Sibir, Monamur

• Rusko Сибирь. Монамур (více)

Sibír, neskorá jeseň. V opustenej dedine uprostred tajgy žije starý muž menom Ivan so svojím 7-ročným vnukom Ljošom. Svorka divých psov žerie v okolí všetko, čo sa pohne. Jeden z týchto psov je Ljošov najlepší priateľ. Psov niekedy nakŕmii ch príbuzný strýko Jurij.
Jedného dňa po ceste naspäť z Ivanovej dediny napadne Juriho svorka psov a zraneniam podľahne. Ivan a Ljoša zostanú bez zásob. Akonáhle Ljoša zistí, že Ivan strieľal aj na jeho psa, utečie z domu. Ivan ho nájde vo vyschnutej studni, ale nepodarí sa mu ho vytiahnuť. Ivan sa vydáva na cestu tajgou a hľadá pomoc. Teraz budú psy loviť jeho... (nessbeal)

Tosi

Docela beznadějnej a smutnej film, kterej ve mně vyvolal pocit, že nemusím opustit flek před televizí, abych přesně věděl, jak to funguje v těchto ztracenejch vesničkách. ()

Daddko

Stav Ruskej spoločnosti po 80-tich rokoch komunistickej diktatúry, rozkrádania Jelcinovej verchusky a úplného morálneho úpadku spoločnosti. Ako tá svorka zdivocelych psov. Kam sa podela tá Ruska duša Tolstého ? Je to typ ruského filmu ktorý mám asi najradšej, drsný a realistický. Skvelí Zajcenko a Kozák. Za 5* ()

Romario

Výtečné drama! Film syrový, příroda drsně krásná a osudy lidí tvrdé. Po zklamání z Brestské pevnosti znamení, že ruská kinematografie na tom není asi tak zle. Teď ještě sehnat Leviathana, který mi v kině utekl. ()

Ještěřák

Tetička Sibiř, nepředstavitelný zdroj biodiverzity a nerostného bohatství euroasijského chladného a mírného pásma. Depresivně velká prdel světa - co jen se tam vešlo gulagů a nuclear bombing territories. Žít bych tam nechtěl ani za boha a vidět znova tuhle upranou lyrickou šílenost taky ne. ()

Deratizer

Podstatné dramatické okamžiky, které jsou klíčové pro tento film, jsou cenzurovány střihem, takže prakticky není nikdy vidět, jak se akční dramatická chvíle následně odehraje (napadení koňského spřežení a vozky vlky, napadení kozy vlky v kozím chlívku apod). Vše si prakticky divák musí posléze logicky domyslet, protože vidět to není, což takovému filmu rozhodně nepřidá. ()

markotter

Tady vám dojde, proč Rusáci vyhráli 2. světovou. Mnoho jich žije v podobných podmínkách, chlastá vodku od samého rána už k snídani a odhání vlky, uprchlé trestance, nebo alespoň vojáky, co mají chuť na Vaši ženu, dceru, vnučku. To je potom nějaký Němec nemůže zastavit. Krásná příroda, drsný život v tajze a 2 příběhy, které se konci spojí, i když jsem celou dobu nevěděl, že k tomu dojde. Rusové tyhle příběhy točit umí a je škoda, že podobných není víc. ()

Mijagi

Nevím, jestli byl úplně dobrý nápad koukat na tenhle film v době, kdy venkovní teploměr ukazuje hodnoty pod nulou. V úvodní části jsem měl na sobě teplé ponožky, v prostřední přehozenou deku přes nohy a na konci jsem v ní byl zabalený už celý. Tenhle ruský biják se vryje svojí syrovostí pod kůži. Pohled do krajin, kde zdivočelí, vyhladovělí psi, nenechaví zlodějíčci, nadržení vojenští důstojníci, znásilňované, emocionálně vyždímané prostitutky a zrezlé kalašnikovy dávají dobrou noc. V tomhle všem a obklopen nádhernou sibiřskou přírodou žije malý sedmiletý Ljoša… Nebýt několika drobných nelogičností v chování postav, neváhal bych s plným počtem hvězd. ()

DJ Kritik

Obyčajný film o živote človeka, ktorý žije v opustenej dedine Monamur so svojím vnukom sa pretína s osudmi niekoľkých ľudí. Krása a sila prírody Vs život a smrť bez zbytočných prikrášlení. Miestami je to ako Náklad 200. ()

gicous

Obyvatelé pustiny, žijící v samotě. Uzavření před světem nehostinnou a člověku nepřátelskou krajinou. Jen lesy, zima a mráz. Mají pouze jeden druhého a svoji víru. Nesourodý pár - stařec a dítě, čekající na návrat dávno ztraceného člověka, který je zanechal v této zapomenuté krajině, kde má lidský život pramalou cenu a vše, co trapí duši, utopí se v láhvi vodky. Příběh Ljošy a Ivana bylo natolik silné kafe, že jsem filmu odpustil i nazajímavé vojenské dějové odbočky. Nikoli zbytečné, neboť v závěru se ukázalo, že bez nich by si nelitostná příroda ukořistila další dva životy. Emotivní a drsné drama, které minimálně na úrovni děda-vnuk chytne a nepustí. 7/10 ()

DonBraso

Čekal jsem to o mnohem lepší abych pravdu řekl.Hlavní příběh tvoří Děda se (synem) ve srubu,kdy se pořád modlí a nemají co do huby pomalu.Pak je odbočka s dvouma vojákama co jdou do města hledat šlapku,pro velitele.Takže se čeká,kdy zas nějaký kumštaft zasune,protože není co dělat a sex musí být.Pak je tam celkově ještě pár postav,který mají navodit kecací scény zcela neúčelně a psi či vlci,který to nemají taky lehký.Celkově je to vlažný snímek,kdy se v podstatě vůbec nic neděje,ale kouká se na to krásně.Ona Sibiř tomu dává punc a člověk by tam vážně nejel za zábavou.Pár momentů tam je,nejvíc silný je asi posledních 15 minut a pes běžící za autem,ve kterým sedí jeho Ljoško,je doopravdy nejvíc emotivní. ()

jack_scott

Pěkné minimalistické drama o krutém životě na dnešní Sibiři, který je víceméně pořád stejný, jako býval dříve. Pěkné, nekýčovité exteriéry, slušný scénář a solidní herecké výkony. Některé scény lehce přitažené za vlasy či celkově zbytečné, ale nijak zvlášť to nevadí. Určitě 75%. ()

aannemer

Kurevsky syrové drama. Mentalita ruských lidí na Sibiři se z našeho panelákového bytu se vším konfortem nedá pochopit. ()

Nakamura san

... jak se říká: "Tam je Bůh vysoko a car moc daleko"!... úžasně právě tohle popisuje tento příběh,kde i psi se stávají vlky, vojáci psi a lidé někdy sviněmi a někdy světci... ()

quintes

Úžasný zážitok, uveriteľný viac ako všetky "podľa skutočnej udalosti" filmy dokopy. Odvaha a sila v rokoch, nevinnosť vs. životom zničená no nestratená duša, otec a syn.... Stret všetkého obyčajného v neobyčajnej dráme... ()

Choucas

Neuvěřitelně uvěřitelný film, odehrávající se v nádherné tajze. Bylo to rozhodně velmi příjemný překvapení. Na nic si nesnaží hrát, prostě jen prostý ruský člověk versus prohnilý zhýralý rusák versus drsná příroda. Popravdě, ten film má šanci být v top 200, aspoň podle mně. Jednoznačně doporučuji. ()