Ig Perrish (Daniel Radcliffe) měl skvělý život, bohatou rodinu, i ženu svých snů, krásnou rusovlásku Merrin Williamsovou. Merrin byla však za neobjasněných okolností zavražděna. Z Iga je najednou hlavní podezřelý a nikdo, ani vlastní rodina, v jeho nevinu nevěří. Zlomený a neprávem obviněn žije ze dne na den a své neštěstí zahání alkoholem. Jednoho dne se probudí a zjistí, že na čele mu vyrůstají podivné rohy. Že by to bylo znamení a podaří se mu vraha vypátrat? Spolu s rohy totiž získal zvláštní schopnost a rozhodne se udělat vše pro to, aby vraha své lásky našel. (JOJ Cinema)

fisus

Nečetl jsem knížku,takže nemohu porovnat.Film mě celkem bavil a při pár scénách jsem se zasmál i dost nahlas.Ve finále dám průměr a třeba si to někdy přečtu. ()

molcan2

Ig Perrish (Daniel Radcliffe) je v malom mestečku obvinený obyvateľmi z vraždy svojej milovanej Merrin Williamsovej (Juno Temple). Dokonca aj jeho rodičia veria, že je vinný, a iba jeho priateľ z detstva a právnik Lee Tourneau (Max Minghella) verí, že Ig hovorí pravdu. Ig zrazu vidí, ako mu na čele vyrastajú rohy, ale čoskoro zistí, že rohy sú požehnaním, pretože ľudia sa mu spovedajú zo svojich hriechov a vnútorných temných túžob. Ig pomocou rohov zistí, kto je vrahom jeho milovanej priateľky. "Rohy" sú zvláštny a fascinujúci film, v ktorom sa prelína niekoľko žánrov. Zápletka je jedinečná a v tomto originálnom príbehu sa môže stať čokoľvek. Záver mohol byť lepší, ale úplne nesklame. Môj hlas je sedem. Poznámka: Dňa 06. júla 2023 som tento film videl znova. ()

agassi68

Áno, muzika pozdvihla celý film o level vyššie, ale aj bez nej sa jedná o nadpriemer v žánri. Naposledy takto premiešal karty Sam Raimi. Síce to ešte nie tá úroveň no Aja je na dobrej ceste.. ()

Rockerman

Jsou filmy, kdy mě vůbec nezajímá jestli jsou takové nebo makové, prostě mě chytnou hned od začátku a nepustí až se závěrečnýma titulkama. To je i případ Rohů! Je to vlastně slátanina všech možných žánrů. Krimi střídá romantiku, je to i drama, fantasy s prvky hororu a ani komedie nepřišla zkrátka. Především je to však společenská satira, jak by to mohlo vypadat, kdyby lidé přestali být pokrytečtí, nepřetvařovali se a mluvili vždycky pravdu. Iggy je křivě nařčený z vraždy své milované Merrin a snaží se vypátrat pravdu. Radcliffe se už definitivně odpoutal od svého "čaroděje" a hraje svou roli výborně. Přes výhrady k přeplácanému závěru, dávám tomuto jinak úžasnému filmu plný počet bodů! ()

Ydrosten

( DVD rip ?? - originál znění ) Zajímavý film, kterému nejvíc sedí přívlastek mysteriózní. Nebyl to ani Horor, ani Thriler, nebo Drama ( i když Drama možná ano ) Co mně dost překvapilo, byl ten závěr. Tak moc jsem si přál aby tady byl ten konec trochu jiný. Něco jako že když si sundá ten řetízek, tak se z něj stane démon pomsty, nebo tak něco ( asi jako Ghost rider ) a taky jsem byl zklamaný, že se nedal dohromady s tou barmankou, která mu upřímně řekla že ho miluje. Mohlo to být dobrým nástinem případného pokračování, které by mi nevadilo. :::::: Knihu jsem nečetl, ale asi si ji přečtu. Soudě podle zdejších komentářů, to může být zajímavé čtení. A to horory moc nemusím. 4 hvězdy. Konečně nám malý Harry Potter vyrostl v pána zla. PS : proč tady mněla Juno Temple tak upištěný hlásek ? ()

Hapretor

Ptákovina. Ale dojemná a dobře zahraná. Britský (suchý) černý humor byl zde velmi zvláštní prvek. Netušil jsem, která bije. ()

