Jako za starejch časů

• slovenský

Ako za starých čias

Krimi / Komedie / Drama

USA, 2012, 91 min

V zásadě velmi dobře napsaný scénář (od dramatického základu přes jednotlivé scény až po - logické - vyústění) by dost možná skončil v šuplíku televizních inscenací. Fisher Stevens mu ale dokázal dát velmi důstojnou podobu. Kde má fungovat melancholie, tam se divák dojímá, kde má pracovat smích, tam film baví (především scéna „mrtvola je v autě“ se díky projevu Pacina stává téměř legendární). Není to nic nového, ale všechno dohromady tu vzácně funguje (včetně lacinějších fórků) a hlavně – ti herci! A teď nemyslím jen fenomenálního Pacina, který dává vzpomenout na Carlita Brigante, famózně rozpolceného Walkena a požitkářského Arkina. I ti vedlejší jsou do jednoho výborní. Lucy Punch jako ujetá bordelmamá, vždy usměvavá číšnice Alex v podání Addison Timlin nebo záporák Mark Margolis, každý dokázal svou postavu přivést k životu. Sledování Jako za starejch časů byla radost. I když ve mě musela trochu uzrát. Více zde.(4.4.2013)

,,JE NAČASE NĚKOMU NAKOPAT PRDEL, NEBO SI DÁT ŽVEJKU… ŽVEJKY MI DOŠLY“...... /// Kámoši, jejichž život byl plnej špatnejch nápadů, tři staroušové, co nemaj času nazbyt. Nadešel čas splnit si poslední přání, zavzpomínat a dát sbohem. Ten hajzl Claphans si to totiž přeje…. Důchodcovská story, příběh jedný noci a kusu dne, ve kterým se dá zažít všechno. Společnost je to vcelku luxusní a ,,kluci“ stihnou pobavit i dojmout. Člověk jim ty kousky prostě věří. Věřte mi. 3* - 4*? Asi tak… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ještě furt dokážu utáhnout holku na soul (ne ten korejskej…. tanec!). 2.) Jsem na ty starý legendy. 3.) Thx za titule ,,Reqiuem“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ *(10.2.2013)

• iwigirl

Tenhle film jsem vůbec nepochopila...... Úděsně pomalé tempo, občas nelogické scény, hlavní hrdinové se chovají chvílemi zcela nepochopitelně. Al Pacinova postava mi v první půlce filmu vyloženě vadila. Tento filmový počin mě prostě úplně minul a kdybych ho neviděla, ronit slzy nebudu.(10.4.2013)

Nejako som od toho veľa nečakal, na druhej strane ma výsledok milo prekvapil. Walkenova charizma, Pacinov prejav, vtípky a vôbec celý film bol prosto fajn.(3.6.2013)

Ten, koho napadlo stvořit takovýto film s takovým obsazením si zaslouží několik zlatých cihliček. Všichni zahráli perfektně (a když myslím všichni, tak všichni, ať už bordelmamá, se svejma megalomanskejma brejlema, nebo servírka s úsměvem - prostě k sežrání). Dobrý scénář nechá vyniknout všechny zúčastněné, kterým prostě člověk (i ploutvonožec) fandit musí, tohle je jako expendebls, akorát asi desetkrát lepší, milionkrát vtipnější, bžilionkrát chytřejší a všeobecně neskutečně super. Snad jen škoda, že se nenašla role (ačkoli by ji možná ani nechtěl) pro Michaela Cainea. Skvělej film, kterej odkazuje na starou (ale ne zas tak moc) školu a jde mu to parádně.(6.4.2013)