Jiroovy vysněné sushi

(festivalový název)
  • USA Jiro Dreams of Sushi (více)

Dokument o 85letém muži, který se své práci věnuje naplno a přes sedmdesát let dělá ve své malé restauraci sushi. Jeho restaurace se nachází v metru a i přes to, že je pouze pro 10 lidí honosí se třemi Michelinskými hvězdami. Jiro je na sebe příliš tvrdý a není nikdy spokojen, stejně tak je přísný na své syny z nichž jeden po něm bude muset jednou restauraci převzít. (HelloNiky)

JOZZZKO

Úplne dokonalý dokument, popri takmej povinnej jazde pre všetkých gastronómov, všímajte si ako sa jednotlivé múdrosti a rady otca a synov dajú aplikovať na akékoľvek povolanie, kariéru, životné rozhodnutia. Toto ma fascinovalo najviac. ()

Tosinek

Mně ho je teda líto. Mít práci jako jediný smysl života mi nepřijde jako něco, čím by se měl člověk chlubit. Dokument řekl všechno podstatné v prvních 10 minutách, takže 2* za to, že jsem se zbylých 70 nudil. ()

slidealama

Nemusite byt milovnikem sushi, aby vas pribeh o Jirovi zaujal. Ukaze vam kolik prace, preciznosti a lasky muzete venovat necemu tak prostemu jako je sushi. Dokument by mohl byt stejne tak filozoficky jako je o vareni jidla. Byl jsem okouzlen uzasnym provedenim, prijemnou hudbou a inspirujicimi rozhovory. ()

vygamba

Miluju sushi a tohle bylo fakt něco pro mě. Tento dokument je pro milovníky sushi asi to samé jako lamborghini pro milovníky rychlých aut - sníte o něm, že ho jednou budete mít, nepřestáváte doufat, ale ani náhodou na něj nemáte.. ()

Honziss

Někdo smysl života hledá, jinému je prostě předán. Nejde zdaleka jen o sushi, ale o způsob bytí, které mohou Evropani jen stěží napodobovat. To lidé dělají svět naprosto úžasným. Obohacený a s obdivem! ()

Kozy9

Kvalitne a pútavo natočený dokument o sushi bare, ktorý nie je známy svojou honosnosťou alebo luxusom, ale precíznou a bezchybnou prácou jeho vysoko kvalifikovaných zamestnancov. Stanete sa súčasťou príbehu, ktorý vám dokáže, že skromnosť, pokora a vytrvalosť vedú k splneniu sna a k vybudovaniu si dobrého mena. Je to taký návod, ako sa dá s minimom prostriedkov vytvoriť niečo celosvetovo uznávané. Moja poklona patrí nie len samostatným autorom za bravúrne zvládnutú prácu, ale aj samotnému Jirovi, majstrovi všetkých sushimajstrov. 95% ()

Kukolar

Nebojte sa, aj keď nemáteradi sushi, tak si tento film pozrite. Ukážka japonskej kultúry, práce, života a medziľudských vzťahov v rodine. Perfekcionizmus a stále nie dosť dobrý. Radosť stretnúť takého človeka s takým myslením a sebadisciplínou. ()

Adámo

Neuvěřitelný zážitek... Sushi je jedno z mých nejoblíbenějších jídel vůbec a tenhle snímek ukazuje proč tomu tak je. Něco úžasně jednoduchého může být opravdu komplexní a tak naplňující. Rozdíl dělá touha a snaha o dokonalost. A Jirovo tajemství úspěchu je možné uplatnit všude. Nádhera... p.s.: Snad budu mít někdy možnost strávit svých 20 minut u Jira. Update: Soundtrack je geniální a jeden z nejlepších co jsem slyšel... | 10/2012 ()

Temnota

S názormi protagonistov sa nestotožníte ale otvárajú cestu úvahám,.za pomerne plytkým dokumentom o jedle sa skrýva oveľa viac je to úvaha o existencializme, životnej filozofii, mentalite v akej vyrastáme a samotnom systéme v ktorom žijeme. Do toho kultivovaná pokojná obrazová reč. ()

Desmi

Sushi jsem nikdy neochutnal a ani to, po shlédnutí tohoto snímku, nemám potřebu měnit. Dokument je totiž, spíš než o sushi, o tvrdě pracujícím člověku, pro kterého je jeho práce hlavním důvodem existence a největší životní vášní, což nám D.Gelb krásně vykreslil. Perfekcionalismus Jira je příkladný, inspirativní a také (bohužel / bohudík) unikátní.. =) ()

Themyth

Jiro Ono bude mať v októbri 90 rokov a stále aktívne vedie svoju sushi reštauráciu Sukiyabashi v Tokiu. Reštaurácia je na pohľad maličká, je v nej situovaných iba 10 stoličiek pre zákazníkov, a budí už od vchodu do nej nenápadným dojmom. Bodaj by nie, keďže je situovaná v podzemných priestoroch metra vo štvrti Ginza. Pritom sa môže pýšiť troma Michelinovými hviezdami. Jiro Ono je považovaný za najväčšieho žijúceho majstra sushi. Jeho perfekcionizmus nepozná hraníc. Aj v pokročilom veku tvrdí, že sa snaží zlepšovať svoje dovednosti každý deň aspoň o malý krôčik. Aby dosiahol čo najväčší vrchol umenia vo výrobe a príprave sushi. Tento vrchol ale nikto nepozná. Čiže zlepšovanie sa je nekonečné. Sám Joël Robuchon, považovaný za najlepšieho šéfkuchára na svete tvrdí, že Jiro Ono ho svojím majstrovstvom presvedčil, že výroba sushi je umenie. ()

Foogas

Kdo by to byl řekl, že příprava tuňáka s rejží se dá trénovat 70 let a pořád to bude mít k dokonalosti daleko. ()

Mr.Crowley

Jednoduše úžasné. Pro milovníky sushi, Japonska, elegance, kulinářských dovedností a estetické čistoty, je toto veliký zážitek. Ale nejen pro ně. ()

Bluepiggie

Krasny pribeh o cloveku a jeho umeni delat sushi. Jelikoz jsem milovnik asijskeho jidla a sushi patri mezi me oblibene vzdycky jsem chodil jen do nejlepsich sushi restauraci v cechach a odsuzoval ty restaurace kde sushi ani jako sushi nevypadalo, ale po tomto dokumentu odsuzuju vsechny... ()