Hamilton: V zájmu státu

Hamilton: V záujme štátu

Agent Hamilton: In the Interest of the Nation

Akční / Drama / Thriller

Švédsko, 2012, 107 min

Drsná souhra náhody a lásky. Švédský akční film. ( Hodnocení: 6/10 )(12.2.2013)

Další snímek z Ikeacké kuchyně. Hrdina mrdnö padouchem o komodu Hemnes, věšákem Tjusig ho jöbnö přes hlavu a narvö ho do skříně Pax. Potom si pomocí kolíčků a plastových konfirmátů smontuje regál Östhamra a na něm odletí do Libanonu, vykopat zuby několika islamákům, protože chtěj střílet rakety, které nejsou Volvo, ale Saab a s americkým podílem... No, tak u mě za tři.(14.10.2014)

• LuciusWlk

Tak i švédové mají svého agenta. Hamilton však působí trochu těžkopádně a přihlouple. Film není úplná hloupost, avšak postrádá nějaké to napětí a smysl pro drama. Bohužel i na sever pronikl trend epileptik movie a tak se nám obraz třese a třese. Nutno podotknout, že kameraman pravděpodobně teprve koketuje s tímto "cool trendem" a tak je díkybohu trochu zdrženlivý. Scénář je jednoduchý a akce moc není. Průměr, který hodně rychle zapadne do švédských tv noha.(17.11.2012)

Chladný a hranatý Jack IKEA Bauer aneb jak se z recyklovaného téma západ vs teroristi dá udělat atmosférický thriller. Díky sympatického hlavnímu hrdinovi (pokud je sympatický švéd, co se má poker face celou dobu!) se budete celou dobu držet, aby jste to udýchaly. Pro velké překvapení a na všechny ty americké produkce velký vztyčený prostředníček!(13.11.2012)

• Trisis

Porovnávať toto s Bournom, je ako porovnávať Tomb Raidera (porno verziu) s Dobyvateľmi stratenej archy. Áno, Hamilton je o špiónoch, kameraman tiež zabudol doniesť do práce statív a hlavná postava je tak isto mizerný herec (no Damonové herectvo je proti Persbrandtovému ako Meryl Streep proti Jessice Albe). Dosť porovnávania... Hamilton je nuda, čo sa stane s hlavným hrdinom ma zaujímalo, ako dopad narodenia Krista na vývoj ceny ryže v roku 2893, réžia je priemerná, scenár béčkový, akurát sa to „vinou“ kamery a strihu tvári ako lačné áčko....(23.9.2012)