Jako za starejch časů

• slovenský

Ako za starých čias

Krimi / Komedie / Drama

USA, 2012, 91 min

Old school. Tři borci na prahu smrti se schází ke své poslední akci. Pacino je po dlouhé době v roli, která mu padne. Taky si to pořádně užívá, ale králem tohohle snímku je Christopher Walken. To vnitřní pnutí, které probublává jeho obličejem, nejistota a následně odhodlanost, vykrystalyzovaná ve finální čtvrthodince. Beru to jako předčasné stylové rozloučení, ikon stříbrného plátna. Říká se, že umíráme dvakrát. Jednou, když opouštíme tělo a podruhé, když poslední člověk, který nás znal, naposled vysloví naše jméno.(9.2.2013)

Parta důchodců, kteří rozhodně nepatří do starého železa a užívají si jako v mládí, ačkoliv je to může stát i život. Spojení hereckých legend je lákavé, ale nápad nestydatě nevyužit.(25.4.2013)

Jednohubka s veľmi riedkym scenárom. Walken stále super, ale Pacina už tie roky skrútili ako tatranskú kosodrevinu, hlášky o ženských už v jeho podaní fakt znejú úchylne.(7.5.2013)

Jedním slovem DOKONALOST. Tři hlavní postavy jsou staří dědci, co se šourají po ulici pro polívku do automatu, proto nečekejte nějakej hektickej moderní film. Tady se to vleče jako tejden před vejplatou. Neruší to. Prostě se to hodí. V tom je to dokonalé, adekvátní, přijatelné, uvěřitelné, zábavné. Pac Alino roztáčí své charisma na plno a není v tom rozhodně sám. Smějeme se, bavíme se, napínáme se, a přestože se to tak s těmi důchodci táhne, ne-nu-dí-me se.(24.5.2013)

Očakával som väčší ťah na bránku, v tomto súkolí je nasypaného príliš mnoho piesku. Na starých psov sa dobre díva, dialógy sú určite ozdobou filmu, ale chýba tomu šmrnc.(10.3.2013)