24 hodin: Dnes neumírej (2014) (seriál)

Muj nejoblibenejsi serial.. musite videt predchozi sezony, jinak toho zrejme spoustu nepochopite a samotna by tahle serie asi uplne nenadchla. V cem je ale 24 tak skvela je to, jak tvurci dokazi vyborne spojit udalosti z minulosti s pritomnosti, vytahnout postavy z drivejsich serii a doplnit je vybornymi novacky... ale hlavne se stale dari drzet "momenty zvratu a prekvapeni" aniz byste je dopredu odhadli. I kdyz priznavam ze milovnikum celeho serialu uz mohou byt urcite sceny a vyvoj lehce "povedome"...V tenhle serii se take musime smirit s SPOILER !!! mozna nejhorsim tichym tikanim hodin za celou historii serialu... Posledni sezona? Doufam, ze ne! Ale jedine s Jackem!

Terapie láskou (2012)

Je to tak napůl mezi 3* a 4*. Film celkově je opravdu nadprůměrný, herecké výkony výborné. Není to úplně klasická romance "obyčejných" lidí, nýbrž v ní hrají hlavní roli psychické problémy. Dal bych ty 4*, kdyby zápletka nebyla tak moc průměrná a děj nejel podle narýsovaných linií. Bohužel jsem ve třetině filmu téměř s jistotou věděl, jaké bude vyvrcholení a film mě už pak ničím, kromě pár drobností, nepřekvapil... Je to škoda, dokážu si představit o chlup lepší zápletku, která by tento snímek posunula o několik % výše, ale i takto hraje na city docela slušně, proto dávám 3,5*

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Úžasný film. Viděl jsem ho poprvé až dnes a musím říct, že jsem nečekal takový skvost. Skvělé dialogy, sice trochu předvídatelné vyvrcholení, nicméně průběh ho vynahrazuje. Skvělé herecké výkony.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Za poslednich 6-7 let podobnych komedii o "neskutecnych" stredoskolskych, pripadne univerzitnich party v USA pribylo opravdu celkem dost. A klicem k neustalemu uspechu je pravdepodobne vice a vice choulostivych scen, vice a vice erotiky, vice a vice sexu a mene a mene zabran. Jsem zvedav, kam az to pujde, kazdopadne nove Prcicky stale jeste boduji, hlavne diky navratu "starych" znamych tvari a diky urcite nostalgii a vzpominani na prvni tri dily. Nostalgie ovsem jeste nebylo tolik (jako napr. u ceskych Snezenek po 25 letech), aby si film neudrzel jednoznacnou nalepku velmi vtipne komedie. Nevim proc je lepe hodnoceny, nez prvni 3 dily, dle meho nazoru se svou kvalitou rovnaji, lepsi asi neni, ovsem asi to ma souvislost s tim, ze divakum proste zname postavy chybely a po nekolika mizernych dilech si ted vscihni uzivaji jejich navrat a vzpominani. Tim ovsem nesnizuji to, ze tento dil je opet kvalitni a dokaze smichy rozplakat ... Realne hodnoceni je dle mne 70-75 %.

Doteky osudu (2012) (seriál)

Mozna nejlepsi Pilot, ktery jsem kdy videl... ale rekl jsem si, ze s komentarem pockam. Zopakovana husi kuze na konci druheho dilu mi jasne napovedela, ze tohle je a (snad) bude salek me kavy... Touch muze byt opravdu famozni serial

Kronika (2012)

Nektere komentare zde vyzdvihuji zaver, ja bych to videl presne naopak.... Prvni dve tretiny filmu prinesly solidni dialogy, vykreslovani psychologii postav, vydarene efekty. Zaver me moc nenadchl, tvurci se snazili nacpat hodne akce a efektu do kratkeho useku a to nepusobilo nejlip, spis dost zbrkle a na muj vkus misty prehnane. Mit snimek o 10-15 minut delsi stopaz, s vice postupnym vyvrcholenim, dostal by ode me 4*.

Donnie Darko (2001)

Pro mě asi zatím největší filmové překvapení. O tomto filmu jsem nevěděl vůbec nic, dokud jsem jej zde neobjevil díky vysokému hodnocení. Doslova miluji filmy, u kterých divák musí přemýšlet, kde je děj "nabízen" nejasně, nelineárně a kde vám nesmí uniknout ani minuta, abyste na konci, který obvykle dopadne naprosto jinak než si myslíte, nebyli zmateni a znechuceni. A tohle je přesně ono. Výborná atmosféra. Děj složitý na pochopení a v podstatě s několika možnými vysvětleními. Tento film se ihned zařadil do mých TOP. Vynikající práce pane Kelly...

Hra (1997)

jooo, psychologicke thrillery... muj nejoblibenejsi zanr.... a tento film do nej zapada naprosto perfektne... ani nevim, proc jsem ho nezkoukl uz drive, urcite to byla chyba, ptz The Game je opravdu spicka.... tak jako David Fincher.... a Douglasuv vykon fantasticky

Faunův labyrint (2006)

Na tento film jsem se po "Orfanato, El" velmi těšil, ale Faunův labyrint se Sirotčinci v mých očich nemůže rovnat. Možná proto, že mám radši přece jen uvěřitelnější a napínavější příběh a v tomto snímku už na mě koukalo až příliš mnoho "Fantasy". Čekal jsem více psychologie, dočkal jsem se spíše kvalitního fantasy dramatu. Jak říkám, kvalitního, proto 4*...

Černá labuť (2010)

Nebýt pár "sci-fi" momentů, ve kterých jsem si pro sebe říkal "to už je přehnané", dal bych i vyšší ohodnocení. Takhle byla původní myšlenka výborného psychologického thrilleru poněkud otrávena a Black Swan spadla do lepšího průměru. Méně je někdy více.