Hamilton: V zájmu státu

Hamilton: V záujme štátu

Agent Hamilton: In the Interest of the Nation

Akční / Drama / Thriller

Švédsko, 2012, 107 min

Do dneška jsem nerozvážně ignoroval existenci švédských tajných agentů, s čímž ihned končím, neboť mám příliš rád celistvost svého krku. A nepovolím z ostražitosti jenom proto, že některé z Hamiltonových kroků měly k vychytralosti trochu daleko, protože vyšel s několika povrchními škrábanci i ze situací, v nichž by se standardně pevný člověk nedobrovolně rozložil na anionty a kationty. Navíc mne uspokojilo, že zde američtí ochránci světového míru byli přirozeně vykresleni jako iniciátoři světového terorismu a tento pohled poměrně koresponduje s informacemi, které mé ucho pravidelně zachytává v nezávislých médiích.(10.1.2013)

Švédsky agent 007 v akcii. Ale v ľudskejšej podobe. Prekvapivo pútavé a vyvážené. ***/****(3.10.2012)

Chladný a hranatý Jack IKEA Bauer aneb jak se z recyklovaného téma západ vs teroristi dá udělat atmosférický thriller. Díky sympatického hlavnímu hrdinovi (pokud je sympatický švéd, co se má poker face celou dobu!) se budete celou dobu držet, aby jste to udýchaly. Pro velké překvapení a na všechny ty americké produkce velký vztyčený prostředníček!(13.11.2012)

• - Názov filmu sa objaví v dvanástej minúte. (Johnny.ARN)

• - Mikael Persbrandt se na roli Carla Hamiltona připravoval tréninkem u amerického týmu Navy SEALs v San Diegu, kde se po delší dobu učil speciálním technikám, jako je odzbrojení nepřítele. Absolvoval také trénink švédské elitní jednotky SSG. (Kritiq)