Eva Norová se vrací domů z penzionátu, protože její teta bude mít narozeniny a ona pro ni chystá překvapení. Ví, že nesmírně touží po návodu na vypěstování odrůdy růží, kterou vyšlechtil její soused, továrník Záhorský. Potíž je v tom, že teta se sousedy příliš nevychází, a tak si Eva usmyslí, že návod na „Záhorské růže“ ukradne. Pronikne do domu jako uchazečka o místo sekretářky a ke svému překvapení se tu setká se svým bratrem Michalem. Ten se po letech strávených v cizině vrátil domů a cestou se seznámil s dcerou továrníka Záhorského Eliškou. Ta se právě snaží uniknout plánům své matky, která chce za každou cenu oznámit její zasnoubení s přihlouplým Zdeňkem. Proto požádá Michala, aby se vydával za jejího snoubence, anglického hraběte. Už tak velký zmatek zkomplikuje továrníkův tajemník Jiří Kučera, ve skutečnosti doktor Jiří Novotný, jenž se do domu vetřel, aby se zmocnil drahocenného náramku své matky. Rázná paní Záhorská ho získala jako zástavu a odmítá ho vrátit. Je víc než jisté, že dům Záhorských čeká rušná noc. (TV Nova)

vooddoo

Jedna z mých nejoblíbenějších českých komedií. Kam se hrabou dnešní filmy! I když je film už velice starý, vždy se u něj skvěle pobavím a zlepší mi náladu. Navíc má pro mě snímek hrozně milou atmosféru. Milý, inteligentně vtipný humor, který dokazuje, že to jde i bez sprostých slov. ()

Janiska

Nevím proč, ale právě tenhle film mě už od ranného dětství neokouzluje a zdá se mi trapný, snad pro tu parodii za každou cenu. .Nataša a Oldich jsou skvělý spoluhráči a protihráči, ale tenhle pokus o crazy se skřípěním zubů se mi zdá poněkud toporný, herci přehrávají a jediný civilní a přirozený je zde Gustav Hilmar. Předloha Fan Vavřincové je asi to nejlepší z filmu. Promiň teto Pa...ale jen 4 hvězdičky ()

Aidina

Nenapadá mne, která jiná herečka by tento film zahrála tak přirozeně a roztomile ztřeštěně jako Nataša Gollová. Myslím, že ani dneska by to žádná jiná nedala. ()

klapqua

Tento film aj so svojím povestným "Halóóó" patrí medzi klenoty, ktoré si vždy rada a s ohromnou chuťou pozriem znova. Filmy z tejto éry majú nenapodobiteľné čaro a glanc, aký v dnešnej dobe už bohužiaľ nevidieť (na pár výnimiek). Sledovať pani Gollovú, ako je absolútne vo svojom živle, počúvať dokonalú angličtinu pána Nového, k tomu všetky tie krásne interiéry, kostými, hudba, a dobová atmosféra.... ach...tak ešte raz... Halóóó ()

Desmi

Takovej šlágr to zase neni. Nataša je možná roztomilá, ale rozhodně ne vtipná. Celkově to nebylo tak zábavné, jak jsem čekal. Oldřich Nový to sice zvedá, ale pořád jen do lehkého nadprůměru. Ve srovnání s komediemi Vlasty Buriana je tohle opravdu slabé.. ()

Mejdzula

Poprvé jsem se ocitl v situaci bez Marvana. Navíc tam nebyl ani žádný Burian, Šlégl, Trégl, jediným pojítkem s mým dosavadním prvorepublikovým a protektorátním filmem se stal pouze Frič a trochu Schránil. Vstupoval jsem tedy lehce do neznáma pod vedením Oldřicha Nového & Natašy Gollové, ovšem tento nový svět je stejně povedený a vtipný jako ten předcházející. Je možné, že je dokonce lepší, protože jsem se na své poměry nasmál vrchovatě, třeba takový havelok, chi. A nikemu v tom filmu nevěřte! Jsou strášně divní! ()

sydney

Jak to ti naši herci a režiséři z První republiky dělali, že se na jejich komedie dá i po 80 letech koukat? A nejen to, ale od srdce se smát a upřímně se bavit. Žádná složitá ( ale pozor, ne naivní) zápletka, žádné intelektuální dialogy . A taky písnička nesmí chybět. Jak je to jednoduché. U tohoto filmu je navíc bonus v podobě scénáře podle Fan Vavřincové. Bravo!! ()

Ytterbium

Toto je film, který má člověk chuť zhlédnout u nedělní kávy. O rozpustilou zábavu se postará Nataša Gollová, rozenou eleganci zastupuje kdo jiný než nepřekonatelný Oldřich Nový. Film, který je skvělý už jen kvůli té atmosféře a nenucenému šarmu všech postav. A určitě každý by chtěl houpačku až do obývacího pokoje. ()

p.a.douch

Už nevím kolikrát jsem tuhle komedii viděl. Ale dá se na ní koukat pořád. Nový, Gollová, Hilmar, Schránil, Sedláčková a v neposlední řadě i Josef Gruss - to je stále záruka dobré zábavy. O Martinovi Fričovi nemluvě. 80 %. ()

Kozlowski8

Legendární meziválečná situační komedie. Mladá dívka se dá najmout jako sekretářka do rodiny továrníka ze sousedství, aby získala návod na pěstování vzácných růží. Shodou neuvěřitelných náhod se zde setkává se svým bratrem, vystupujícím zde jako anglický hrabě... Nataša Gollová byla krásná, milá a schopná herečka a toto byl asi její nejvýznamější film. Přes obrovský prostor, který v titulní roli dostala si ale nemyslím, že by herecky výrazně excelovala. Více mne bavil Michal v podání Oldřicha Nového či Zdeněk se svými "dvěmi možnostmi řešení", kterého hrál výborný Josef Gruss. Ale jo, bavil jsem se a vychutnával naivní dialogy a humor v podání českých hvězd 30. a 40. let minulého století. 60%. ()

Igy007

Nejlepší postavy : otřesná madam Záhorská se svým neustálým "Děti, polibte si" a pak Zdeněk; nevzpomenu si, co ten říkal. To mi úplně vypadlo :-))) ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

PTuranyi

Skvelá situačná komédia. Jednoduchá ale výborne nakombinovaná zámena dvoch párov. Zábavné charaktery a výborné herecké výkony. ()

aronofsky

Film Eva tropí hlouposti je krásnou ukázkou prvorepublikových ČS filmů. Je v něm vše, co v té době bylo v každém jiném filmu: Oldřich Nový si opět najde nějak hezkou ženskou, Nataša Gollová je opět neuvěřitelně třeštěná a po čtvrt hodině už víte, jak to celé dopadne. navíc stále se opakující „pády ” jednoho z herců působí trošku přehnaně, samoúčelně a přehrávaně. ()

Ani

Nudný, žádnej vtip, žádnej trochu nápaditej příběh a pištící Gollová. Vzhledem k roku výroby se audiovizuální kvalita hodnoti moc nedá... Ale přece tomu dám pět hvězdiček, abych si připadal chytře? Nějaký lidi opravdu nechápu. ()

R.Drson

Nechtějte vědět jak by tento film dopadl, kdyby v době jeho uvedení měli lidé možnost film kritizovat, tak jako dnes na CSFD. Hodnocení by určitě bylo zdaleka jiné. Něco to o naší době vypovídá. ()