• Česko

Východ

Psychologický / Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA / Velká Británie, 2013, 116 min

• blackrain

Tenhle film mi nedal to, co jsem po něm chtěla a po celou dobu sledování očekávala. Bohužel mě zklamal, i když si vzal jako nosnou myšlenku závažné téma. Přeměna té agentky mi přišla bohužel samoúčelná a směšná. Ano, lidé se mění a mění své názory na věc, ale tohle bylo příliš okaté a agitační.(22.10.2013)

• Boogeyman

Stupidní kokotina o sektě grínpísáků, kteří jsou strašně kůl, protože když zrovna sofistikovaně nenabourávají obří korporace, tak hrají flašku, objímají se a rituálně si omývají pačesy. Děkuji, nechci.(7.9.2013)

• Riddick77

Nakonec se z environmentální agitky o ekoteroristech, proradných korporacích, nehospodárnosti kapitalismu a zkažené společnosti plné slepých ovcí stal naivní a absolutně nevěrohodný blábol o silně nevnímavé dívce, jež celý život přehlížela problémy soudobé společnosti, až konečně prozřela v partě uvědomělých bojovníků proti bezpráví. Hluboce neoriginální a docela přízemní. Atmošku to má v úvodu, pak to však "vyšperkuje" několik rádoby hlubokých momentů (jablíčko) a naprosto nelogických scén (hluchá dívka). Je sice chvályhodné, že jsou problematizovány patologické a nebezpečné společenské a systémové jevy, ale příště prosím lépe, věrohodněji a bez samoúčelného moralizování. 4/10!(18.9.2013)

• mm13

Tak radšej fanatickú agitku stojacu na strane anarchistických aktivistov, než takúto báchorku, ktorá sa k téme stavia a vyrovnáva s ňou na úrovni starších žiakov základnej školy. Vrátane zázračne uvedomelého konca. Na smiech.(21.10.2013)

Zajímavý thriller s výborným hereckým obsazením zaobírající se palčivými otázkami dnešní konzumní doby.(10.11.2013)

• - Velkého světla filmařského štábu osvětlovačů si lze všimnout v odraze Doktorových (Toby Kebbell) brýlí v okamžiku, kdy během jízdy automobilem popisuje Susan (Brit Marling) v krátkosti svoji historii. (Conspi)

• - Filmové natáčení probíhalo výhradně v americkém státě Louisiana v poslední čtvrtině roku 2011 celých 26 dní. (Conspi)

• - Jedná se již o třetí spolupráci režiséra Zala Batmanglije a herečky Brit Marling, který spolu spolupracovali na do té doby všech režisérových počinech. (Itar)