Kirman

Ano, tak toto jsme ještě neviděli. Film mě nadchnul, ale i po prvotním nadšení, když opadlo okouzlení právě shlédnutého snímku, tak pořád to je na plný počet v rámci hodnocení. Herecké výkony, atmosféra, hudba (povedené spojení vzpomínek s písní Heroes a mou milovanou od Pixies - Where is my mind) a celé pojetí je skvělé. Při sledování zápletky jsem se opravdu těšil na každou další vteřinu filmu a užíval si "černý humor". Možná bych mohl zpracování vytknout to, že poměrně záhy, na začátku, jsem odhalil vraha a také budoucí chování některých osob je dosti čitelné, ale vlastně o to víc musím pochválit tento film, protože i tak mě nepřestal bavit a užil jsem si ho až do konce. Snímek řadím do pomyslné topky 10 filmů z poslední doby, které mne nějakým způsobem zaujaly, zasáhly a potěšily. Doporučuji. Osobně bych možná u žánrů vyměnil horor za krimi, je to věc názoru, ale má to asi špetku od každého. ()

Raziel_cz

Všichni, co nadáváte, že je to víc slaďák než horor, běžte se bodnout. Ona totiž i předloha je především temná fantasy, kde romantická složka hýbe dějem a Alex Aja knihu Joea Hilla zvládl převést na plátno v povedené adaptaci, která se od ní nijak razantně neodvrací a přesto nabízí dost nového i pro její čtenáře. Jo, román některé věci rozvádí víc do hloubky, ale vzhledem ke stopáži si myslím, že filmaři udělali maximum pro to, aby nemuseli nic úplně vypustit a navíc si vydupali erkový rating, takže už za to jim aplauduji. Jo, Juno Temple mi nijak zvlášť sympatická není a lesní kulisy jsou tak strašně stylizované, až jsou kýčovité, a podobně i CGI použité při finální přeměně není úplně cajk, ale do průseru má taky daleko, takže ok. Atmosféru knihy snímek zachycuje docela věrně, režie a kamera nepokulhávají a herci odvádějí dobrou práci. Já jsem spokojený. Se Zrcadly nejlepší Ajův film a pravděpodobně to nejlepší, co doposud natočil Radcliffe. Nutno říct, že z potterovské škatulky se dostává více než úspěšně. ()

Bohnice05

Harry Potter opět mluví s hady! Ne, ale teď vážně. Hodně povedená adaptace hodně povedené knihy. Když jsem ji četl, lépe jsem si to ani představit nedovedl. Teď ještě Heart-Shaped Box a budu si mlaskat blahem. ()

Qeo

Překvapivý mix žánrů, horor - detektivka - drama - fantasy - psychologický a všechno se to tak podivně míchá a točí kolem středobodu, samozřejmě ženy. Rohatý pán a celá jeho herecká etuda je uvěřitelná a vizuálně dokonce i zábavná. ()

burton

Líbily se mi ty rohy a jak pěkně narůstaly spolu s hříchem, zlobou a jinými neřestmi okolo. Moc pěkně natočené podobenství. Rozhodně jsem ale pro upřímnost. Spousta lidem by se ušetřilo dlouhodobé trápení, vedoucí k některým nepředloženostem, neřku- li průserům. No ale to by zase nikdo nemohl natočit takový prima biják. Jo a co se týká té odměny: do nebe se dostane každý. Tvrdí katolický Bůh. Ale musíš si to zasloužit. A tak, tvrdí zase Budha, si dáš pár koleček tady na zemi, dokud si nezlepšíš karmu natolik abys do toho nebe mohl. To je spravedlivý? Ne? Nikde ti ale neporadí, jak tu karmu zlepšit, musíš si to prostě nějak sám v sobě pořešit. Tak se na to mrkněte a pěkně to pořešte. ()

KNTRFKT

Nevím, čím to bylo, jestli tím, co mi projelo tělem, nebo tim filmem, ale zážitek to byl vskutku nevšední. Zakrslou transku Červenéhoútese fakt nemusím, ale sem mi sednul jak lajna nařezaná zlatou kartou přímo do nosní dírky. Mysteriózní přívlastek mi byl asi nejvíc po chuti, na konci už dost přitažené za vlasy, ale proti gustu žádný Pohlreich. Jo a slyšel jsem, že se chystá dvojka, Daníkovi prej narostou z palice dva roztomiloučcí robíčci a on bude pátrat, kdo mu u nich vyplácal baterky. (Tipuju mamku, ale nechci spoilerovat.) ()

figliar

Je celkom príjemné vidieť, ako sa Daniel Radcliffe zbavil škatuľky Harryho Pottera. Určite má talent a to dokázal aj ako Ig Perrish. Nebiť to taká šialená zmeska, mohlo sa nakoniec jednať o výbornú fantasy. Koniec filmu sa mi zdal až príliš prekombinovaný a podľa vývoju príbehu som od Alexandre Aja očakával trochu inú dávku hororového vyvrcholenia. Ale aj tak som sa pri filme vôbec nenudil. ()

