Chained

• Velká Británie Chained

Jednoho sobotního odpoledne si 8letý Tim a jeho matka Sarah objednají taxi. Řidič je však sériový vrah, který si vyhlédl další oběti. Chlapec se stává svědkem vraždy své matky a jeho děsivá můra teprve začíná. (LIVINGDEAD)

ledzepfan

Nevšední rodinné drámo o jednom chorém zasranovi a jeho králíčkovi na řetězu. D´Onofrio čekal dlouhé roky na roli, která by mu opravdu sedla a tady(klobouk dolů)byl tak odporný, jak jen to bylo možné. Možná je trošku škoda, že do toho Farren se svým ufounským xichtem nechtěně vnášel prvky sci-fi -ale co už. Ve výsledku je to docela záživná konverzační vztahovka, která s překvapivou samozřejmostí automaticky vkládá rovnítko mezi trauma z dětství a život dospělého psychopata.(s takovým tvrzením bych byl možná opatrnější). ()

jarkolar

Velmi příjemný překvapení. Obě hlavní role jsou zahraný fakt skvěle a uvěřitelně. Už úvodní scéna dává tušením jakým směrem se bude film ubírat . . . "Máma už se nevrátí, začni si zvykat." Neměl jsem problém vžít se do situace a děj pěkně ubíhal, prokládaný scénama, který se jen tak nevidí (společné umývání, hra s kartama obětí). Konec to celé jen hezky dovršil, ačkoliv jsem měl v koutku duše představu i o trochu jiným směru. Silný * * * * ()

Rybizek

Převýchova normálního dítěte v psychicky narušeného jedince se myslím povedla na výbornou. Volba Eamona Farrena byla opravdu třešničkou na dortu, protože to zahrál velmi slušně a řekla bych, že i jeho vzezření působí dosti psychedelicky, zkrátka tam sedí jako "prdel na hrnec". Konečné rozuzlení bylo zajisté překvapivé, ale přišlo mi jemně odfláknuté, tudíž za 72%. ()

iolaos

Cirkus skončil, závěrečné titulky rollujou a já kontroluji správnou funkčnost antivirového programu, jelikož si nejsem tak úplně jistý jak je možné, že tahle blbost mohla penetrovat přes můj firewall do přehrávače. Vyšinutý chlapec aka houseboy- cleaner je nonstop pod diktátem vrahounových befelů o mytí hajzlu, chystání snídaní a dalších domácích prací.. okna domu jsou zatlouklé patnáctkou umakartem a i se sebevětším úsilím se stejně nelze dostat ven... Tak takhle tento kousek uchopila neschopná niemandka Lynch. Přes nos mi přelétává snad stovka jízlivých poznámek, ale už se spokojím jen se sušším konstatováním, že jeden zapamatovák Chained opravdu má - nudnější explo / thriller / horror jsem ještě neviděl.. Jedno velké nic. ()

stration

Poněkud zvrhlý kousek, který rozhodně není určený pro každého. Psychopat je opravdu ukázkový, malý klučina taky dobrý. Jenom jsem se chvilkama nudil a celkově mě to nijak nezasáhlo. Prostě úchylárna pro hororové fanoušky a nic víc. I tak slušný průměr. ()

stuntmanMIKE

wau... toto som necakal... jablko nepadlo daleko od stromu a David Lynch moze byt pravom hrdy. Atmosfericky zvladnute na jednotku D´Onofrio hra vyborne. Scenar dobry len miestami trosku nelogicky preto nie 5 ale 4. Inak cely film je v podstate o dvoch postavach a ich psychologickom boji. Skratka mne sa to pacilo... ()

