Chained

• Velká Británie Chained

Jednoho sobotního odpoledne si 8letý Tim a jeho matka Sarah objednají taxi. Řidič je však sériový vrah, který si vyhlédl další oběti. Chlapec se stává svědkem vraždy své matky a jeho děsivá můra teprve začíná. (LIVINGDEAD)

rene75 odpad!

Odpad dávám pro nelidskost tohohle filmu. Nevím proč se mám koukat na to všechno násilí a zvrácenost. Připomínám, že násilí ve filmu mi nevadí, pokud tam má nějakou funkci a jsem spíše fanda pantáty Lynche. Kdybych na to nemusel koukat (výběr filmů do vysílání), tak to vypnu po desesti minutách. ()

musolini

Prvních a konečných 5 minut filmu,tohle slabé dílo nezachrání...kdyby to sestříhali na 15 minutový film,vůbec nic by se nestalo,ale tohle bylo bez spádu a napětí... ()

naytsirk

Nevím, kdybych na to nekoukal jako na horor, ale jako na drama, asi bych hodnotil jinak (lépe), ale já jsem se chtěl koukat na horor a taky mi to tak bylo řečeno horor/thriller… jenže tohle k hororo-thrilleru mělo hodně daleko… A ten konec…. nebylo to tak trochu přitažené za uši??? ()

fabregas1

Vyšinutý taxikář, který je seriový vrah si vzal na starost malého kluka, kterému zabil matku a udělal si z něj vlastního mazlíčka, poskoka, který za něj uklízí mrtvoly a dělá mu jídlo. Pro mě překvapení, film byl temný, dobře natočený, dějově zajímavý. K vydění byly dobré herecké výkony a konec se kterým jsem nepočítal, takže Chained mě uspokojil. ()

ELDoctorow

Výborný nápad devalvovaný niekoľkými nie práve najšťastnejšími rozhodnutiami. Tak po prvé bola chyba preskočiť tak rýchlo detské roky v uväznení, nakoľko vzťah nevinnosť – úchylnosť bol na celom koncepte najzaujímavejší. Ďalšou chybou bol výber dospeláckeho predstaviteľa Rabbita, nakoľko vyzerá ako niečo čo sa sem dostalo omylom z lesov od Cullenovic rodiny, čo je môj sofistikovaný spôsob ako naznačiť, že je sympatický asi ako moja ranná stolica. A to ešte urážam moju rannú stolicu. Ja byť predstaviteľom detského Rabbita (ktorý vyzerá ako splnený sen každého správneho, homosexuálne založeného, pedofila) tak zažalujem casting directora za tú urážku, čo zo mňa akože nechal vyrásť. No a last but not least je tu totálne navyše, absolútne zbytočný a neskutočne hlúpy záverečný twist, ktorý si Lynchová fakt mohla odpustiť. Napriek všetkým výhradám však dobrý film so zaujímavým námetom, trocha škoda, že ho nenapísal niekto schopnejší. ()

Agnostik

Naprosto luxusní Béčková uchylárna jak má být.Téměř otcovská výchova sériovým vrahem k dospělosti.Násilné scény,/i když je jich minimum/ jsou působivé.Ponuré a temné scény uneseného malého chlapce v domacnosti se sériovým vrahem ve vás zanechají děsivou stopu,i když horor to přímo není šílenství by se zde dalo doslova krájet-75%! ()

montel

Malý Tim (Evan Bird) se jednoho dne vrací se svou mámou z kina a aby nemuseli autobusem, objednají si taxi. Řidič taxíku Bob (Vincent D'Onofrio) je však brutální sériový vrah, oba zaveze do svého osamoceného domu, matku zabije a kluka uvězní. Pro Tima se tak stává vrahův dům novým domovem a z velkého strachu se neodváží vrahovi vzdorovat. Uplyne několik let a z Tima se stává mladý muž přezdívaný Rabbit (Eamon Farren). Bob i nadále unáší domů další a další oběti a Rabbit tomu všemu přihlíží. Bob ale chce víc, chce mít ze svého poslušného Rabbita svého následovníka a tak je na čase, aby Rabbit nejen poprvé okusil ženu, ale aby jí také zabil...Zajímavý námět, ale bohužel špatně zpracovaný. Celý film jsem nevěřil, že by se klukovi ani jednou nepovedlo utéct, navíc tolik obětí a nikdo je nehledá, za celý film je zde vidět pouze jedno policejní auto. Ale co, závěr filmu má několik parádních zvratů a celý film tak zachránil od pohromy. 45% ()

