Jako za starejch časů

• USA Stand Up Guys (více)

Ve filmu Jako za starejch časů se pod vedením režiséra Fishera Stevense sešly herecké legendy v rolích stárnoucích gangsterů. Val (Al Pacino) opouští po dlouhých 28 letech vězení a Doc (Christopher Walken) pro něj nachystal oslavu znovu nabyté svobody, během které prožijí to, co někteří obyčejní smrtelníci nestihnou za celý život. K dvojici se v průběhu noci připojí třetí parťák Hirsh (Alan Arkin) a v jejich komediálním, až donkichotském dobrodružství ožívají stará gangsterská pravidla loajality a kodex cti. Úžasnou noční jízdu si užijí naplno, i když - nebo možná právě protože vědí, co přinese ráno. (oficiální text distributora)

a0001

Zmysluplná krása. Skvelý predmrtvolný humor, skvelé dialógy, empaticky sympatické a výborné herecké výkony a krásny príbeh. ()

DonBraso

Rovnou musim říct,že mě snímek spíše zklamal než nadchnul a to hlavně svým tempem a víceméně prdelákovým nic neřikající snímkem,který lapal po dechu.Jediný co doopravdy a proč jsem se na tento film díval, je velký sám Al Pacino,který je můj nejoblíbenější herec a na starý kolena pořád si i sám dokáže trochu zašpásovat s Walkenem,kde si zahráli jenom tak,aby se si řekli,zvládli jsme to,zasmáli jsme se a díky,že jsem tě poznal na place.Je sice hezký,že se snaží být filmem hrozně takový ten ze života a jakoby po vzoru 24hodin čekáme jak to dopadne.Jako komedie občas mě pobavila a jestli položka krimi je pravdivá,tak jsem asi dinosaurus co píše maila.Kdyby mě to pomalu neunidilo k smrti a mělo to nějaký švih,určitě budu radši.Takhle je to v hodně dialozích a koukání na Walkena,jak pořád se musí přemáhat zabít či ne.Konec mi přišel strašný a celkově film mi připadal jako o Hollywoodských veteránech filmu co propagujou film a chtěli si zahrát spolu ve filmu,což mě tedy moc neslovilo.Bod za dva a šňupání prášků,což je zajímavá metoda:)50% ()

dvurkarlin

Líbilo...prostě líbilo. Byly komerčnější chvilky, ale moment, kdy starý Al Pacino vyzve krásnou holku k tanci, tak to si určitě budu pamatovat. ()

Don Maty

Nemôžem si pomôcť, ale vidieť Al pacina ako zasraného frajera na staré kolená je sakra cool. Christopher Walken nebezpečne kontroval. Aj tak by zachvíľu umreli. Prečo si to neužiť?? Wow...4* ()

S3MIR

Co povedat.Na tieto stare paky je obcas radost pozerat. Tu im Stevens evidentne povedal: chodte na scenu a poriadne si to uzite. Pacino hra asi najlepsie od Diablovho advokata, a pre Walkena bola jeho rola hadam napisana priamo,lebo jeho tradicny "stylovo kostrbaty" herecky prejav sem sedel ako asi este nikde. Cele je to velmi uvolnene a v polke filmu som sa pristihol, ze cakam,aku chutovku si na zabavu deduskovia este vymyslia. Finale predvidatelne? NO A CO?! :D SPOILER: Walken a Al kazdy s dvoma zbranami kracajuci a strielajuci smerom ku kamere je snad najstavnatejsia old school scena,aku som za posledne roky videl... ()

Trsto

Nie je to o trojici , ale hlavne o dvojici Al Pacino o Christopher Walken ...Slušná old-school ,vtip ,akcia ,dobré dialógy....spokojnosť...až na ten záver ...keď som sa vlastne nedozvedel ako to skončilo ... ()

Facerr

Většinou tyhle drsňácký sentimenťárny nemusím, ale tentokráte je to trefa do černýho. Al pacino a Walken hrajou výborně, scénáristi jim házej do pusy jednu dialogickou akci za druhou a atmo funguje taky dobře. Dokonce mi ani nevadil konec, kterej se zdá nedotáhlej, ale k týhle podívaný stylově sednul. V tomhle případě patří k důchodcům starý železo, ale jen pěkně nabitý a ještě s náhradním zásobníkem, který bych "chlapcům" přál i po závěrečnejch titulcích:). ()

Riverin

Veľmi príjemný a zábavný film, ktorý by som pokojne nazvala nezávislý i keď herecká zostava tomu veľmi nenasvedčuje. Al Pacino je tu úplne božský a to nehovorím o scénach v bordele či viagrou. Christopher Walken či Alan Arkin sa ale tiež nenechajú zahanbiť. Tiež musím pochváliť skvelú soulovú hudbu a ten božský Dodge Challenger :) Takéto filmy by sa mohli objavovať častejšie. ()

