Šingeki no kjodžin

• Japonsko 進撃の巨人 (více)

Před sto lety se na Zemi objevili titáni. Pro lidstvo to znamenalo jediné – téměř úplné vyhlazení. Přeživší se schovali za vysoké hradby, přes které by se žádný titán neměl dostat, ale opravdu to tak je? Po mnoha letech, kdy se lidé nemuseli obávat o své životy, se situace mění, když jsou hradby prolomeny. Kdo se těm obrovitý zabijáků postaví?! (Zíza)

Mamlas odpad!

Film prakticky nemá děj. Nějací asiati tam pobíhají se sekyrkama, mečema a lítají jako Spiderman s cílem pobít titány, kteří se jich přišli najíst. Jediným zpestřením zmatené trapné podívané v ryze asijském provedení je to, že titání pojídají lidi. I to se ale brzy přejí, protože to monotónně je pořád dokola. (5%) ()

HanzoBureshi

Kdo zná originální seriál, tak je asi každému jasné, že natočit live-action je naprosto nemožnou záležitostí, protože by to nevypadalo nějak dobře, nebo by byl potřeba hoodně extra velký budget, to ale tvůrcům nevadí a pustili se na věc. No a první spor s Kolosálním titánem byl hned znát, že vizuálně to není nic skvělého. JENOMŽE po pár minutách přišlo zlepšení nebo jsem si asi už zvyknul a celý film se něco pořád dělo, a já se náramně bavil tou dopředu postupující akcí. A finále s Útočným titánem bylo opravdu boží.  Občas zahrál i lepší soundtrack a příběh je extra zkrácený, ale tím správným způsobem. Ano, na seriál to zdaleka vůbec nemá, ale je to slabší nadprůměr, což je i tak překvapením. Mé hodnocení: 6/10 ()

987Castiel

S pôvodným anime to nemá nič spoločné. Urážka celého diela. Snažím sa silno nájsť pozitívum a po hodine mi napadlo len "odvaha to skúsiť" stačí to aby som čo i len 1 hviezdu dal? Dajme tomu. Dej a scenár totálne mimo, debilné dialógy, efekty by neuveril ani slepý, herci asi amatérski dobrovoľníci, postavy katastrofa (veď tých Japoncov ani nejde rozoznať od seba). Pozmenené totálne základné fakty. Záverečná hudba na zvracanie. Maximálne nesympatická adaptácia. Snáď raz Hollywood urobí remake lebo toto je výsmech. Narýchlo pozliepané hocičo dokopy, len aby sa zarobilo na veľkom mene originálu (ktorému som dal mimochodom 5*). ()

Deus3x

Kýčovité poplivání předlohy s teatrálními výkony a odpudivou hudbou. Jedna hvězda za titány, kterým jsem tu osobně fandil. ()

Charlie.Harper

Disponovalo to všetkým zlým čo film môže mať. Slabý herci, príbeh totálne odveci, postavy a ich charakter a ešte aj tie efekty dosť pokrivkávali. No nieslo to takú atmosféru, že mi až ostalo tažko.. a za to určite +1*. ()

blade23mc

Šel jsem na tenhle kousek po částečném čtení mangy, která skýtá parádní příběh přes anime (první série, uvidíme jestli vyjde druhá) to se trochu lišilo ale podívaná to byla celkem zajímavá samozřejmě s hektolitry krve a trochu to upadalo. Ale teď k zfilmovanému kousku...Očekávání bylo, ale uřvaní japončíci to prostě kazili až moc, postavy se mi mísily, že jsem ani občas nevěděl, koho to vlastně titáni snědli. Herci nesympatičtí.. z anime mě uhranula osobnost Mikasy, ale tady ve filmu šla úplně bokem defakto. Takže plusy podle mě bylo ztvárnění titánů a pohybu letců s plynem a pak už jen závěrečný boj Erena/Titána proti všem.. 35% ()

