Gorila

Komedie

Česko, 2011, 66 min

Jan Horáček
  • Angalo

Natočili film úplně o hovně, mysleli že je to známka punku.(31.8.2012)

Skutečně absolutní punkovina skrz na skrz, která si nedělá hlavu s nějakým řemeslem, herectvím, ani logikou, ale přesto je poměrně zábavná. Jako poloamatérské divadelní čtení (tak jsem se s touto látkou setkal poprvé) ale celý tendle za vlasy přitažený koncept funguje nesrovnatelně lépe...(11.4.2012)

• dvopet

Pseudo punkový film podle dramatu Reného Levínského Harila. Jakkoliv může být v divadle funkční, přenos do formátu amatérského snímku na žánrovém základu road movie s naprosto nezvládnutým rámcem vyprávění mužů, popíjejích na zahradě pivo, jej spolehlivě zabíjí. Pokus o autenticitu tu naráží na vykonstruovanost dialogů s rádoby existenciálním rozměrem, pečlivě slovo od slova pronášených herci. Věřím, že se všichni zúčastnění na place dobře bavili (snad až na Johanu Švarcovou zašitou v kostýmu gorily, kterou jsem upřímně litoval), ale film při své délce a čiré prvoplánovitosti nemá potenciál pobavit kohokoliv dalšího mimo štáb. Kdyby byly vybrány jen ty nejnosnější nápady, snesl bych kraťas o maximálně 15minutové stopáži. Sledovat snímek celých 66 minut je ovšem ryzí utrpení. Gorila může být nahlížena jako pokus o zčeření stojatých vod české kinematografie, jenže záměr - pakliže takový vůbec byl - neplní. Nešokuje, nebaví, neprovokuje. Jediné štěstí pro tvůrce tak spočívá v tom, že se absolutně neberou vážně. To ale samo o sobě znamená jen velmi málo.(5.3.2012)

Opravdu velice zábavná podívaná kterou jsem si velmi pěkně vychutnal na její premiéře 2.12.2011 v kině Oko. Film se mi líbil a užil jsem si ho snad ještě více než gorilí divadelní zpracování, na kterém jsem byl díky mému příjezdu z výlovu rybníka snad více "najebanej", než všechny hlavní postavy dohromady. Jelikož jednu z hlavních rolí prezentuje má tetička, tak nechci dostat přes tlamu a proto nemůžu zde film hodnotit jinak než na plný počet. Ale to rozhodně neznamená, že si je nezaslouží. Navíc je krásné vidět povedené záběry z mé oblíbené hospůdky nad Viktorkou :)(4.12.2011)

Tak tomuhle se říká "známka punku" :-) Velmi zábavné a solidně zahrané.(5.12.2011)