Příběh začíná jedné prosincové noci, kdy je v rodinném domku nalezena surovým způsobem zavražděná téměř celá rodina a jediným přeživším je patnáctiletý chlapec, který leží v nemocnici a bojuje o život. Detektivní inspektor Joona Linna uprostřed noci povolá známého odborníka na hypnózu psychiatra Erika Mariu Barka, aby chlapce zhypnotizoval a zjistil, co se oné noci v domě stalo. Erik však tento typ praxe už deset let neprovozuje a proto prosbu policie zprvu odmítne. Když se konečně nechá přesvědčit, události se záhy dají do pohybu a Erik je nucený čelit vlastní minulosti. (oficiální text distributora)

Ruda.neck

Film nemá špatnou atmosféru, kamera je docela dobrá, ale aby to bylo koukatelný, tak zkrátit o půl hodiny a odstranit nesmysly ze scénáře (knihu jsem nečetl a číst už určitě nebudu). Tak neschopnýho policajta či celou policii člověk jen tak nevidí. Nic nevyšetřují, každý jim uteče, všechno je problém, "jedinou" možností je povolat hypnotizéra... ()

DonStefano

To co manželé Ahndoril vytvořili jako zlato na papíře se Vacicrovi a Hallströmovi podařilo dokonale zlikvidovat. Nemohu se zbavit dojmu, že lidé dělající casting znali knihu jen z vyprávění, absolutně nikdo z postav totiž neodpovídá jejich popisu v knižním zpracováním, herecké výkony jsou ovšem obstojné a tak se člověk může utěšit alespoň tím. Ovšem v noci se budím strachy, že Paganiniho smlouva, která má vyjít letos dopadne stejně, ne-li hůř. ()

terez_p

Lasse je můj oblíbenec, jednak je to Švéd a natočil Gilberta Grapea a tak...ale ten Hypnotizér se mu extra nevyvedl. Možná proto, že znám tu knížku a celého Keplera téměř nazpaměť, mě šíleně iritovaly jakékoli změny v ději, tím spíš, že ten zrůdný Josef je tam vylíčen spíš jako oběť, než nelítostný vrah... Na rovinu, ten scénář je prostě na prd. Dávám hvězdu navíc za severskou atmosféru a tím tak nějak končím. ()

DavidAAAA

Hallström jako mistr pomalounku plynoucích příběhů se pustil do detektivky. A svůj přístup nezměnil ani o píď, a překvapivě, není to vůbec špatné. Samozřejmě, točit to někdo, kdo na to má buňky, se svižným střihem, dramatickou muzikou a spoustou akce, bylo by to úchavtné, ale ani pomalý a rozvláčný přístup zde použitý filmu příliš neublížil. Jedna z mála klidných a přitom docela uvěřitelných kriminálek ( vypouštím konec, tam je to samozřejmě jeden nesmysl na druhém ). Příjemné pokoukání. ()

Falanx

65%. Mikael Persbrandt. To je chlápek který film udělal. Hypnotizér... Laskavě vynechávám jeho umělecky neurotickou manželku, synka na injekcích, a nakonec mladého zrůďáka, který si jinak zaslouží hlubiny nejspodnějšího pekla za zabití své malé sestřičky a rodiny obecně. ***Stálo to za jedno shlédnutí. ()