Spring Breakers

• USA Spring Breakers (více)

fabregas1

Na drogách nejsem a zbraň nenosím a na víc se film táhl tempem alá Terrence Malick a tomu já se teda vyhíbám, takže hvězdu dávám za sexy beach bitch a Jamese Franca, který se asi při natáčení hodně bavil. ()

RoyBatty444

Prvá polovica je ako youtub-e video z party springbreakerov. Neskôr s príchodom Franca sa rozbehne aj aký taký príbeh. Film je, ale hlavne o nálade, farbách a hudbe. Franco to naozaj nakopne, ale nie natoľko aby z toho bol plnohodnotný filmový zážitok. Celý mi pripadal pubertálne a bez zjavného zmyslu. Film sa nesie na vlne, ktorú s náladovo ladeným kinom naštartoval Drive. ()

james11

Prvním dvacet minut bylo tak nudných, že jsem měl dost času přemýšlet, co jsem si to vlastně šlehnul, když jsem se rozhodl podívat na tenhle film. Příchod Franca na scénu to sice trochu oživí, ale i to nevydrží věčně a konec by měl být asi tak o 60 minut dříve a možná bych nadával míň. Pokud si to celou dobu drželo úroveň na jedné hvězdě, tak konec ala Rambo s tím dokázal dost zatřást a tak jsem musel přemáhat, zda nejít ještě níž. ()

HonziKaja

Sexy neonové nic zabalené do pop artových kulis late 90's MTV spring break klipů. Krásně se na to kouká - ať už na všechny ty barvičky, zlato, alkohol nebo všechny ty prsa a zadky ale něco tomu chybí. Něco hlubšího. A tu hloubku vám brečící Disney princezny nepřinesou. Ty vám možná přinesou větší objem rozkroku. Ale i tak je to jako jednohubka výborné. A ty nadprůměrné 4 hvězdy? James Franco a jeho upravený Riff Raff je geniální věc, y'all. ()

mirror79 odpad!

Uff tak tohle je velká sračka. Trojice dementních blbek, který se chovaj tak vypatlaně, iracionálně a trapně, až to diváka nasírá. Do toho potkaj sadu negrů, ze kterých místo strachu jde spíš smích, protože na to, jak strašně drsně chtěj působit, vypadají spíš jak mentálně postižení (prim v tomto vedou dvojčata s kulichy, to už jsem vyprsknul smíchy). Do toho neustále se opakující záběry a prázdný dialogy/monology dokola a navíc o hovně ... Nějak jsem nepochopil význam tohoto výtvoru. Žádná hloubka, žádná pointa, něco jako road movie bez auta. Chtěl jsem dát aspoň jednu hvězdu za soundtrack, ale toho ostatního blbýho bylo tak moc, že to prostě zabilo komplet. ()

Jady

Film neni natoceny ani neni o tom co by vas asi jako prvni napadlo kdyz se podivate do galerie, myslim, ze spoustu lidi bude prijmene prekvapenych - je potreba to pochopit - taky vidite to rozporuplne hodnoceni vlastne se strida 5hvezd a 1-odpad.. Je to takovy obrazovy film, hodne dobre zpracovany, k zamysleni. ()

SpeckMcBig

Dámy a Pánové,za posledních pár let jsem neviděl větší SHIT!!!! Pohled na skupinku vypatlaných cour je stejně iritující jako jakýsi voiceover tvářící se že obsahuje nějakou hlubší myšlenku!!Odpad jako vyšitý a hvězda z milosti za Selenu protože je to kus,konečně nekvičí(prý to má být zpěv :D) a má výraz,který sděluje to co mě běhalo hlavou celou dobu..čili CO TO DO PRDELE JE ?! ()

h1911 odpad!

Cha cha cha, ani sexy ani cool, příběh absolutně o ničem.Po dvaceti minutách projeto rychle, jeslti ty pi*ky někdo nesejme a ne nesejme.Škoda!! Velký zvratek, vidět jen na vlastní nebezpečí! ()

Mark1983 odpad!

