Žádný agent švédské tajné služby nemá právo zabíjet. A to za žádných okolností. Leda že by se jednalo o nutnou sebeobranu nebo to bylo v zájmu státu. Tímto kodexem se řídí i tajný agent Hamilton, který je právě na misi kdesi v pohraničních horách Uzbekistánu. Jako řidič pronikl do skupiny nejhledanějších evropských překupníků zbraní, kteří neznámým zájemcům nabízejí kolekci technologicky vyspělých strategických raket. Hamilton odhalí mezinárodní zbrojní spiknutí a zjistí, že k masivnímu teroristickému útoku má brzy dojít přímo na švédské půdě.
Akční thriller byl natočen podle novely švédského spisovatele Jana Guilloua, který ve své populární knižní sérii proslavil smyšleného špiona Carla Hamiltona přezdívaného „Coq Rouge“ (Červený kohout). (North Video)

Lilien

V poslednej dobe som zistil,že treba rátať i s filmami zo severských krajín. Či už ide o horory, kriminálky alebo takáto špionážna severská variácia Jamesa Bonda. Jednoduché, priame akčné, realistický štýl boja i herci odviedli celkom slušnú robotu. ()

DavidWebb

Špionážne triľery sú moja obľúbená děfka. A tomuto vôbec nepodráža nohy to, že je z európskej produkcie. Švédi zasa machrujú. Po trilógii "Millemium" znova pecka s dobrým scenárom, rýchlym tempom a dobrými hercami. Vďaka dobrej zábave to pretečie pomedzi prsty rýchlo ako voda. Jednoduché, dobré. Tlieskam. A skúsim ísť aj do tej druhej Hamiltonovej "děfky"... ()

Lavinia

Zvlásť roztomile protiamericky prodchnuté dílko, celkem komorní, příběh trochu o ničem, hop skok sem tam dějově i po světě, jediná solidní je postava agenta, zestárlého, i když stále v plné síle fyzické, psychicky uondaný typ s kamenným výrazem, který prožívá svou krizi za běhu akce, vlastně jako v životě, kde se také nelze zastavit a chmurně zůstat stát. Hodnotím rozhodně pozitivně. ()

fandadofilmu

první, co mě při filmu napadlo - Mikael Persbrandt by byl naprosto ideální nový Bond! Já vím, má smůlu - není žena, není černoch a ke všemu je to ještě "pouze" Švéd. Ale uznejte sami - neztělesňuje všechno, co jsme kdysi milovali na Bondovi, když ho hrál Connery - tedy když to ještě nebyl chladnokrevný vrah a mechanický zabiják bez svědomí jako dnes? Švédská verze bondovky nabízí překvapení hned ze začátku, je originální, nápaditá, a jak už jsme u severským filmů většinou zvyklí - filmařsky na nejvyšší úrovni. ()

Forsetino odpad!

Abych po 40 minutách mohl shrnout vše do 1 věty? Tak to je na akční thriller sakra málo! Už po 7 minutách, za které padly asi 4 slova, jsem si říkal, že s tímhle filmem není něco v pořádku. To se jenom potvrdilo a ja tak po dlouhé době musel film vypnout, aniž bych ho dokoukal. Tohle je pro mě ukázka nudného zbytečného odpadu!! ()

miki68cz

Nepovedlo se, snaha o Bonda s Bournem nevyšla. Překomplikované a ràdoby temné. Nedotažené a nedomyšlené. Doporučuji pouze skalním fandům skandinávské kinematografie. ()

gicous

Chladné, ponuré a odtaživé špionážní drama, které se velice podobá Bournově trilogii. Jednak se Hamilton odehrává z velké části v odlidštěném idustriálním Stockholmu, jehož chladná atmosféra podtrhuje celkovou ponurost příběhu. Za druhé je Hamilton vyobrazen jako muž, který pociťuje ke svému zaměstnání určitý odpor, ale ve finálním důsledku nevidí žádný jiný smysl života. Za třetí Hamilton kopíruje Bourna ve způsobu, jakým snímá akci a jednotlivé souboje. Nicméně Hamilton má nižší rozpočet, který je na filmu vidět a pokulhává také v kvalitě dějove linie. Co se týče akce, je dobře a svižně natočená a je jí ve filmu dost. Někdy, jako třeba sekvence v lese je dost nelogická, ale to je snad jen jediná výjimka. Celkově mě Hamilton příjemně překvapil vzhledem k tomu, že se jedná o severský import téhle výlučně americké tématiky. Slušná zábava. ()

