Would You Rather

Thriller / Horor

USA, 2012, 93 min

"Tak co bys radši, verbále? Drátem do oka nebo si pustit tento měsíc už třetí variaci na Pilu?", kladl jsem si včera večer otázku. A jsem docela rád, že jsem tu bužírku nemohl najít. Čekal jsem, že si u toho znuděně udělám nehty, vytrhám obočí, depiluju přirození a budu jen otráveně sem tam pokukovat, jak se ta partička seksy týnejdžrů zase unyle vyvraždí. Jak mile a příjemně jsem byl překvapen, když jsem za hodinu a půl zjistil, že se mi ten plastový prostředníček od Vietnamců pořád odlupuje, vypadám jako Brežněv a na koulích mám stále dredy! Zvrhlo se to totiž ve strhující, nápaditou, psychopatickou večeři s naprosto genitálním panem Češe v roli úchylného konferenciéra a roztomilým heavyendem. A co byste radši vy? Napálit tomu rovnou taky pětku, anebo aby vám verbal nasral do pošty, protože to není v červených číslech?(27.2.2013)

Nebýt toho úplně zabitého konce, dalo by se hovořit o velmi nadprůměrném thrilleru. Těch 90 minut uteklo až neskutečně rychle a taková půlhohodinka navíc by tomuto snímku přinejmenším neuškodila. Když přihmouřím obě dvě oči a pominu všechno to nelogické chování postav, tak si film 4 hvězdy určitě zaslouží. Ocení zejména milovníci série Saw a dalších zvráceností.(9.3.2013)

Ten hlavní šikanátor mi byl extrémně nesympatický, myšlenka není zrovna originální a závěr jsem prokoukl. I tak je to ale mezi současnou hororovou tvorbou nadprůměr. Technicky suverénní, snaží si to držet psychologii v rámci uvěřitelnosti, napětí je tam taky, takže rozhodně povšimnutí hodný snímek. Hororovým fandům doporučuju, ale nějaký velký boom se nekoná. 70% ... Pozn. Já bych teda s 10 000 nebo 50 000 dollary ihned zmizel, protože lepší vrabec v hrsti než-li holub na střeše. :)(27.2.2013)

Velký potenciál žánrové události okořeněný Hanekeho démoničnosti. A s hlubokou myšlenkou v závěru. Několikrát omletý námět a směs inspirací Jamese Wana a Daisuke Yamanouchiho. Jenže v unikátní atmosféře a skvěle herecky vyvážených a psychologických postav. U Sasha Grey a jejím krku jsem měl choutky.(6.6.2014)

Fandu podobných kousků to jisto jistě neurazí. Je to solidní psycho-thriller s několika pikantními momenty, slušnou atmosférou a fajne koncem. V celkovém pohledu to ale není nix extra. Přestože to má zdánlivě dobrou atmosféru, tak mě to nějak nedokázalo vtáhnout do děje a fandit hlavním strávníkům. A chybělo mně tam něco navíc, co by tomu dalo jistý šmrnc a film se tak dostal o stupínek výš nad průměr. Každopádně konec celkem potěší... Spoiler: Dvě minuty pod vodou by neměl být pro nikoho problém. Už jsem to párkrát zkoušel a dá se to. Tady byly samozřejmě trochu vyhecovanější podmínky, nicméně si myslím, že dvě minuty pod vodou by rozdýchal každý, takže výběr mezi "obálkou" a "potápěním" mi přišel tak trochu zcestný. 60%(28.2.2013)