"Dnes večer si otestujute svoje hranice a konečne dokážete, či si zaslúžite našu pomoc."  Brat Iris (Brittany Snow) potrebuje okamžitú transplantáciu kostnej drene, na ktorej úhradu jej finančné príjmy nestačia. Východisko z neľahkej situácie ponúka Lambrick Foundation, rodinná firma, ktorá chce pomôcť. Jediné, čo je potrebné urobiť, je v priebehu jedného večera sa spolu s ďalšími siedmimi účastníkmi zúčastniť hry na ich honosnom sídle a vybrať si medzi voľbou A alebo B. Na rozhodnutie je určených iba niekoľko sekúnd a bud' budú držať všetci spolu ako tím, alebo postupne eliminovať jeden druhého. Avšak aké sú skutočné možnosti? Je táto hra o tom, aby si súťažiaci pomáhali, alebo sa postupnou elimináciou ostatných prebojovali k víťaznému koncu? (sochoking)

Davies182

Milý a zároveň krajně znepokojující dárek pro všechny, kteří si mysleli, že bylo Funny Games USA stropem. Zde je totiž brutální moralistická hra s divákem posunována na další netušený dehonestující level. Vlastně by to tu nemělo mít ani jedno ohodnocení. Jak se má na sebe sám člověk dívat, dokáže-li něco podobného dokoukat do konce? Brilantí prozkoumávání hranic (vlastní) zvrácenosti. ()

hladass

Film jsem si pustil jen kvůli Jeffrey Combsovi a musím říct, že jsem byl docela příjemně překvapen... Ne Jeffrey Combsem, ten odvedl svůj standard, ale tím, že Would You Rather je docela uvěřitelně napsaný film, slušně zahraný s dobrou atmosférou a řekněme, tak akorát krvavý... Protentokrát jsem rád, že z filmu neudělali moc velkou řezničinu, třeba ve stylu Japonců... A Sasha Grey má opravdu talent... ()

J*A*S*M

Příjemné překvapení. Je to v podstatě další klon Saw - tedy film, v němž maniak drží skupinu lidí na jednom místě a hraje s nimi své zvrácené hry (tentokrát doslova). Na rozdíl od většiny podobných filmů se však místo krve a gore soustředí spíš na psychický teror a uvěřitelné herecké výkony. Což vnímám pozitivně, ačkoli je jisté, že mnoho diváků by bylo radši za další samoúčelný krvák. Závěr zlý (v dobrém slova smyslu). Zkátka další povšimnutíhodný kousek z americké indie scény, ačkoli bych byl osobně raději, aby si nezávislí tvůrci vymýšleli o něco originálnější projekty. Ale buďme rádi i za to málo, lepší myšlenka převařená než žádná. ()

dr.horrible

Päť hviezdičiek - hodnotenie značne prestrelené, ale tak ja si zakladám hlavne na tom, hodnotiť VŠETKO v rámci žánru a subžánru, pridávať body za guilty pleasure a následne ich obhajovať. Takže: Má to rýchly rozbeh. Pár minút sa režisér venuje postavám a tajomnému doktorovi, okolnosti ktorého existencie (resp. existencie nadácie a hry ako takej) nám zostávajú skryté. Tajomného doktora hrá geniálny Mr. Jeffrey ReAnimatór Combs, ktorý sa týmto filmom (v mojich očiach) dostal zhruba na rovnaký stupeň zábavného béčkarstva ako Bruce Campbell, s tým rozdielom, že Bruce nevie hrať. Mr. Combs nielen že hrať vie, rolu si natoľko užíva, že ho ani neberiete ako výrazného zloducha - bavíte sa s ním. Celkovo je film béčkovo odľahčený - nie vtipom, úlohy účastníkov hry sú viac než nepríjemné, ale spôsobom akým sa Combs raduje a vyžíva z každej a v každej bolesti, nervákoch a utrpení svojich "obetí" - ono je to tak zúfalo morbídne, až to pekné neni. S Prvá obeť (bohužiaľ) John Heard - nikdy som toho herca nemal rád, ani mi nevadil - proste nezáujem o jeho osobu a to čo tu predvedie za tých možno desať minút čo vydrží na plátne, sa na poli nízkorozpočtových žánroviek často nevidí. Vynikajúci výkon, za ktorým samozrejme ostatní zaostávajú, avšak je to jeho umom, nie ich neschopnosťou, pretože - a teraz to príde - Would You Rather je horor, v ktorom neprehráva ani Sasha Grey. Teda nie moc. Veľmi pozorne budem odteraz sledovať kariéru pána Levyho, pretože dokázal takmer nemožné. Zrežíroval kopu slabých hercov k uveriteľným výkonom; Natočil nepríjemný film o nepríjemných veciach, ktorý možno sledovať s úsmevom na tvári; Natočil béčko, ktoré priamo aj nepriamo kritizuje konzumnú spoločnosť, až by z toho jeden dostal depku; A hlavne, natočil ultrazábavný malý horor, ktorý strčí do vačku Saw aj väčšinu jeho nudných klonov, na rozdiel od ktorých BAVÍ, namiesto toho aby len servíroval jednu nechutnosť zadruhou (nechutnosti tu nevidieť, aj keď sa dejú, pretože o ne nejde). Objektívne by som tomu dal tak 70 percent, ale pri modernom béčku už som sa tak dobre nebavil dlhší čas a tak guilty pleasure a šup tam plnú. A tiež nechcem, aby mi Verbal nasral do pošty :) ()

baribal

Tohle není horor, tohle je teror. Očividně se tvůrci nechtěli zaměřit na šplíchance krve, ale na morální dilema já - oni - my. Kupodivu to docela funguje a vlastně na začátku nejde moc odhadnout, jestli vyhraje sólista, samaritán nebo týmový hráč. Možná si tvůrci mohli trochu vyhrát s příběhem, dát třeba na začátku čuchnout hráčům penězům, které potřebují ale po ukázání jim, že mohou mít víc, by do hry šli.. a pak by bylo na divákovy to morální dilema, zda si svůj osud podle něj zaslouží nebo ne. Jinými slovy to mohlo být lepší, ale jako film podle mustru saw to je kvalitou podobné prvnímu dílu série. Takže co bys radši.. miliontý díl Pily nebo druhý díl "co bys radši"? ()

• Filmovanie snímky prebiehalo v kalifornskej Pasadene. (MikaelSVK)
  • Přestože se polovina filmu odehrává v jedné místnosti, natáčení probíhalo přesně rok. (rob_troy)