Jako za starejch časů

• slovenský

Ako za starých čias

Krimi / Komedie / Drama

USA, 2012, 91 min

,,JE NAČASE NĚKOMU NAKOPAT PRDEL, NEBO SI DÁT ŽVEJKU… ŽVEJKY MI DOŠLY“...... /// Kámoši, jejichž život byl plnej špatnejch nápadů, tři staroušové, co nemaj času nazbyt. Nadešel čas splnit si poslední přání, zavzpomínat a dát sbohem. Ten hajzl Claphans si to totiž přeje…. Důchodcovská story, příběh jedný noci a kusu dne, ve kterým se dá zažít všechno. Společnost je to vcelku luxusní a ,,kluci“ stihnou pobavit i dojmout. Člověk jim ty kousky prostě věří. Věřte mi. 3* - 4*? Asi tak… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ještě furt dokážu utáhnout holku na soul (ne ten korejskej…. tanec!). 2.) Jsem na ty starý legendy. 3.) Thx za titule ,,Reqiuem“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ *(10.2.2013)

It's time to kick ass or chew gum, and guess what? I'm all out of gum!(23.3.2013)

• Xmilden

Čekal jsem o něco větší švih a odvaz. Přiznám se že sledovat Al Pacina jak se pomalu každou větou loučí není pro mě zrovna příjemný zážitek. Na můj vkus tomu chyběl lepší humor. Přece si tvůrci nemysleli že se budu smát tomu že Al má intimní problémy obráceně. Nevím co sledovali ostatní, ale já jsem sledoval komorní příběh, ve kterém mě zajímalo jedině to, jestli na konci Walken sejme Pacina. 45% za značně unylý příběh a nulové tempo.(3.6.2013)

Expendables senior. Spočiatku som mal (pre meno režiséra) strach čo z toho nakoniec vylezie, našťastie neoprávnene.Ono je to vlastne presne to čo som čakal.Teda v dobrom.Pár detailov mi vadilo: Logika sa občas podriaďuje príbehu, alebo napríklad scéna s Arkinom v bordeli je ako vytrhnutá z iného, stupídnejšieho filmu.Inak sú Stand Up Guys vtipná nostalgická krimi komédia určená každému kto má rád old school. Ústredné trio samozrejme už podalo lepšie výkony, tento film ale nie je ambiciózna oscarová dráma, ale malá príjemná oddychovka a tak som nejaké svetoborné výkony od (na rovinu) už trošku uťahaných veľkých hercov, vlastne ani nečakal.Vedľajšie úlohy sú výborne obsadené (Mark Margolis ako mafiánsky boss; Lucy Punch ako šéfka bordelu; na zožratie Addison Timlin a moje úplne prvé stetnutie z touto herečkou; a hlavne Julianna Margulies, ktorej obsadenie do roli sestričky považujem samo o sebe za nejaký druh citácie, zvlášť keď sa réžie ujal pôvodne televízny herec).K tomu neustále hrajúci jazz a soul v pozadí utužujúci dojem zo stretnutia po rokoch, vyrovnávania sa so starobou a "Niet čo stratiť" témy a celé to má taký mierne westernový nádych (spracovanie nie, skôr tématicky).A je to sranda.Len s tým Arkinom to už začína byť trochu trápne(14.2.2013)

Parta důchodců, kteří rozhodně nepatří do starého železa a užívají si jako v mládí, ačkoliv je to může stát i život. Spojení hereckých legend je lákavé, ale nápad nestydatě nevyužit.(25.4.2013)

• - Fráze Doca (Christopher Walken) a Vala (Al Pacino): "Je na čase někomu nakopat prdel, nebo si dát žvejku. - Žvejky mi došly." byl sice odkaz na film Jsou mezi námi (1988), ale kultovní se stala až ve hře "Duke Nukem". (Ray Lewis)

• - Claphands (Mark Margolis) má ve filmu zbraň Mossberg 500 ráže 12 Gauge. (dc125)

• - Kradené auto, ve kterém jezdí trojice kamarádů, je Dodge Challenger SRT-8. (Lumberjack)