Snakefinger

Lehce utahané a v podstatě se 90 minut vůbec ale vůbec nic neděje. O to více je kladen důraz na psychologickou sílu toho filmu. Kdo má rád explotační scény, tak tady bude čekat celou dobu marně až na nějaké výkřiky z vedlejší místnosti. Líbila se mi naprostá nesrozumitelná mluva hlavního záporáka, na druhou stranu uvězněný borec mi připomínal hezouna ze srágy Twilight, za tohle určitě body dolů. Ale ten závěr? Fenomenální !!!! ()

chytri

Celý film by se dal zkrátit do 30 minut. Jediné, co se mi líbilo, byl závěr. Ten byl vážně překvapivý a kvalitní, ale jinak se jednalo o nudu. Námět je dobrý, ale dalo se z toho vytěžit mnohem víc. Film na můj vkus postrádal atmosféru. ()

Fritaaa

Toto je příklad typicky amerického filmu. Klidně ukážeme podříznuté hrdlo a tělo v kaluži krve, ale běda sundat ženské při znásilnění spodní prádlo. Ono když tam chlápek mučí a znásilňuje ženu, která vyběhne z pokoje sic od krve, ale oblečená, moc reálně to nevypadá. A jak se má divák do filmu vžít a vcítit a považovat jej za reálný, když to tak nemyslí ani samotní tvůrci? To je asi největší zápor celého snímku. Spolu se šedesáti minutami, které měly být asi napínavé, avšak mě připadly nudné. Dobrý začátek, skvělý konec, škoda toho okolo. ()

uprchlice

Velice zajímavý a povedený horrůrek, kde o trošku vražděníčka není rozhodně nouze. Režisérka Jennifer Chambers Lynch věděla s čím přijít a Chained rozhodně stojí za shlédnutí. Jedná se o typický syndrom vraha v jehož mysli se promítají děsivé zážitky z dětství. Tím vrahem byl tentokrát herec Vincent D´Onofrio, jenž se zhostil právě této role. A vcelku mu sedla. Vrah, který žije v domě daleko od civilizace a živí se jako taxikář, jednoho dne zastaví chlapci a jeho matce. Ovšem mají smůlu. Odvede je k sobě a matku zabije. Chlapce poté "adoptuje" za účelem, aby z něj udělal svého otroka. Chlapec je svědkem několika vražd nevinných žen a jak čas plyne z chlapce se stává muž a je na čase, aby opravdu dospěl... Závěrečná pointa filmu je opravdu zajímavá. Dojde najevo jak moc má chlapec s vrahem společného a že to celé nebyla jenom náhoda... Chained je film pro nenáročného diváka, jenž se rád koukne na kousek násilí a špinavost dnešního světa. ()

Upswing

Tak toto bola laskomina. Vincent D'Onofrio ma zaujal už ako psychicky labilný detektív Goren v TV seriály Zákon a poriadok a tušil som, že úloha nejakého psychopata by mu veru sadla. Stalo sa a myslím že Vincent ako Bob v tomto filme podáva svoj životný výkon. Nerozumiem tak nízkemu hodnoteniu na tomto fóre a nebyť "verbala" asi by mi tento film unikol. Čo by bola veľká škoda. U mňa to má za päť, bez diskusie! ()

klobasa

Zajímavé psycho drama okořeněné trochou exploitation a krve.Nemám moc co bych vytknul.Poměrně dobrá atmosfera s výborně podkreslující hudbou.Škoda jen řady logických mezer, ale i tak paráda. ()

