Ig Perrish (Daniel Radcliffe) měl skvělý život, bohatou rodinu, i ženu svých snů, krásnou rusovlásku Merrin Williamsovou. Merrin byla však za neobjasněných okolností zavražděna. Z Iga je najednou hlavní podezřelý a nikdo, ani vlastní rodina, v jeho nevinu nevěří. Zlomený a neprávem obviněn žije ze dne na den a své neštěstí zahání alkoholem. Jednoho dne se probudí a zjistí, že na čele mu vyrůstají podivné rohy. Že by to bylo znamení a podaří se mu vraha vypátrat? Spolu s rohy totiž získal zvláštní schopnost a rozhodne se udělat vše pro to, aby vraha své lásky našel. (JOJ Cinema)

AgnesDee

Velmi originální nápad. Lidé ve vesnici jsou ale všichni naprosto blbí. A konec, který měl odhalit, proč mu ty rohy narostly a proč celý film běžel tak jak běžel, mi nic nevysvětlil. Děje se to i jiným lidem? Proč se nakonec změnil v takového démona? Ale to filmu neubírá na originalitě a zasloužil by si mnohem větší hodnocení, než jenom 69%. ()

Pitryx

Těch flashabacků bylo na mne moc. Také celková dlouhá stopáž byla zbytečná. Jinak jde o takové romantické fantasy, pro příznivce hororu jako takového to není zajímavé. Kafrání do děje tomu nepomohlo. Ale dvacítku si zaslouží za ten konec. ()

Syna.1990

Bylo to trošku přehnané.. Těžko se mi rozhoduje mezi 2-3 hvězdami. Myslím si, že tento velice zajímavý námět šel zpracovat lépe. ()

adamix

Aja opäť nesklamal a dokázal zaujať svojím pestrým mixom romantiky, drámy, komédie a fantasy hororu. Škoda len, že nie v moc živšom slede udalostí, ako som u neho zvyknutý. Radcliffe v pohode, emócie v závere skutočne zapôsobia a dej vyfarbia. Silné 3*. ()

Rooseman

Hodně patetická, žánrově těžce uchopitelná a tuctová popcornovka. Přišlo mi, že Horns hrozně moc chtějí být něčím, čím už vlastně ani z principu být nemohou, až se staly nečím, čím být v žádném případě nechtěly. Zápletka působí během několika úvodních minut poměrně zajímavě, i když jsem nedokázal rozklíčovat, jak vlastně ony rohy fungují. Z prvního zhlédnutí (a troufám si říct, že posledního) jsem nedokázal s jistotou ani určit, co latentní Daniel Radcliffe ztělesňuje a proč byl tedy vlastně odsouzen k smrti kvůli tomu, že si ostatní mysleli, že udělal něco, co neudělal. Byl v tom celou dobu nevinně, chudák jeden. Vlastně každej se na něj vysral, teda kromě tý ženy, kterou měl zabít, ale nezabil, protože byla nemocná a stejně by umřela a zabil ji někdo jinej, ale o nemoci očividně nevěděl ani její otec, nebo já nevím, protože ten konec byl moc ucajdanej a vlastně hrozně špatně řešenej. Na takovej kolotoč nadpřirozenejch věcí si DR nenasednul snad ani v Harry Potterovi, škoda toho. Potenciál byl větší. Ale místama je to vtipný a krásně syrový, to zase ne, že ne. ()

Fungore

Původně jsem dal 4 hvězdy, ale po letech bych to rád přehodnotil na 5 hvězd. Proč? Zjistil jsem, že je to film, který si vždy po nějaké době rád pustím a vždy se dobře bavím. Líbí se mi příběh, stylizace, prvky hororu, černého humoru, dramatu, ale také romance (potěší i občasné gore, jak je u Ajy zvykem). Radcliffa mám rád a tahle role mu sedla. Rozhodně v něm nevidím už jen Harryho Pottera, ale z toho se Daniel dokázal vymanit už spousty dalšímy projekty. Pro mě se jedná o zábavný a tajemný snímek, který umí vzít za srdce a to se mi líbí. ()

shedlo

Z počátku to vypadalo velmi slibně, Iggyho prokletí v podobě pekelných výrůstků, které nutily jeho bližní svěřovat mu své nejšpinavější a nejúchylnější fantazie, je skvělým motivem, který generuje vtipné a bizarní scény. Od scény s hady útočícími na ulhanou servírku to šlo však s kvalitou celkem dolů, ani tak nevadila ta předvídatelnost (vrah byl jasný od začátku), ale nějak se to celé přehouplo do příliš patetické, trochu béčkovější nálady (podobnou mají některé hůře zfilmované Kingovky). ()

