Kronika

• Česko Kronika temna (více)

Za Andrewem se do pokoje ráno dobývá opilý otec. Andrew mu říká, že si koupil kameru a odteď bude všechno natáčet. Pak jde za matkou, která je těžce nemocná a leží v posteli. Tu také natáčí. Pak jede s bratrancem Mattem do školy. Natáčí úplně všechno. Jeho kamarád filozofuje. Ve škole ho všichni šikanují. Andrew jede večer s kamarády na maturitní party. Tam se seznámí s dívkou Casey, která tady natáčí video pro svůj blog. Pak se s ním jeden mladík popere, a on jde ven. Přijde za ním Steve a chce, aby něco natočil. S Mattem se procházeli a prý našli divnou věc. Společně jdou do lesa, kde našli díru, ve které něco bublá. Steve do díry skočí a Matt jde za ním. Andrew musí také za nimi, i když se mu nechce. Dole je jakýsi sliz nebo bahno a jeskyně s modře světélkující hmotou, která najednou začne měnit barvy. Vtom se zablýskne a všechno zmizí. Je tma.... Matt, Andrew a Steve jsou na zahradě a hází po sobě míčky. Matt necítí bolest, Steve dokáže manipulovat s předměty na dálku a Andrew dokáže zastavit hozený míček v letu. I ostatní mají najednou nadpřirozené schopnosti – dokážou ovládat předměty tak, aby létaly. Snaží se přijít na to, čím to je, a jdou se podívat na místo, kde našli jeskyni. Díra je ale zasypaná a strážce parku je odtud vyhodí s tím, že uzavírají oblast kvůli sesuvům půdy. Kluci zkoušejí, co všechno jim teď jde – házet žabky do vody bez použití rukou, na dálku foukat na listí, aby zvedlo děvčatům sukně, ujíždět v obchodním centru s nákupními vozíky apod. Pak se jim to ale začne vymykat... (TV Prima)

blazma

Docela zajímavá myšlenka, film se vás hodně snaží spojit s třemi hlavními postavami. Docela se jim to i daří a začne vás čím dál víc zajímat co se jim stane, jak to bude pokračovat. To napětí tam je, konec je záživnej. celý ten film graduje do velkého finále. Pro někoho možná až moc scifi finále, ale když to oželíte, vznikne z toho na pohodu jednohubka. ()

Vendys958

Nečekal jsem žádný zázrak. Ve výsledku jsem neměl ten pocit, že bych se vyloženě nudil, část, kdy zkouší své schopnosti je fakt sranda a a jejich hlášky občas stály za to :). Pak to už šlo pomalu z kopce, a nakonec jsem vycházel z kina z trochu různými pocity. Určitě jsem nebyl zklamaný, ale ani nadšený, spíš bych to řekl takhle: vůbec by mi nevadilo, kdybych do toho kina nešel. Ovšem myslím, že za tu snahu si ty 4* (ale slabší) zaslouží. ()

Brodequin

První půle až 2/3 filmu celkem nezáživné. Myslím že by se dalo vyždímat více. Co se mi moc, líbilo bylo po této části, kdy se začalo opravdu něco dít. Konec filmu naprosto úžasný! Takže první půlka za 3*, druhá za 5*. ()

Route.66

Nektere komentare zde vyzdvihuji zaver, ja bych to videl presne naopak.... Prvni dve tretiny filmu prinesly solidni dialogy, vykreslovani psychologii postav, vydarene efekty. Zaver me moc nenadchl, tvurci se snazili nacpat hodne akce a efektu do kratkeho useku a to nepusobilo nejlip, spis dost zbrkle a na muj vkus misty prehnane. Mit snimek o 10-15 minut delsi stopaz, s vice postupnym vyvrcholenim, dostal by ode me 4*. ()

Enzo555

Jeden z mála originálnych filmov posl.doby. Neviete ako to skončí, protivný hlavný nerd nie a nie vyjadriť o čo mu ide. Ak filmu podľahnete, triky vám budú pripadať na vysokej úrovni. Teda- až na jedno úsmevné vyletenie z okna a celú epizódu v jame pri plastových kryštáloch. Veľké osobné plus- časť deja sa točí okolo Space Needle v Seattli, pri/na ktorej som bol ()

davella

Nápad skvělý, zpracování už tak skvělé nebylo. Efekty jako z roku raz dva a ne 2012. Konec přehnaný - létající zombie, který vyhazuje budovy do vzduchu a nakonec zemře podobně vtipně jako Paris Hilton v Domě voskových figurín. Ale jak už jsem řekla, nápad dobrý, proto 60% ()

veverysiak

Určite by som dal viac, ale tieto blairwitchovské projekty mi lezú na nervy, nepopierateľne zaujímavý námet a celkom solídne posolstvo by si zaslúžilo lepšie spracovanie, takže 40%. ()

Midnighton

Oceňuji nízký rozpočet, ale upřímně se musím přiznat, že ta "kamera" mi teda po 20minutách lezla na nervy. Vadí mi, že se vůbec neřešil původ té věci v jeskyni ( trochu napodobenina Crysis ) a také hlavní hrdinové. Od tohoto filmu jsem očekával více, než jen příběh 3 študáků, kteří získají superschopnosti a zareagují na to tak, že jeden se zcvokne, druhý je trochu jetej už předtim, tak nevim jak ho mám hodnotit a třetí tam byl evidentně navíc. Nicméně za tu cenu dobrý film. ()

Ace.A.T.L.

