Kódované vysílání

Ged Clarke

Kostýmy:

Sian Jenkins
  • Hanys_

Strašně levně působící béčko (pořád jsem měl dojem, že to točili po nocích v nějaké zrušené továrně), které trpí jednak absencí pořádného scénáře a boužel se nemůže opřít ani o nějakou pořádnou akci (Kasper Who?). Cusack ještě sem tam vleze do solidních projektů, ale tohle fakt není ten případ.(12.5.2014)

• dr.horrible

90 minút v kotolni. Bez nápadu, bez humoru, bez vzťahov, dokonca vlastne bez záporáka!! Cassie Ainsworth poteší, ale je tam tak dve minúty. Nuda jak film so Segalom(21.9.2013)

• Skleena

Sakra, ten Cusack už je taky nějakej starej. Na akčňáky by se měl vybodnout, Con Air je jen jeden a v romantických rolích mu to sedne víc - ať chce, nebo ne.(5.5.2013)

Vždy jsem si přál zaměstnání, při kterém je smrt jediným oprávněným důvodem rozvázání služebního poměru, ale k CIA mě nevzali, protože mám ploché nohy. To Emerson testy prošel, takže si může čmárat čísílka na papír, zabíjet nebezpečné barmany či zmatené svědky a když ho to přestane bavit, tak se může přemístit do šifrovacího hangáru. A já se přiznám, že tam mě to celkem bavilo, dokonce jsem byl i přiměřeně napnut a troufnu si i naznačit, že to zdaleka není takový průšvih, jak naznačuje zdejší hodnocení. Udělování ceny pro brilantní logický scénář se kvůli tomuto snímku patrně zavádět nebude, neboť tu a tam to slyšitelně skřípne, ale pod hranici průměru to padá jen výjimečně.(30.1.2014)

• honajz

Film tak prostinký, že říkat mu thriller, nebo dokonce akční, by bylo urážkou těch slov. Opět zde máme agenta s traumatem, který tentokrát hlídá nějakou šifrovací stanici. Význam těch čísel hraje velkou roli, ale pochopit se ten systém a způsob, proč se předávají zrovna takto divně a v divných stanicích, nedá. Je tu pár pokusů o jakési vysvětlení, ale je to zamotané tak, že čím víc nad tím přemýšlím, tím méně to dává smysl. Prý nevysledovatelné, přitom kdejaký chlápek s radiotelegrafem by ta čísla na správné frekvenci musel odchytit. A jestli je to tak, jak film tvrdí, tak vlastně jen špioni zabíjejí jiné špiony, nejčastěji a nejlépe ty svoje. Při podobné frekvenci buď mají nadbytek špionů, nebo by ta organizace už dávno neměla existovat. Jinak film se snaží stavět na klaustrofobní atmosféře dvou lidí zavřených v bunkru, ale moc se to nedaří, i když sem tam nějaké záblesky té kýžené atmosféry problesknou. Celé to působí jako divadelní, a dokonce chvílemi jako rozhlasová hra, kdy těm dvěma nějaký vztah věřím asi jako Kalouskovi tibetskou vlajku. Zvlášť to, jak dívka skoro autistu bez emocí dokáže k emocím probrat. Osmdesát minut čekání na nějakou akci, a když prohlásí, že všechny dostane, je konec filmu a titulky. Možná pokus o náběh na druhý film? Je mi to jedno, už tenhle nijak nefunguje.(28.4.2016)

• - Natáčení probíhalo v Anglii v oblasti Suffolk. (Terva)

• - Hlavní role, kterou ztvárnil John Cusack, byla původně nabídnuta Ethanu Hawkeovi. (Cheeker)

• - Film měl premiéru v roce 2012 na festivalu American Film Market, konaném v Santa Monice v americké Kalifornii. (Terva)