Hamilton: V zájmu státu

Hamilton: V záujme štátu

Agent Hamilton: In the Interest of the Nation

Akční / Drama / Thriller

Švédsko, 2012, 107 min

Akčné filmy nikdy neboli a asi ani nikdy nebudú mojou šálkou kávy. K tomuto filmu ma okrem jedného z mojich obľúbených hercov prilákala aj krajina pôvodu. Film to nie je zlý a dokonca obsahuje aj dejovú líniu , ktorú väčšina takýchto filmov postráda. Zostáva však žalostne nevyužitá čo je škoda. Takže napriek tomu, že to miestami vyzeralo aj na vyššie hodnotenie sa to nakoniec cez tú trojku u mňa neprešvihlo.(26.3.2015)

Vysoký, škaredý, švédsky plnovous ve službách prince Karla Filipa se hraje na Jamesa Bonda, krycí číslo 007. Zapomíná jen na jedno, bohužel nemá tolik charisma, peněz a moci jako jeho sokyně Alžběta a proto jen 6/10 Hamiltne, no i tak dobře, ty vikingský šmejde.(24.12.2012)

Švédská kopírka bourneovek – stejný motiv člověka proměněného ve stroj na zabíjení, stejné hopkání křížem krážem po světě a dokonce i stejné bojové umění jako vzor pro drsné bitky v uzavřených a stísněných prostorách, jen je všechno viditelně lacinější. Nicméně v porovnání se srágorama jako "Hádův faktor", je "Hamilton" řemeslně precizní příspěvek žánru, který se úctyhodně snaží držet dech s nadupanější hollywoodskou konkurencí.(11.2.2012)

Souhlasím tady s jedním uživatelem, že agent Hamilton je něco mezi Bournem a Bondem. Pro mě docela šok v podobě Mikaela Persbrandta, protože co jsem ho naposledy viděla hrát zoufalce končícího se životem, kde hrál skvělě, tak tady v úplně charakterově jiné roli hraje taky bezvadně. Osobně si ještě počkám na druhý díl a uvidíme, tady se mě líbila akčnost, svižné tempo a spád..(16.9.2014)

Napínavej akční triller umí udělat i Švédové. Navíc není nad to namočit Amíky do nějaký špíny. To se moc často nevidí, i když se ve špíně hrabou pořád. Mělo to spád, a pěkně se na to koukalo. Člověk si docela rád odpočine od neustálejch plandajících Americkejch vlajek. Za mě 80%(30.9.2012)