Tak takový film se snad může líbit jen lidem,kteří neznají nic jiného,než jen samé kurvení,fetování,flámování a nic už jiného.Musím konstatovat,že já osobně tento film neřadím jen k nejhorším,ale spíše ho řadím mezi nejstupidnější filmy,co kdy vznikly.Jejich tzv. existence mě nutí říct: Škoda filmového materiálu. ()

Vaudevillain

Jeden z najlepších filmov všetkých čias a fakt že ho toľko ľudí vôbec nepochopilo to len potvrdzuje pretože toto je niečo naprosto originálne a nevídané, film ktorý aj v roku 2012 bol schopný rozvinúť naprosto unikátny filmový jazyk. Verím že tento Korineov masterpiece dostane v priebehu nasledujúcich rokov a desaťročí zaslúžené uznanie (Citizen Kane mal koniec koncov pri svojom uvedení tiež veľmi zmiešané ohlasy) alebo minimálne kultový status ktorá má pomaly už aj v súčasnosti. Jedného dňa napíšem plnohodnotnú recenziu na tento veľmi mnohovrstevný film ponúkajúci viacero interpretácií, no zatiaľ len toľko že som film videl 5 krát za 6 mesiacov a po každej projekcii bol lepší a lepší. SPRING BREAAAAK BITCHEEEEES ()

lingering

Ač jsem nedal absolutní hodnocení, film na mě mocně zapůsobil a zážitek je to přetrvávající. Podvratný, utopický snímek od starýho Korina (jeho oblouk od Gummo přes Mr. Lonely až sem je fascinující) spolehlivě odfiltruje všechny kromě skutečných liberálů a volnomyšlenkářů. Spring breaks forever. EDIT: Po 4 letech a druhým zhlédnutí pět hvězdiček. Film nemá obdoby , Korine je génius a Štindl debil. ()

Signore

Poprvé musím zcela souhlasit s komentářem Verbala. Na rozdíl od něj ale při celkovém hodnocení přihlížím k řemeslné kvalitě snímku (audiovizuální stránka je sama o sobě minimálně čtyřhvězdičková), ta však z mého pohledu nemůže zhojit faktickou absenci jakéhokoliv příběhu, resp. "příběhu", jenž by mě alespoň něčím zaujal (viz též komentář uživatele novoten). Suma sumárum: pro mě osobně film z kategorie Jen bůh odpouští, tedy film, u kterého přes nezpochybnitelné kvality vítězí zcela subjektivní dojem, že je to "úplně o ničem". ()

karlvonarbei

Trochu nepochopená satira o post - dekadentní mládeži, které k uspokojení již nestačí jen sex & drogy, jež je založená na klipovém flashbacku, se přece nemůže přehoupnout v hodnocení většinové společnosti nad 50% ! Výborný film, který ovšem vyžaduje jisté zkušenosti a empatii v jednom, přitom při jeho sledování k pochopení úplně postačí to druhé se střízlivou hlavou.Je tu příběh, samozřejmě poselství, ale způsob přirozeného vyjádření prostředí musí mnoho lidí znechutit, ač to takto přesně dnešní mládí prostě mají.Není přitom nutné jim cokoliv závidět, smyslem filmu je i poznání, že pro někoho i zvrácené hodnoty zůstávají stále alespoň nějakou konstantou pro ty, co jsou šíleně znudění svoji prázdnotou. ()

Duckz

Viděl jsem a jsem nadšen! Harmony Korine se zas tolik od svého stylu neodklonil a úplný mainstream to rozhodně není. Fanynky hereček v hlavních rolích tu míru 'crazy', kterou holky předvádějí, určitě ocení. Pánové ale určitě ocení daleko více záběry z párty atd. Rozhodně film na pánskou jízdu před náletem do baru! 95% za zpracování, kameru, hudbu a atmosferu pro dobře nabroušený nůž. ()