"Dnes večer si otestujute svoje hranice a konečne dokážete, či si zaslúžite našu pomoc."  Brat Iris (Brittany Snow) potrebuje okamžitú transplantáciu kostnej drene, na ktorej úhradu jej finančné príjmy nestačia. Východisko z neľahkej situácie ponúka Lambrick Foundation, rodinná firma, ktorá chce pomôcť. Jediné, čo je potrebné urobiť, je v priebehu jedného večera sa spolu s ďalšími siedmimi účastníkmi zúčastniť hry na ich honosnom sídle a vybrať si medzi voľbou A alebo B. Na rozhodnutie je určených iba niekoľko sekúnd a bud' budú držať všetci spolu ako tím, alebo postupne eliminovať jeden druhého. Avšak aké sú skutočné možnosti? Je táto hra o tom, aby si súťažiaci pomáhali, alebo sa postupnou elimináciou ostatných prebojovali k víťaznému koncu? (sochoking)

Vena69

Would You Rather mě nadchlo především svým výborným scénářem. Všechno je tady tak krásně promyšlené, každý aspekt oné hrůzné hry má jednoduše pochopitelnou a přitom zajímavou message, jedná se o naprosto geniální dílo. Na rozdíl od mého milovaného Saw se tady sice nehraje fér, velice často je prostě rozhodnuto, kdo má vyhrát, ale to vůbec nevadí. Would You Rather ukazuje divákům, že život prostě není fér a dělá to tak zábavným způsobem, že si tento film prostě musíte zamilovat. Stejně jako Saw ani tento film nestaví na bezúčelném násilí, naopak všechno je tady podloženo příběhem, všechno tady má svůj účel, stejně jako v Saw je i tady každá kapka krve naprosto nezbytná pro vývoj děje. Na rozdíl od Saw tady není tolik krve, což v tomto filmu dává smysl, nejde totiž jen o krev samotnou, tady jde spíše o způsob, jakým hlavní padouch dává svým hostům životní lekci. Bavili mě herci i postavy, hra samotná - především její začátek (konverzace během večeře) a samozřejmě i závěrečné rozuzlení. Všechno mi to dávalo dokonalý smysl, je vidět, že scénáři se někdo skutečně věnoval. Líbí se mi, že je zde popsána bezmoc hlavních postav, ale přijatelným způsobem. Ani na chvíli jsem neměl pocit, že hlavní postavy nemají žádnou šanci, vždycky zde zůstávala alespoň kapka naděje, a tak jsem se ani na chvíli nenudil. Geniální film. 10/10 ()

janmatys

Zvrácená historka o zvácených praktikách jedné zvrácené rodinky. Herecky průměrně zvládnuté a za skutečné upozornění stojí pouze fakt, že znalci porno-průmyslu mohou v tomto snímku narazit na pornostar Sashu Grey!!! Příběh je celkem předvídatelný, a hlavně jeho konec, protože to musí dojít snad každému (čekal jsem to už zhruba od půlky té "soutěže"). Pořadatel celého semináře (rozuměj hostitel) je celkem potažmo magor a jeho synovi to kouká z xichtu už při prvním záběru - samo tedy nezklame. Z celkového pohledu se ale dá říct, že jsou to nejslabší články filmu, protože ani moc neměli co hrát ... narozdíl od nich některým "soutěžícím" celkem věříte jejich strach a čekáte, jak se rozhodnout (i když je to v podstatě vždy jasné, je to ovšem z psychologického hlediska zajímavé sledovat). Shlédnout se to dalo a proto zasloužených 50%. SPOILER: Nejslabším článkem filmu (a logiky) je ovšem doktor, který se poukusí naprosto nelogicky zastavit všechny zmíněné magory sám, místo aby zavolal 911 a poslal na místo švestky. ()

Terrific

Slizkej uchylnej zvrácenej páprda a jeho hra plná bolesti a utrpení a hraní na nervy, byla překvapivě obstojná. Podobných filmů už pár bylo, konec byl čitelnej jak slabikář, ale co by člověk neudělal pro záchranu blízké osoby.. ()

Yelush

Nízkorozpočtová jednohubka, ktorá zaujme hlavne veľmi dobrým scenárom a s tým súvisiacou absenciou nelogičnosti v správaní postáv či v samotnom deji ako takom. Pochvalu si zaslúžia aj herci, ktorí svoje úlohy zvládajú solídne, čo sa však nedá povedať o réžii a celkovom spracovaní filmu, ktoré zbytočne uberá inak celkom vydarenému "hororu" na kvalite. Ale záver filmu naozaj nemá chybu... :-) ()

lineker

Wau. Slušnej bizár. Ovšem! Kdy jindy se nenudit?. A pak už je to na síle empatie každého soudruha. Já se teda vciťoval až to někdy bolelo. Malé, ale řemeslně velmi dobře zvládnuté. ()

hujerita

Výborné a lepšie ako Saw jednotka, ktorý si už vlastne ani nepamätám. Toto malo viac atmosféry a gore efekty sa nejak tak skrývali. Ale aj bez nich to bolo super. Vedel som ako to dopadne a kto vyhrá a ten koniec tiež. Ja osobne som si film užil, a to som myslel že kuknem polovičku a pôjdem spať, ale nedalo my to a dopozeral som to. ()

