Kronika

• Česko Kronika temna (více)

Za Andrewem se do pokoje ráno dobývá opilý otec. Andrew mu říká, že si koupil kameru a odteď bude všechno natáčet. Pak jde za matkou, která je těžce nemocná a leží v posteli. Tu také natáčí. Pak jede s bratrancem Mattem do školy. Natáčí úplně všechno. Jeho kamarád filozofuje. Ve škole ho všichni šikanují. Andrew jede večer s kamarády na maturitní party. Tam se seznámí s dívkou Casey, která tady natáčí video pro svůj blog. Pak se s ním jeden mladík popere, a on jde ven. Přijde za ním Steve a chce, aby něco natočil. S Mattem se procházeli a prý našli divnou věc. Společně jdou do lesa, kde našli díru, ve které něco bublá. Steve do díry skočí a Matt jde za ním. Andrew musí také za nimi, i když se mu nechce. Dole je jakýsi sliz nebo bahno a jeskyně s modře světélkující hmotou, která najednou začne měnit barvy. Vtom se zablýskne a všechno zmizí. Je tma.... Matt, Andrew a Steve jsou na zahradě a hází po sobě míčky. Matt necítí bolest, Steve dokáže manipulovat s předměty na dálku a Andrew dokáže zastavit hozený míček v letu. I ostatní mají najednou nadpřirozené schopnosti – dokážou ovládat předměty tak, aby létaly. Snaží se přijít na to, čím to je, a jdou se podívat na místo, kde našli jeskyni. Díra je ale zasypaná a strážce parku je odtud vyhodí s tím, že uzavírají oblast kvůli sesuvům půdy. Kluci zkoušejí, co všechno jim teď jde – házet žabky do vody bez použití rukou, na dálku foukat na listí, aby zvedlo děvčatům sukně, ujíždět v obchodním centru s nákupními vozíky apod. Pak se jim to ale začne vymykat... (TV Prima)

Illy

Co se na začátku tváří jako malý film se postupně nabaluje až do solidně velkého finále. Krátká stopáž, děj odsýpá a nebere se příliš vážně. Super. A natočil to kluk kterýmu bych nedal ještě ani cigáro. ()

pytrisss

Neni to spatny, bavi me to jako vsichni superhrdinove co zacinaji jako utapnuta nula... to ze schopnosti rostou je jeste lepsi. Ale mam pocit ze se z toho dalo vytriskat mnohem vic :) ()

j0nathan

Kronika určitě není špatný film, ale dle mého zvolená taktika found footage filmu spíš uškodila a určitě existují lépe natočené filmy tímto způsobem než je právě Kronika. Ve filmu se nestane nic neočekávaného, ale přesto jsem se docela slušně bavil. Svoje příznivce si film určitě najde. ()

Lachvos

Velké nadšení! Snad jen styl točení "domací kamerou" mě připravil o absolutní pocit z jízdy :) Ale jinak, very good! ()

phoorecek

Líbí se mi filmy kde je kameramanem jedna z postav, protože mě to vtáhne do děje a místy si musím prostě říct, co když se to fakt stalo...Originální děj, místy strašidelný. Při představě, že já sám mám onu sílu nejsem si jist, zda bych ji nezneužíval k obohacení či pobavení sebe na úkor druhých. ()

Raimok

Nevím, co si o tom mám myslet. Ale rozhodně se mi to líbilo. Jak už jsem říkal, když jsou tam nadpřirozeny schopnosti, tak jsem spokojenej vždycky, takže asi nejsem objektivní. Zajímavej je nápad, že všechny záběry jsou natočeny z kamer, co jakoby fakt ve filmu jsou. 90 % ()

BorisHron

Nic nečíst a pustit! Myslím, že jakýkoliv rozebírání a mudrování se da přebít argumentem, že ten film je schopnej diváka na 90 minut na 100% chytnou. Možná, že jednotlivý kousky toho filmu jsou vykradený, neoriginální, scénaristicky průměrný a technicky nevyspělý (ani jedno netvrdim, protože těmhle věcem nerozumim), ale koho to zajímá, když celek z výše uvedenýho důvodu, prostě funguje? ()

JM87

Tohle mohlo mít potencial nebýt debilních nápadů s tema kamerama a nelogičností kolem rozhodnutí hlavního hrdiny. ()

Nolanofil

Veľmi zaujímavý nápad a celkové pracovanie s rozpočtom. Je až neuveriteľné, čo dokázali s tak miniatúrnym rozpočtom tvorcovia dokázať.Má to slušnú atmosféru, scenár je pomerne kvalitný a vzhľadom krátkej stopáži, to ani chvíľu nenudí. Normálne by som dal 3*, ale nakoľko by som bral dané schopnosti všetkými desiatimi, tak som sa trošku viac zažral do filmu a tie 4* sú nevyhnutné. ()

cskomando

Už od začátku jsem si říkal jé to bude další nudnej škvár. Došlo ale ke krásné změně od zdokonalování se v jejich superschopnostech a jejich zlých/dobrých využitích. Bohužel ten konec působí spíš jako smutný akční doják a prostě dostal/dojal mě. Víceméně je to příběh, který stojí za to vidět. ()

