Největší tankové bitvy

16.-Ludwig Bauer
17.-Šestidenní válka
18.-Sinaj 1973
19.-Pobaltí 1944
20.-Stalingrad (oficiální text distributora)

loki5

Na 45 minutový dokument je to až neskutečně plytké. Navíc je to podkresleno dost mizernou grafickou stránkou se spoustou neustále se opakujících záběru. Škoda potenciál to mělo. ()

st3f0o

Veľké plus je, že tento dokument vôbec vznikol. Žiaľ, paradoxne práve v tom spočíva aj jeho rovnako veľké mínus, pretože spôsob spracovania, ktorý títo nešťastníci z Kanady zvolili, uvrhol tento sľubný počin do kategórie "premrhaný potenciál" a kompletne tak minul svoj zdanlivo neminuteľný cieľ rovnako dobre, ako osudová strela spomínaného skopčáka z panzerfaustu minula Sherman. (Tank Sherman byl vyzbrojen kanonem ráže 75mm s krátkou hlavní, chránil ho jen 51mm silný, přední pancíř, tank byl síce zranitelný, ale lehký, rychlý a pohyblivý...) ()

Zodiak455

Pro mne velice těžké na hodnocení.Některé díly mne těžce vytočili svou nepřesností a zase díky některým dílům jsem se dozvěděl něco nového.Ale jak tu již zaznělo Velká vlastenecká válka je daleko lepší. ()

umbjaz odpad!

propaganda, jak má být. aneb jak jinak chcete sehnat větší počet dobrovolníků. lživé informace i padlích a celkovích ztrátách, nic neříkající rozhovory s lidma, co seděli v tom monstru a snažili se zabít ty na druhý straně. cíleně sestříhané věty výce vypovídajících pro dosažení co největšího emočního účinku. a samozřejmí všudypřítomný patriotizmus... rád bych s epodíval na nějaký document, kde na konci neříkají: "Tak Amerika opět zachránila svět před komunisty." ()

markotter

Mluvící hlavy doplněné bum bum. Přišlo, mi, že tvůrci akorát měnili rendery krajiny a jinak to bylo pořád stejné. Ani faktograficky to nebylo nic moc. ()

vox_populi odpad!

zameriavam sa na diely, venujúce sa vojne na východnom fronte - spolitizované, neobjektívne, jednostranný pohľad...dokument okato nadŕža nemeckým okupantom z ktorých robí hrdinov východného frontu...naviac mizerné amatérske animácie s opakovanými sekvenciami ktoré mali natiahnuť dokument na požadovanú minutáž...čistý odpad, ktorý môže potešiť len protiruského fanatika ()

amyth odpad!

S každým dalším rokem uplynuvším od skončení války jsou v těch dokumentech větší a větší nesmysly. Jedině odpad si zaslouží dílo, kde je vážně prezentováno nabíjení nábojů do Shermana rychlostí jeden výstřel co pět sekund a ničení Panterů a Tigerů na jeden boční výstřel z jednoho kilometru ....... Když si data z tohoto dokumentu přepočtete do čísel války nutně se musíte divit jak je možné, že německé ztráty jsou tak nízké a že válka neskončila po 3 měsících. Ještě krátce po válce byly dostupné příručky americké armády kde byla popsána taktika útoku na Pantery a Tigery - minimálně 4 tanky najednou, vždy dva na každý bok a přiblížení na minimální vzdálenost. A tady se prezentoval souboj Shermanů a Panterů jeden na jednoho na vzálenost 1 km - to neustály dokonce ani Firefly modifikace. Téměř všechny Tigery byly na západní frontě zničeny technickými závadami, ze vzduchu, mnohem menší procent pěchotou a minami a jen mizivé procento bylo ztraceno v tankových soubojích - a to ještě na úkor M36, ale rozhodně ne Shermanů po čelním útoku. Co se týče východní fronty tak to už je jen úšklebek - T34/76 byly odepisovány po nástupu tanků Panter po stovkách - u Kursku se dle jednotlivých hlášeních z bojišť dá usoudit, že se sovětské ztráty dělily minimálně třemi. Prostě tento dokumentární cyklus je úlet na n-tou, který má za cíl opět měnit historickou pravdu. ()

Neklan006

Celý je to animovaný, což nevadí, ale určité animace se v jednom díle pořád opakují dokola. A tak Kanada no, nýmandi... ()

papuchalk

Viděl jsem sice jen pár dílů, ale rozhodně to nebylo tak špatné jak zde píší někteří Georgové S. Pattonové. Ano, to časté Opakování je sice otravné, ale i člověk co četl spoustu knížek o válce se dozví nové věci, a to kupodivu o TANCÍCH !!!! Například že IS-2 muselo kvuli nízké věži při nabíjení sklopit dělo do počáteční pozice, aby tam šel dát nový náboj. Nabíjel tedy pomaleji než německý tigr. Anebo jsem se dozvěděl, že ne všechny ruské tanky T-34 měly rádio, zatímco němci dbali na to, aby každý tank rádio měl. To jsou docela zásadní informace, které jsem nikde jinde do té doby neslyšel. A mnoho dalších. Je potřeba si uvědomit, že jde o "tankové bitvy" a tudíž seriál NEMÁ být tak vyčerpávající jako Velká vlastenecká válka a má být zejména o tancích a jejich posádkách, ne o tom jak se vyvíjela fronta, co dělal hitler, co dělaly stíhačky, kdo bombardoval drážďany, co na to Goring, co na to Dowding. Ale to by snad mělo být jasné už z názvu, ne? Pro me bylo příjemné vidět známé siluety tanků a sledovat je v někdy kvalitně vymyšlených scénách, někdy v trochu horších, a poslouchat povídání o nich. ()

Nonna

Díky počítačovým animacím si já, válečný laik, celkem dobře představím, jak asi taková bitva vypadala. Zajímavé jsou i doprovodné informace, ovšem co mi opravdu velmi vadilo, bylo retrospektivní shrnutí a opětovné opakování již sdělených informací po každém dějinném bloku (co 10 minut) - to z dokumentu dělá skoro výklad pro žáčky mateřské školy, neboť jsem přesvědčena, že průměrně inteligentnímu divákovi stačí pobrat informace napoporvé. ()

Horác

Pardon, ale tu grafiku fakt nedokážu překousnout. Jak mi tam začnou najíždět digitální tančíky, nemohu se soustředit na sdělení. ()

Hejmy

To přerušování a neustálý opakování by měli zakázat, kolik takovejch dokumentú tím už zkazili. Jinak to samý jako flanker.27 ()

MartinReno

I keď je asi pravda,že laikovy sa bude zdať tento seriál trochu neprehladný, laika by vlastne ani nezaujímal.Mne ako človeku,ktorý sa o vojenskú históriu zaujíma už od malička,tento dokument poskytuje velmi pútavé rekonštrukcie bojov z roznych uhlov pohladu.Spĺňa výborne svoje zameranie a na rozdiel od mnohých Ruských dokumentov je objektívny. ()