Gorila

Komedie

Česko, 2011, 66 min

Jan Horáček

Opravdu velice zábavná podívaná kterou jsem si velmi pěkně vychutnal na její premiéře 2.12.2011 v kině Oko. Film se mi líbil a užil jsem si ho snad ještě více než gorilí divadelní zpracování, na kterém jsem byl díky mému příjezdu z výlovu rybníka snad více "najebanej", než všechny hlavní postavy dohromady. Jelikož jednu z hlavních rolí prezentuje má tetička, tak nechci dostat přes tlamu a proto nemůžu zde film hodnotit jinak než na plný počet. Ale to rozhodně neznamená, že si je nezaslouží. Navíc je krásné vidět povedené záběry z mé oblíbené hospůdky nad Viktorkou :)(4.12.2011)

Tak tomuhle se říká "známka punku" :-) Velmi zábavné a solidně zahrané.(5.12.2011)

Skutečně absolutní punkovina skrz na skrz, která si nedělá hlavu s nějakým řemeslem, herectvím, ani logikou, ale přesto je poměrně zábavná. Jako poloamatérské divadelní čtení (tak jsem se s touto látkou setkal poprvé) ale celý tendle za vlasy přitažený koncept funguje nesrovnatelně lépe...(11.4.2012)

• AnuszkaH

Nemám nic proti "punkovým" filmům, které porušují dramatickou, dějovou, vizuální nebo jakoukoliv jinou složku filmu. Dokonce si troufám říct, že právě takové, experimentálnější, filmy mám ráda. Ale tohle jsem prostě nezvládla (možná jak řekl náš profesor je to i založeno na tom, že ženské pohlaví tento snímek vnímá trochu jinak). Oukej, film měl nějaké poselství, které v punkové verzi podává divákovi - poselství není nijak hluboké, ale to, jakým způsobem je to podáváno herci, mi přijde naprosto neúnosné (vždyť se u toho sami smějou, nejde jim rozumět a podobně)... Film jsou dokoukala později doma, po dlouhé době něco, co mě donutilo odejít z kina - ale uznejme, že to je taky docela úctyhodný výkon.(8.11.2012)

Scénáře Hulmuta Kuhla (nebo jak si teď říká) jsou hodně zvláštní. Poprvé se to převedení na plátno až tak úplně nevydařilo (Ještě žiju s plácačkou...), podruhé už jo. Přesto je tu jedna citelná slabina, ty scénáře jsou strašně ukecané a v některých chvílích prostě nesedí hercům do huby. Režisér ale dělal co mohl, aby napasoval všechen ten mix filozife a pičování dohromady a odvedl dobrou práci. Jo, bavilo mě to. Škoda, že v Brně tyhle filmy vždycky hrajou o Vánocích, kdy je Brno vylidněná vesnice, páč všichni studenti odjeli.(11.2.2013)