Veena.cz

Pokud by se Vám zdál děj nezajímavý, během prvních několika minut, je to jen proto, že se stává postupně zajímavějším. Neskutečně emocionální film, u kterého jsem v posledních 2 minutách začal natahovat k slzám a po titulkách si musel jít zakouřit. Pane Stevensi, děkuji. ()

Mattin

Skvelá melancholická komédia s prvkami slušnej drámy. Al Pacino ako stále dokonalý a Christopher Walken čím starší, tým lepší. Určite si každý príde na svoje, scénar síce jednoduchý, ale precízný. Človek sa aj zasmeje, aj popremýšľa, skvelá pohodovka na víkend :). ()

gotham

Průměrná pologangsterská komedie, kde vyčnívá hvězdné obsazení ústřední dvojice, nechybí nádherná slečna (fanoušci Californication velmi dobře vědí kdo je Addison Timlin) a je zde i pár srdceryvných scén. Potěší i odkaz směrem k Tarantinovi (Vanessa Ferlito z Auta zabiják a její killbillovská scénka). 50% ()

majo353

Skvelá nostalgická oddychovka (tak ako to mám rád) s výborným hereckým obsadením, ktorá vylúdila nejeden úsmev na mojej tvári. Zrejme by som dal 4*, ale myslím si, že tých 70% (29.11.2013 má len 69%) by si tento film zaslúžil, takže 5*. ()

yazik

Čekal jsem mnohem vyšší hodnocení, film si to dle mého zaslouží. Příběh jednoduchý až skoro žádný, ale zatraceně dobře jsem se bavil celou dobu. Herecké výkony fantastické, hudba taky. Nemám co vytknout. Doporučuju! ()

Vasyl

A dám klidně 4! Protože na to, že to byl film o důchodcích, to bylo super. Kluci se u všeho sice trochu třepali, ale zvládli to až do konce. Taky nesmím zapomenout pochválit servírku z nonstopu. Fakt sladká, doufám že se líbila i nějakýmu producentovi a uvidím ju ještě někde. ()

blondboss

Z úcty k takým hereckým esám ako Al Pacino či Chris Walken som dal dve hviezdičky, ale inak to bolo pre mňa ťažká nuda. Celé sa to akosi vlieklo už od začiatku s jasným záverom. Nič výnimočné, nič prevratné a druhýkrát by som si to určite nepustil. Ale holt, niekomu zas takýto typ filmu pasuje, mne teda nie. 45 % ()

lobo87

Partia starých páprdov a ich posledná jazda? Táto stála naozaj za to. Pacino a Walken si ju užili naplno, tak, že mladí "gangstri" môžu závidieť, ako to dokáže stará škola roztočiť. Výborný bol najmä Walken a jeho predposledná scéna s telefónnou búdkou ma dojala. Bolo príjemné sledovať staré známe mužské tváre v kombinácii s neopozeranými kráskami - hlavne Addison Timlin v roli anjelskej servírky bola roztomilá. "Budeme žvejkat nebo zabíjet?"... 70% ()

Stanmi

Val (Al Pacino) je po 28 letech propuštěn z vězení. Před branami věznice už na něj čeká jeho nejlepší kámoš Doc (Christopher Walken) a Val si chce svůj návrat do společnost pořádně užít. Netuší však, že Doc dostal za úkol Vala zabít do zítřejšího dopoledne...Pokud se v nějakém filmu sejdou hned tři oscaroví veterání určitě to stojí za pozornost a v případě tohoto snímku je právě obsazení tím největším lákadlem. K Pacinovi a Walkenovi se v průběhu přídá i Alan Arkin, takže celkově je to silná sestava, navíc jejich výkony patří k ozdobám tohoto snímku. Z ostatních herců a hereček mne nejvíc zaujala sympatická Addison Timlin. Snímek si po celou dobu uchovává příjemnou staromilskou atmosféru zcela v duchu svého názvu a prakticky jediným výdobytkem moderního světa je Dodge Challenger, ale i ten si udržuje klasické linie. Zatím se ode mne film dočkal především pochval, takže je na čas na trochu kritiky. Ta směřuje především na scénář potažmo příběh, který má některé slabší momenty a zhruba ve dvou třetinách stopáže se už celkem solidně táhl, ale poslední půlhodinka to naštěstí zachraňuje. Přesto však tento snímek o gangsterském přátelství stojí za to zhlednout, už jenom kvůli ústřední herecké trojici, stylové atmosféře a povedenému sountracku. ()

prochyn

Val se po 28 letech ve vězení setkává se starým přítelem Docem. Čeká ho divoká jízda nebo smrt? Možná obojí. Příjemná oddychovka. ()

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky