Tohle není Kalifornie

Dokumentární / Historický / Sportovní

Německo, 2012, 90 min

Marten Persiel
  • bassator

47th KVIFF 2012 - DOCUMENTARY FILMS IN COMPETITION - Soutěž dokumentárních filmů (This Ain't California / THIS AIN´T CALIFORNIA / Tohle není Kalifornie )(12.7.2012)

On to není špatnej dokument, ale je to téma, který jde totálně mimo mě a vlastně mi to nic neřeklo a další věc byla, že jsem na to byl přinucen se dívat, takže další procenta dolů. Je to dobře natočený a věřím že pro někoho, kdo má rád tohle téma a tento "sport", tak se mu bude This Ain't California líbit. 70%(1.10.2013)

Zábavný dokument o skejťácích v NDR, pro našince okořeněný výletem do Prahy. Docela rád bych viděl dokument o komunitě v ČR. Z tohoto filmu jsem pochopil, že to u nás docela žilo.(1.5.2014)

Skateboarding mě nelákal ani v dětství, ani v dospívání, ale přesto nemůžu říct, že by mě tento dokument o jeho začátcích v socialistickém Německu, nezaujal. Právě naopak, ale již zmíněný chlad k ústřednímu sportu, mi zakazuje hodnotit výše.(28.8.2013)

Východní Německo a skateboarding – že to nejde dohromady? Ale ano, všude tam kde vyroste betonová džungle, se objeví několik děcek, které mají o pár koleček a prken navíc. Dokument působivě živou formou nejen, že přibližuje počátky skateboardingu schované za stínem Berlínské zdi, ale také přináší upřímnou vzpomínku, poctu a vhled do života nedávno zesnulého skateboardisty Denise Paracecka/Panika. Film umně propojuje vyprávění teď již dospělých skateboardistů, černobíle animované vzpomínky a archivní materiál ze života skateboardistů natočený na 8mm kameru. Příjemně také překvapí (a pobaví) několik narážek na bývalé Československo, v kterém, jak se zdá, bujel skateboarding ještě více než v NDR.(2.7.2012)

• - Ve filmu je nesprávně uvedeno že na pražských závodech Euroskate 88 byli američtí skateboardisté Mark Gonzales a Steve Cabalero, kteří tam ovšem vůbec nebyli, hlavně proto, že se jednalo o evropské závody. (Hawaj)