Jako za starejch časů

• slovenský

Ako za starých čias

Krimi / Komedie / Drama

USA, 2012, 91 min

Expendables senior. Spočiatku som mal (pre meno režiséra) strach čo z toho nakoniec vylezie, našťastie neoprávnene.Ono je to vlastne presne to čo som čakal.Teda v dobrom.Pár detailov mi vadilo: Logika sa občas podriaďuje príbehu, alebo napríklad scéna s Arkinom v bordeli je ako vytrhnutá z iného, stupídnejšieho filmu.Inak sú Stand Up Guys vtipná nostalgická krimi komédia určená každému kto má rád old school. Ústredné trio samozrejme už podalo lepšie výkony, tento film ale nie je ambiciózna oscarová dráma, ale malá príjemná oddychovka a tak som nejaké svetoborné výkony od (na rovinu) už trošku uťahaných veľkých hercov, vlastne ani nečakal.Vedľajšie úlohy sú výborne obsadené (Mark Margolis ako mafiánsky boss; Lucy Punch ako šéfka bordelu; na zožratie Addison Timlin a moje úplne prvé stetnutie z touto herečkou; a hlavne Julianna Margulies, ktorej obsadenie do roli sestričky považujem samo o sebe za nejaký druh citácie, zvlášť keď sa réžie ujal pôvodne televízny herec).K tomu neustále hrajúci jazz a soul v pozadí utužujúci dojem zo stretnutia po rokoch, vyrovnávania sa so starobou a "Niet čo stratiť" témy a celé to má taký mierne westernový nádych (spracovanie nie, skôr tématicky).A je to sranda.Len s tým Arkinom to už začína byť trochu trápne(14.2.2013)

Oddychovka, která těží především z toho, že představitele hlavních hrdinů pamatujeme jako gangstery v nejlepších letech a proto se nám jejich důchodcovské problémy s erekcí, vysokým tlakem a posměchem mladších jeví nostalgicky úsměvné. Hlavní trojice je parádní, především Arkin vyfasoval bombastickou postavu, ale podívat se na film střízlivýma, nostalgií nezamlženýma očima, je to scénáristická pohroma.(8.9.2013)

Líbilo se mi podání od skvělých herců, velikánů amerického herectví, nicméně film toho příliš do sebe nemá.!!(15.11.2013)

Jedním slovem DOKONALOST. Tři hlavní postavy jsou staří dědci, co se šourají po ulici pro polívku do automatu, proto nečekejte nějakej hektickej moderní film. Tady se to vleče jako tejden před vejplatou. Neruší to. Prostě se to hodí. V tom je to dokonalé, adekvátní, přijatelné, uvěřitelné, zábavné. Pac Alino roztáčí své charisma na plno a není v tom rozhodně sám. Smějeme se, bavíme se, napínáme se, a přestože se to tak s těmi důchodci táhne, ne-nu-dí-me se.(24.5.2013)

Když nemáte co ztratit a nelitujete minulosti, možná se vám podaří pár diváků i pobavit. Ne za každou poctou žánrovkám "xdesátých" let minulého století musí stát Sly a jeho parta bouchačů, na všechno stačí trio Walken, Pacino a Arkin (řazeno sestupně dle zásluh). Více v externí recenzi pro kult na konci března.(21.2.2013)

• - Film měl premiéru na filmovém festivalu v Chicagu 12. října 2012. (Ainy)

• - Claphands (Mark Margolis) má ve filmu zbraň Mossberg 500 ráže 12 Gauge. (dc125)

• - Celý film bol natočený v kalifornskom meste Los Angeles. (MikaelSVK)