Kovlad

Po prečítaní komentárov som teda čakal rozhodne viac. Nulový dej, proste hodina a pol úchylnej krvavej hry. Žiadna back story takže nulové sympatie ku komukoľvek. Od začiatku som fandil záporákovi a dúfal že ostatný pomrú v nejakých hrozných mukách. Dve hviezdičky za kameru a Sashu Grey inak odpad, hlavná hrdinka vyslovene nesympatická ako aj všetci ostatný kladní hrdinovia. Ako sa to vôbec dá porovnávať zo Saw to nechápem, žiadne emócie, žiaden strach proste som hodinu a pol čumel ako sa parta idiotov nechá zabiť v stupídnej hre. ()

LUCCKE

Pozeral som to s partiou a zabavili sme sa. Bolo naozaj zaujímavé sledovať a tipovať ako sa budú postavy správať. Po dlhom čase niečo "krvavé" čo prinieslo do tohto druhu filmu niečo nové. 9/10 ()

Hextall

Slušný nárez, ktorý stál za to. Divák sa môže skrz zúčastnených pozrieť na celú hru prostredníctvom viacerých osobnostných typov, z ktorých si niektorí chcu pomáhať, iní medzi sebou súťažiť. Na ktorú stranu sa pridám ja ? Ktorá možnosť je viac reálna ? Čo všetko je človek ochotný urobiť pre peniaze, pre svoj život, pre život svojich blízkych, alebo aj pre život druhých ? Veľmi dobre nastolené otázky. Možno málinko škoda, že autori neboli v "herných disciplínach" ešte viac odvážni. Osobne by som sa namiesto topenia v sude alebo bičovania odvážil ísť ešte ďalej, ale to už asi každému podľa jeho gusta. V každom prípade veľmi nádejný film. ()

Flexa

Nemůžu si pomoct, ale tenhle film se mi líbil. Nečekala jsem od něj nic převratného, možná tak spoustu krve. A jak jsem se mýlila - narozdíl od Saw tady nebylo zdaleka tolik krve, uřezaných končetin a podobně, ale místo toho se dostavil krásný psychický teror, takže jsem byla spokojená. Milý pán, co celou hru řídil, byl dostatečně nechutnej pro svou roli a samotní hráči mi ve většině případů taky padli do oka, včetně hlavní hrdinky. Čím víc se hra blížila ke konci, tím víc jsem očekávala podobný konec, ale i když jsem to minimálně tušila skoro od začátku, líbil se mi. Krásná třešnička na dortu ()

Edwin44

Všichni se tu rozplývaj nad skvělým příběhem a kvalitními hereckými výkony. Dokážu, ale jen částečně, souhlasit s tím druhým - Sasha Grey v normálním filmu? Radši bych ji tam viděl v její obvyklé poloze!!! :-D . Ten příběh imho nebyl nic extra. Za celou dobu jsem se pořádně nedozvěděli proč většina účastníků do hry šla a proč minulej výherce měl takový hrozný výčitky a ještě debilnější plán na osvobození těch uvězněných "hráčů". Ten uplný konec (bratr) jsem čekal už od chvíle kdy měla ty trapně nesmyslný flashbacky v autě. Zkrátka ničím mě to nenadchlo, snad tím že ty úkoly nešli do nějakých extrémů, ale to není žádný plus. ()

Lanie47

Premňa prekvapenie roku 2012 ! Skvelý film, má dokonalý dej a podľa mňa vôbec nepripomína SAW. Toto je viac...o psychike. A veruže aj na moju psychiku tento film dosť pôsobil. Hlavne na konci, pretože som sa nemohla zmieriť s tým, že Iris Lucasa naozaj zabila...To bolo premňa najväčším prekvapením v celom filme. Síce musím dať len 4 hviezdičky a nie 5, pretože ja byť scénáristom, tak trocha vecí pomením (napr. ten černoch tam bol odveci...), ale inak vrelo ODPORÚČAM !!! P.S. - Hudba na konci bola priam geniálna !! :-* ()

cerva82

Co na to rict, pravdepodobne prijde druhy dil co bylo pred timto... nej hlaska "that's another barrel with four on it". Zakladatel hry, jestli se to tak da rict, me v mistech i dokazal rozesmat. Dej pokracoval svym tempem a jiny konec tohle mit nemohlo. Nebylo to spatne a proto 4* ()

Terik88

Parádní psychofilm. Rozhodně bych nechtěla být v kůži těchto soutěžících. Sice máte vždy na výběr, ale ať už se rozhodnete jakkoli, vždy to někoho bude hodně bolet. A ten konec, ten mně opravdu dostal. ()

tommco

Paráda! Skvele som sa bavil od začiatku do konca. Thriller ako má byť. Psychopat - hostiteľ ma fakt bavil, tempo aj atmosféra boli bez chyby. Nechápem kvázi inteligentov, čo ešte aj pri takýchto filmoch potrebujú hlbokú myšlienku, alebo sa podozvedať načo tam boli ostatní, ako sa darí ich rodinám a či majú pravidelnú stolicu. Veď je to jedno! Akurát ten epilóg tam už nemusel byť, to ma nasralo. ()

violik

Teda tohle bylo fakt maso. Vynikající psychologická manipulace s lidskou osobností. Se zatajeným dechem jsem chvílemi řičela blahem. Atmoška parádní a žně pro parapsychouše. Konec jsem zcela jistě předpokládala, ale to určitě nebylo na závadu, to k celé té šílené pointě prostě patřilo. ()