KaKKashi

Hele, co vám jako je?? to jako vážně?? koukal jsem na stejnej film jako vy??předělat jednu serii seriálu do filmu je dost drzost, protože hodina a půl rozhodně nestačí na vysvětlení ničeho....proto si autoři i děj lehce upravily....ale kdyby ho upravily moc, jak jsem původně čekal, byly byste nasraný stejně... ale protože museli do filmu spojit úvodní masakr, několik hlavních postav, boje armády, a erenovo proměnu .....tak nezbyl čas na nic jinýho...jsem dokonce rád, že přeskočily výcvik...velmi se mi líbily dívky, i když mohlo být trochu více nahoty... miluju Japonky...každopádně ..jako kluk jsem miloval seriál Mission impossible...pak udělali film...nebavil mě a vůbec nebyl tak příjemnej jako seriál....přesto tu nad ním onanujete už asi 6 dílů....nejlepší film světa podle čsfd ....skoro....dokonce i hodně slabé adaptace mangy tu mají vyšší hodnocení....a pak natočej film podle předlohy kterou já bych teda netočil...chytit titány tak aby vypadaly děsivě, poprat se s efektama 3d manevrování, do toho zachovat příběh kterej zachovat nejde, protože jde o první serii nakonec miliondílnýho seriálu....a seriál to není epizodární...ani se nedá odbýt jako by šlo odbít naruta, stočit tři díly na začátku pro vysvětlení a pak hodit náhodnej souboj a pak hepík....a výsledek je, že za to klucí dostanou 47 procent:-)..přitom já byl jen mile překvapen....že bude děj nechutně useknut, bylo jasný....rozhodně by to chtělo pokračování...který dá konečně vysvětlení..tak jako to je v seriálu..celou první serii netušíte vůbec nic.....pro jistotu jsem se podíval podruhé...a film je opravdu hezky zmáknutý, dokonce narozdíl od seriálu se tvůrci snažily kulisy přiblížit nám a naší době, což je super, paneláky mi seděli víc než ty římský domky ze seriálu...animace je spousta, takže její kvalita tím u levnějších filmů trpí...navíc po druhém zkouknutí už člověk lépe rozeznává charaktery, s čímž jsem měl problém poprvé....pro mě jednoznačně dobrý film, netvrdím že je to zázrak století, ale splnilo to přesně to co jsem čekal...ani o chlup víc....velice jsem se bál tragédie, nebo nudy, a ani jedno jsem nedostal...abych jen nechválil, některé charaktery tam ani být nemuseli, ušetřilo by se tím dost času:-ú, film měl být delší, určitě přes dvě hodiny, na konci mělo být napsáno..to be continued...tu holku s brejlema mohli podat trochu vážněji, i když ona pako je:-D ale v seriálu je to šílená ženská, tady cáklá holka...Seriál je lepší, ale tohle by přes 60 procent míti mohlo....a pokud bude další díl, chci ho vidět. ()

Mukade

jednoznačne to malo svoje 5*ové chvílky, dokonca relatívne viac ako 5*, takže to vykompenzuje zvyšnú slabšiu vatu a je správne tomu dať aspoň 4*, najmä keď sa to porovná s americkými filmami zhruba tohto typu. Američania sú príliš mäkkí natočiť niečo takýmto spôsobom... :) ()

Preslav

Ach, tak toto nie. Prečo sa to tvári ako adaptácia mangy/anime, keď to s tým nemá takmer nič spoločné? Vyhodené dôležité postavy a miesto nich pridané nové ale úplne zbytočné, zmenená a absolútne nepochopiteľná a slabo uveriteľná motivácia hlavných postáv (na rozdiel od predlohy), no proste zle. Nechápem prečo sa to tvorcovia takto rozhodli pozmeniť, keď mali skvelú predlohu. Asi chceli ísť podľa seba, ale akosi im to žiaľ nevyšlo. Veľká škoda. Jedna * za stvárnenie titanov a druhá * ani vlastne neviem za čo. Asi aby som úplne nezahanbil predlohu, ktorej som dal plných 5. ()

m.cone

ale jo, mohlo to dopadnou i hůř. Změna v příběhu mi nevadila. Jenom ty digitální efekty....tady se mohli japka předvést více. ()

Damnsinead

Hrůza. Nejsem si jistá, jestli by hraný film obstál sám o sobě, ale zkuste to srovnat s anime a vyleze z toho odpad. Nevadí mi drobné změny (nejezdí se tu na koních, ale v obrněných autech, ženských titánek si užijeme dost hned na začátku), speciální efekty nejsou z nejlepších, ale to vzal čert. Jenže je utrpení sledovat takhle zkoněné charaktery. A Shikishima je snad vtip?!? Tady mi byli všichni komplet ukradení, co na tom, že je v příští scéně sežere titán. Hudba asi patří k jinému filmu, protože sem se nehodila vůbec. Herecké výkony stály za houby a z děje se stala nesourodá břečka 'akčních' scén. Takže radši zůstanu u seriálu. ()

Raziel811

Snímek mi hodně připomíná starší kousek jménem Casshern. Lépe řečeno to vypadá, že Titání se snaží být Casshernem pro novou dekádu. Nemá moc cenu soudit film samostatně bez druhé části, jelikož až na konci snímku jsem měl pocit, že vizuál konečně dostává grády a atmosféra stoupá. Ale pokud, plánujete vidět oba díly, nejlépe hned po sobě, mohu jen doporučit. ()

