• Česko

Východ

Psychologický / Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA / Velká Británie, 2013, 116 min

• Terva

CITÁT - Je to snadný, když nejde o váš domov, když nejde o váš život......... Scéna z jídlem, okolo 26 minuty, je skoro ponižující, ale chytrá. Jane proniká, pod jménem Sára, do ekoteroristické skupiny "Východ" a má za úkol bonzovat. Zde příběh začíná. Tedy, neskutečně se to táhne, skoro nic se neděje, tak na to čučím, jen tak z nudy. Hlavně, když hrajou flašku, to je tedy zážitek. CITÁT - Můžu tě políbit....... Chovaj se jak malé děti se zvýšenou teplotou. Tož jsem ten film nějak přežil a skoro mě nebavil. Ano má to své poselství, ale mohlo býti lépe zpracované. Ani nebudu mít v létě chuť, jít si zaplavat někam do přírody, třeba na Probošťák. Taky proč?. Doma mi teče voda, světlo svítí a ústřední topení hřeje. Čert ví, čím tu vodu ohřívají, ale je to jedno, ne. Saponátů mám tak dost a tak je byt čistý a když mě bolí záda vezmu si prášek. Příbalové letáky nečtu a prášky zapíjím pivem. Venku je nebezpečno. CITÁT - Někdy lidi umírají dřív.........(2.1.2015)

Sice se na mě celou dobu tvářil The east béčkově a neuvěřitelně, ale z mého úhlu pohledu je na něj rozhodně o level lepší podívaná oproti předešlému Zalovu filmu. Když k tomu přihodím soundtrack, tak mi dnes vychází čtyřka a víc to nehodlám rozebírat.(24.9.2013)

Přitažené za vlasy to je, i když kdo ví, posuzuju ze svého pohledu člověka, který se nikdy aktivně neangažoval, veškerá moje činnosti začíná i končí tříděním odpadu, na druhou stranu jsem si vědoma tolika svinstvech, který dnešní průmysl produkuje a ktere se nam vedome i nevedome dostava do tela, že je mi jistý eko terorismus blizky a takže se mi to libilo, ale ty blbosti s veceri v kazajce ci vzajemné umejvani se v rybnici mi zavani etrémním fanatismem... Proste proc by se eko terorismus nemohl delat z klidu normalniho domu, kde i lidi budou chodit do prace. A hlavne, proc si zrovna barvi vlasy na blond, neni to prece proti tomu byt uplne prirodni bytost ?! :)(29.12.2013)

Alexander Skarsgard a Ellen Page - dva dôvody, prečo som na snímok takmer okamžite vrhol, dokonca aj bez prečítania obsahu a priebežného skúmania ala "či ten film vôbec za zhliadnutie stojí". A či stál? Stál. Teda film. Nič iného nestálo, to by počas 116tich minút muselo byť obnažené aj ženské telo a nielen Alexova holá prdel. No, ženy sa určite potešia, o to pokoj, ja im doprajem. Čo sa príbehu týka, o originality niet núdze. Síce story v štýle agentka infiltrujúca určitú skupinu porušujúcu zákony tu už bola mnohokrát. Ale ekoteroristi? Spoločné nažívanie s prírodou? Izolácia od spoločnosti? Priznám sa, že táto myšlienka grínpísákov berúcich spravodlivosť do vlastných rúk ma pomerne oslovila, i keď sa osobne medzi žiadych bojovníkom proti farmaceutickým firmám neradím, hlavným hrdinom som s radosťou držal všetky palce (a nielen preto, že slečna Pageová je rozkošná a pán Skarsgard veľký sympoš).(12.10.2013)

Mizerná kvalita léků, plýtvání jídlem, vylévání sraček z továren do vody. Téma plné moderních ekologických postojů beru. Jenže tenhle ekothriller ve výsledku neosloví, jak by asi chtěl. Chybí mu dravost i tah na branku. Pod producentským dohledem bratrů Scottových bych očekával, že si tahle látka s několika palčivými problémy dneška i nad rámec scénáře víc sedne. Bývalá agentka FBI teď dostává výplatu od investigativní společnosti, která je tu pro prachaté klienty, kteří platí za vyčmuchání ekoteroristických organizací, které dělají jejich byznysu vrásky na čele. Členové jedné takové buňky, když netrestají prohřešky oněch korporací, ovšem dělají na můj vkus poměrně filmově nezáživné kousky. Objímají se, hladí, hrají flašku, vzájemně se myjí a vyznávají další rituály. Navíc „předělání“ (rozuměj zjištění té kruté pravdy a uznávání zcela jiných hodnot) naší hrdinky-tulačky je ve finále nesmírně pohádkové. Nic moc na tom nemění ani slušné herecké výkony Brit Marling, Ellen Page nebo Alexandra Skarsgårda. Tak trochu umělé, tak trochu dlouhé..(4.10.2013)