Purity1711

Pekne spracovaná, zábavná, režisérsky skvelá fantasy dráma z ktorej som dostal takmer všetko. Radcliffe zahral super, hodilo sa to na neho "ako riť na šerbeľ", neviem si tam predstaviť LeBeoufa. Scény, keď sa mu ľudia zverovali so svojimi problémami, nemali chybu. Trochu ma sklamala absencia toho "pekelného" finále a od Aju tiež, že sa viac prejaví, možno viac gore, temnejšie pasáže, ale čo už. A keby to nemalo R-rating, len by ma nasrali, fuckovanie a sex mi tam diabolsky sedí. Som rád že som stihol prečítať knihu pred filmom, napr. Merrin je v knihe skvelá ale zase niektoré pasáže vo filme navyše mi nevadili. Sklamanie u mňa určite nebolo, bavil som sa. Ale poslednú Iggovu časť in neodpustím, mala necelú krásnu 1 stranu. ()

elanista1

Veľmi dobrá zmes snáď každého filmového žánru. Isteže, tretinu stopáže okrem samotného Alexandra Aju nikto nevie čo sa vlastne deje, ale aj tak sa na to dobre pozerá. Prvú polovicu filmu hodnotím lepšie, lebo mala takú neistú kriminálnu atmosféru skoro ako z Twin Peaks /Heather Graham tiež hrá čašníčku/, potom nastúpili hady, vidly, oheň a všetko možné, zmenilo sa to na fantasy a už to pre mňa nemalo také čaro. Má to zaujímavý nápad, dobré prevedenie, príbeh je dobrý, podozrivých je plné mesto, falošné stopy sa divákovi nadhadzujú vo veľkom, hady lezú do všelijakých otvorov a romantická línia nie je ani chvíľu otravná- práve naopak...a aj keď prakticky neviem o čo v závere išlo, bol som filmom zaujatý po celé dve hodiny. Prvá polka za 4, druhá za 3, ale zaokrúhlime to nahor, lebo nič podobné som ešte fakt nevidel a Alexander je môj obľúbenec. ()

chewbac.Ca

Fakt nechápu jak tomuhle někdo mohl přijít na chuť... opravdové zklamání vůbec tam není vysvětleno proč mu ty posrany rohy narostly když za to Harry nemohl :D nejblbější zápletka roku! 1x * za soundtrack ten byl dobrej.. ()

Facerr

Asi třikrát jsem změnil hodnocení ze tří na čtyři a pak ze čtyř na tři. Vyhrála nakonec originalita a styl s jakým se toho "roháči" zhostli. Knihu jsem nečet, takže nemůžu srovnávat, ale film je teda vážně kvalitka. Bohužel hodně dobrý a vtipný scény vystřídá druhá polovina, která sice dává dohromady kompaktnost celýho děje, ale už ničím moc nepřekvapí. Hadry Potrat, jako čert ale ušel:) ()

gefr

Harry Potter nám vyrostl a vystrkuje růžky! Prostě parádní podívaná. Tempo parádně graduje a co se mi neskutečně líbilo, byly samotné natáčecí lokace. Film nás hodí přímo do děje a postupně se vše vyjasňuje. V tom já se vyžívám :P. Posledních 10 minut lehce přepálených, ale myslím že v celku oprávněně a nedělá mi problém to zkousnout. P.S.: Komu se dělá špatně z pohledu na krev a hady, měl by tenhle film rovnou přeskočit :D ()

mgerlich

První půlka bohužel vypadala až móc nadějně. Od tý doby co se na scéně objevil had to šlo do kytek a závěr už byl total v p..i. Velká škoda. ()

eMeMko

Těžce nepředvídatelný film s perfektním hereckým obsazením, skvělý scénářem a zajímavým námětem. Přeci jenom, málokdy se ve filmech vidí nějaká symbolika dotažená do extrému. V tomto snímku se toho tvůrci rozhodně nebáli a nutno říci, že to bylo správné rozhodnutí. Daniel Radcliffe v hlavní rohaté roli nezklamal a opět dokázal, že je velmi dobrým hercem, který nemá problém zbavit se nálepky Harryho Pottera. Co se týče technických aspektů snímku, vyzdvihl bych zde povedené VFX a hlavně kameru se střihem. Už úvodní záběr přechodu ze zamilovaného kluka do ožralého zoufalce by zasloužil Oscara. Finální verdikt: Velmi neobvyklý, ale perfektní filmový zážitek. Nutno však poznamenat, že ne pro každého. ()

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Alexandre Aja a ďábelský LaBeouf?

Alexandre Aja a ďábelský LaBeouf?

12.12.2011

Filmová adaptace bestsellerového románu Horns, jehož autorem je syn Stephena Kinga Joe Hill, našla režiséra. Nečekejte decentní filmařinu, projekt dostal na starost francouzský masakrátor Alexandre… (více)