Would You Rather

Thriller / Horor

USA, 2012, 93 min

,,A VEČER ZAKONČÍME TAKOVOU HROU. O VÍTĚZE BUDE POSTARÁNO. ÚČTY, ŠKOLA, DŮM.....VŠECHNO“...... /// Přesně tak. Když už vás nebaví nechat se vořezávat Pilou, (ani Vile už vám nepřipadá moc ftipný…) nastal čas na další level, zvanej zvrácená hra. Vosum zoufalců s nadějí života jako v pohádce, ve hře plný oken do povahy člověka a rozhodnutích pod tlakem. Psycho ve skupině a sadomasochistický žně – prostě taková píčovina, kde si lidi (dobrovolně) ubližujou. Abych pravdu řek – všeho je tu tak napůl a to s těma překvapeníma má u mě furt navrch. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Páč Sjambok v akci viděti, celý den dobrou náladu míti. 2.) Kvůli větě ,,MÁME VÍTĚZE“ bych i vraždil. 3.) Thx za titule ,,Carl“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(2.4.2013)

Klasický námět eliminačního vyvražďování v tomto případě táhne nahoru řemeslné zpracování spolu s hereckým obsazením. Již neuvěřitelně rychlá půlhodina přecházející samotné hře navozuje dusivou atmosféru díky mrazivé hudbě. Děj se neodehrává na nějakém tajemném nebo temném místě. Pozvaní totiž zasedávají ke stolu v honosné vile. Osm soutěžících, několik bodyguardů a jeden "moderátor" veškerého dění jsou připraveni. Hra může začít. V člověku se v průběhu míchají pocity nechápavosti, kdy příběh zdánlivě stagnuje a nic se v podstatě neděje, s šokujícími úleky. Tvrdé tresty a míra násilí v mnoha okamžicích spadají až do exploatačního žánru. Všichni hosté se chovají racionálně, jsou sympatičtí, a tak spolu s nimi v průběhu soucítíte. Velmi jsem také ocenil, že důraz není kladen na samotné mučení, nýbrž na psychologickou hru. Nikdo si není ničím jist, neví, na koho se spolehnout a už vůbec, jak z té patálie ven. Mám tedy jediné dvě výtky. První směřuje ke scénáři nejen kvůli předvídatelnosti, ale i protože z hlídačů udělal přihlouplé loutky, které nikdy nedrželi v ruce pistolku a neví, jak se s ní zachází. Ta druhá k závěrečné písničce. Většinou, u jiných snímků, její ironičnost ocením, avšak zde celkový dojem naprosto zkazila. 80%(6.4.2013)

Za to vyžieranie tých pistácií by som mu jednu tým žambukom najradšej prijebal po držke! A mimochodom, ak chcete vidieť Sashu Grey, ktorá tu stvárnila Amy, v poriadnej ''hereckej'' akcii, tak si na minútku odskočte na pornhub.com tak, ako ja- uvoľniť trochu napätia z tohto filmu do papierových kapesníčkov... Stačí len naťukať jej meno do vyhľadávania ;-)(10.2.2013)

• ORIN

Film stojí mimo veškerý rámec a lze ho jen těžko nějak rozumně uchopit. Z pohledu žánru by mělo jít o kombinaci hororu a thrilleru. Jenže film nevyvolává strach (divák se nemá šanci ani na okamžik čehokoli děsit), ba ani napětí, což je z hlediska toho, že se téměř celý film odehrává v jediné místnosti, dost zásadní věc. Jak to dopadne s vlastně všemi postavami může být divákovi úplně jedno, protože o nich v podstatě nic neví, jsou nezajímavé a pasivní. 1* za Sashu Grey, která to tam jako jediná trochu rozproudila.(22.3.2016)

Fandu podobných kousků to jisto jistě neurazí. Je to solidní psycho-thriller s několika pikantními momenty, slušnou atmosférou a fajne koncem. V celkovém pohledu to ale není nix extra. Přestože to má zdánlivě dobrou atmosféru, tak mě to nějak nedokázalo vtáhnout do děje a fandit hlavním strávníkům. A chybělo mně tam něco navíc, co by tomu dalo jistý šmrnc a film se tak dostal o stupínek výš nad průměr. Každopádně konec celkem potěší... Spoiler: Dvě minuty pod vodou by neměl být pro nikoho problém. Už jsem to párkrát zkoušel a dá se to. Tady byly samozřejmě trochu vyhecovanější podmínky, nicméně si myslím, že dvě minuty pod vodou by rozdýchal každý, takže výběr mezi "obálkou" a "potápěním" mi přišel tak trochu zcestný. 60%(28.2.2013)

• - Filmovanie snímky prebiehalo v kalifornskej Pasadene. (MikaelSVK)

• - Herci Enver Gjokaj (Lucas) a Charlie Hofheimer (Travis) majú v záverečných titulkoch pri menách uvedené meno postavy Travis. (sugy1)

• - Přestože se polovina filmu odehrává v jedné místnosti, natáčení probíhalo přesně rok. (rob_troy)