GOREGASM

Páni a dámy, Alex Aja je fakt bourák. S Horns velmi elegantně překračuje svůj krvavě sytý stín hororového tvůrce, který nejde pro galon krve, stejně jako děsivé brutality daleko. Jeho filmy byly většinou žánrově čisté, ale už Piranha naznačovala, že humor francouzskému řezníkovi také není cizí a v Horns si s prolínáním žánrů pohrává jako ten nejzručnější žonglér. Ne vážně, jak jinak navnadit na tuto bizarně zábavnou, osudově romantickou, přesto stále dostatečně temnou a vážnou story, která všechny zmíněné žánry nakousne a plnohodnotně stráví. Daniel Radcliffe je v hlavní roli vynikající, stejně jako jeho momentální "osudová", Juno Temple, a herecký výčet talentů různých generací, které Alex do svého projektu nalákal, tím teprve začíná, byť jde o stěžejní pilíře celého filmu. Scénář, který na papíře jistě fungoval jako solidní úlet, takto funguje i na plátně a zejména první půle, kdy se si Daniel na své růžky teprve zvyká, je odvázaná bez kompromisů, film tím ale nevyletí někam, odkud by se k hlavní dějové lince obtížně vracel, ale naopak díky chytře vkládaným flashbackům postupně odhaluje zákulisí hrůzné vraždy a tady před Ajovou odvahou smekám, protože se ani v tom nejcitlivějším momentu nebojí zobrazit poslední vydechnutí Juno Temple, čímž dodává zmíněné osudové pomstychtivosti na nezvratné váze. Závěrečným gorem uspokojí Aja i svou fanouškovskou základnu, o tom že tady je o ligu výš než u svých předešlých děl mě ovšem definitivně přesvědčuje nádherným epilogem, který jeden z nejzajímavějších filmových zážitků roku 2013 kompletuje. 90% ()

Octane

Další super film s Danielem Radcliffem, je vidět, že po tom Harrym Potterovi fakt dospěl v solidního herce. Na tenhle film jsem se těšil už delší dobu. Možná, ale kdybych si zjistil, podle jaký knižní předlohy to je, tak bych pak na konci nebyl, tak vykulenej. Film je už od začátku v takový lehce ponurý atmosféře. Postupně se dozvídáme co se stalo a co se vlastně děje. Z Daniela je TV reportérama naháněná bestie se kterou se chtě nechtě musí vypořádat. A udělá cokoliv, aby zjistil kdo je za onou věc odpovědnej. Je fakt, že jsem byl napjatej celej film, a chvilkama jsem se i zasmál. Délka filmu mi nevadila, docela to utíkalo. Škoda, že jsme si Merrin neužili delší dobu. Jak už jsem na začátku psal, tak mě konec lehce překvapil. Přitom by to určitě šlo udělat nějak normálnějc. Celkově mě film Horns bavil, herci hráli supr, hlavně teda Daniel, soundtrack parádní a na Juno Temple se moc hezky dívalo. ()

Rathalos

No do riti,tak toto ma dostalo,zvlastny film,ale o to vacsia pecka,skvela myslienka a namet na film,super prevedenie,vyborne herecke vykony,hlavne Daniel Radcliffe,ktory to zvladol dobre,urcite si tuto fantasy dramu budem pamatat...:-) ()

Folky

Mám Radcliffea rád. Působí jako kdyby pochopil, že ze své nejznámější role se nevymaní, a tak si vybírá ujeté projekty a užívá si. Jinak Rohy jsou parádní podívaná, která skvěle funguje v každé poloze, o kterou se snaží. Funguje humor, fungují emoce, i momenty překvapení. ()

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Alexandre Aja a ďábelský LaBeouf?

Alexandre Aja a ďábelský LaBeouf?

12.12.2011

Filmová adaptace bestsellerového románu Horns, jehož autorem je syn Stephena Kinga Joe Hill, našla režiséra. Nečekejte decentní filmařinu, projekt dostal na starost francouzský masakrátor Alexandre… (více)