Erik7595

Veľmi milé prekvapenie. Vzhľadom na neznámeho mladého režiséra a veľmi obmedzené finančné prostriedky film nepôsobí vôbec lacne ani amatérsky. Za 12 milióniov sa režisérovi a tvorcom podaril zrealizovať veľmi ucelený a kompaktný režisérsky počin, ktorý má zaujímavo podaný príbeh, síce už viackrát videný v iných filmoch, ale to nevadí. Film našťastie nesklzáva do trapných teenagerských vôd, síce to na začiatku môže zo školského prostredia hl. postavy tak vyzerať, ale film sa zameria na zaujímavejšie prvky - na stret postáv s mimozemským čosi, na objavovanie a zdokonalenie nadobudnutých schopností, priblíženie vzťahov medzi jednotlivými postavami, ... Veľkým plusom sú zaujímaví hlavní herci predstavujúci hlavné postavy príbehu. Taktiež zvolený spôsob kamery, i keď ho mám v poslednej dobe plné zuby, tu nepôsobil samoúčelne, naopak niektorým scénam dodal zaujímavý drajv (lietanie v oblakoch je fakt parádne). Technická stránka je nadpriemerna a efekty sú na rozpočet neskutočne kvalitné. Možno trochu nadhodnotených 5*, ale bol som milo prekvapený, takže 90%. ()

Blue.Shark

Chronicle beru v první řadě jako psychologický film, kterému chyběla složitost a psychologie. Od začátku mi bylo jasné, jak celý příběh skončí. Nemůžu říct, že bych byl zklamaný, ale film každopádně mohl jít více do hloubky. Městský konflikt mezi Andrewem a Mattem byl hodně poutavý. Zároveň se mi líbilo, že i když byl film natočený jako found footage, vzhledem k přítomnosti mnoha kamer to vůbec nepůsobilo rušivě. ()

Flopik

Bolo to v celku zaujímavé . Originálne bavilo ma to a za taký v dnešnej dobe trápny rozpočet efektami úžasné.No to je tak všetko.Andrew neskutočne nesympatický na konci som len čakal kedy už umrie.Snažilo sa to byť vtipné no nezasmial som sa ani raz.A koniec tiež pomerne ničím nenadchol u mňa priemer 3* a 60%.A čo ma mrzelo najviac chýbal tomu nejaký poriadny Soundtrack . ()

Olaf7 odpad!

Prvních deset minut je ok, pak je to ale tak strašně strašný, že už to prostě nemůže bejt horší. Celej štáb by se měl za trest odebrat do Mongolska a tam pást ovce. ()

zdenur

Žádná hitparáda, ale i tak se na to dá dívat. Bohužel vše zabíjí styl natáčení kamerou hlavního hrdiny. Při závěrečném nášupu už to působí dost úsměvně a autoři očividně nevěděli z které (kamery) do které. ()

Echelon1

Trošku sa cítim previnilo za 3*, na 12 mil. no má výborné efekty a netradičný (nekomixový) námet, dobré tempo a dej, ktorý udrží pri obrazovke (ku koncu je to ale trochu prehnané, pôsobí to ako Man of Steel). Ale po MARVEL a DC veľmi príjemná zmena. Pokus o realistickejšie nazretie situácie: „Čo ak niekto získa telekinézu?“ Žiadna záchrana sveta ani superhrdina všedného dňa ala Spider-Man sa nekoná. Obyčajný školáci, ktorí sa tým bavia. I tak to ale berú dosť z nadhľadom – už počiatočné obavy, či ich to vnútorne nezabíja žiadne? Polícia a každý občan USA by začal strieľať pri niečom takomto hodne rýchlo. A myslím, že by z toho človek zošalel, alebo extrémne zdvihlo sebavedomie a začalo deformovať charakter oveľa skôr. Kto by len nechcel pohľadom premiestniť auto? Ľudia na moc nie sú pripravení, nevedia ju používať. "Kráčajúcemu mužovi ani nepatrí, aby riadil svoj krok." Jeremiáš 10:23 ()

Kjuk

Ano ano ano, tak konečně zase nějaký nový netuctový sajns fikšn, který mě chytlo!! Nápad s kamerou i to, že hlavním hrdinou byl v podstatě největší záporák mě ze začátku sice sral, ale s koncem filmu plně uspokojoval! Jednotlivý scény tady rozebírat nebudu, jistě se tam našlo pár nudnejch pasáží, ale všechny byly vynahrazeny! Hlavně ten konec byl, jak já říkám, no vlastně mě to teď napadlo MONSTER EPIC!! ()

goniss

Do rpvní poloviny to je bezpochyby NEJLEPŠÍ FILM ZA POSLEDNI DOBU CO JSEM VIDĚLA!!!! od chvile kdy srazi Steva blesk a Andrewovi rupne v bedne me to prestava bavit...nelibi se mi nadrpirozena sila, moc apodobne a prestava se mi libit film s ppetihvezdickovym pozadim, a srazim na tri hvezdicky... proste ten konec....meli ho jinak udelat...dalo se to cekat ze se neco tkaoveho stane,ale reziser mel zkusit vymslet neco uplne z jineho soudku a 'PREKVAPIT' ..... ne za každou cenu ohromit.... ()

Kronika se dočká sequelu

Kronika se dočká sequelu

06.08.2021

Kronika, povedené found-footage sci-fi drama režiséra Joshe Tranka z roku 2012, se dočká oficiálního pokračování. Snímek, v němž si zahráli Dane DeHaan nebo Michael B. Jordan, vyprávěl o skupince… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

12.08.2019

Boba Fett vlastní film nedostane

Boba Fett vlastní film nedostane

29.10.2018

Boba Fett byl ve vývoji dlouhé roky, původně byl k projektu najat režisér Kroniky Josh Trank, po jeho fiasku u Fantastické čtyřky byl však potichu odejit, a na jeho místo časem nastoupil James… (více)

Z Hardyho bude Al Capone

Z Hardyho bude Al Capone

25.03.2018

V roce 2012 byl Josh Trank nadějným režisérem, o něhož se po chválené Kronice začala prát velká studia. U 20th Century Fox mu svěřili reboot Fantastické čtyřky a v Lucasfilmu sólovku Boba Fetta,… (více)