Girlhouse

Vysokoškolačce Kylie (Ali Cobrin) nedávno zemřel otec a její matka bohužel nemá na její studium dost peněz, proto se Kylie rozhodne přijmout nabídku pracovat na erotickém live chatu v luxusní vile Girlhouse.
Bohužel mezi uživateli se skrývá i psychopat Loverboy (Slaine) a je jen otázkou času, kdy mu jen monitor počítače nebude stačit. (korbitch22)

Ten Druhy

Pekne natočené, vôbec nie hlúpe a prvoplánové, hoci sa to drží osvedčenej scény. Možno trochu mačistické, no mne to neprekážalo. Aj vo chvíľach, ktoré bývajú v slasheroch zvyčajne hluché sa dalo na čo pozerať. Hneď na začiatku je pekný návrat do 80. rokov, do traumatického detstva psychopata Loveboya, ktorý objasňuje dôvod jeho počínania v dospelosti. Navonok je to nepríjemný spotený tučniak, ktorý však dokáže preniknúť do prísne stráženého systému "dievčenského domu" a ovládať ho, teda je aj pomerne inteligentný. Tento nepomer musel bolieť a odraziť sa na jeho psychike. Loveboya určite budete nenávidieť. Ja osobne som neznášal najmä zrýchlenie tohto mastného grázla, ktorý zneužíval moment prekvapenia. Bodycount dosiahne číslo desať, pričom obete nie sú celkom bezbranné a navyše niektoré z nich nezomierajú ihneď. Ako plynie čas, narastá aj zlosť a túžba ukončiť už tie jatky. Takže, film má potrebnú dynamiku a v rámci žánru je to excelentný počin. ()

kajda.l

Nikdy jsem nepátral po sociálním původu s(v)lečen pracujících v oblasti internetového pornoprůmyslu. Neviděl jsem příliš rozdílů mezi dívkou, felující zajištěného otylého šedesátníka či českého fotbalového reprezentanta, někde na privátu, a dívkou, odhalující své bujné poprsí a hladce oholený klín, před webkamerou. Mýlil jsem se. Slečna Kylie mi dala odpověď, že není kurva jako kurva, poplácala svého "miláčka" z kovu a skla a vyzvala k "sexu" Loverboye. Ušetřena fyzického kontaktu od "po troše lásky a úcty" upoceného, zahořklého milovníka, patrně žila v domění ochrany svého zdraví. Chyba! Jak se ukáže později. Naše veskrze kladná hrdinka, pečlivá studentka a dobrá středostavovská dcerka, které před nedávnem zemřel tatínek (velmi smutné) si přece musí i nějak přivydělat. A když není po ruce nic důstojného, zbyde pro vás milé dívky Girlhouse - stačí málo odhodit stud a kalhotky. Loverboy. Milý čtyřicátník s nevyřešenou minulostí a převládající nenávistí vůči ženám, který přesto, stále touží po lásce. Po lásce k modelce. Ovšem pozor, náš miláček nemá smysl pro humor a syndrom stáhnutých slipů a posměšků od "kamarádek" stále přetrvává. Ovšem Kylie riziko frustrovaného kastráta za klávesnicí neodhadla a vinou vtípku jedné z kolegyň se ocitne v halloweensko-valentinském (a několik dalších vykrádaček) pekle. Dívky i mužský personál postupně odpadávají, některým sem tam odpadne hlava či pár prstů, na logiku se kašle (což nevadí, je to slasher, že), ale zábavné nápady nepřítomny. Když pominu smrt udušením, pomocí třiceti centimentrového robertka. Loverboy s maskou vypadající jako kříženec Myerse a Predátora se vyřádí a Kylie si po prožitém pekle uvědomí, že tudy cesta nevede. No není to roznášení donutů přeci jen bezpečnější? :) Překvapivě svižný, zoufale neoriginální a dokonale amorální slasher = nuda. ()

Hrabka

Flasbackový začátek se mi hodně líbil, mělo to pak v první polovině i docela dobrej náběh na solidní thriller/slasher, ale to co se začalo dít v druhé polovině filmu, to bylo na mě až moc stupidní, abych to dokázal hodnotit alespoň průměrně. Čím víc se blížil konec, tím blbější to bylo. Možná ještě před lety bych to hodnotil lépe, ale teď jsem fakt spíš přemýšlel, jestli mi takové filmy ještě vůbec stojí za to. 45% ()

J*A*S*M

Na slasher dobrý. Dobře zahrané a sympaticky působící postavy, řemeslo kvalitní, psychopat budí celkem respekt a vraždy jsou ... ne snad úplně vynalézavé, ale bývá mnohem hůř. Podle názvu, posteru a anotace jsem čekal amatérský brak, který bude spoléhat jen a pouze na ty dívky, ale nakonec to opravdu bez problémů funguje jako solidní filmová vyvražďovačka. Takže překvápko za silnější trojku. ()

JohnMiller

Takto poctivý béčkový slasher, ktorý sa nehrá na nič a nesnaží sa do tohoto dávno vyčerpaného subžánru horroru priniesť niečo nové, som nevidel už veľmi dávno. Asi od roku 2010 to ide radikálne dolu vodou, takže som bol milo prekvapený touto oddychovkou. V podstate nejde o nič iné ako o to, že jednému magorovi zo sexuálnou traumou z detstva prepne, a tak sa rozhodne, že vyvraždí všetky dievčatá z veľkými prsiami v privátnom dome zvanom Girl House, kde streamujú porno scénky. Vrah, je milovníkom tejto stránky, je tam online deň a noc, a slečinky ho už poznajú, avšak ho nepekne urazia. A tak si ozrutný zvrhlík nasadí masku vystopuje ten barák a začne zabíjať dievčatá jednu po druhej, klasickejší motív a poučku slashera sa ani nedá vymyslieť. Na tieto letné horúčavy, príjemné rozptýlenie. V snímke sú všade kozy... kozy, kozy... Celkom zaujímavé a nápadité vraždy a je to celé také, ako 80´s vyvraždovačky iba pekne prenesené do našej doby. Podarený kúsok, pri ktorom sa dá v pohodičke vypnúť a užívať si a spoločnosť priateľov, netreba nejako dávať pozor ale keď aj divák pozor dávať bude, rozhodne sa nebude nudiť. Nápadité klišé nikdy neurazí. Pretože vyvraždovačky, ktoré sa točia v poslednom čase, mi už lezú hore krkom, takže milé prekvapenie. ()

• Natáčanie prebiehalo na predmestí kanadskej metropoly Ottawa s názvom Kanata. (Real Tom Hardy)
  • Mnoho skladieb zo soundtracku bolo naspievaných hercom, ktorý si zahral záporáka – Slaine. (Real Tom Hardy)