onik95

Uvědomme si, že Japonsko ročně chrlí nespočet mang, anime a filmů v takovém množství, že i Marvel může závidět. Ne vždy ale to dopadá tak, jak by si Jeho císařské veličenstvo přálo. A to je i příklad Shingeki no kyojin: Zenpen. Po úspěšné manze a anime, přichází ne tak zcela úspěšný film (Live action). Ale než začneme shazovat, přerod do post-apo prostředí mě potěšil, filmu dodává novou šťávu... a to je asi tak všechno. Víc špatných věcí, než tady jsem viděl snad jen v nové Fantastic Four. Příběh je upravený do podoby „Ahoj, tak jsme tady, něco se děje a zbytek si domyslete sami." Herecké výkony opět plně přehrávající (Uznávám, tohle mám na japonských filmech rád), Titáni jsou směšně děsiví, ty jejich úsměvy ala zhulený orgasmus mě budou děsit ještě nejednu noc. Takhle si žádný fanoušek tento film určitě nepředstavoval, čekal bych něco... Něco co má větší koule. PS: Armin není blonďák, Eren je obyčejný mladý cápek a Mikasa je ukousnutá. ()

mooopii

Seriál byl fantastický, shlédnutý v jednom kuse. Kritika ohledně filmu by nebyla na místě. Ano, jsou zde rozdíly, ale o tom to přeci není. Je to hraný film a tak jsem to také bral. Bavil jsem se výborně. Efekty jsou úžasné, děj bez problémů pochopitelný a nacpat několika dílné anime do doufejme trilogie je vždycky obtížné. Můžeme děkovat tvůrcům, že se snaží zprostředkovat fantastický námět anime pro diváky, kteří moc anime neholdují ( jako třeba má přítelkyně) a díky mnohokrát za to. Pokud se Vám bude film líbit, doporučuji shlédnout i anime, které doplní možné mezery. Japonsku pět hvězd. ()

vrch07256732

Teda ja mangu ani Anime nesledujem vôbec, takže film som zhliadol ako celok, nezaujatý nejakými predsudkami z Anime a paráda. Čakal som strašnú kravinu, Bola to strašná kravina, ale pútavo a akčne natočená, námet obstojný, PC animácia a triki pod psa ale mne to vôbec nevadilo. 90 min akcie, trocha gore, málo kecania ... a hlavne normálna stopáž - amíci by to natiahli na 3 hodiny. Okrem kvality trikov ozaj nevidím rozdiel oproti kasovým trhákom made in USA podobného zamerania. ()

Kathelin

Film sa dosť líši od predlohy, čo by až tak nevadilo, keby to vytvorilo príjemný dejový a vizuálny zážitok. Bohužiaľ. Prvé minúty ma zarazil vzťah našich troch hrdinov. V seriáli bolo ich priateľstvo natoľko silné, že si boli ochotný nad všetko veriť, ale vo filme? Nevidela som medzi nimi žiadne puto, ktoré by ich držalo dokopy. Tých pár minút, čo mali spolu bola debata náhodne stretnutých ľudí. Mikasa sa v prvej polovine filmu „záhadne“ vyparí a v druhej je na Erena z nevysvetliteľných dôvodov naštvaná a jej chabá výhovorka mi neprišla vôbec logická. Navyše to bola jej chyba a nie Erenova. Armin ma vo filme niektoré svetlé chvilky a jeho stvárnenie mi bolo asi zo všetkých najsympatickejšie. Eren je viac psyhopatický, depresívny a veľmi mi chýbala nejaká motivácia prečo túži zabíjať titanov. Preto som sa oňho ani nijako nezaujímala. Stvárnenie doby a la zbombardované Tokio ma až tak nezaujalo, aj keď kostými a vizáž hercov bolo asi jediné plus. Film ma ďalej viaceré hlupučké scény, ktoré sa hodia tak do podpriemerného filmu (vojaci mali delá otočené chrbtom k Múru, batoľa titan, prehodenie titána cez rameno, atď). Inak, všimla som si, že niektorí recenzeti chvália CGI a titánov, ale ani tam si ma nezískali stále to na mňa pôsobilo ako z b-eckového filmu, veď už reklama na auto je na tom oveľa lepšie. Celkovo mi to celé prišlo aj s tou absolútne nehodiacou sa hudbou (čo mi asi najviac kazila celý film), tínedžerskou tématikou, odfláknutým dejom a nezaujímavými postavami narýchlo spísané niečo, čo bude mať názov slávnej predlohy a dajú sa do toho nejaké scény zo seriálu aby sa nepovedalo. Uvažujem, či by som to hodnotila inak keby som najskôr videla film, ale určite by to viac ako tri hviezdičky nedostalo, skutočne si na tom nedali príliš záležať. Pre mňa zatiaľ najhoršia live action. ()

Maysha

Stačilo mi 40 minut k závěru, že nemá cenu tohle dílo dál sledovat, navíc je to nesmyslně zkráceno o spoustu scén. Haruma se do role Erena vůbec nehodí, jediné, co se mi líbilo, bylo ztvárnění Titánů a zpracování města, hradeb. Je škoda, že tak známá manga získala zrovna takové filmové zpracování... ()