Lucius55

Švédská bondovka s Bournovsky roztřesenou kamerou. Neobsahuje tolik akce, ale nuda to taky není. I když kvalit Bonda ani Bourna rozhodně nedosahuje, pro mě příjemné překvapení! ()

pekas

Takových agentů už tu bylo! Jenže tenhle mě zaujal a líbil se mi od začátku do konce. Dokonce o dost víc než před pár dny Skyfall. A tak tedy za pět. 85%. ()

tatopulos

Parádní film, ve kterém akční super hrdina ukazuje, že je taky jen uzlíček nervů a úzkostí a že se zrovna nevidí v dokonalém zrcadle. Místy pěkná komorní atmosféra (setkání s milenkou v restauraci, v bytě), poukázat nato, jak jsou Američané namočení v terorismu, to se dnes zrovna nenosí. A kampak nám zmizel svalnatý americký klaďas ? (že by už konečně přešel k barikádám Occupy Wall street ? Nebo byl duševně sestřelen Trumpem ?) ()

subic

Švédská zpravodajská služba v akci. Švédské rakety Sky shadow jsou na hranici Uzbekistánu a Avganistánu ukradeny a jsou připraveny k teroristickým činům v Etiopii. Neukradl je nikdo jiný než Švédi. Ruční kamera a hodně slušná výprava, o to slabší příběh o jednom supermanovi, co má zachránit svět. Padoucha tu hraje nijak nevýrazný slizoun Jason Flemyng známý jako přicmrnd z britských mafiánských filmů, tady dostal trochu větší roli. Dost solidní music, ale na 4 frčky to nebude. ()

Mikecat

švédske filmy mám rád, ale toto! Bolo to neprmyslené, nedorobené, úplne,ale úplne spomalené, príbeh to akotak zachránil - tajomné pozadie štátnych čiernych záujmov. ()

jack_scott

Kathrine Windfeld se drží na ženu Hodně neobvyklých témat, - a na Švédku tuplem. Takový film bych ze Švédska rozhodně nečekal. Snímek je výborné oproštěné od typicky hollywoodských žánrovek - a že jich je dost. Styl je kupodivu stejný - ale má to mozek, respektive Kathrine Windfeld ho má - na rozdíl od od průměrných režisérů žánru. No na to, že jde o švédskou produkci, bych klidně přidal i pátou hvězdičku. Výborné. ()

srolyma

Jsem Hamilton. Kárl Hamilton. Agent nula nula tre (kronor). Dám si pivo a zelenou, protřepat, nemíchat. Výborný švédský akčňák z prostředí tajných služeb. Výborný, ne dokonalý, ale co bychom u nás za takhle skvělou akční podívanou dali. A přitom nevím, v čem je problém. Taky máme socialismus jako oni, taky je tady většinu roku kosa, taky rádi zachlastáme, taky umíme hrát hokej a běhat na lyžích, máme dokonce i zhruba stejně obyvatel, ale co se týká filmu, literatury, hudby, tak jsou seveřani prostě úplně někde jinde. To bude asi tím, že zatímco oni mají noblesního krále, my máme jen (s)prostého zemana... ()

PamelaJJK

Další z filmů, od kterého jsem očekával hodně a nedostal nic. Maximálně tak svrab! Film, který mě během 40 minut takřka unudil k smrti. Pak jsem to bez pardónu vzdal, takže hodnocení není relevantní. Ale jestliže se takřka půlku filmu nic neděje a koušete si nudou nehty, tak i kdyby druhá půlka byla bůhvíjak sthující (a tomu se mi nechce věřit), tak to pořád vychází jen na prachobyčejný průměr!!! Závěr je jasný: Film je tady nehorázně nadhodnocen. ()

Kennedy_R

Solidní koukatelný film, který působí uvěřitelně než přehnané poslední Bondovky. Oproti minulému Hamiltonovi z roku 1998 s jinak skvělým Peterem Stormarem je tato verze jednoznačně posun vpřed. Mikael Persbrandt není žádný elegán, ale svým přirozeným podáním a upřímností si brzy získal mé sympatie. I Švédi umí natočit dobrý film a překvapili mě. Dávám 90%. Pouze role Jasona Flemynga mi u amerických jednotek moc neseděla. Lépe si jej umím představit u ruských teroristů. Jsem zvědavý na pokračování. ()