Tohle není Kalifornie

Toto nie je Kalifornia

Dokumentární / Historický / Sportovní

Německo, 2012, 90 min

Marten Persiel

On to není špatnej dokument, ale je to téma, který jde totálně mimo mě a vlastně mi to nic neřeklo a další věc byla, že jsem na to byl přinucen se dívat, takže další procenta dolů. Je to dobře natočený a věřím že pro někoho, kdo má rád tohle téma a tento "sport", tak se mu bude This Ain't California líbit. 70%(1.10.2013)

Lehké pomníkování, které tahají výš fajnové montáže archivních materiálů, přímost zúčastněných a schopnost reflektovat dobu, která nás obecně pálí, ale rádi na ni s dostatečným distnacem vzpomínáme. A taky Lucie postrach ulice. Jen škoda, že díky všem těm osobním vazbám to nakonec končí asi natřikrát a ne moc rázně.(1.7.2012)

Skateboarding mě nelákal ani v dětství, ani v dospívání, ale přesto nemůžu říct, že by mě tento dokument o jeho začátcích v socialistickém Německu, nezaujal. Právě naopak, ale již zmíněný chlad k ústřednímu sportu, mi zakazuje hodnotit výše.(28.8.2013)

• bassator

47th KVIFF 2012 - DOCUMENTARY FILMS IN COMPETITION - Soutěž dokumentárních filmů (This Ain't California / THIS AIN´T CALIFORNIA / Tohle není Kalifornie )(12.7.2012)

Kdybych býval věděl, jakou má letní kino v Riegrových sadech kulisu, byl bych do něj nechodil, protože polovičku filmu jsem pročučel na nádhernou scenérii nasvíceného Pražského hradu. Romantika až za roh žižkovského stadionu, jen kdybych tam zrovna jak na potvoru nebyl sám. Ono ale vlastně asi dobře, protože holka, kterou zajímají skejťáci, zase nezajímá mě, no a navíc byla vážení taková kosa, že při své nekonečné gentlemanské dobrotě bych ve snaze udržet rande při životě dokoukal biják ve spodním prádle. Cestou do kina jsem si klepal na čelo, co to zase dělám, že jdu na německý dokument o prkínkářích, ovšem při návratu jsem byl sám sobě hrdinou za to, že jsem opět vychytal krásný zážitek. Jestli mají podobné pocity skejťáci při zdolávání ramp, asi jim už rozumím.(14.9.2013)

• - Ve filmu je nesprávně uvedeno že na pražských závodech Euroskate 88 byli američtí skateboardisté Mark Gonzales a Steve Cabalero, kteří tam ovšem vůbec nebyli, hlavně proto, že se jednalo o evropské závody. (Hawaj)