Na divoké vlně

• USA Chasing Mavericks (více)

Patnáctiletý Jay Moriarty zjistí, že legendární Mavericks, jedna z největších mořských vln na světě, skutečně existuje a nachází se jen kousek od jeho domova v Santa Cruz. Jeho snem je vlnu zdolat. Je ochotný tomu obětovat volný čas i školu. Po dlouhém přemlouvání přesvědčí místní legendu Rickyho Hestona, aby ho začal trénovat. Ten už po prvních hodinách výcviku pochopí, že v Jayovi je skrytý obrovský potenciál. Mezi Jayem a Rickym se postupně vytváří neobyčejné přátelství. Aby Jay dokázal pokořit Mavericks, musí nejdříve absolvovat tvrdou fyzickou i psychickou přípravu. Pak se může i on stát legendou pro další generace surfařů… (TV Nova)

Arkanoid

Úvodný príhovor Gerada Butlera a zábery mora vás naladia na tú správnu vlnu a už sa len veziete. Je to predvídateľné, niektoré veci ostávajú nevyjasnené a tvorcovia si pomáhajú scenáristickými barličkami, ale ak ste faňúšik športu alebo športových filmov, prídete si na svoje, pretože tento film obsahuje to, čo by to tomuto žánru nemalo rozhodne chýbať, a to lásku k športu, životu, nejakú tú filozofiu + vnútorné konflikty postáv. Live Like Jay. ()

Maynard.

Hele, tak nakonec to nebylo tak dobrý jak sem doufal. Tenhle nespoutanej sport mě dycky lákal a věřím tomu, že kdybych bydlel někde u velkejch vln, taky bych si v tom liboval. Leč "bohužel" bydlím v ČR, kde vlny máme akorát na řekách, tak je ze mě náruživý vodák :o). Film je hodně slabej v příběhu. V podstatě od začátku je jasný jak se bude odehrávat, takže žádnýho překvapení se prostě divák nedočká. Ty vlny sou ale fantastický, takle velký, to už by se asi na lehátku sjet nedalo :o). Občas se tam mihne fakt pěkná a ůderná písnička, ale je jich poskromnu. Butler ok, ale ten jeho učeň, velkej neherec. Celkově jako slušný, ale slabý :o) ()

DavidS.

Guru Butler, surfařský padawan, rodinné bolístky, ale naštěstí i fantastické vlny, které by si zasloužily svých patnáct minut slávy v ohlušující a omračující síle IMAXu... ()

Seti

Pro surfaře asi nutnost, pro obyčejného Pepíka z Čech typický žák-mentor film, který je zasazen do prostředí špičatých prken a obrovských příbojových vln, jejichž sjetí by se na první pohled nezdálo jako velká věda a už vůbec ne jako životunebezpečná záležitost. Chasing Mavericks však není jen o vlnách, prknech, pohodě a hipících pořádajících táboráky na pláži, ale snaží se zabrousit také do dramatičtější roviny a zachytit nejdůležitější radostné i méněradostné okamžiky v životě prý jednoho z nejlepších, ovšem mě zcela neznámého, surfaře historie, a zároveň přinést nějaké to životní moudro. ()

Balu...

Z filmu pří,p cíáká nadšení pro věc a pozitivníí pohled na negativa; moc rád jsem se svezl na téhle vlně.. ()

decay

Čo scéna to perla. Hlavný hrdinovia Džéj a Rošťák vystrihnutý jak zo žurnálu. Maximálny pátos na entú a patetickosť dovedená do výšok maverikov. Capinka, ktorú zachraňuje jediný fakt a ten je, že surf je poprdeli záležitosť!! ()

spiritus

kvalitní životopisné drama o jednom velmi odvážném klukovi, pro kterého byl oceán životní láskou, ale i prokletím, které ho nakonec stálo život. Film je dějově v celku jednoduchý, ale nepostrádá správné dramatické okamžiky a zlomy a celkově se k látce jako takové hodí. Navíc já, jako milovník moře a velkých vln, jsem to od začátku do konce prožíval s hlavním hrdinou. Závěr je dostatečně strhující a milovníci vodních prken si příjdou na své. Podtrhnuté kvalitní a osvědčenou režií, proto nemůžu a ani vlastně nechci dát méně, než 4*. Zcela zaslouženě. ()

aLPaC

Surfing prostě zbožňuju a film o Maverikách, tedy obrovských vlnách, které jsou výzvou pro každýho dobrýho a možná i trochu bláznivýho surfaře mi chyběl. Rozhodoval jsem se mezi čtyřmi a pěti, ale díky skvělému Gerardu Butlerovi a závěru, kterej bere dech musím dát plný počet. PS - už dlouho mě takhle nezaujal filmový plakát. ()

mira007

Tohle je snad nejsurfovější film ever, surfování v hlavní roli od začátku do konce ve story dle skutečnosti ( škoda, že hned v popisu filmu je cosi o tragicky zesnulém Jayi Moriaritym - koukat na film, kde úplně happyend není jistý od začátku není úplně nej) o patnáctiletým klukovi, který pod vedením staršího Butlera se připravuje na jednu z největších vln ( americký název filmu je přesnější). Je to jednoduché, přímočaré, předvídatelné ale jako oslava surfu, který ve filmu miluju, je to na čtyři hvězdy. A to přesto, že způsob vyprávění je celkem sterilní a místy nudný. Taky musím říct, že záběry surfování jsou fajn, ale jako vrchol to není, Ten jsem zatím viděl ve stupidním žraločím thrilleru Mělčiny, kde je asi deset minut absolutní obrazové ódy na tenhle sport. Takhle to mělo vypadat i tady. Pokud si člověk chce udělat obrázek, co tady hlavní hrdina honí, tak tady odkaz https://www.youtube.com/watch?v=ZqxD07n75N8 ()

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted