopak do sebe vše zapadá až překvapivě dokonale s příchodem další a další minuty filmu. Základní princip a myšlenka jsou naprosto reálné, ovšem podávají se divákovi zcela odlišnou koncepcí, než na co jsme zvyklí. Takže film prostě nesedne každému. Mně ovšem sednul a to velice moc. Přál bych si víc podobných filmů. Dávám 100%, protože vím, že během následujících dní uvidím tento snímek znovu minimálně dvakrát. 5*... ()

Rockerman

Nevím, nakolik je tento příběh autobiografický, ale že by se Tuomas Holopainen viděl takto, až zestárne? Mě se to docela líbilo a kdyby tam bylo více písniček ze stejnojmenného alba kapely Nigthwish, tak bych šel i na čtyři hvězdy. Klip ke skladbě "Storytime" je hodně dobrý a tady by sednul. Děj není moc složitý, jen je trochu složitěji vyprávěn. Je tam hodně retrospektív, snů nebo vzpomínek a tak se to zamotává. Rozplést to však není problém a natočené to je celkem solidně, takže u mě převládá spokojenost. 3 a půl *. ()

Jakubik

Všeobecně si myslím, že kdyby se s filmem nespojovalo jméno Nightwish tak by se jedno o průměrný či podprůměrný snímek který by skončil na smetišti dějin. Vizuálně no problemo fakt smekám. Hudba tak to snad ani nepotřebuje komentář, a co se týče děje, ať si udělá každý obrázek sám. Mě celkem líbilo a bylo to fakt dobře udělaný což mě překvapilo pač jsem čekal nějakou slátaninu opřenou o známou kapelu. Zkrátka jasna čtyři kvůli Nightwih bez nich jasnej průměr… ()

Whitebeard

Dost silně působivej příběh s ještě více působivou hudbou Nightwish a orchestrální scénickou hudbou, která dává filmu minimálně hvězdu navíc. Film má takovej pro mě zvláštní neduh. Zajímavej začátek a uvedení do děje, který následuje naprosto slabý střed filmu, při kterém jsem měl cukání to celý vypnout a na nějaké Imaginaerum zapomenout. A víte co? Ještě, že jsem to neudělal, protože finále filmu je vynikající. Hvězda dolů právě za ten střed. Film možná nebude pro každého, je to pouť fantazií a vzpomínek umírajícího otce, někdy značně nepřehledných a až do konce filmu postupně se vysvětlujících střípků jeho života a vztahu ke své dceři. A dává to smysl celé až ke konci, takže netrpěliví budou mít možná problém. Jinak mi tenhle film asi nějakej čas v hlavě utkví. Klobouček. ()