Největší tankové bitvy

16.-Ludwig Bauer
17.-Šestidenní válka
18.-Sinaj 1973
19.-Pobaltí 1944
20.-Stalingrad (oficiální text distributora)

tulen

Sice se člověk dozví něco zajímavého, ale zároveň dost vytrženě z kontextu a z jednostranného pohledu. K tomu otravné opakování sekvencí, typické pro americké Tv pořady a stejně typické zaměření na "průměrného diváka". Přesto bych našel jeden klad - po shlédnutí musí každý rozumný člověk jasně vnímat nesmyslnost válčení a šílenost toho jak ho někteří lidé vnímají (např. arab toužící po odvětě v díle o Yum Kippur nebo američtí vojáci líčící ničení iráckých tanků jako nějakou PC hru ..). Paradoxně možná o to víc, že to v dokumentu není vlastně příliš akcentováno, vyniká celé to šílenství. To je ale efekt autory neplánovaný ... ()

e-pilot

Kdyby byl dokument sestříhaný z autentických dobových záběrů, prokládaných výpověďmi účastníků bojů, udělali by autoři líp. Grafika a animace jsou pod úrovní nepovedené počítačové hry a celý dojem z vyprávění sráží pořádně dolů. ()

Filatov

Tenhle pořád začínám teprve rozkoukávat. Mám za sebou první díl a docela mě překvapuje zdejší kritika. Jasně dozvíme se toho méně a nám zaníceným to asi nestačí, ale jinak Největší tankové bitvy nabízí výborné animace, přehled sil a techniky jednotlivých bojujících stran, detaily používané techniky, zpovědi veteránů a v menším množství i autentické záběry. Oceňuji i záběry toho, jak bojiště vypadá v současnosti. Pro naprosté odborníky to určitě není, ale jako dokumentární cyklus pro získání základních informací splňuje účel dokonale. Po druhém díle dávám za pravdu zdejším. Opakování faktů začíná pomalu ale jistě lézt na nervy, ale i přesto jsou jednotlivé epizody hodně kvalitní. Celkově ale ono opakování sráží dokument k 70%. :-) 1. El Alamein - 100 %., 2. Kursk - 100%, 3. Prochorovka - 80%, 4. Normandie - 100 %, 5. Arracourt - 100%, 6. Ardeny I. - 100%, 7. Ardeny II. - 0%, 8. Hochwaldský les - 100%, 9. Yom Kippur - 80%, 10. Perský záliv - 50% ()

Kosir

Svým způsobem záslužný čin, ale způsob zpracování se brzy omrzí. Málo autenticity a hodně stereotypní animace, fabulace trochu smrdí subjektivitou a hafo dryjáčnictvím. Nejvíc mně znechutila část nazvadá Perský záliv, kde prý neustále zuřily nelítostné bitvy mezi Amíky a Saddámovou gardou, aby na konci dílu bilance byla zničení všech T72 při ztrátě jednoho obrněného vozidla USA, přičemž to byl asi jediný výstřel, na který se Iráčané za celou dobu zmohli. ()

Vector18

Počítačová animace dokumentu není moc dobrá ale jinak je dokument dobrý. Výborné jsou komentáře veteránů. Až na ty animace skvělý dokument.70% ()

alkalit

Rád bych napsal nejhorší dokument o tankovích bitvách ale konkurence je tak slabá že ty dvě hvězdy udrží.Ani nevím kde začít škaredá animace,nerozlišování typů tanků,časté opakování (nejspíš díky reklamním spotům),nesmrtelné americké tanky a další pičičiny. Abych to nějak zhrnul tak toto dílko poskytuje opravdu jenom ty nejzákladnější informace. Pokud se chcete dozvědět podrobnější informace z televize tak bych doporučil díl Velké vlastenecké války která se věnuje podrobně tankoví bojům avšak jen na východní frontě a mandžusku. ()