Hamilton: V zájmu státu

Hamilton: V záujme štátu

Agent Hamilton: In the Interest of the Nation

Akční / Drama / Thriller

Švédsko, 2012, 107 min

Zaujímalo by ma, ako by Slováci natočili film o svojej tajnej službe a jej agentoch. Česi by to dokázali, použili by námet z airsoftového teroristu a blockbuster je na svete. Niekto by to mohol označiť za vykrádačku Bonda. Ja si to nemyslím. Hlavný rozdiel je v réžií a celkového charakteru postáv. Persbrandt sa úlohy zhostil perfektne. Skvelý ksich, nie nápadný a ľahko zabudnuteľný. Skvelá technika boja na herca, vypracovaný, no bola by škoda, keby sa v dvojke neobjavil. Charakterovo to celkom zvládol. Nebol úplne kamenný, sem tam prejavil aj emóciu. Skvelá bola scéna s priateľkou, keď prišla z práce. Sila. Ostatné postavy, možno okrem Flamynga ktorý konečne dostal väčšiu rolu, len sekundovali. Dejovo to bolo ľahko zamotané a zo začiatku silno nepriehľadné, ale ako minúty ubiehali, zápletka sa pekne rozuzľovala až vyvrcholila v perfektnej bitke v hoteli. Technika typu "použi všetko kolo seba" sa osvedčila už v spomínanom Bondovi a objavuje sa v stále čoraz viac filmoch. Choreografia skvelá, tam nebolo o čom. Jediné čo by som vytkol bola nepochopiteľne roztrasená kamera a zlý strih pri Afgánskych hraniciach. Váhal som medzi 3 a 4. Keby tam bolo trochu viac špionáže a nebolo by to len také "povrchné" dostal by 4. Tak to bude nižšie, ale treba mať rezervu pred dvojkou. 3 z 5(15.10.2012)

Další snímek z Ikeacké kuchyně. Hrdina mrdnö padouchem o komodu Hemnes, věšákem Tjusig ho jöbnö přes hlavu a narvö ho do skříně Pax. Potom si pomocí kolíčků a plastových konfirmátů smontuje regál Östhamra a na něm odletí do Libanonu, vykopat zuby několika islamákům, protože chtěj střílet rakety, které nejsou Volvo, ale Saab a s americkým podílem... No, tak u mě za tři.(14.10.2014)

Skoro jako pokračování Bonda v craigovském pojetí: pochmurné, vážné, podobně drsné a krvavé. Na můj vkus příliš výrazné politické pozadí, jinak skvělá podívaná plná akce i napětí. 80%.(19.9.2012)

Drsná souhra náhody a lásky. Švédský akční film. ( Hodnocení: 6/10 )(12.2.2013)

• LuciusWlk

Tak i švédové mají svého agenta. Hamilton však působí trochu těžkopádně a přihlouple. Film není úplná hloupost, avšak postrádá nějaké to napětí a smysl pro drama. Bohužel i na sever pronikl trend epileptik movie a tak se nám obraz třese a třese. Nutno podotknout, že kameraman pravděpodobně teprve koketuje s tímto "cool trendem" a tak je díkybohu trochu zdrženlivý. Scénář je jednoduchý a akce moc není. Průměr, který hodně rychle zapadne do švédských tv noha.(17.11.2012)