Jako za starejch časů

• slovenský

Ako za starých čias

Krimi / Komedie / Drama

USA, 2012, 91 min

Stand Up Guys je taková specifická (hodně "old-school" gangsterská) variace na Red (2010). Trojka gangsterů (Pacino, Walken a Arkin) si své role opravdu užila. Film nepostrádá zajímavý námět, dobrý humor a slušnou dávku akce. Sice se jedná o jednoduchou gangsterku, ale snímek umí pobavit, takže za 4 "staré" hvězdy.(13.3.2013)

,,JE NAČASE NĚKOMU NAKOPAT PRDEL, NEBO SI DÁT ŽVEJKU… ŽVEJKY MI DOŠLY“...... /// Kámoši, jejichž život byl plnej špatnejch nápadů, tři staroušové, co nemaj času nazbyt. Nadešel čas splnit si poslední přání, zavzpomínat a dát sbohem. Ten hajzl Claphans si to totiž přeje…. Důchodcovská story, příběh jedný noci a kusu dne, ve kterým se dá zažít všechno. Společnost je to vcelku luxusní a ,,kluci“ stihnou pobavit i dojmout. Člověk jim ty kousky prostě věří. Věřte mi. 3* - 4*? Asi tak… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ještě furt dokážu utáhnout holku na soul (ne ten korejskej…. tanec!). 2.) Jsem na ty starý legendy. 3.) Thx za titule ,,Reqiuem“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ *(10.2.2013)

Parta důchodců, kteří rozhodně nepatří do starého železa a užívají si jako v mládí, ačkoliv je to může stát i život. Spojení hereckých legend je lákavé, ale nápad nestydatě nevyužit.(25.4.2013)

Už som si zvykol, že Pacino posledné roky vôbec nie je zárukou kvalitného filmu, zaboduje tak v jednom filme z piatich. Teraz mu to náhodou vyšlo a samozrejme i jeho dvom parťákom, ktorí si na staré kolená chcú trochu užiť. A je to podľa nich lepšie ako za starých čias. Prečo? Lebo teraz to vedia oceniť...Film má pohodové tempo, na nič netlačí, sem-tam príde vtipná hláška - "Nemám v mozgu žiadnu krv!...", alebo scénka, napr. keď prostitútka xy spadne zo schodov. Pacino vie prečo...Je to o vzťahoch, premárnených príležitostiach, ale hlavne o priateľstve. Chýbal tomu o niečo lepší scenár, chýba silnejšia previazanosť so záporákom, ktorý ide Pacinovi po krku a úplný záver ma tiež nenadchol. Mám si domyslieť, kto to schytal, lebo ja som tie šance na prežitie videl tak 50/50...Slabšie štyri hviezdy. 70%.(31.5.2013)

Tak krásný námět a s takovou ústřední dvojicí. Jenže, když jej natočíte nijak a nepřidáte jeden jediný zajímavý nápad, pak spadnete do bahnitého průměru a občas propadnete ještě hůř. Bohužel. Velká očekávání jsem rozhodně neměl, ale tohle bylo až smutné, jak nevyužitý potenciál trčel uprostřed dění a jen znaveně zíral.(22.10.2013)