Hamilton: V zájmu státu

Hamilton: V záujme štátu

Agent Hamilton: In the Interest of the Nation

Akční / Drama / Thriller

Švédsko, 2012, 107 min

Hurá, hurá a ještě třikrát hurá. Konečně někdo natočil normální bondovku! Nikdo v ní není debil a všichni jsou "pouze" lidé. Když dostanou nakládačku tak mají modřiny a když mluví, tak jim z huby nepadají dementní fráze. Evropský přístup a uvažování mě natolik šokovalo, že jsem místy i radostně tleskal- to proto, že to prostě byl úplně normální (!!!) film. Přímočaré, rychlé a vcelku i chytře vymyšlené. 90%(26.6.2013)

Chladný a hranatý Jack IKEA Bauer aneb jak se z recyklovaného téma západ vs teroristi dá udělat atmosférický thriller. Díky sympatického hlavnímu hrdinovi (pokud je sympatický švéd, co se má poker face celou dobu!) se budete celou dobu držet, aby jste to udýchaly. Pro velké překvapení a na všechny ty americké produkce velký vztyčený prostředníček!(13.11.2012)

Slušná švédska odpoveď na bondovky, bournovky a bauerovky (a tie menej známe), ktorá si zachováva vlastnú tvár, má zaujímavý dej a zápletku, sympatickú hlavnú postavu, vskutku skvelý zvrat približne na konci prvej polhodinky a výborne šlapúce tempo. Až na ten zmienený zvrat nič, čo by ma ohúrilo, ale solídna špiónska akcia zo severu (ako tu bolo už mnoho krát zopakované) s istou dávkou dosiaľ nevidenej osobitosti. Len tak ďalej, v poslednej dobe je severská kinematografia na vzostupe! 80%(2.10.2012)

Vysoký, škaredý, švédsky plnovous ve službách prince Karla Filipa se hraje na Jamesa Bonda, krycí číslo 007. Zapomíná jen na jedno, bohužel nemá tolik charisma, peněz a moci jako jeho sokyně Alžběta a proto jen 6/10 Hamiltne, no i tak dobře, ty vikingský šmejde.(24.12.2012)

A tak Trekroner chytlo Bournequista za hrtan, omlátilo mu hlavu o zeď, přičemž nakopalo Bondssona do koulí, vytřelo s ním hajzly a jen tak mimochodem u toho vzalo Huntllandera malíkovou hranou po krkavici a ukončilo jeho misi. Je to sice jako z komixu, ale je to akční, zábavné, prosté strkání si srolovaných amerických vlajek do konečníku a skvěle se u toho žvýkají masové kuličky.(29.8.2012)