Tak zase po nějaký době, je tu film, kterej má svoje kouzlo. Zajímavej nápad i zpracování. Rozhodně jsem se nenudil a celou dobu to mělo grády a šťávu. Člověk si občas říkal, že to vypadá fakt reálně. 4* jsou na místě. Cloverfielde byl průkopník a na ten tomu scházelo jen kousek, ale rozohodně to stojí za shlédnutí. Za mě DOPORUČUJU ()

MatZ

Srandičky, srandičky, až kým niekto nepríde o oko. Čo by ste robili vy, keby ste náhodou prišli k superschopnostiam? Steve, Matt a Andrew nie sú žiadni hrdinovia. Sú to úplne obyčajní chalani zo strednej, ktorým sa stane niečo zvláštne. A hoci objavovanie nových schopností začne nevinnými fórikmi, po chvíli sa všetko začne kaziť...Technické spracovanie k filmu dokonale pasuje. Aj keď to nie je zas až také napínavé a dej vás veľmi neprekvapí, emotívne vyvrcholenie filmu vás určite nenechá chladnými. ()

Deus3x

Použitá found footage forma může někoho odrazovat, ale je tu tak hezky a umě použitá, že mi vůbec nevadila - naopak, film tím získal na zajímavosti. Kronika není ani tak moc o cool supersilách, jako spíš o socializaci outsidera Andrewa, u kterýho pomyslný pohár už značně přetejká. Nenudil jsem se v podstatě vůbec a především závěr mile překvapil. Mám rád filmy, který nabídnou hodně i přes malý rozpočet (15 milionů). ()

Dexter666

Chalani hrajú otravných "spratkov" naozaj výborne. So svojimi novými schopnoťami nakladajú tak, ako by to asi robila väčšina stredoškolákov. V istom bode sa však čosi zmení, karty sa na novo rozdajú a už niet cesty späť. Koncept deja nie je nijak originálny avšak film treba pochváliť za invenčnosť vo spracovaní vo found footage subžánre. ()

Dagoun

Nikdy mi nešlo do hlavy, jak to ten Superman dělá, že má pod oblečením vždy čistou kombinézu s pláštěm. TOTO je realistický film o nereálných schopnostech. Příjemné efekty (žádné mega CGI), přesvědčivé výkony herců, uvěřitelný děj. Na druhou stranu průběh filmu i postavy jsou předvídatelné - žádné supr překvapení (což mívám rád), u kterého by mi spadla čelist se nekonalo :( ()

escaf

Bol som zvedavý ako to dopadne s kronikou, pretože ukážky ma maximálne zaujali. Dopadlo to nad moje očakávania. Viem si predstaviť že by to vyzeralo podobne ak by sa k takej moci dostal citovo a fyzicky týraní teenager. Vierohodnosť efektov bola na maxime, a to aj napriek už viac krát spomínanému nízkemu rozpočtu. Dokonca mi tomto prípade ani tak nevadila neskúsenosť hercov, keďže to len napomohlo k realistickejšiemu looku. Teraz len dúfam že sa dočkám aj pokračovania. ()

meatball

Perfektní příklad, jak udělat za málo peněz hodně muziky. Chronicle hravě strčí do kapsy většinu zfilmovaných komiksů, i když je teda trochu potřebuje, a snaží se to schovat tím, že si z nich dělá prdel. Vypadá to, že polidštění superhrdinů dosáhlo vrcholu :) ()

annash

Aby bylo jasno, nemám ani trochu ráda tyhle rádoby reálné filmy. Abych hercům tu jejich chtěnou skutečnost uvěřila, museli by se snažit víc. To samé platí u "amatérské" kamery. Ta sci-fi zápletka se mi zdála od začátku pochybná - nález jakéhosi pochybného tělesa, které tiše bliká v díře pod zemským povrchem a po setkání s ním si odnesete nějaké ty nadpřirozené schopnosti opravdu není to pravé ořechové. No nevím, ani ten hlavní hrdina, který zas až tak hrdinou nebyl, to moc nezachránil. Ovšem to finále, kde bratranci poletovali po městě, bylo poměrně dobře vypadající. Supermanský snímek na jedno použití. ()

punco

Nápad natočiť film z drvivej vačšiny ručnou kamerou nieje nič nové akurát tvorcovia ušetria doláre, nadprirodzené schopnosti sme tu už tiež mali X-krát ale spracovanie tohto filmu a myšlienka ma dostala. Za 12 miliónov som lepšie nakrútený a akciou nabitý film snáď ešte nevidel.Klaniam sa režisérovi. Perfektná voľba na víkend. ()

Kronika se dočká sequelu

Kronika se dočká sequelu

06.08.2021

Kronika, povedené found-footage sci-fi drama režiséra Joshe Tranka z roku 2012, se dočká oficiálního pokračování. Snímek, v němž si zahráli Dane DeHaan nebo Michael B. Jordan, vyprávěl o skupince… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

12.08.2019

Boba Fett vlastní film nedostane

Boba Fett vlastní film nedostane

29.10.2018

Boba Fett byl ve vývoji dlouhé roky, původně byl k projektu najat režisér Kroniky Josh Trank, po jeho fiasku u Fantastické čtyřky byl však potichu odejit, a na jeho místo časem nastoupil James… (více)

Z Hardyho bude Al Capone

Z Hardyho bude Al Capone

25.03.2018

V roce 2012 byl Josh Trank nadějným režisérem, o něhož se po chválené Kronice začala prát velká studia. U 20th Century Fox mu svěřili reboot Fantastické čtyřky a v Lucasfilmu sólovku Boba Fetta,… (více)