Jako za starejch časů

• slovenský

Ako za starých čias

Krimi / Komedie / Drama

USA, 2012, 91 min

Ako za starých čias. Teda s trochou dôchodcovského rozvláčneho tempa a malým podielom Alana Arkina, ale aj tak - staromilských skorogangsteriek nie je nikdy dosť. Keď už by vás to scenáristické teoretizovanie na tému "keď vyjdeš z väzenia a chceš si pripomenúť staré dobré časy, vráti sa to dobré aj to zlé" prestávalo baviť rovnako ako dej preplnený gagmi a situačno-konverzačným humorom, je tu ešte šanca, že si všimnete niektorej z pár desiatok citácií známych filmov, či už prostredníctvom postáv, scén, paralelou s obsadenými hercami či celými motívmi príbehu. Ja som spoľahlivo objavil odkazy na Reservoir Dogs, Pulp Fiction, The Bucket List, Scarface, The Maiden Heist a mnohé ďalšie. Keď človek chce, v Stand Up Guys nájde všeličo. Veselý film, ktorý zlepší deň a dokáže vám, že nielen Arnold Schwarzenneger či Bruce Willis ešte nepatria do starého železa. Aj tí neakční hrdinovia minulej éry tu stále majú svoje miestečko a divákov, ktorí úprimne tešia na chvíľu, keď ich znovu uvidia na plátne. Alebo aspoň mňa :-) 80%(6.5.2014)

No kdyby to bylo jak za starejch časů, tak by to bylo o dost lepší. Tři kmeti, kterým je dohromady asi tak milion let, chytaj druhou mízu po propuštění z basy, no bohužel se víc kecá než koná, takže tahle pánská oldschool jízda (moc nechýbalo a byla to jízda na fofrkáře) zapadá do šedošedýho průměru. 65%(18.9.2013)

• Hunt

30%, tohle fakt nefunguje, špatně napsané, zrežirované - kdyby nebylo skvělého obsazení, tak bych to snad ani nedokoukal.(12.4.2013)

• - Fráze Doca (Christopher Walken) a Vala (Al Pacino): "Je na čase někomu nakopat prdel, nebo si dát žvejku. - Žvejky mi došly." byl sice odkaz na film Jsou mezi námi (1988), ale kultovní se stala až ve hře "Duke Nukem". (Ray Lewis)

• - Celý film bol natočený v kalifornskom meste Los Angeles. (MikaelSVK)

• - Film měl premiéru na filmovém festivalu v Chicagu 12. října 2012. (Ainy)