ferdinandv

Tento film měl potenciál, který nebyl naplno využitý. První půle filmu pro mě byla zajímavější než druhá. Film popisuje příběh masového vraha, který unáší ženy v taxíku, odvleče si je domu, tam je znásilní a zabije. Jednoho dne ale s ženou unese i malého kluka, ze kterého se rozhodne udělat si otroka a poté i syna, kterému by předal svůj odkaz. Film mohl být podle mě silnější, násilné scény šly určitě udělat lépe a drsněji. Co musím vyzdvihnout jsou 2 hlavní role vraha a jeho “syna”. Především Vincent D’Onofrio předvedl neuvěřitelný výkon. ()

K.e.a.n.e.80

Takže takhle nějak vypadá sériovej vrah. Podoba s americkým zabijákem Edmundem Kemperem je až zarážejicí. Dvoumetrovej, stotřicetikilovej mamut, jezdí po okolí, vybere nějakou nešťastnici a doma ji zmasakruje. K tomu si ochočí synátora jedné z obětí a snaží se ho zasvětit do tajů lásky mezi mužem a ženou na svůj způsob. Chlapec je ale jiná duše a tak..... se na to podívejte. Pro mě velice zajímavý film, pro někoho to bude nuda k posrání s brůtálníma scénama. Kdo četl např. Černou knihu sériových vrahů, bude dozajista spokojen. ()

Montmorency

Jsem stará srágora a vůbec nevím, proč se na takové filmy dívám......jediné, co mě u toho filmu napadlo bylo" Pro koho se proboha tyhle hrůzy točí?? Kdo se na to dívá?? Odpověď: já a spousta dalších úchylů :-)).... ()

Kanal

„POKUD MĚ OKRADEŠ – YOU GET A BEATING, POKUD SE BUDEŠ SNAŽIT UTÉCT, NEBO NEBUDE DŮM ČISTY - YOU GET A BEATING. POKUD MĚ BUDEŠ NERVOVAT, NEBO LÉZT DO CESTY - A BEATING. OD TEĎ JE TOHLE TVŮJ SVĚT!“ Představte si, že jste 8letý kluk, který byl unesen se svojí matkou sadistickým seriovým vrahem. Jste svědkem její smrti a Vám nezbude nic jiného, než s ním žít. „NEŽÁDAL JSEM SE O TEBE. ALE KDYŽ UŽ TU JSI, VYTĚŽÍM Z TOHO CO NEJVÍC..... JSME TU POUZE TY, JÁ A ONY.“ Stane se z Vás jeho otrok. Budete mu posluhovat, budete nuceni mu pomáhat v jeho zálibě. Časem přejdete do rutiny, den za dnem, stále to samé. Až do chvíle, kdy si Vaš pán uvědomí, že jste vyrostl a že je čas, aby se z Vás stal muž. Aby jste okusili ženu, tak jako Váš pán. Absolutně dokonalé dílo, plné zvrácenosti. Krev Vám bude tuhnout v žilách, při každém jeho návratu domů. Při představě čím vším musí malý Timy projít, mrazí v zádech. Vincent D'Onofrio jako sériový vrah předvedl perfektní výkon. Nejlepší však je závěr filmu, který musí každého absolutně šokovat. Film hodnotím jako naprostou špičku co se týče sériových či masových vrahů. (100%). ()

Mana

Na velikosti záleží, pokud jde o film. A tento snímek veliký rozhodně není, jako je příjmení jeho tvůrkyně a možná i nápad v jednoduchosti provedení. Ovšem obsahově chybí poutavost a naléhavost vůči divákovi. Horory tohoto typu jsou jako zrcadla. Jejich tvůrci v nich vidí sebe, ale časem sami najdou něco, co by se dalo vylepšít. Někdy je zapotřebí kompletní plastika, ale od toho tu jsou remaky. ** ()

cerva82

Vlaknouci se dej, neprekvapilo.. Chybelo vysvetleni osob, ano casem se vse ukazalo, ale mohlo to byt vice propracovanejsi. Trosku jsem nepochopil zajmuti toho chlapce.. ()