TheDon

Po dlouhé době film, kterej sem dal v origu bez titulek. Šlo to. Žádný astrofyzikální dialogy tam naštěstí neprobíhaly. D´Onofrio sice mluví jak s bramborou v držce, ale on tam toho zase tolik nenamele. O to víc práce vozí domů malýmu králíkovi. A ten pak pucuje a šúruje a zakopává jak vo život. Řetízek má tak akorát a než se člověk naděje, už je z něj študentík, kterej ví kam bodnout, aby byl jeho vlčí tatík na něho náležitě pyšnej. Ale....vždycky je tam nějaký ale. Nebudu spoilerovat. Každopádně mě to tou atmosférou docela nadchlo. 75% ()

honajz2

Vlastně je to určitým způsobem jiné a své, ale přesto to na víc jak průměr nevidím. Zpočátku pro mě bylo celkem zajímavé sledovat, kam se ten děj vlastně vyvine a atmosféru to nějakou dobu skutečně mělo, včetně toho zrychleného úvodu, ale v prostředku mě to jaksi přestalo bavit a kromě úplného konce (kde dojde k jednomu zvratu, který není úplně nejchytřejší, ale aspoň dokáže po tom všem zaujmout) už ani moc nechytlo. Prostě je to zvláštní - jeden z těch klasických průměrných hororů to není v ničem, ale stejně průměrný je. A Lynchovou bych v tom asi našel, ale vypadá to, že se skutečně moc nepotatila, i když aspoň nějaký svůj styl má, když už nic jiného... 3* ()

peiton

V dnešnej dobe sú taxíky drahou záležitosťou,vravím si prejdem tých pár blokov peši.Nebojte sa,nezbláznila som sa.To si len robím odrazový mostík na komentár k tomuto znepokojujúcemu thrilleru.Tu je to krásne vidieť to postupne pomalé vymývanie mozgu obete únoscom,kedy obeť nemá ani inú možnosť argumentácie či nebodaj obrany/bránenia sa.Zmieruje a prispôsobuje svoj život životu v celoživotnom priestore.Pod pojmom celoživotný priestor rozumieme priestoru jedného miesta.Je pod tlakom,nemá vlastne ani na výber.Chlapec v závere predsa len našiel v sebe štipku zdravého/svojho rozumu a v záblesku jasnej/svojej mysle sa týmto aspoň snažil zachrániť život dalšej obete únoscu,tentokrát ženy.Po vzhliadnutí na mňa doľahol veľmi silne sklučujúci/zvierajúci pocit,ktorý trval síce krátku chvíľu,ale bol prítomný.A o tom je to majstrovstvo.Preniesť a dokázať zanechať v divákovi pocit,nech už je akýkoľvek.Choré,maximálne choré. ()

Havaj8

Slušně udělaný béčko. Nejsem fanda těhle zvrácenejch thrillerú, ale tohle se povedlo skoro na výbornou. I přes těch příliš nudnejch debat a pár do blba koukajících scén mě to dokázalo vtáhnout neskutečně. Atmosféra toho doupěte byla dokonalá a celkově ten průběh od malýho Rabbita až do mladistvýho a bylo jasný co se musí stát, ale konec holt opět otevřenej, jak mě tohle potom ničí... ()

bourec

Výslednej,až odpadovej dojem z filmu trochu vylepšila pointa,rozzuzlení,který sem nečekal,ale asi mě to mohlo trknout,že maj něco společnýho.Jinak ale film poměrně nudnej,některý scény byly až nekonečný.Herecky kvalitní,jak vincent,tak to mladý ucho svý party zvládli skvěle.Jinak Jenifer nezapře taťku,oba jsou docela úchylný magoři.30%. ()

Rodriguez odpad!

Šílenější propadák jsem dlouho neviděl (tedy když nepočítám "Alyce" a "Carl"). Potenciál se během 20 minut vytratil do neznáma a zbyla jen holá kostra na kterou se nedalo koukat. Jediným plusem a tahounem filmu byl můj oblíbenec Vincent D´Onofrio ("Zákon a přádek: Zločinné úmysly" 2001). 0% ()

pufina

Chvílemi je to drsné, občas se tvůrcům podařilo některé scény protáhnout tak zbytečně, že to kazilo atmosféru. Herecké obsazení moc dobré, atmosféra (až na ty chvíle) povedená, příběh poutavý, ale něco tomu chybělo.. ()

Nivenx

Myslím si, že chained není dílo pro každého a ne každému musí přímo sedět, ale mě to sedlo hodně. Docela zajímavá pointa filmu mě vzala a poctivě budovaný příběh dělá z tohoto filmu nadprůměr. Obzvlášt' důmyslný vrah, který si jede svou bezchybnou akci a všechny vraždy dělá podle danného schématu. Do svého domu přivede malého kluka, kterého ušetřil a vychoval pro sebe, asi jen pro to, že mu skrátka bylo líto! Po několika letech začne vrah kluka vychovávat mnohem více a sám mu věří, že bude vraždit také. Co ale netuší je, že kluk se mu nakonec postaví, zradí ho a zabije! Takový konec jsem ani já nějak tak neočekával, jelikož mi přišlo, že po tolika letech ten kluk, přeci jen si zvykne a začne vraždit s ním. 75% ()

Khumbac

Dobre je se zamerit na zaverecne titulky, kde nam zvuk dokonale vylici jak Rabbit ve skutecnosti dopadne. Par nudnych scen mi nakonec film nezkazilo, takze za tri pani Lynchova... ()

Sfinkter

Psychický teror, kterým se Lynchova dcera přibližuje stylu svého tatínka. I když jde v exploitation vodách, zatím tíživostí režie otce nepřerostla. Konec je však typicky lynchovsky překvapivý a nepochopitelný. ()

kinghome

Tohle je spíš drama než thriller. Horor to není vůbec ničím. To že je ve filmu trochu krve hned neznamená, že to je hned horor -_-. Tohle byl přesně ten film na kterej se podíváte a v polovině ho už chcete vypnout, protože tam skoro nikdo nemluví a je tam strašně moc hluchejch míst, ale přesto to neuděláte, protože vás u toho něco drží. Jak mě sraly ty nudný pohledy, který nic neřešili a chvíle, kdy se ve filmu nic nedělo. Hlavní předností tohodle filmu jsou výkony herců. Mladý i dospělý Rabbit je naprosto skvělý a věřil jsem mu tu beznaděj, ale potom mě překvapilo to, jak se ze dne na den změnil a chtěl zabíjet. Ještě že se to na úžasném konci vyřešilo. Jsem úchylnej na dobře propracovaný konce a tady mě to vážně potěšilo. Vincenta bych si nikdy nepředstavil jako nějakýho psycho vraha, ale přesvědčil že mu to jde. 65% ()

PetrVabruscak

Jennifer si po konině HISSS napravila reputaci. Ve filmu se dokonce obejdeme bez gore efektů a stejně Vám bude z toho smradlavýho chlapa v křesle, koukajícího se na televizi, zle. Jasně, že se tam najdou mouchy a možná i ten napínavý závěr jak kšandy, byl moc uspěchaný. Film dost těží z toho, že moc nestál - je z něj cítit taková ta reálnost/surovost. ()

elanius

(10/2014) / Napriek tomu, že väčšina spomenutých nedostatkov filmu (divné postavy, hluché miesta, sprostosti v deji) zničila nádej, že Lynchova dcérenka zrežíruje na štvrtý pokus už nejakú kultovú pecku, Chained ma dostal atmosférou. Ak sa človek odosobní od docela objektívnych negatív, už nič nebráni užiť si tú zvláštnu depresívno zvrátenú stránku filmu. Bizarný vzťah obete a únoscu vytvára napätie aké sa len tak nevidí. (7/10) ()

Angelic-77

Příjemně zvrácená podívaná od dcery geniálního Davida Lynche. Jak tak lovím v paměti, tenhle film měl jednoznačně jeden z nejnečekanějších konců, na které jsem kdy narazil. ()